Kategoriler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Ölçüler

Başka bir kelime deneyin

Taşıma Kapasitesi

Başka bir kelime deneyin

Ağırlık

Başka bir kelime deneyin

Materyal

Başka bir kelime deneyin

Kademe Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mekik Aletleri

için 86 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Mekik Aletleri

Sağlıklı yaşamın bir sırrı olarak tanımlanan spor, çeşitli dallara ve birçok türlere ayrılmaktadır. Gerek takım oyunu gerekse tek başına gerçekleştirebileceğiniz sporlar bulunmaktadır. Tek başınıza yapılan sporlarda genel olarak birtakım malzemelere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu malzemelerden bir tanesi de mekik sehpası olarak adlandırılmaktadır. Özellikle karın bölgesinin çalışmasını sağlayarak yağ yakımı gerçekleştirilmesine olanak sağlayan alet, vücuda güzel bir görünüm sağlanmasında yardımcı olmaktadır. Mekik sehpası gibi mekik aletlerinin kullanımı gittikçe yaygınlaşmaktadır. Sadece spor salonlarında veya dış mekanlarda fitness ve kardiyo yapmak isteyenlerin dışında ev içinde de spor yaparak karın kaslarını çalıştırmak isteyenlerin gözdesi konumunda olan alet, her mekanda kullanılabilir olmasıyla da popüler hale gelmektedir. Bu mekanlar okul, işyeri, daire gibi mekanlar olarak sıralanabilmektedir. Ürünlerin uzun ömürlü ve kaliteli boyalarla renklendirilmesi kullanıcıya hitap etmektedir. Uygun ve düzenli kullanım gerçekleştirildiği takdirde kaçınılmaz bir değişim söz konusu olmaktadır. Bu değişim sayesinde kullanıcılar memnun bir şekilde ürünlerini kullanmaya devam etmekte ve çevrelerine tavsiye etmektedir. Siz de hemen bir mekik sehpasına sahip olmak istiyorsanız ürün sayfasını inceleyerek kendinize en uygun modeli seçip kolaylıkla sipariş verebilirsiniz.

Mekik Sehpası Modelleri

Mekik Sehpası Modelleri

Karın kası bölgesi için tasarlanan mekik sehpaları, kolay bir kullanıma sahip olmakla beraber modelden modele çeşitli fonksiyonlarıyla da dikkat çekmektedir. Sahip olduğu geniş ürün yelpazesi ile her müşterinin kolay bir şekilde aradığı, ihtiyacı olduğu ürünü bulmasına olanak tanımaktadır. Modeller genel olarak öne çıkan fonksiyonu ile birlikte isimlendirilmektedir. Bu nedenle de bulunması çok daha kolay bir hale gelmiştir. Örneğin katlanabilir mekik sehpası, kullanılmadığı zamanlarda katlanıp daha az yer kaplamasıyla öne çıkan bir ürün olmaktadır. Katlanabilir özelliğinin yanında fonksiyonel yapıya sahip olması ile karın bölgesinin farklı kısımlarını ayrı ayrı çalıştırmak için birçok mekik hareketini uygulamak mümkündür. Bu sayede kullanıcıya ekstra olumlu getiriler sağlamaktadır. Ürün bazında bakıldığında yaratılan çeşitlilik ile sunulan modeller sayesinde profesyonel bir karın çalışma antrenmanı uygulamak mümkün olmaktadır. Bu profesyonelliğin elde edilmesini sağlayan bir diğer model ise ayarlanabilir mekik sehpası olarak kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. Bu modelde olaya karın haricinde sırt ve göğüs kasları da dahil olmaktadır. Ayarlanabilir olması sayesinde farklı duruş ve pozisyonlarda kullanılması mümkün olan alet ile vücuttaki kasların hareketliliği sağlanmaktadır. Tek bir bölgeye odaklanmak yerine vücudun önemli diğer bölgelerine de odaklanarak kendinizi geliştirmenize fayda sağlayacak bu alet gerek vücut ebatları gerekse aldığınız pozisyona göre ayarlanabilmektedir. Yaptığınız bu sporu ve vücudunuzu bir üst noktaya taşımak istediğiniz takdirde ise karşınıza buna uygun modeller de çıkmaktadır. Üst düzey egzersizlerin ve spor salonu havasının tadını çıkarmak için üretilmiş ve müşterilerin beğenisine sunulmuş profesyonel mekik sehpası çeşitleri, kullanım boyunca memnun kalacağınız modellerden bir tanesi olmaktadır. Spordan alınan hazzı ve verimliliği daha üst noktalara çıkarması ile egzersizini yapacağınız bölgelerdeki gelişime, gözle görülür bir şekilde etki edecektir. Ürünü kullandığınız esnada ise herhangi bir hareket kısıtlamasına maruz kalmadan özgür bir biçimde egzersizlerinizi yapmaya devam edebileceksiniz. Bu sayede karın gelişiminiz için yapmanız gereken egzersizleri, temel hareketlerden detaylı hareketlere kadar gerçekleştirme imkanına erişebileceksiniz. Birbirinden farklı onlarca mekik sehpası modeli ile hedefinizdeki karın kaslarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ürün kullanımı sayesinde yaşayacağınız gelişim ile daha mutlu ve sağlıklı bir hayat sürebilirsiniz.

Mekik Sehpası Avantajları

Mekik Sehpası Avantajları

Satın almak istediğiniz herhangi bir mekik sehpasının sağlıklı ve fit bir vücut sağlamasına ek olarak farklı avantajları da bulunmaktadır. Kullanılan modelden kullanım amacına veya kullanılan mekana göre birçok avantajı bulunan bu ürünler mutlaka evde bulundurulması gereken ürünler arasında yerini almaktadır. Karın kaslarını çalıştırmak mekik sehpası kullanımının dışında da mümkündür. Fakat bu ürünle birlikte elde ettiğiniz birçok avantaj bulunmasından dolayı ürünü edinmek, mantıklı seçenekler arasında olmaktadır. Öncelikle bu ürünlerin birçoğu ayarlanabilir özelliğe sahiptir. Bu sayede tek bir üründen farklı vücut boyutlarına sahip ya da farklı egzersiz çeşitlerini uygulamak isteyen kullanıcılar yararlanabilir. Ayarlı mekik sehpası ürünleri, basit bir ayarla farklı kullanıcıların kullanıma uygun hale getirilebilmektedir. Bu avantaj sayesinde tek üründen birçok kullanıcı yararlanarak aynı özelliklere sahip iki ayrı mekik sehpası alınmasına gerek kalmamaktadır. Avantaj sağlanan bir diğer ürün ise ters mekik sehpası olarak sunulmaktadır. Ürün sayesinde karın kaslarına ek olarak kalça bölgesindeki kaslar da aktif olarak çalıştırılabilmektedir. Güzel bir dış görünüşün anahtarı olarak gösterilen karın ve kalça bölgenizi aynı anda çalıştırıp kas gelişimini gözle görülür bir biçimde fark edebilirsiniz. Ters mekik kullanımı için tasarlanmış sehpaların avantajlarından bir tanesi de yine ayarlanabilir özellikte olmalarıdır. Yapmak istediğiniz egzersizin gerekliliklerine göre ayarlanan sehpa, kullanıcısına ergonomik bir kullanım sağlayarak avantaj elde etmesine yardımcı olmaktadır. Bu tarz ürünlerde kullanıcıya ne kadar avantaj sağlayacağı bakılan kriterlerde en önde gelmektedir. Kullanıcı açısından en yüksek düzeyde verim almak büyük ölçüde önem arz etmektedir. Bu sayede çok fonksiyonlu mekik sehpası ürünleri maksimum verim alınabilen ürünler arasında yer almaktadır. Sadece tek veya birkaç hareketle spor deneyimini sınırlandırmak istemeyen kullanıcılar için tasarlanan ürünler, farklı egzersizler yapılmasına olanak sağlayarak çeşitli avantajlar sağlamaktadır. Kullanıcıdan kullanıcıya değişebilen spor alışkanlıklarına en iyi şekilde ayak uydurarak uzun ömürlü bir kullanım imkanı sağlayacak ürünlerin tercih edilmesi bu nedenle tesadüf olarak sayılmamaktadır. Kullanıcı için en iyi ürün, her zaman ve her yerde kullanıcının maksimum verimi elde etmesine yardımcı olan ürün olarak sayılmaktadır.

Mekik Sehpası Özellikleri

Mekik Sehpası Özellikleri

Birçok farklı modele ve kullanım imkanlarına sahip mekik sehpaları, kullanıcılarına özel olarak tasarlanan özellikleri ile kusursuz egzersiz deneyimleri yaşatmayı hedeflemektedir. Özel olarak karın bölgesi ağırlıklı kasların çalışmasına ek olarak yapılan egzersiz şekline göre sırt, kalça ve göğüs kaslarının çalışmasına da olanak tanıyan bu ürünler spor verimini arttıran birçok özelliğe sahip olmaktadır. Eğimli mekik sehpası spor verimini artıran sehpa çeşitlerine örnek olarak gösterilebilecek bir model olarak kullanıcılarla buluşmaktadır. Yapısı itibariyle eğimli olan bu sehpalar vücuttaki birçok kasın çalışmasına yol açmaktadır. Kullanıcı özelinde bakıldığında ise kullanan kişinin boyuna göre uzayıp kısalabilme özelliği mevcuttur. Bir diğer özelliği ise eğimin yükseltilip azaltılabilmesi olarak tasarlanmış olmasıdır. Bu sayede yapılan antrenmanın zorluk derecesi gibi sporda büyük adımlar atılmasını sağlayacak çeşitlilikler, kullanıcının kontrolü altında tutulmaktadır. Fonksiyonel ve spor verimini artıran bir başka mekik sehpası modeli ise 3 açılı mekik sehpası modelidir. Adını özelliğinden alan bu sehpa, kullanım esnasında kullanıcısına birçok özelliğiyle avantaj sağlamaktadır. 3 ayrı açı şeklinde ayarlanabilme özelliğine sahip olan ürün, kullanıcıya farklı pozisyonlar çerçevesinde spor yapma imkanı sunarak vücudu farklı metotlarla geliştirme imkanı sunmaktadır. Kullanıcı için spor anında maksimum verim sağlayan bu alet katlanabilir olmasıyla da ev veya ofis gibi alanlarda az yer kaplamaktadır. Bu sayede dar alanlara sahip mekanlara spor aleti almaktan çekinen insanlar tarafından çokça tercih edilmektedir. Bir bütün olarak özellikleri düşünüldüğünde mekik aleti, belirli bir yaşa gelmiş ve spor yapmasına herhangi bir engel olmayan kullanıcılar için en ideal spor aletlerindendir. Özellikleri bakımından detaylı inceleme yapıldığında bütün kullanıcılara hitap eden bir ürün olduğu gözle görülebilmektedir. Kaliteleri ve birçok fonksiyonuyla beraber bütün mekik masası çeşitleri teknolojiyle birlikte gelişerek, kullanıcıların gözdesi haline gelmeye başlamaktadır. Sporla iç içe hayat sürenlerin vazgeçilmezi haline gelen ürünler üstün özellikleriyle kullanıcılara sunulmaktadır. Ürün üretimi esnasında ürünler, uzun ömürlü kullanım imkanı vermeleri için aşınmaya karşı özel olarak geliştirilen boyama stilleri ile boyanmaktadır. Siz de karın bölgenizdeki yağlanmalardan bıktıysanız ürün sayfasına göz atarak aradığınız özellikteki ürünü hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz.

Mekik Sehpası Kullanımı

Mekik Sehpası Kullanımı

Çeşitli ve işlevsel özelliklere sahip mekik sehpaları çok kullanılan spor aletleri arasında yer almaktadır. Mekik aleti kullananlar, bu ürünü farklı şekillerdeki pozisyonları uygulayarak değerlendirmektedir. Tasarımlarından dolayı beğeniyle kullanılan bu aletler pratik olmasıyla da öne çıkmaktadır. Pratiklikten bahsedildiğinde ilk olarak kurulum ve kullanım gelmektedir. Bu noktada, ürünü satın aldıktan sonra basit bir kurulumun ardından hemen kullanıma başlanabilmesi, ürünün en büyük artılarından sayılmaktadır. İşlevsel olması ve vücuda onlarca olumlu etki yaratmasından dolayı birçok yaş grubundan kullanıcılar tarafından kullanılmaktadır. Verimli bir spor aleti olan çok amaçlı mekik sehpası birçok farklı kullanım biçimine uyumlu olarak çalışabilmektedir. Yapılan hareketin gerekliliğine göre düz veya ters mekik çekme imkanı bulunmaktadır. Bu farklılık sayesinde karın bölgesinin bütün olarak çalışabilmesine imkan sağlanmaktadır. Bütün olarak çalışan karın bölgesi ise çok daha göz alıcı bir görüntünün ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Gerektiği zamanlarda yapılan ayarlar çerçevesinde karın harici bölgelere de etki eden sehpalar, vücudun geneline olumlu etki eden bir çalışma prensibine sahip olmaktadır. Bu nedenle karın bölgesinde sorun yaşayan insanların dışında sırt ve kalça gibi bölgelerinde sorunlar yaşayan insanların da kullanımına imkan sağlanmaktadır. Spor programınızın gidişatına göre bu sehpaları yarım mekik sehpası olarak da kullanmanız mümkün olmaktadır. Yarım mekik hızlı yağ yakımı sağlanmasına olanak tanıyan karın hareketlerindendir. Sehpanız ile birlikte faydalanabileceğiniz bu pozisyon tam olarak sporun hakkını vermenizi sağlayacaktır. Kademeli mekik sehpası modelleri de karın egzersiziniz için ideal olmaktadır. Yapılan antrenmanlarda gelişim gösteren vücutlar, bir sonraki aşamaya yani bir sonraki zorluk derecesine geçilmediği takdirde daha yavaş gelişmektedir. Bu nedenle yapılan sporların, özellikle vücut geliştirme ele alındığında, zorluk derecesi kademe kademe yükseltilerek yapılmaktadır. Vücudun zorluğa alışması ve karşı koyarak güçlenmesi buna bağlı olmaktadır. Bu nedenle seçeceğiniz mekik sehpalarının ayarlanabilir zorluklarda olmaları önemli sayılmaktadır. Ayarlanabilir zorluklara sahip modeller sayesinde yeni başladığınızda kendinizi zorlamadan, ileriye dönük hedeflerde ise kendinizi zorlayarak egzersizlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Aletin kullanılmasına başlanmadan önce doktora danışmak önemlidir. Bu nedenle doktor onayının ardından profesyonel bir spor hocasının vereceği tavsiyeler eşliğinde egzersizlerinizi gerçekleştirmeniz tavsiye edilmektedir. Antrenmanınıza yardımcı dambıl ve ağırlık modelleri de uygun fiyatlarla sayfamızda.

Mekik Sehpası Boyutları ve Fiyatları

Mekik Sehpası Boyutları ve Fiyatları

Özellikle çalışan veya bir işle uğraşan kişilerin zamanları kısıtlı olmaktadır. Bu kısıtlı zamanlarda spor yapmak çoğu zaman ikinci plana atılmaktadır ve sonucunda vücutta istenmeyen yağlanmalar ve düzensiz kilo alımı meydana gelmektedir. Özellikle spor yapmaya zamanı olmayan insanların kullanması için özel olarak üretilen birtakım spor aletlerinin başında mekik sehpaları gelmektedir. Fonksiyon ve model farklılıklarına göre mekik sehpası fiyatları belirlenmektedir ve çeşitlilik gösterebilmektedir. Fakat alınan performansa göre bu fiyatlar incelendiğinde ürünlerin tam bir fiyat/performans ürünü oldukları açığa çıkmaktadır. Mekik aleti fiyatları birçok farklı bütçelere sahip kullanıcılar için fiyatlandırılmaktadır. Herkesin kendine uygun özellikte ürün bulması genelde kolay olmaktadır. Fakat bu özellikler ile beraber kendine uygun fiyatta bir ürün bulmak her zaman kolay olmamaktadır. Mekik sehpalarındaki çeşitlilik sayesinde ise her açıdan uygun ürünü bulmak mümkün olmaktadır. Herhangi bir mekik sehpasına sahip olmadan önce yorumları değerlendirmek de önemli sayılmaktadır. Satın alınmak istenen ürün iyi bir araştırma ve değerlendirme sürecinden geçmelidir. Çevrenizde konu hakkında bilgi sahibi olanlar tarafından detaylı bilgi edinmek ve tavsiyeler almak da doğru ürünü tercih edebilmenizde önemli rol oynamaktadır. Özellikle mekik sehpası gibi spor aletleri alınırken dikkat edilen bir diğer nokta ise ürünün boyutları olmaktadır. Alınan verim ve fiyat dahilinde ürünün çok fazla yer kaplamaması ve görüntü açısından kaba bir görüntü oluşturmaması da kullanıcılar için önem teşkil etmektedir. Mekik sehpası ölçüleri standart olmamakla birlikte modelleri arasında uçurum sayılabilecek boyut farkları bulunmamaktadır. Mekik pozisyonu düşünüldüğünde bu pozisyona ayak uydurabilecek büyüklükte olan ürünler, evlerde fazla yer kaplamamasıyla da tüketicilerin olumlu değerlendirmelerini hak etmektedir. Alandan tasarruf için birebir olan modeller de bulunmaktadır. Katlanabilir özelliğe sahip modeller arasında seçim yapmak %100 oranında alan tasarrufunun sağlanmasına olanak sağlayabilmektedir. Katlandıktan sonra kolaylıkla yatak altlarına, dolap kenarlarına veya bazalı yatakların baza bölümüne yerleştirilebilmektedir. Bu sayede ürün, sadece kullanım anında ortaya çıkarılarak kolaylıkla kullanıma hazır hale getirilmektedir. Katlanabilir özelliğe sahip mekik sehpalarına sahip kullanıcıların boyut olarak pek bir sorun yaşamadığı, alınan geri dönüşler ve yorumlar ile açıkça gözükmektedir. Boyutlarının sağladığı pratik kullanıma sahip mekik sehpalarında, vücudun temas ettiği bölgelerin yumuşak materyallerle kaplanması konforlu bir egzersiz imkanı sunmaktadır. Vücutla temas eden bu minderler genellikle yoğun süngerlerden üretilmektedir. Bu sayede ürünün uzun kullanımı esnasında herhangi bir aksilik yaşanmamaktadır. Uzun süreli spor imkanı veren bu ürünler kalitesi ile göze çarpan ürünler arasındadır. Siz de hemen onlarca çeşit ürün arasından dilediğinizi seçerek sipariş verebilirsiniz. Dilerseniz koşu bandı çeşitlerine sayfamızdan bakabilirsiniz.

Mekik Aleti Nasıl Kullanılır?

Kolay bir şekilde kurulumunun gerçekleştirilmesinin ardından direkt olarak kullanılmaya başlanabilmektedir. Bilirkişi tarafından tavsiye edilen kullanım şekli en doğru kullanım olmaktadır. Çünkü yapacağınız egzersizler yanlış şekilde yapıldığında vücutta olumsuz etkilere yol açabilmektedir. Bunun dışında ise mekik aleti nasıl kullanılır sorusunun genel bir cevabı bulunmamaktadır. Bunun nedeni birçok çeşide sahip mekik aleti bulunmasından kaynaklanmaktadır. Fakat mekik aleti kullanırken dikkat edilmesi gereken birkaç önemli nokta bulunmaktadır. Bu önemli noktaların başında her sporda olduğu gibi düzgün nefes alıp-verme işlemi olmaktadır. Bu sayede spordan maksimum verim elde edilmiş olur.

Mekik Sehpası Ne İşe Yarar?

Mekik sehpası, karın bölgesi öncelikli olmak üzere, yapılan hareketin çeşidine göre sırt, omuz, bel, kalça ve bacak gibi önemli kasların çalışmasına yardımcı olmaktadır. Uzun süre hareketsizlik veya uzun süre spor yapmamanın sonucunda oluşan yağlar ve kilolar için kullanılmaktadır. Hareketlerin doğru bir şekilde, düzenli aralıklarla mekik sehpası üzerinde uygulanması sonucunda yağ yakımı elde edilerek fit bir vücuda sahip olunabilir.

Mekik Sehpası Neye Göre Alınır?

Mekik sehpası alırken dikkat edilmesi gereken birkaç husus bulunmaktadır. Bu hususlar sehpanın modeline göre değişiklik göstermektedir. Ürünü alırken ilk olarak dikkat edilmesi gereken özellik ne kadar kullanışlı olduğu ve uzun ömürlü olup olmadığıdır. Ardından kapladığı yer, fonksiyonları, ürün özellikleri gibi kriterler incelenmektedir. Yapılan değerlendirmeler sonucunda uygun olan ürün satın alınmalıdır. Ürünün, aldıktan sonra nerede konumlandırılacağı da önemlidir. Örneğin, geniş alanlara sahip odalara sahipseniz ve ürününüzü buralarda konumlandıracaksanız büyük boyutlu sehpalar tercih edebilirsiniz. Sınırlı alanınız var ise katlanabilir ve küçük boyutlara sahip mekik sehpaları ilk tercihiniz olmalıdır.