Filtreleri Temizle
Yazar
Sevim Ak

Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Yazar

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Yayınevi

Başka bir kelime deneyin

Sınıf

Başka bir kelime deneyin

Marka

Başka bir kelime deneyin

Kitap Türü

Başka bir kelime deneyin

Yayın Tarihi

Başka bir kelime deneyin

ISBN

Başka bir kelime deneyin

Sayfa Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Yaş

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Sevim Ak Kitap

için 162 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Sevim Ak

11 Ağustos 1955 yılında Samsun’da dünyaya gelmiştir. Türk edebiyatı’nın önemli öykü ve oyun yazarlarından biri olan Sevim Ak sadece ilköğretimini Samsun’da almış daha sonra İstanbul’a gitmiştir. Kadıköy Kemal Ortaokulundan sonra Kadıköy Kız Lisesini bitirmiştir. 1976 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur. Biyokimya uzmanlık eğitimi almış ve özel kliniklerde çalışmıştır.

Sevim Ak Biyografisi

Asıl mesleği biyokimya uzmanlığı olsa dahi özellikle öğrencilik yıllarında içindeki yazma tutkusundan dolayı pek çok öykü kitabı yazmıştır. İlk öyküsü 1985 yılında Cumhuriyet gazetesinin Pazar sayısında yayımlanmıştır. Çeşitli yayınevleri ile birlikte çalışmıştır. Onlardan bazıları, Kırmızı Fare, Doğan Kardeş, Başak Çocuk, Milliyet Çocuk, Bando, Kırmızı Bilye gibi çocuk dergileridir. Eserlerini yazarken çocukların severek okuyacağı, sürükleyici ve kolay anlaşılır hikayeler bulmaya özen göstermiştir. TRT’nin çocuklar için olan programlarına birbirinden renkli senaryolar ve öyküler yazmıştır. Böylece eserleri ve ünü Türkiye dışında da yayılmış, kitapları birçok dile çevrilmiştir. Kimi öyküleri Yugoslavya’daki çocuk dergilerinde yer almıştır. Bu süreçte sayısız kitap imzalamış ve yurt dışında da prestijli ödüllere aday gösterilmiştir. Sosyal sorumluluk projelerinde de etkin rol oynayan Sevim Ak çocukların korkuları ile ilgili öykülerinden yola çıkılarak hazırlanmış Marmara Depremi Psikososyal Rehabilitasyon Projesi’nde yer almıştır. Büyük Marmara depreminden sonra gerçekleştirilen bu projede Tel Aviv Belediyesi Ruh Sağlığı Merkezi ve Marmara Üniversitesi Vakfı bir arada çalışmıştır. Yurdun pek çok yerinde çocuklarla öykü okuma ve yazma çalışmaları yürütmüştür.

Sevim Ak Çocuk Kitapları

Sevim Ak Uçurtmam Bulut Şimdi adlı öykü kitabını 1987 yılında yayımlamış ve bu çocuk kitabı ile 1989 yılında Akademi Kitabevi Çocuk Yazını Öykü Ödülü’nün sahibi olmuştur. 30 a yakın köy okulunda gerçekleşen bu okuma yazma etkinliklerindeki gözlemleri ve izlenimlerini “Güneşin Çocukları” adlı kitabında toplamıştır. Bu projeyi 2000-2007 yılları arasında İLKYAR Vakfı Gezici projeleri sayesinde ve ODTÜ’nün de desteğiyle yapmışlardır. Sevim Ak kitaplarından çocuk öykü kitabı “Dörtgöz”ü 1999 yılında yayımlamıştır. Sevim Ak Çilekli Dondurma 2002 yılında İnkılap Yayınları tarafından yayımlanan öykü kitabıdır. Güneş adında küçük bir kızın hem komik hem de hüzünlü anılarının anlatıldığı bir hikâyedir. Sevim Ak Vanilya Kokulu Mektuplar 2002 yılında yayımlanmıştır. Bu kitap çocukların yaşadıkları sorunlara daha pozitif bir pencereden bakma imkanı sunabilmeyi hedeflemiştir. Bir diğer çocuk romanı Sevim Ak Babamın Gözleri Kedi Gözleri ismiyle 2002 yılında yayımlanmıştır. Bu hikaye ilkokula giden küçük bir kız çocuğunun günlüğünden oluşmuştur. Ailevi sorunlarını, baba özlemini, annesiyle olan çatışmalarını ve umutlarını yazdığı bu kısa kısa mektuplar sevgi dolu bir kitabı oluşturmuştur.

Sevim Ak ve Ödüllü Eserleri

Sevim Ak Mahalle Sineması adlı öykü kitabını 2004 yılında yayımlamıştır. Yazar bu eserinde hikayeyi küçük bir kız çocuğunun ağzından anlatıyor. Sinema seyretmeyi çok isteyen bu kız çocuğu diğer arkadaşıyla birlikte mahalleye yeni taşınan sinemacı bir adamdan yardım ister ve macera böylece başlar. 2006 yılında “Kırık Şemsiye” isimli eseriyle Çocuk ve Gençlik yayınları Derneği Resimli Kitap Ödülü’ne layık bulunmuştur. Sevim Ak Sıcak Çikolatalı Yolculuklar adlı kitabını 2010 yılında sevenleriyle buluşturmuştur. Kısa sürede pek çok baskı yapan bu kitabı okullarda da öğretmenler tarafından tavsiye edilmiş kitaplardan biri olmuştur. Bu kitap güleç ve biraz da başına buyruk Su isimli küçük bir kızın hikayesidir. Başından geçen olayların anlatıldığı bu kitap aslında toplumun çoğunlukta olan kesimindeki çocukların karşılaştığı olağan durumları ele almıştır. 10-12 yaş için uygun olan hikayeleri set olarak da satışa sunulmuş. Sevim Ak kitap seti 8 kitaptan oluşan bu set birbirinden neşeli ve mutlu öykülerin çocukların hayal gücünü süslemesi için derlenmiştir. Kitaplarının tamamı karton kapak olarak basılmıştır.