Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Yayın Dili

Başka bir kelime deneyin

Yayınevi

Başka bir kelime deneyin

Kitap Türü

Başka bir kelime deneyin

Baskı Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Basım Tarihi

Başka bir kelime deneyin

Sayfa Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Editör

Başka bir kelime deneyin

Çevirmen

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Diğer

için 15,070 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Diğer İslamiyet ve İslam Tarihi Kitapları

İnançlar üzerine oldukça farklı niteliklerde akademik kitaplar ve eserler bulabilmek mümkündür. Özellikle İslamiyet hakkında oldukça farklı çeşitliliğe sahip eserler bulunabilmektedir. Bunlardan birçoğu ise geniş bir yelpazede sizlere sunulmaktadır. İslam üzerine başlıca psikoloji kitapları, felsefe kitapları, mantık kitapları, tarih kitapları ve İslami hikâye kitapları İslami eserler kategorisinde her tür kullanıcıya hitap eder nitelikte olarak yer almaktadır. Daha farklı yapılarda fikir kitapları olarak da elde edilecek bu eserleri ister set olarak isterseniz de tek bir eser olarak tercihte bulunabilirsiniz. İslam dinini bir teoloji olarak ele alan yayınlardan, bir kültür, bir inanç olarak düşünen eserlere kadar söz konusu bu İslami kitaplar her okuyucunun ilgisini çekmeyi başarır nitelikte olmaktadır.

Diğer İslamiyet ve İslam Felsefesi Tarihi Kitapları Çeşitleri

Diğer İslamiyet ve İslam Felsefesi Tarihi Kitapları Çeşitleri

Farklı yazarlara ait olan İslami felsefe kitapları başlıca Dr. Halil Bayraktar, Seyyid Hüseyin Nasr, Bayram Ali Çetinkaya ve Müfit Selim Saruhan yazar ve editörlerinin yazdıkları ve derledikleri eserler olmaktadır. İslam felsefesi, genel hatlarıyla Müslüman düşünürler tarafından kainat adına, yaratıcı adına, varoluş adına, düşünce ve ruh adına yapılan felsefeye verilen isim olmaktadır. İslam tarihinde ilk filozoflar 8. yüzyılda ortaya çıkmış olup, yalnızca İslami coğrafyayı değil, Avrupa’yı da etkilemeyi başarmış kişiler olmaktadır. Bu günlerde bu kişilerin yüzyıllar önce yazdığı eserler çeşitli yayınevleri tarafından da basılabilmektedir. Kategoride sunulmakta olan felsefi açıdan İslam kitapları arasından ise öncelikli olarak İslam Ahlak Esasları ve Felsefesi El Kitabı isimli eser ilginizi çekebilir. İlgili eserin editörünün Müfit Selim Saruhan olduğunu da söylemek gerekir. 460 sayfaya erişen bu eser, konusu itibariyle İslam ahlakı hususuna, yaşam biçimine, toplum yönetimine değinen bir kitap olmaktadır. İslam’ın sunmakta olduğu hayat tarzı ile bu hayat tarzının arkasında yer alan düşünce dünyası ele alınmaktadır. Bu eserde, İslam ahlak literatürüne çokça farklı açıdan değinen ve kendi perspektifinden önemini ele alan yazar, ayrıca farklı ahlak perspektiflerinden de söz etmektedir. Ahlakın kapsamlı bir şekilde incelendiği bu kitapta, teorik temeller dikkate alınarak felsefi açıdan düşünülmektedir. Bunun yanı sıra, müfessirler, fakihler, hadisçiler, kelamcılar ve mutasavvıflar tarafından da farklı şekilde yapılan yorumlamalara bu eserde yer verilmiştir. Müslüman filozofların ele alış biçimindeki gibi teorik felsefe ve pratik felsefe olarak iki kısımda inceleme yapan bu eser, iradi – bireysel davranışları ve topluluğa dair idareyi anlatmaktadır. Bir başka büyük eser olan İslam Felsefesi Tarihi kitabı ise 3 kitaplık bir set olarak sizlere sunulan, Seyyid Hüseyin Nasr ile Oliver Leaman tarafından kaleme alınan eşsiz bir tarih – düşünce kitabı olmaktadır. Ayrıca İslami fikir kitapları kapsamında bulunan Tasavvuf Felsefesi adıyla kolaylıkla bulunabilecek olan Dr. Halil Bayraktar yazarının kitabı da farklı bir bakış açısında sahip, okuyucuyu meraklandıracak bir dile sahiptir.

Diğer İslamiyet ve İslam Psikolojisi Tarihi Kitapları

Diğer İslamiyet ve İslam Psikolojisi Tarihi Kitapları

İslam psikoloji kitapları da en az felsefe türü kadar ilgi gören bir alan olmaktadır. Bu kitaplarda ibadet edenlerin psikolojisi, inananları nasıl bir bilince sahip olduğunu irdeleyebilmektedir. Birçok akademisyen için de etkili bir araştırma konusu olan bu düşünceler üzerine pek çok farklı yapıda kitap üretilmiştir. İslam psikolojisini genel itibariyle aile üzerinden anlatan çeşitli kitaplara rastlamak mümkündür. Aile bireyleri üzerindeki etkilerini irdeleyen türler de bu kategoriye dâhildir. Örneğin gençlik psikolojisini ele alan kitaplar mevcuttur. İslamda Gençlik Psikolojisi konulu yazılmış eserler arasında, birbirinden değerli profesörlerden yapılan alıntılarla derlenen nice eserler bulunur. Bu değerli profesörlerden birisi de Batı ve İslam psikolojisi üzerine irdelemeler yapan Prof. Dr. Malik Badri olmaktadır. Bu değerli akademisyen, İslami psikolojiyi, batının bakış açısı yerine gelebilecek yeni ve geliştirilmiş bir dünya görüşü olarak görmektedir. Söz konusu akademisyen, sonuç olarak da İslam psikolojisi ile modern psikolojinin nasıl bir araya getirilmesinin düşünülmesi gerektiğini belirtmektedir. Derleme içerisinde bir başka akademisyen olan Prof. Dr. Zubair Bashir Taha tarafından söylenen İslami yaşam biçimine övgü de yer almaktadır. Burada İslam’ın insanlığı sözlü ve ilahi en iyi yaşam tarzına götürdüğünden söz edilmektedir. Ayrıca İslam’ın eğitim alanında, ekonomi alanında, psikoloji alanında ve siyaset konularında insan zihninin erişemeyeceği gizemli sorulara cevaplar türettiğinden de bahsedilmektedir. Daha nice birbirine benzer, yakın ya da çok farklı düşünce yapılarına sahip olan değerli bilim insanlarının İslam üzerine görüşlerine bu eserde yer verilmiştir. İslam'da Aile ve Eğitim Psikolojisi isimli eser de Hadime M. Yacan yazarı tarafından kaleme alınan ve bu alanda sık tercih gören eserler arasında yer almaktadır. Çocukluktan karakter edinilmesi, İslam’ın buradaki rolü ve benzeri çeşitli konulara bu kitapta değinilmektedir. Bu eseri bir nevi İslamiyeti öğreten kitaplar sınıfında değerlendirebilmek mümkündür.

Diğer İslamiyet ve İslam Tarihi Kitapları Fiyatları

Diğer İslamiyet ve İslam Tarihi Kitapları Fiyatları

Genel olarak İslami anlatan kitaplar yalnızca Türkçe kaynak olmamaktadır. Özellikle teolojik anlamda çeşitli çalışmaları ve eserleri elde edebilmek de mümkün olmaktadır. Bu eserlerin her biri İslam üzerine olduğu için benzer hususlara değinen çeşitleri ile bulabilmeniz de söz konusudur. Ancak her bir kitap arasında fiyat farklılıkları da bulunabilmektedir. Bu farklılığın başlıca sebebi olarak çeviri kitaplar gösterilebilir. Yabancı kitapların Türkiye’ye gelişi oldukça maliyetli bir süreç olabilmektedir. Üzerine çeviri işlemleri ile de beraber daha çok yatırım yapılmış olunmaktadır. Dolayısıyla da alıcısına daha yüksek fiyattan ulaşmaktadır. Orijinal Türkçe olan İslam kaynakları hemen herkesin bütçesine çok daha uygun maliyetlerde sunulabilmektedir. Ayrıca ciltli ve kalın kitaplar da orijinal ya da çeviri fark etmeksizin son derece maliyetli olabilir. Örneğin İslamiyet tarihi kitapları genel itibariyle setler halinde ve kalın, ciltli tasarımlar olarak beğeninize sunulmaktadır. Ancak bu detayda üretimi olan eserler her ne maliyette olursa olsun, içerisinde yer alan kültürel bilgiler, edinilmeye değer eserler olduklarını göstermektedir. Kitaplar arasında maliyet farkını oluşturabilen bir diğer unsur ise yayınevi farkı olabilmektedir. Bazı yayınevleri, İslam veya inanç dünyası üzerine yoğunlaşan ve bu alanda sıkı bir okuyucu kitlesine sahip olan basım evleri olabildiklerinden, kitaplarında da aynı oranda maliyet yükselmesi söz konusu olabilmektedir. Eğer söz konusu kitap Türkçe bir kaynak ise zaten yazarının bir yayınevi ile anlaşması olacağından ancak ilgili yayınevinin eseri olarak alabileceksinizdir. Fakat derleme olarak hazırlanan İslam ansiklopedisi ve benzeri eser çeşitlerini farklı akademisyenlerin veya editörlerin derlemeleri olarak farklı yayınevlerinden bulabilmeniz söz olabilir. Bu tarz genel bilgiler içeren eser çeşitleri edinmek istiyorsanız farklı yayınevlerinden çıkma farklı kitapları kitaplığınızda toplamak ile daha etkili bir okuma ve öğrenme deneyimi sağlayabilirsiniz. Sizler de eğer İslam’a dair çeşitli perspektifleri okumak isterseniz sayfamızı inceleyebilirsiniz.