KADIN TERMAL

Daha Fazla Filtre+
Konum Belirle Seçtiğim konuma özel indirimleri ve aynı gün teslimatlı ürünleri göster.

Kadın Termal

Kadın iç giyimde sıklıkla görülen termal kıyafetler özel yapıları sayesine sıcak tutmasının yanında sağlığınızı tehlikeye atmaz. Alt giyimden üst giyime çoğu kıyafet türü için termal kumaştan üretilenleri rahatlıkla bulabilirsiniz. Konforu yaşatan kadın termal kıyafetleri hakkında bilgiye ve aradığınız modele kategorimizden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Kadın Termal İç Giyim Modelleri

Kadın Termal İç Giyim Modelleri

Kışın ısınmak için kat kat giyilen kıyafetler terlemenize neden olur ve terin dışarıya atılmasını engelleyerek daha fazla üşümeyi beraberinde getirir. Bu da çeşitli sağlık sorunlarına yol açar. Termal kıyafetler ise bu noktada en büyük yardımcınız olarak karşınıza çıkıyor. Kadın termal iç giyim modelleri arasında ise en çok tercih edilenler taytlar ve badiler oluyor. Kıyafetlerin altına rahatlıkla giyilen bu içlikler dışarıdan hiçbir şekilde belli olmaz. Soğuk kış aylarında günlük kullanımların temelini oluştururken doğa sporları arasında yer alan dağcılık, trekking, kayak, yelken, kürek, bisiklet, motosiklet vs. gibi spor faaliyetleri için de kurtarıcı konumundadır. Böylece kış soğuğunda ne sporunuzdan ne de sağlığınızdan vazgeçmek zorunda kalırsınız.

Termal Kıyafetler Nasıl Sıcak Tutar?

Termal Kıyafetler Nasıl Sıcak Tutar?

Vücudun hareket ettikçe terlemesi ve terin kurumaması kasların kasılmasına, vücudun üşümesine ve sağlık sorunlarına neden olur. Üşümemek için de teninizin kuru kalması gerekir. Bunun için de kıyafetin ter emici olmasından çok, teri ara giyime hızla iletebilme yeteneği olmalıdır. Bu noktada genelde polyamid, polyester, polyproplen ve elastanın belirli oranlarda karışımından üretilen kadın termal içlikler karşınıza çıkar ve terin vücut ile temas etmesini engelleyerek doğrudan dış giyime aktarır. Bu sebeple pamuk, termal kıyafetler için uygun değildir. Çünkü pamuk teri dışarı atmaz aksine içeri doğru çekerek daha fazla ıslak kalmanıza neden olur. Bunun aksine termal kıyafetler ise teri dışarıya attığı için vücuttaki ısının % 80’nini tutar. Termal giyim özellikleri arasında ise optimal nem transferi yaptığı ve bakteri oluşumunu engellediği yer alır. Üstelik deriyi ikinci bir deri gibi sarar, nefes alan hafif ve elastik bir yapıdadır. Aşırı sıcak ve soğuk stoklanmasını önleyerek ısı kontrolü sağlar.

Kadın Termal İçlik Fiyatları

Kadın Termal İçlik Fiyatları

Kadın termal içlik fiyatları arasında genel olarak çok fazla uçurum yoktur. Ama yine de doğru bir termal kıyafet için satın alırken kumaşın özelliklerine bakılmalıdır. Viskoz, ağaç hamurundan yapılan ve selüloz içeren özel nitelikli natürel bir elyaf içermeli ve termal iplik kullanılmalıdır. Viskoz elyaf ile polyester elyaf harmanlanması le oluşan termal ipliklerde mikro hava boşlukları oluşur. Bu da kumaşın hafif olmasını ve soğuğa karşı tampon bölge oluşturarak mükemmel hava akışı sağlar. Termal içlik kadın kıyafetleri, çeşitleri ve fiyatları için kategorimizi inceleyebilirsiniz. Ayrıca termal kıyafet dışındaki iç ve uyku giyimine ait ürünlere İç Giyim & Uyku Giyim kategorimizden ulaşabilir, ihtiyacınız olan ürünü kısa sürede satın alabilirsiniz.