TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Divit Kalem

için 773 sonuç bulundu.

Divit Kalem

Divit kalem genel yapısı itibarıyla ucunda mürekkep akışını sağlayan, mürekkep tutabilen bir mekanizma ve ahşap, gümüş, metal ya da cam gibi çeşitli malzemelerden üretilen bir gövdeden oluşur. Divit kalemler günümüzde yalnızca aksesuar ya da hobi amaçlı kullanılıyor olsa da geçmişte bir dönem insanların yazma ihtiyacını karşılayan yegane bir araç olmuştur. Divit kalemler günümüzde daha çok dekoratif amaçlarla kullanılıyor olsa da kaligrafi, çizim ve karikatür çizimlerinde halen yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Bu kalemlerin günümüzde halen kullanılmasını sağlayan bazı özellikleri vardır. Bunlardan biri, divit kalemlerin uç kısımlarının oldukça hassas oluşudur. Bu hassas uçlar sayesinde yazınızın inceliğini ya da kalınlığını çok kolay bir şekilde ayarlayabilirsiniz. Yeterli baskıyı vererek daha kalın ya da daha ince yazmak tamamen sizin elinizdedir. Diğer kalem türlerinde bu işlemler için kalem ucu değiştirmek gerekirken divit kalemlerde yalnızca baskı uygulamak gerekir. Ayrıca divit kalemler ham mürekkep ile kullanıldığından kendilerine özgü bir havası vardır. Yalnızca kaligrafi ve çizim gibi konularda değil günlük yazı işlerinde de tercih eden kullanıcılar bulunmaktadır. Yazı işlerinin haricinde aksesuar olarak da tercih edilen masa üstü tüylü divit kalem kalemler genellikle ofislerde kullanılır. Evlerde ise vintage tasarımlara uygunluğu açısından çok uygun bir aksesuar görevi de görmektedir. Dekoratif özellikleri sayesinde divit kalem hediyelik bir eşya olarak da tercih edilebilir.

Divit Kalem Nedir?

Divit Kalem Nedir?

Divit kalemi, tahtadan ya da farklı materyallerden üretilen özel tasarımlara sahip bir gövdenin ucuna monte edilen dolma kalem ucuna benzeyen ve mürekkep kanallarına sahip bir uçtan oluşur. Divit kalemin estetik görünümünü büyük ölçüde gövdesi sağlamaktadır. Geçmişten bugüne üretilen divit kalemlerin gövdeleri estetik kaygıları güdülerek tasarlanmıştır. Bu gövdelerde en çok kullanılan materyaller ahşap, cam, kemik, tüy ve gümüş gibi değerli madenlerdir. Gövdelerin üzerine özel işlemeler yapılarak oldukça estetik bir görünüm elde edilir. Divit kalemlerin uçları da farklı tasarımlarda ve farklı özelliklerde olabilir. Geçmişte varlıklı kişiler tarafından kullanılan divit kalemlerin uçları altından yapılırdı. Bugün gerek kalem olarak kullanımda gerekse de aksesuar olarak kullanımda en çok tercih edilenler tüylü divit kalem ve ahşap divit kalem modelleridir. Divit kalemlerinin kullanımı için mürekkep gerekmektedir. Hokka ismi verilen kaplarda muhafaza edilen mürekkeplere divit kalemlerin ucunu daldırarak mürekkeple doldurabilir ve yazı yazabilirsiniz. Hokka ismi verilen mürekkep kapları klasik bir görünüme sahiptir ve genellikle camdan üretilmektedir. Bu mürekkep kapları devrilmelere karşın mürekkep sızdırmayan bir yapıya sahiptir. Bazı divit kalem uçlarında yaklaşık 1 dakikalık kullanım sağlayan mürekkep kanalları bulunur, bu kanallar mürekkepleri daha içe çekerek depolama sağlar. Ancak genel yapıları itibariyle divit kalemler yazma işleminden sonra sürekli olarak mürekkebe batırılmalıdır. Divit kalemlerin kendine has özellikleri bulunur. Bu özellikleri divit kalem uçları sağlar. Divit kalem uçları basınca ve hız değişikliklerine karşı oldukça hassastır. Ayrıca divit kaleme benzeyen dolma kalemlerinden çok daha ince çizgi üretebilirler. Divit kalemlere baskı uygulayarak yazı yazdığınızda çizgi kalınlığı genişler, baskı az olduğunda ise incelir. Divit kalemler için oldukça çeşitli değiştirilebilir uçlar üretilir. Bu uçlar sayesinde çok daha çeşitli çizgisel şekiller ve çizgisel efektler oluşturulabilir. Divit kalem yazıları oldukça karakteristik bir yapıya sahiptir. Genellikle kaligrafilerde ve hatta bazen hat sanatında kullanılan bu divit kalemler hobi amaçlı olarak da yaygın olarak kullanılır. Divit kalem mürekkebi setlerin dışında ayrı olarak satılmaktadır ve farklı renklere sahiptir. Tercih edeceğiniz mürekkeplerle istediğiniz renkte kaligrafiler yazabilir ya da yaşam ortamlarınız için şık bir görünüm oluşturabilirsiniz. Kırtasiye & Ofis kategorisi üzerinden farklı seçenekleri inceleyebilir, seçtiğiniz ürünü güvenle satın alabilirsiniz.

 Divit Kalem Özellikleri, Modelleri ve Fiyatları

Divit Kalem Özellikleri, Modelleri ve Fiyatları

Divit kalemlerin özelliklerini değiştiren genellikle divit kalem uçlarıdır. Ancak söz konusu modelleri olduğunda divit kalemleri asıl öne çıkaran şey gövde tasarımlarıdır. Aksesuar ya da kullanım amacı fark edilmeksizin üretilen divit kalemlerde her zaman estetik kaygısı güdülür. Çünkü divit kalemler eski zamanlarda kullanılan ürünlerdir ve sahip oldukları tasarımlarıyla bunu yansıtmalıdır. Bu doğrultuda üretilen divit kalemlerin üzerinde 19.yy’da da kullanılan motifler ve süslemeler görmeniz olağandır. Vintage kavramını maddeye dökecek olursanız divit kalemler tek başlarına bu kavramı temsil edebilecek bir stile sahiptir. Bugün birçok insan tarafından yazım amaçlı kullanıyor olsalar da son zamanlarda popülerliğini vintage akımlarına ve bu akımlarla yaşam alanlarını dekore edenlere borçlular. Tüy divit kalem modelleri evlerinizde ya da ofislerinizde diğer aksesuar ürünlerinize ve mobilyalarınıza uyum sağlayarak harika bir dekor tamamlayıcı olabilirler. Divit kalem seti ile gelen mürekkep hokkalarını da tasarımlarınızda aktif olarak kullanırsanız kendinize benzersiz bir dekor öğesi yaratabilirsiniz. Detaylı ve ince işçiliğe sahip bir metal ya da ahşap tüy tutucunun ve bunun üzerine yerleştirilen tüy ile oluşturulan divit kalem gövdeleri de bulunmaktadır. Bu divit kalem gövdelerinde bulunan tüyler genellikle gerçek tüy olmaktadır. Bu tüyler kaz ya da tavus kuşundan elde edilirler. Tavus kuşundan elde edilen tüylere herhangi bir boyama işlemi gerçekleştirilmez, sahip oldukları doğal güzellik ile kaleme eklenirler. Ancak kaz tüyleri, çeşitlerin artması amacıyla farklı renklere boyanabiliyor. Bu sayede en sevdiğiniz renge divit kalemlerinizin üzerinde de sahip olabiliyorsunuz. Tüylü divit kalem seti modellerinde bulunan ahşap kalem tutucu ve kalem tutucuya monteli mürekkep hokkasıyla oldukça şık bir masa aksesuarına sahip olabilirsiniz. Bu kalem tutucular genellikle hoş ve sade görüntüsü sebebiyle ahşaptan üretiliyor ve altın ya da gümüş renginde metal aksamlar ile süsleniyor. Divit kalem seti fiyatları setlerin içeriğine ve ürünlerde kullanılan malzemelere göre değişiklik gösterebiliyor.

Divit Kalem Tasarım İçin En Uygun Araçlardan

Divit Kalem Tasarım İçin En Uygun Araçlardan

Eğer divit kalem fiyatları tam olarak bütçenize uygunsa ve kendinize yeni bir hobi edinmek istiyorsanız mutlaka sahip olmalısınız. Kaligrafi için en uygun kalemlerden biri olan divit kalem, sahip olduğu kalem uçlarıyla diğer kalemlerin önüne geçiyor. Dolma kalemler ile kaligrafi yapmak divit kalemlere oranla çok daha kolay olsa da divit kalemler sahip olduğu özellikler sayesinde çok daha başarılı kaligrafilere imza atabiliyor. Divit kalemlerin en büyük zenginliği tasarımları olsa da sahip olduğu kalem uçları sayesinde kaligrafi yapmak konusunda çok güçlü. Farklı uç seçenekleri ve farklı boyut seçenekleri sayesinde divit kalemler ile sınırsız yazı tipi ya da tasarım üretmeniz mümkündür. Dolma kalemler gibi mürekkebi içinde tutmadığından kolay bir şekilde renk değişimi de gerçekleştirebilirsiniz. Dolma kalemlerinde kanallarda tutulan mürekkep tamamen boşalana kadar renk değiştirilemiyor ancak divit kalemlerde depolayıcı tüneller olmadığından oldukça hızlı bir şekilde kullandığınız rengi değiştirebiliyorsunuz. Bu gibi opsiyonları ve kolaylıkları sayesinde divit kalemler çok daha rahat bir tasarım aracıdır. Kaligrafilerin yanı sıra, divit kalemler günlük kullanım ve çizim gibi hususlar için de çok uygundur. Sahip oldukları kalem uçları sayesinde italik ya da kalın yazılar yazabilir, biraz daha baskı uygulayarak bu yazıların oranını isteğiniz doğrultusunda artırabilirsiniz. Sizler de masalarınızda hoş bir dekorasyon sahibi olmak ya da yeni bir hobi edinmek istiyorsanız kendinize en uygun divit kalemleri Kalem ve Yazı Gereçleri sayfamızda bulabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

3M (5)
Abra (1)
Ark (5)
Artline (39)
Bigpoint (17)
Brons (8)
Brother (5)
Catiga (1)
(355)
Edding (28)
Hatas (4)
I Cool (6)
İdora (2)
karin (1)
Kaweco (3)
Lamy (2)
Lutart (1)
Manuscript (45)
Monopol (2)
Parker (2)
Pebeo (2)
Pelikan (2)
Pilot (25)
Rio (2)
Rotring (3)
Schneider (1)
Scrikss (5)
Sheaffer (5)
Steelpen (56)
Südor (2)
Uniball (1)
Zig (89)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(97)
ve üzeri (112)
ve üzeri (117)
ve üzeri (119)
ve üzeri (122)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL