TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Mürekkepler

için 5,629 sonuç bulundu.

Mürekkepler

Yazı ve baskı, insanların hayatında çağlar boyunca önemli bir yere sahip olmuştur. Bu olguların yaratılmasında ise geliştirilen çeşitli teknikler, farklı sonuçların elde edilebilmesinde kullanılmaktadırlar. Günümüzde çeşitli alanlarda kullanıma uygun olacak şekilde üretilen mürekkepler, yazı ve baskı alanının köklü materyallerinden birisidir. Renkli, likit formda sıvılar olan mürekkeplerin kalemlerde kullanımı yaygın olarak biliniyor olmakla beraber sanatsal faaliyetlerde de mürekkeplerden istifade edilerek özel çalışmalar ortaya konulabilmektedir. Bu bağlamda kendi içerisinde türleri ve renk alternatifleri bulunan mürekkeplerle siz de kişisel çalışmalarınızda ihtiyacınız olan materyale sahip olabilirsiniz. Piyasada yer alan renkli mürekkepler arasından kullanım amacınıza uygun alternatifleri Ev & Yaşam üzerinden belirleyebilir, çeşitli ölçülerdeki tüplerde satılan bu ürünleri edinebilirsiniz.

Mürekkepler ve Çeşitleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Mürekkepler ve Çeşitleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Tarihi açıdan oldukça önemli bir yere sahip olan mürekkep, insan hayatına ilk defa dahil olduğu günlerden bu yana halen kullanılmakta olan ve kimliğini korumayı sürdüren bir maddedir. Mürekkep yaygın olarak yazı amacıyla kullanılan bir ürün olarak ilk defa milattan önce 2500’lü yıllara kadar uzanan özel bir geçmişe sahiptir. Dünya çapında bilinirlik kazanmasıyla birlikte kullanım alanları da yaygınlaşan mürekkep, gelişen teknolojik olanaklar sayesinde bugün oldukça farklı şekillerde üretilebilmekte ve çeşitli kullanım alanları için ideal özelliklerle şekillendirilebilmektedir. Mürekkepler hakkında bilgi edinmek isteyenler için verilen detaylar ışığında ele alındığında, mürekkebin bilinen en yaygın kullanım şekli olan yazı için kullanımında bir takım özel unsurlar bulunmaktadır. Yazı için kullanılacak olan mürekkeplerin üretiminde çoğunlukla meşe mazısı ve demirli kimyasallar kullanılır. Bu bileşim sonucunda elde edilen doğal mürekkep, renklendirilmemiştir ve çeşitli özel Kalem ve Yazı Gereçleri ile bu mürekkep kullanılarak yazım yapıldığında uygulama sonrasında mürekkep rengi kağıt üzerinde koyulaşmaktadır. Mürekkebin özellikleri incelendiğinde bu renk koyulaşmasına bağlı olarak kronolojik açıdan değerlendirilebilir olmaları göze çarpıyor. Çok eski tarihlere ait mürekkeple yazılmış metinler, günümüzde hangi tarihte yazıldıklarına dair ipuçları vermektedir ve bu nedenle de tarihe ışık tutan özellikleriyle mürekkepler günümüzde de kullanılmaya devam etmektedir. Piyasada yer alan günlük kullanıma hazır olarak üretilmiş mürekkep çeşitleri arasında yazı için üretilen seçenekler, renksiz olarak tercih edilebilirler. Renksiz mürekkepler hiçbir ilave katkı içermediklerinden kalemde yazı esnasında topaklanma oluşumuna ve yazım sırasında bozukluğun meydana gelmesine neden olmazlar. Mürekkebin kullanım alanlarına bağlı olarak üretim şekilleri çeşitlendiğinden mürekkebin yapısı buna göre üreticiler tarafından şekillendirilmektedir. Baskı amacıyla kullanılan mürekkep alternatifleriyle, klasik yazı amaçlarına uygun olarak formüle edilen mürekkepler içeriklerindeki bileşenlerle birbirlerinden ayrılıyorlar. Piyasada yer alan baskı ve resim mürekkeplerinde çok sayıda renk alternatifi bulunmakla beraber içeriklerinde mürekkebin uygulama sonrasında hızlı bir şekilde kuruyabilmesi adına çeşitli bileşenlere de yer verilebilmektedir. Siz kişisel kullanım alanınıza ve ihtiyaç duyduğunuz miktara göre piyasadaki mürekkepler arasından seçim yaparak edinebilirsiniz.

Mürekkep Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Mürekkep Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Günden güne değişen yaşam stilleri beraberinde rutin olarak kullanılan çeşitli araçların ve eşyaların da özellikleri değişmektedir. Bu değişim süreci ile beraber özellikle 2000’li yıllarda büyük popülerlik kazanan beyaz tahtalar eğitim amacıyla yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Beyaz tahtalar, yüzeyine özel mürekkepli kalemlerle yazılar yazılabilen, şekiller çizilebilen eşyalardır ve bu özel kalemler de mürekkep içerirler. İç kısmı keçe malzeme dolguya sahip tahta kalemleri yine keçe malzemeden sert uçlarıyla, mürekkebin beyaz tahta yüzeyine uygulanmasında kullanılabiliyorlar. Tahta kalemi mürekkebi, beyaz tahtaya yazı yazmak amacıyla kullanılan kalemlerin mürekkepleri tükendiğinde yeniden doldurma yapabilmek amacıyla kullanılabilen ürünlerdir. İçeriklerindeki özel formülle, mürekkebin düzenli ve sistematik bir şekilde kalemin ucuna akması sağlanmaktadır. Keçeyi çürütmeden hızla emilebilen bu mürekkepler, kapalı ortamda kurumaya karşı da uzun süre dayanım gösterebilmektedirler. Pratik bir şekilde tahta kaleminin arka kısmından dolumu yapılabilen bu mürekkeplerin renk seçenekleri de bulunmaktadır. Kırmızı, lacivert ve siyah renkler piyasada kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilen seçenekler olarak göze çarpmaktadırlar. Dolma kalem mürekkebi ise çoğunlukla resmi kurumlarda ve güzel yazı eğitimlerinde kullanılan özel divitler için üretilen mürekkeplerdir. Dolma kalemler, ucu sivri ve yassı olarak dizayn edilmiş yazı araçlarıdır ve tutuş noktalarında yer alan özel tüplerinde mürekkep bulundururlar. Yazı esnasında sistematik olarak mürekkebi uç kısmına aktaran bu özel kalemlerde mürekkebin tükenmesi durumunda yazı yazılamaz ve tekrar yazım yapabilmek için dolum yapılması gerekir. Dolma kalem mürekkepleri, içerik açısından daha az katkıya sahiplerdir ve bu sayede topaklanma yapmazlar. Kaliteli dolma kalem mürekkepleriyle yazım yaptığınız yüzeylerde mürekkep genellikle dağılmaz ve görsel açıdan etkili sonuçlar elde edebilirsiniz. Dolma kalemler için özel olarak üretilen özel mürekkepler ile dilerseniz renkli yazılar da yazabilir, kaligrafi amacıyla kullanacağınız mürekkeplerden kuruma sonrası elde edeceğiniz renk konusunda etkili sonuçlar alabilirsiniz. Piyasada yer alan mürekkepler içerikleri ve ambalaj ölçüleri bazında farklı fiyatlarla piyasada yer almaktadırlar. Bu anlamda kullanıcılar kişisel kullanım ihtiyaçlarına ve kendi bütçelerine göre ürün seçimi yaparak çeşitli alanlarda mürekkeplerini kullanabilmektedirler.

Mürekkepler ve Çeşitli Kullanım Alanları

Mürekkepler ve Çeşitli Kullanım Alanları

Temel amacı yazı yazmak ve baskı yapmak olarak bilinen mürekkeplerde günümüzde kullanıcıların farklı beklentilerini karşılayabilecek çeşitli özelliklere yer verilebiliyor. Sevdiklerinize özel olarak hazırlayacağınız yazılı metinlerde ve resimlerde, duyusal açıdan etkileyici sonuçlar elde edebilmek istediğinizde piyasadaki kokulu mürekkepleri tercih edebilirsiniz. Bu mürekkepler, içeriklerindeki özel kokularla yazım ve çizim sonrasında kağıt üzerinde özel bir koku bırakırlar. Mürekkebin kokusu birçok farklı seçenekle karşınıza çıkabiliyor. Siz sevdiğiniz ya da sevdiğiniz kişinin hoşuna giden kokuyu taşıyan bir mürekkebi edinerek özel uygulamalar yapabilir; unutulmaz işler ortaya çıkarabilirsiniz. Piyasada yer alan mürekkepler, gelişen üretim teknikleri sayesinde birçok farklı özellikle de tercihiniz olabiliyorlar. Matbaaya yönelik olarak üretilen mürekkepler, kartuş sistemiyle ya da özel şişelerle kullanıcılara sunuluyorlar. Mürekkepli yazıcı ve baskı makineleri için özel olarak üretilen bu mürekkep alternatifleri, çok sayıda renk ve farklı içerikle karşınıza çıkabiliyor. Baskı ve yazdırma uygulamaları sonrasında kağıt üzerinde yüksek netlik ortaya koyacak şekilde kaliteli standartlarla üretilen matbaa mürekkepleri, ihtiyacınız olan çeşitli alanlarda keyifli sonuçlar elde etmenizi sağlayabiliyorlar. Piyasada çeşitli tüpler içerisinde satışa sunulan mürekkeplerin kullanım alanları yazı, resim ve baskı gibi çeşitli şekillerde olabilmekte ve hatta günümüzde çeşitli yenilikçi teknikler için de mürekkeplerden yararlanılabilmektedir. Likit mürekkep seçenekleri, piyasada birçok farklı özellikler karşınıza çıkabiliyorlar. Renkli ve siyah olmak üzere çeşitli görünümler elde edebilmeniz için üretilen bu mürekkepleri fırça yardımıyla kullanarak sanatsal çalışmalar ortaya koyabilir; klasik olarak bir divit yardımıyla kaligrafi ve tipografi çalışmaları yapabilirsiniz. Üreticilerin mürekkeplerin kullanım alanlarında kullanıcıların ihtiyaçlarına göre de ortaya koydukları çeşitli özellikler vardır. Mürekkebin sert yüzeylerde kullanımında kolayca temizlenebilmesi için su bazlı olarak üretilen alternatifler piyasada yer almaktadır. Su bazlı mürekkepler uygulama sonrasında kurumaya başladıktan kısa bir süre sonra bir bez yardımıyla kolayca temizlenebilmektedirler. Bu anlamda da geçici çalışmaların gerçekleştirilmesinde su bazlı mürekkepler kullanıcılarına fayda sağlamaktadırlar. Siz de şimdi ürün sayfamıza ilerleyerek piyasadaki mürekkepler arasından kişisel kullanım alanınıza uygun özelliklere sahip seçeneği hızlı bir şekilde Kırtasiye & Ofis kategorisi üzerinden satın alabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

3K (51)
3M (3)
Addison (1)
Adel (18)
Aihao (2)
Akkraft (9)
Alpino (1)
Ant (1)
Artdeco (2)
Artline (6)
Bigpoint (78)
Brause (1)
Brons (350)
Brother (8)
Caillou (1)
Canon (19)
Cassa (9)
Colop (3)
Cross (70)
Davidoff (1)
Delta (1)
Diamine (13)
Digno (1)
Diplomat (13)
(1440)
Dong-A (6)
Edding (385)
Epson (85)
Faber (1)
Foks (1)
Foxy (1)
Gestetner (2)
GIPTA (3)
Glory (3)
Gold (2)
Habico (1)
Halsa (3)
Herevin (34)
HP (16)
Hugin (1)
inkjet (1)
J.Herbin (1)
Jet Print (1)
karin (5)
Kaweco (69)
Koza (2)
Kraf (138)
Lamy (320)
Legamaster (64)
Lets (1)
Libra (1)
Liquitex (34)
Lustre (40)
Marabu (46)
MAS (45)
Masis (6)
Mikro (7)
Milan (1)
Molotow (3)
Monami (3)
Monopol (49)
Montblanc (37)
MONTBLANC (3)
Motex (1)
Nava (2)
Noki (1)
Ofica (19)
Ofix (7)
Oyal (1)
Pak'r (1)
Parker (54)
Pebeo (15)
Pelikan (492)
PENSAN (39)
Perfect (1)
Piano (4)
Picador (145)
Pilot (50)
Planes (2)
Platinum (18)
Ponart (1)
Red Apple (13)
Rich (1)
Rotring (88)
Rubenis (3)
Sailor (1)
Schmincke (53)
Schneider (1)
Scrikss (53)
SDI (1)
Serve (1)
Sharpie (1)
Sheaffer (28)
Sırdaş (10)
Sirdaş (3)
Skales (3)
Snowman (19)
Stabilo (6)
Staedtler (1)
Std (1)
Steelpen (9)
Südor (157)
Talens (74)
Trix (5)
Trodat (55)
Troika (1)
Twsbi (21)
Uni (26)
Uni-Ball (11)
Uniball (2)
Visconti (9)
Vox Art (21)
Voxart (1)
Waterman (28)
Zig (189)
Şahin (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(688)
ve üzeri (799)
ve üzeri (813)
ve üzeri (821)
ve üzeri (833)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL