Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Versatil Kalem

için 16,330 sonuç bulundu.

Versatil Kalem

Okullar açıldığında kırtasiye alışverişlerinin vazgeçilmez unsuru kalemlerdir. Yazı yazma ihtiyacını karşılamak için üretilmiş yazı gereçlerinin en önemli unsurlarındandır. Kalem piyasasında oldukça fazla çeşitte ve modelde kalemler bulunmaktadır. Kalemler eskisi gibi sadece kurşun olmamakla birlikte yeni bir sürü uçlu ve kurşun kalem modelleri piyasaya sunulmaktadır. Ayrıca çeşitli malzemelerden de üretilen kalemler, markalara ve sahip oldukları renk özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Uçlu kalemler günümüzde kurşun kalemin yerini almıştır. Bununla birlikte uçlu kalemlerin sahip oldukları uç alternatifleri de birçok alanda kullanılmasına olanak sağlamıştır. Versatil kalemler herkesin kullandığı uçlu kalem türüdür. Ancak her basmalı kalemin versatil kalem olduğunu söylemek yanlış olacaktır. Bu kalemi diğer uçlu kalemlerden ayıran özelliği sahip olduğu uç kalınlığıdır. Versatil kalem ucu daha ince olan bir uçlu kalem çeşididir. Ayrıca versatil kalemlerin de çeşitli uç kalınlıkları bulunmaktadır. Versatil kalemi diğer basmalı kalemlerden ayıran özelliği de işte bu ince yapıdaki uç kalınlıkları alternatifidir. Diğer uçlu kalemlerin aksine versatil kalemlerin kullanım alanları daha çok sanatsal çizim yapılan yerlerdir. Versatil kalemlerin uçlu dışında kurşun kalem olma özellikleri de bulunmaktadır. Bunun sebebi de versatil kalemlerin işlevlerinin çok yüksek olmasıdır. Tasarım, çizim gibi alanlarda kullanılan kalemler, çizimi yapacak kişinin aradığı her türlü donanıma sahip olmaktadır.

Versatil Kalem Ne Anlama Gelir?

Versatil Kalem Ne Anlama Gelir?

Günümüzde kullanılan ve çeşitli uçları bulunan basmalı kalemlerin birçok farklı modelleri de vardır. Versatil kalemler de aslında herkesin bildiği basmalı kalem türlerinden biridir. Hem yazı yazma hem de çizim yapabilme amaçlarının daha doğru ve daha düzgün bir şekilde yapılabilmesi doğrultusunda diğer basmalı kalem çeşitlerine göre daha ince uçlara sahip kalemler üretilmiştir. Bu kalem çeşitlerine de versatil kalem adı verilmektedir. Mekanik uçlu kalemlerin yaygın olarak 0.5 mm,0.7 mm ve 0.9 mm uç kalınlığı vardır. Ayrıca versatil kalemler 0.3 mm ve 0.6 gibi değişik uçlara da sahiptir. Bununla birlikte uç kalınlığı 2 mm versatil kalem modelleri de bulunmaktadır. Versatil kalemlerin bir diğer adı ise mekanik kurşun kalemdir. Versatil kurşun kalemlerin uç çeşitleri ikiye ayrılmaktadır. Bu uçlar yağlı ve kuru uç olarak iki çeşittir. Kuru uca sahip kalemler daha açık renge sahiptir ve bu kalemler kullanılacak yüzeyde daha hafif bir görünüm sunar. Bu kalem uçları 5B formatına sahiptir. Diğer bir uç olan yağlı uca sahip versatil kalemler ile de yazılarınızı daha koyu ve daha kalın yazabilmeniz mümkün hale gelmektedir. Bu kalem uçları da 2B formatına sahiptir. Genellikle yapılan çizimde alan gölgeleme veya belli alanı tarama amacıyla kullanılırlar. Bu kalemler grafik amaçlı ve çizimler başta olmak üzere çeşitli ihtiyaçları karşılayabilmek amacıyla üretilmişlerdir. Bu kalemler ile yapılan çizimler, belirli uç kalınlıkları dikkate alınarak gerçekleşir. Versatil uçlu kalemlerin performansı ve sahip oldukları kalite, diğer uçlu kalemlerden oldukça yüksektir. Versatil kalemlerin sıradan kurşun kalemlere oranla kullanımı daha kolaydır. Ayrıca bu kalemler hızlı yazı yazabilmenize olanak sağlar. Bu nedenle versatil kalemler en çok tercih edilen kırtasiye ve yazı gereçlerinden biri olmuştur. Ayrıca çeşitli uç kalınlıklarına sahip olan versatil kalemler ile istediğiniz tasarımları yapabilir, istediğiniz kalınlık ve incelikte yazılar yazabilirsiniz.

Versatil Kalem Kullanım Alanları

Versatil Kalem Kullanım Alanları

Versatil kalemlerin kullanım alanlarına göre değişik uç kalınlıkları bulunmaktadır. Normal basmalı 0.5 versatil kalem basmalı kalem çeşitlerinden en ince uca sahip olan kalem türüdür. Bir başka versatil kalem 0.7 mm uç kalınlığına sahip olan basmalı kalemdir.0.7 mm uca sahip kalemler 0.5 mm’e göre daha kullanışlı olabilmektedir. Ancak herkesin yazı stili ve kalemde aradığı özellikler birbirinden farklılık göstermektedir. Bir versatil kalemde 0,30,50,60,70,91 gibi çeşitli uç kalınlıkları bulunur. Bu nedenle bir çizim yapılırken ihtiyaç duyulan her kalınlıkta bir uca sahip olmanız mümkün hale gelmiştir. Dilediğiniz uçta bir kalınlığı versatil kaleminizin ucuna takarak kullanmaya başlamanız mümkün hale geliyor. Yazı yazma, çizim yapma ve eskizler hazırlamak amacıyla çok yönlü bir kullanım alanına sahip bu kalemlerin, farklı renk ve koyulukta uçları da bulunmaktadır. Söz konusu kurşun kalemlerinizde istediğiniz koyuluk ve uç kalınlığını HB,B,2B ve 5B uçlarını dikkate alarak ayarlayabilmeniz mümkündür. Aradığınız tarzdaki uç formatı, daha çok yazı yazmak amacı ile kullanacağınız bir uç ise bu durumda HB uç, ihtiyacınıza en doğru cevabı verebilecek uçtur. Versatil kalemler hassas uçlu kalemlerdir. Size resim çizmeniz ve tasarım yapmanız için olanak verir. Böylece çizimlerinizde istediğiniz detayları çizebilirsiniz. Mimarlık ve mühendislik gibi çizimin çok yapıldığı sektörlerde, teknik resim çalışmalarında ve ressamlarda bu kalem oldukça fazla tercih edilmektedir. Ayrıca bazı bu kalem türlerinin arka kısmında silgi de mevcuttur. Bu özellik ile birlikte yaptığınız hataları kolayca silebilirsiniz. Kullandığınız versatil kalemlerinizi yeni bir versatil kalem önerisi doğrultusunda değiştirmek isteyebilirsiniz. Ancak unutmamanız gerekir ki herkesin versatil kalem kullanma amacı aynı olmayabilir. Bu nedenle versatil kalemi kullanma amacınızı iyi belirlemeniz gerekmektedir. Kriterlere ve kullanmak istediğiniz renkteki uçlara karar verdikten sonra aradığınız versatil kaleminizi bulabilirsiniz. İhtiyacınıza uygun versatil kalem için kalem ve yazı gereçleri sayfamıza göz atabilirsiniz.

Versatil Kalem Çeşitleri ile Konforlu Çizim Deneyimi

Versatil Kalem Çeşitleri ile Konforlu Çizim Deneyimi

Kullanmakta olduğumuz kurşun kalemler için yeniden tasarlanmış olan versatil kurşun kalem ile daha rahat bir kullanım sağlayabilirsiniz. Bu kalemler daha çok ressamların çizim yapmak için tercih ettiği kalemlerdir. Yumuşak ve kalın uçları bulunmaktadır. H ve B uçları ile çiziminizde istediğiniz koyuluk ve açıklıklara sahip olabilirsiniz. Versatil kalemlerin uçlu olan modelleri de bulunmaktadır. Bu versatil kalemlerde kapak yoktur. İstediğiniz boyuttaki ucu üsten bir tüpe yerleştirmeniz gerekir. Oldukça mekanik bir sisteme sahip olan bu kurşun kalemler ile kurşun kalemlerde sürekli yaşanan kalemlerin ucunu açma ihtiyacı ortadan kalkar. Uç ve renk çeşitliliği oldukça fazla olan versatil kalemlerin yapıldığı malzemeler de çeşitlilik göstermektedir. Plastik ve metal gibi maddelerden de üretilen versatil kalemler bulunmaktadır. Ayrıca versatil kalemlerin uçlarındaki şekiller de yuvarlak ve üçgen gibi özelliklere sahip olabilmektedir. Bu kalemlerden hangisine karar vereceğinize bütçeniz doğrultusunda karar verebilirsiniz. Ancak kaliteli ve dayanıklı bir model arıyorsanız bu durumda bütçenizi biraz arka planda bırakabilirsiniz. Versatil kurşun kalemler daha çok çizim yapabilmek amacıyla kullanılır. Bu ihtiyaç doğrultusunda mekanik kurşun kalemlerin bir çeşidi olan versatil çizim kalemi piyasada yerini almıştır. Çizim kalemleri oldukça çeşitli uçlara da sahiptir. Bu nedenle çizeceğiniz modele karar verirken hem çizim için hem de kullanım rahatlığınız açısından size en uygun olan bir kalem ucu kalınlığı seçmelisiniz. İşiniz daha çok teknik resimler çizmek ve eskizler hazırlamak ise mekanik kalem türü olan versatil eskiz kalemi ile istediğiniz ölçüde bir çizim gerçekleştirebilirsiniz. Ancak kalem almaya karar verirken alacağınız ürünün kalite ve marka değerlerine dikkat etmeniz gerekmektedir. Doğru ve güvenilir bir marka seçtiğinizde kalemden alacağınız performans size olumlu katkı sağlayacaktır. Teknik çizim sırasında ve eskiz çalışmalarınızda kullanacağınız bu kalemlerin özelliklerinin de fazla olması gerekmektedir. Özellikler arasında ergonomik bir tutuş sağlayan kalem seçmeniz çalışma sırasında size rahat bir kullanım sağlayacaktır. Sayfamızdan Pensan versatil kalem seçeneklerine göz atabilirsiniz.

İhtiyacınıza Uygun Versatil Kalem Setleri

İhtiyacınıza Uygun Versatil Kalem Setleri

Versatil kalem, sahip olduğu alternatifleri ile piyasada sayısı oldukça fazla kalem türlerine sahiptir. Kurşun kalemlerin bile birden fazla marka ve çeşidi olduğunu düşünürsek basmalı bir kalem olan versatil kalemlerin de birden fazla markası ve çeşidi bulunmaktadır. Renk alternatiflerine sahip birden fazla kalem ile çalışmak avantaj sağlar. Her kalem rengi elizin altında olur ve renk sıkıntısı yaşanmaz. Ek olarak farklı özelliklere sahip olan uçlu kalemler de setli olarak satılır. Bu kalem setlerinin içinde onlara uygun olacak uçlar da bulunmaktadır. Hatta bazı kalemlerin kendi özel silgileri vardır. Bu özel setler farklı tarzda kalem arayanların işini kolaylaştırır. Versatil kalemleri hayatınızın hemen hemen her alanında kullanmakta iseniz ve bu kalemlere sürekli ihtiyaç duyuyorsanız versatil kalem seti ile aradığınız özellikleri bir arada bulabilirsiniz. Elinizin altında her daim bulunacak bu setteki parçalar ile yaptığınız çizimlere ara vermeden çalışabilir ve çizimlerinizi zamanında tamamlayabilirsiniz. Versatil kalem setlerinin içerisinde mekanik kurşun kalemler, çeşitli niteliklere sahip kalem uçları ve silgi gibi materyaller bulunmaktadır. Kendiniz için en ideal olan versatil kalem setini aldıktan sonra artık versatil kalem için ihtiyaç duyulan diğer malzemeleri düşünmek durumunda kalmazsınız. Ayrıca set halinde alacağınız bu versatil kalem seti ile bütçenizi koruyabilirsiniz. Söz konusu kalemler ile sürekli çalışmanız gerekiyorsa bu durumda setler halinde satılan aradığınız özellikteki versatil kalemlerden bulabilmeniz mümkündür. Çalışmalarınızda size en iyi sonucu veren ve size rahat bir kullanım sağlayan bir kaleminiz varsa onu devamlı olarak yeniden almaktansa versatil kalem 24’lü set şeklinde alarak uygun bir çözüm yolu sağlamış olabilirsiniz. Bu 24’lü set sayesinde kalemlerden sürekli alma ihtiyacı hissetmeyecek ve ekonomik olarak rahatlayacaksınız. Ayrıca aldığınız versatil kalemin ihtiyacı doğrultusunda uç setleri de alabilmeniz mümkündür. Bu uç setlerine sahip olmanızın avantajı ise çalışmalarınız hiçbir zaman yarım kalmaz. İhtiyacınız olan setlere ve kalem türleri için Faber Castell versatil kalem sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Her Bütçeye Uygun Versatil Kalem Fiyatları

Her Bütçeye Uygun Versatil Kalem Fiyatları

Kırtasiye sektörü de diğer sektörlerde olduğu gibi çeşitli marka ve ürünlere sahiptir. Bu nedenle alacağınız bir kalem kalite standartlarına sahip olmalıdır. Versatil kalemler, sanatsal ve grafik amaçlı çizimlerin yapılabilmesi amacı ile daha çok tercih edildiği için bu kalemleri alırken de kaliteli olan markalara bakmanızı tavsiye ederiz. Alacağınız kaliteli versatil kalem size istediğiniz bir çalışma sağlamış olacaktır. Ancak versatil bir kalemin kalitesi artıkça fiyatı da ona bağlı olacak şekilde artmaktadır. Ayrıca kalem kadar uç kalitesi de önemlidir. Kaleminizi en yüksek performansta kullanmak istiyorsanız uçların da yüksek kalitede olanlarını almanız gerekir. Ayrıca kalemlerin yapıldığı ana malzeme de kalite ve fiyatı etkileyen en önemli faktörlerden biri olmaktadır. Dış yüzeyleri olabileceği gibi iç aksamları da plastik veya metal gibi malzemelerden elde edilebilir. Alacağınız ürünün malzemesi ne kadar dayanıklı ise kalemleriniz de o kadar dayanıklı ve kaliteli olacaktır. Bu faktörler de fiyatı etkileyen unsurlardır. Aradığınız versatil kalem metalik özelliklere sahip bir kalem ise dayanıklılığı daha iyi sağladığı için fiyatı da diğer modellere göre daha yüksek olacaktır. Ayrıca versatil kalemlerin sahip oldukları mekanik özellikler, uç başlığı, tutuş rahatlığı ve modern donanımlar da fiyat kalite açısından doğru bir orantıya sahiptir. Bazı markalar yazı ve kalem sektörüne öncülük etmektedir. Başka kırtasiye malzemelerinde de olduğu gibi versatil kalemlerin de, sahip oldukları yoğun özellikleri dolayısıyla bazı modellerinin ve markalarının fiyatları oldukça yüksek olmaktadır. Bazı markaların ürünleri lüks versatil kalem kategorisinde yer almaktadır. Fiyatları yüksek olan bu marka ve modeller güvenli ve dayanıklı özelliklere sahiptir. Bütçeniz ve ekonominiz doğrultusunda size en iyi hizmeti verecek bir kalem almak istiyorsanız sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Versatil Kalem Nedir?

Belli meslek gruplarında çizim ve grafik tasarım gibi işlemlerin yapılması sebebiyle kalem ihtiyacı oldukça fazladır. Bu noktada ise devreye versatil kalemler girer. Versatil kalemler aslında sürekli olarak elimizin altında bulunan uçlu kalemlerin bir türü olarak karşımıza çıkar. Versatil kalemi diğer uçlu kalemlerden ayıran özelliği ise sahip olduğu farklı çeşitteki uç kalınlıklarıdır. Versatil kalemler diğer uçlu kalemlere göre daha ince uç kalınlıklarına sahip olmaktadır. Bu nedenle çizim yapılmak istenen alanlarda ve yazı yazılmak istenen sayfalarda daha rahat kullanılırlar. Mimarlar, grafik tasarımcıları, mühendisler ve teknik ressamlar versatil kalemleri oldukça sık kullanır. Bir diğer ismi ile versatil çizim kalemleri, ucuna belirleyeceğiniz kalınlıkta uçlar takarak yazı yazabilmenize ve çizim yapabilmenize olanak sağlayan kalemlerdir. Uçlu kalem olarak 0.5 mm,0.7 mm ve 0.9 mm kalınlıkta standart uçları bulunur. Bununla birlikte versatil kalemlerin kurşun kalem modelleri de bulunur. Aynı zamanda versatil eskiz kalemi olarak da adlandırılan bu çizim kalemleri, teknik ressamların ve grafikerlerin aradıkları ihtiyaca cevap verme potansiyeline fazlasıyla sahiptir. Eskiz çizimi yapan biri bu sayede versatil kurşun kalemlerden rahatlıkla faydalanabilir. Çeşitli özelliklere ve uçlara sahip olan versatil kalemleri ayrıca ihtiyaç duyduğunuz her alanda kullanabilmeniz de mümkündür.

Versatil Kalem Ne İşe Yarıyor?

Versatil kalemler sahip olduğu çeşitli faktörler sayesinde meslek gruplarında da sıkça tercih edilen bir kalem olarak yerini almıştır. Güzel yazılar yazan, grafik tasarımı ile uğraşan veya moda gibi tasarımlar yapan biri için versatil kalemler oldukça ideal bir kalem türüdür. Kalemlerin sahip oldukları özellikleri ile ister uçlu isterseniz de kurşun kalem olarak bu versatil kalemlerden alabilir ve işlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz. Yapmakta olduğunuz çizimlerinize gölgelikler katmak, kalın çizgiler ile tasarımlarınızı belirginleştirmek veya ince çizgiler ile tasarımlarınıza hassas bir görünüm kazandırmak isterseniz bu kalemleri kullanmanız size ihtiyacınız olan cevabı verecektir. Yüksek kalitede ve performansta bulunan bu versatil kalemler ile yazı yazmak da oldukça rahattır. Akışkan bir his uyandıran ince uçları sayesinde yazılarınız su gibi akarken siz de yazmanın verdiği keyfi rahatça çıkarabilirsiniz. Ayrıca versatil kalemlerin ergonomik bir özelliğe sahip olması sebebi ile de kaleminizin tutuş ve kavrama özellikleri de oldukça hassas olacaktır. Saatlerce çizim yaparken veya yazı yazarken kullanacağınız versatil kalemleri, ergonomik yapısından ötürü parmaklarınızı ve bileğinizi yormaz ve çeşitli rahatsızlıklara sebebiyet vermez. Birbirinden farklı marka ve özellikte bulunan bu versatil kalemlerin sahip olduğu değişik tasarımlar da kaleme modern ve şık bir görünüm katar. Kullanım faydası çok yüksek olan versatil kalem modelleri, sahip oldukları bu kriterler dolayısıyla da hemen hemen her alanda rahatlıkla kullanılır ve kullanım için tavsiye edilir.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

2K (5)
3K (46)
3M (2)
Adel (176)
Aihao (2)
Artdeco (1)
Artline (4)
Atlas (9)
BARBIE (3)
Bic (28)
Big (1)
Bigpoint (158)
Caretta (5)
Cars (2)
Cassa (6)
Cem (58)
Comix (1)
Cross (194)
CYKLOS (3)
Diplomat (8)
Disney (6)
(4479)
Dolphin (77)
Dolphın (12)
Dong-A (40)
Edding (38)
Etona (6)
Exxo (1)
Faber (52)
Faber Castell (1586)
Fatih (2)
Frozen (9)
Fujika (1)
Gıpta (150)
GIPTA (20)
Gipta (1)
Globox (18)
Hiper (1)
Ibis (4)
İf (1)
Kahraman (6)
Kaweco (160)
Keyroad (1)
Kraf (2)
Lamy (116)
Legami (7)
Leitz (1)
Linea (4)
Logon (11)
Lutart (2)
Magnani (1)
Maped (5)
Marabu (1)
Masis (5)
Max (1)
MCD (1)
Mikro (311)
Milan (16)
Minyonlar (2)
Moleskine (1)
Monami (10)
Mono (5)
Mydido (1)
No Name (16)
Noki (151)
Ofica (3)
Ohto (54)
Parker (19)
Pebeo (9)
Pelikan (1)
Penac (107)
PENSAN (297)
Pentel (735)
Pepee (1)
Perfect (23)
Piano (3)
Pilot (187)
Pinkfoot (2)
Platinum (50)
Play-Doh (2)
Pritt (39)
Rafburada (3)
Red Apple (19)
Rotring (2302)
Rubenis (15)
Rulonet (1)
Sahin (1)
Schneider (8)
Scrikss (768)
Serve (719)
Serve Deep (74)
Sharpie (5)
Snowman (12)
Stabilo (24)
Staedtler (34)
Std (3)
Steelpen (21)
Südor (50)
Ta Ta (3)
Tabac (1)
TASARIM (6)
Tdk (1)
Timon (25)
Tombow (565)
Top Model (1)
Trix (6)
Troika (6)
Twsbi (1)
Umix (43)
Uni (73)
Uni-Ball (26)
Uniball (139)
Visconti (1)
Vodaseal (1)
Vox Art (22)
Vtk (2)
Vuki (5)
Waterman (1)
Winx (3)
Winx Club (4)
YAMİKA (1)
Yaygan (13)
Zebra (277)
Zig (11)
Şahin (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(1,410)
ve üzeri (1,664)
ve üzeri (1,737)
ve üzeri (1,751)
ve üzeri (1,788)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL