TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonik Tasma

için 7 sonuç bulundu.

Sonik Tasma

Sonik tasmalar köpeklere havlama eğitimi verme amaçlı tasarlanan özel tasmalardır. Bu tasma, köpeğinizin istenmeyen durumlarda havlamasını önlemek amacıyla kullanılır ve bir nevi eğitim tasması işlevi görür.

Sonik Tasma Nedir, Nasıl Çalışır?

Sonik Tasma Nedir, Nasıl Çalışır?

Sonik tasma, sadece köpeğinizin duyma eşiğine hitap eden yüksek frekanslı bir ses yayarak havlamasını önler. Standart birer köpek tasması gibi köpeğinizin boynu etrafına oturan sonik ya da diğer adıyla ultrasonik tasmalar, içerisinde pille çalışan, elektronik bir cihaz barındırır. Bu cihaz tasmanın içinde yer alan minik bir kutunun içine yerleştirilir ve bir ses sensörü bulundurur. Köpeğiniz havlamaya başladığı zaman sesi algılayan sensör, anında yüksek frekanslı bir ses yaymaya başlar. Bu sesin frekansı öylesine yüksektir ki insanoğlunun kulakları bu sesi duymak için yetersiz kalır. Yalnızca köpeğinizin duyabileceği bu ses, onu rahatsız etmeyi ve dikkatini dağıtmaya amaçlar, böylece havlaması önlenmiş olur.

Sonik Tasma Modelleri Nelerdir?

Sonik Tasma Modelleri Nelerdir?

Az önce bahsettiğimiz standart sonik tasma modelleri ile birlikte işlevsellik çeşitliliği sunan farklı havlama önleyici cihazlar ile karşılaşmanız mümkün. Örneğin bu yüksek frekanslı cihazın tasmasız versiyonu, elle kontrol edilir ve köpeğinizin havlama eylemini manuel olarak kontrol etmenizi sağlar. Bununla birlikte sonik tasmalar yalnızca olumsuz sesler barındırmaz. Piyasada ağırlıklı olarak satılan sonik tasma çeşitleri bahsedilen yüksek frekanslı sesi içerirken bazı tasma cihazlarından pozitif, rahatlatıcı ve mutluluk veren sesler çıkar. Bu tür eğitim tasmaları genellikle köpeğinizin "otur", "kalk" ve "yat" komutlarını doğru algılaması durumunda kullanılır ve köpeği motive etmesi amaçlanır.

Sonik Tasmaların Avantajları Nelerdir?

Sonik Tasmaların Avantajları Nelerdir?

Her ne kadar evcil hayvan dünyasında tartışmalı bir konumda olsa da sonik tasmaların kendine has avantajları yok değil. Her şeyden önce havlama konusunda etkili bir eğitim vermenize olanak sağlayan sonik tasma, diğer havlama önleyici cihaz ve ürünlerle kıyasla en az zararlı olanıdır. Bununla birlikte sonik tasma sayesinde köpeğinizi kalabalık ortamlarda, dış mekanlarda ve hassas bölgelerde (okul önü, hastane, mezarlık, vs.) kontrol altında tutarak çevreye rahatsızlık vermesini önleyebilirsiniz. Köpeğinizin cinsine, yaşına ve karakteristik özelliklerine en uygun sonik tasma çeşitleri için doğru adrestesiniz. Trixie, Percell, Pet Safe, Flexi ve diğer güvenilir köpek ürünleri markalarının tüm eğitim alternatifleri için Eğitim & İtaat kategorimizi ziyaret etmeniz yeterli.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

(4)
Pet Safe (1)
Trixie (2)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(2)
ve üzeri (2)
ve üzeri (3)
ve üzeri (3)
ve üzeri (3)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL