Kategoriler

Kampanyalar

Marka

Trixie (184)
Eastland (132)
Rotipet (59)
Fit Fly (57)
Karlie (25)
Has (19)
Kardelen (16)
Vixpet (14)
Bird Life (12)
Gold Wings (12)
Lion (12)
Exovit (11)
Vision (10)
Loofah (9)
Amazon (8)
Naturbird (8)
Birdflife (7)
Quik (7)
Ti-Sert (7)
Birevcil (6)
Eurobird (6)
Rotifish (5)
Endiket (4)
Sakapet (4)
Sevdepet (4)
YILDIRIM (4)
DARB (3)
Eurogold (3)
Gnd (3)
Hagen (3)
Jw (3)
Zioo (3)
Asia (2)
Catia (2)
Europet (2)
Flip (2)
Hi̇day (2)
Long Feng (2)
MAS (2)
Miapet (2)
Pawise (2)
Vitakraft (2)
8 in 1 (1)
Acana (1)
Ada (1)
Apco Dele (1)
Atlantik (1)
Azoo (1)
Cat It (1)
Ecr (1)
Elif (1)
Familypet (1)
Getreide (1)
Imac (1)
MIT (1)
Sobo (1)
Ti Sert (1)
birevcil (1)
ypet (1)
Özvardar (1)
(802)
Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız (198)
4 yıldız ve üzeri (263)
3 yıldız ve üzeri (296)
2 yıldız ve üzeri (302)
1 yıldız ve üzeri (318)

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, Ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Kuş Oyuncak & Aksesuar Diğer

için 1,667 sonuç bulundu.

Kuş Oyuncak ve Aksesuar Diğer

Kuşlar, doğanın bir mucizesi olarak var olan ve hem renkleri hem de çıkardıkları sesler ile neşe saçan canlılardır. Kafeste beslemeye uygun kuş türlerinin her biri hareketli yapıları ile bir evin neşesi olmaya yeterler. Özellikle muhabbet kuşlarının kafeslerinde kaliteli zaman geçirmeleri için çeşitli aksesuar ve oyuncakların alınması gerekir. Kuş aksesuarları ve muhabbet kuş oyuncakları modellerinin her biri kuşların eğlenceli zaman geçirmesini sağlayan ürünlerdir. Aksesuarlar kuşların temel ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik nesneler olsa da oyuncaklar onların eğlenmesi için gereklidir. Kuş kafesleri için salıncaklar, barlar, tünekli merdivenler ve zilli oyuncaklar en çok tercih edilen ürünlerin başında gelir. Sayfamızda bu aksesuar ve oyuncakların her birini ve daha fazlasını bulabilirsiniz. Kuş aksesuarları fiyatları ve daha fazlasını sayfamızı inceleyerek görüntüleyebilirsiniz. Hem muhabbet kuşlarınız hem de diğer evcil kuş türleri için yalnızca oyuncak değil taban ızgaraları, tırmanma ağları, ayak halkaları, yumurta follukları, mamalık ve suluk gibi aksesuarları bulabilir, kafesinizin boyutlarını göz önünde bulundurarak uygun seçimler yapabilirsiniz.

 Kuş Kafesleri için Oyuncak Modelleri

Kuş Kafesleri için Oyuncak Modelleri

Muhabbet kuş aksesuarları denildiği zaman akla ilk gelen ürünlerin başında oyuncaklar geliyor. Oyuncaklar kuşların fiziksel ve psikolojik olarak sağlıklarını koruması açısından önemli bir yere sahiptir. Bir kafesin olmazsa olmaz parçalarıdır. Kuş oyuncakları arasında yer edinen onlarca farklı model bulunuyor. Bunların en popüler olanları zilli ya da farklı bir şekilde ses çıkaran oyuncaklardır. Zilli kuş oyuncakları kuşların algılarını daima canlı tutar. Ses çıkardığı için kuşlar için bir uyarıcı görevi görür. Kuşlar için zilli oyuncaklar tercih ederek onların eğlenmesini sağlayabilirsiniz. Kuş kafeslerinde yer alan bir diğer oyuncak çeşitleri ise merdivenlerdir. Kuş merdivenleri, basamaklı yapıları olduğu için kuşların hareketli olmalarını sağlar. Gün içerisinde basamaklar arasında hareket eden kuşlarınız fazla enerjisini atmak için bir fırsat bulacaktır. Özellikle kafeste yalnız yaşayan kuşlar için tercih edilebilecek bir diğer oyuncak çeşidi ise peluşlardır. Kuş pelüş oyuncakları kafesin boyutuna göre küçük yapılı olan ürünlerdir. Örneğin bir kuş figürü alarak kuşunuza yalnız olmadığını hissettirebilirsiniz. Kuş oyuncakları arasında seçim yapacağınız zaman üretimde kullanılan malzemenin de önemli bir yeri vardır. Kuş oyuncakları ahşap ve plastik malzemeler kullanılarak üretilirler. Kuşların sağlığı açısından ahşap oyuncakları tercih edebilirsiniz. Ahşap kuş oyuncakları onlarca farklı modele sahip olabilecek şekilde üretilir. Tünekler, salıncaklar ya da merdivenler gibi aksesuarlar genelde ahşap kullanılarak oluşturulur. Sizler de sayfamızda bulunan onlarca kuş oyuncağı arasında kafes için seçim yapabilirsiniz. Aldığınız oyuncaklar sayesinde kuşlarınızın yalnızlığını giderebilirsiniz. Kuşların sevdiği oyuncaklar arasından kuşunuzun ilgisini canlı tutacak seçimler yaparak keyifli zaman geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Kuşlar için Aksesuar Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kuşlar için Aksesuar Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir kafesin hem kuş için daha yaşanabilir hem de daha kullanışlı olması için çeşitli aksesuarlar ve oyuncakların kullanılması gerekir. Fakat kuşlar için aksesuar ya da oyuncak alınacağı zaman dikkat edilmesi gereken birkaç faktör bulunuyor. Kuş kafesi aksesuarları alırken dikkat edilmesi gereken ilk faktör kalitedir. Kuşlar narin canlılardır. Bu nedenle onun için oyuncak alacağınız zaman mutlaka standartlara uygun ve sağlıklı oyuncaklar tercih edilmelidir. Kuş kafesleri için oyuncak alacağınız zaman kuşunuz hangi oyuncaklarla oynamayı seviyorsa o yönde bir seçim yapmalısınız. Bazı kuş türleri bar ve tünekler ile oynamayı severken bazıları da salıncaklar ile zaman geçirmeyi sever. Bunun yanı sıra kuş kemirme oyuncağı modelleri de iyi birer alternatif olacaktır. Aldığınız oyuncak ve aksesuarların âtıl kalmaması için bu duruma dikkat etmelisiniz. Kuş kafesinize oyuncak seçerken çeşitliliğe önem vermelisiniz. Kuşların hem fiziksel olarak aktivite yapması hem de psikolojik olarak depresyona girmemesi için farklı tür oyuncaklar ile zaman geçirmesi gerekir. Örneğin kafesin içinde bir salıncak varsa bir de peluş oyuncak koyabilirsiniz. Ayrıca tüneklere de mutlaka yer vermelisiniz. Oyuncakların yanı sıra kuşların kullanabileceği aksesuarların seçimi de oldukça önemlidir. Kuş kafesi aksesuarları kullanım amacına göre değişiklik gösterir. Örneğin mama ve su kapları bir kafesin olmazsa olmaz parçalarıdır. Bu ürünlerin dayanıklı ve kafesin ölçülerine uyumlu olması gerekir. Kuş mamalık alacağınız zaman plastik ya da ahşap ürünleri tercih edebilirsiniz. Ahşap ürünler kuşun sağlığı açısından herhangi bir sıkıntı doğurmayacağı için tercih edilebilir. Muhabbet kuşu kafeslerinde en çok kullanılan aksesuarların başında merdivenler geliyor. Kuş merdivenleri hem boncuklu ya da zilli yapıları ile kuşların algısını canlı tutar hem de birkaç basamaktan oluşan yapısı sayesinde kuşların fiziksel aktivite yapmasını sağlar. Bu nedenle tercih edilebilir. Sizler de kuşlarınız için aksesuar ve oyuncak alacağınız zaman bu faktörleri göz önünde bulundurarak doğru seçim yapabilirsiniz.

Kuş Oyuncaklarının Önemi

Kuş Oyuncaklarının Faydaları

Kafeste beslemeye uygun olan kuş türlerinin zaman geçirebilmeleri için kafeslerinde çeşitli aksesuar ve oyuncakların olması gerekir. Özellikle eşi olmayan kuşlar için oyuncaklar bir hayli öneme bir yere sahiptir. Kuşların hem ilgisini canlı tutmak hem de zaman geçirmelerini sağlamak için çeşitli oyuncaklardan faydalanılır. Kuş için oyuncak alacağınız zaman hazır ürünleri tercih edebileceğiniz gibi evde yapılabilen el yapımı oyuncakları da tercih edebilirsiniz. Kafeste beslediğiniz kuşların strese girip buna bağlı olarak depresyona girmemesi için el yapımı oyuncak modelleri iyi bir seçim olacaktır. El yapımı kuş oyuncakları kuşların oynarken eğlendiği oyuncakların başında geliyor. Ağaç dalları, boncuklar, çeşitli ipler ve buna benzeyen ürünlerin kullanılarak yapıldığı kuş oyuncakları ile kuş kafeslerini zenginleştirebilirsiniz. Bilindiği kuşlar kafeste kaldıkları süre boyunca herhangi bir yerde kalmak ya da tutunmak için ayaklarını kullanırlar. Bunun için etkileşimli oyuncakların tercih edilmesi gerekir. Kuşlar için oyuncakların önemi kasların gelişmesine ve kuşların egzersiz yapmasına olanak sağlar. Böylece kuşunuz vücudunda bulunan fazla enerjiyi atacak ve obezite gibi sağlık sorunları ortadan kalkacaktır. Oyuncaklar kuşların ilgisinin canlı kalmasını sağlayan aksesuarlardır. Aldığınız bir oyuncak çeşidi kuşunuzu bulmaca çözmeye teşvik edecek ve problem çözme becerisinin gelişmesine neden olacaktır. Kuşların algılarını canlı tutmak için özellikle ses çıkaran oyuncakların önemli bir yeri bulunuyor. Bu nedenle zilli, fenerli ya da boncuklu oyuncakları tercih edebilirsiniz. Genel olarak kuşların bedensel ve zihinsel sağlıklarını korumak için kafeslerinde mutlaka oyuncakların bulunması gerekir. Sizler de kuşunuzun kafesini canlandırmak için onlarca farklı oyuncak çeşidi arasında seçim yapabilirsiniz. Sayfamızı inceleyerek kuş oyuncak seti ve daha fazla aksesuarı bulabilirsiniz. Ayrıca sayfamızda kuş oyuncakları fiyatları ve değerlendirmeleri görebilir, karar verirken özelliklerini inceleyebilirsiniz.