Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Miktarı

Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Marka

N&D
Mio
Fix
Yes
Başka bir kelime deneyin

Kısırlaştırılmış Özel

Başka bir kelime deneyin

Yaş Grubu

Başka bir kelime deneyin

Aroma

Başka bir kelime deneyin

Ürün Tipi

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Kedi Kuru Mama

için 2,333 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Paw Paw Balıklı Yetişkin Kedi Maması 15 KG

  (848)
  30 günün en düşük fiyatı!
  655,48 TL 635,88 TL
  42.39 TL / KG
  +
 • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Bonnie Tavuklu Yetişkin Kedi Maması 10 KG

  (792)
  30 günün en düşük fiyatı!
  534,90 TL 514,90 TL
  51.49 TL / KG
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Paw Paw Tavuklu Yetişkin Kedi Maması 15 KG

  (2,232)
  644,90 TL
  42.99 TL / KG
  +
 • Kategoride Öne Çıkanlar REKLAM

Kuru Kedi Maması

Kediler de insanlar gibi şehirlerde yaşayan ve şehir hayatında değişen doğa döngüsü ile kendine yiyecek bulmakta zorlanan canlılardır. En sevdikleri yiyecekler kendi emekleri ile yakaladıkları fareler, böcekler, kuşlar ve zaman zaman mutfağınızdaki balıklar, etler olsa da her zaman bunları bulmaları mümkün değildir. Bu sebeple kediler için farklı lezzetlerde, farklı içeriklerde, ihtiyaca özel tüketilebilecek mamalar mevcuttur. Böylece kedi ebeveynleri de gönül rahatlığı ile kedilerini besleyebilmektedir. Piyasada envai çeşit ve markada kedi maması bulmak mümkündür. İlk defa kedi sahibi olup bakım tecrübesi bulunmayanların ise bu çeşit çeşit mamalar arasından seçim yapması oldukça zordur. Öncelikle bir veteriner hekim tavsiyesi alarak kedinin ihtiyacı olan ve seveceği mamayı seçmek tabi ki en sağlıklısı olacaktır. Yine de mama çeşitleri, seçim yapılırken nelere dikkat edileceği konusunda bilgi sahibi olunması gerekmektedir. Her zaman en ekonomik ve en sağlıklı seçim olan kediler için hazırlanan bu mamalar, bir kedinin ihtiyaç duyduğu ve duyabileceği tüm besin ögelerine sahiptir. Ana başlık olarak ele almak gerekirse kediler için hazırlanan mamalar; kuru mama, yavru kedi kuru mama ve ıslak mama (yaş mama) olarak üç kategoride incelenebilir. Detaya inildiğinde özel ihtiyaçlara göre tahılsız mama, ırka özel mama, light mama, yavru kedi mama, yetişkin kediler için mama, yaşlı kedilere özel mama, kısırlaştırılmış kediler için mama, tavuklu, balıklı, sığır etli, tahıllı, somonlu gibi pek çok ihtiyaca özel sunulmuş mamalarla karşılaşılmaktadır. Yüzlerce marka ve yüzlerce mama kedi anne ve babalarının seçim yapmasını zorlaştırmaktadır. Bu çeşit çeşit mamalar arasından kedinin yaşına ve özelliklerine göre seçim yapılmaktadır. Kedilerin ihtiyaçlarını karşılayan bu mamaları küçük öğünler halinde ve sık sık vermek tavsiye edilen sunum şeklidir. Böylece kediden arta mama kalmayacak ve açıkta kalan mamalarda bayatlamayacaktır. Kediler her öğün taze mama tüketebileceklerdir. İyi muhafaza edilen mamalarda bayatlama sorunu görülmemektedir ve böylece çoklu paketlerde veya büyük ambalajlarda alınıp tüketilebilmektedir.

Kedi Kuru Mama Çeşitleri

Kedi Kuru Mama Çeşitleri

Kedilerin genellikle çok sevdiği yiyeceklerden olan kuru kedi maması oldukça sağlıklı bir seçenek olduğu gibi, kedilerin beslenmesinde seçilebilecek mamalar arasında en ekonomik olanlarıdır. Kuru olması sebebiyle diğer yiyeceklerle kıyaslandığında kedilerin hem ağız ve diş sağlığı için hem de sindirim sistemi için her zaman daha faydalı ve iyidir. Tıpkı insanlarda olduğu gibi kediler arasında da yemek seçen, mama seçen, bir süre sonra yediklerinden sıkılan veya her öğün aynı yemeği yemek istemeyen kediler olacaktır. Bu sebeple farklı tatlar denemek isteyen kediler için ek yiyeceklerle tatlandırılmış paketli bu tarz kuru şekilde mamalar bulunmaktadır. Bazı kedilere pek de lezzetli gelmeyen bu mama türü aslında hep el atında olması gereken bir mama çeşididir. Eğer kediniz açlık ve mecburiyetten mamasını yiyorsa kuru kedi maması içindekiler kısmına bakıp farklı içerikli mamalara yönelebilir veya konserve mamalar ile harmanlayarak kediniz tarafından tüketilmesini sağlayabilirsiniz. Hem ekonomik hem kullanışlı olan kuru şekilde satışa sunulan bu mamalar uzun süre kullanılan hemen bitmeyen bir mama çeşididir. Kuru kedi maması 15 kg olarak alındığında bir süre yeni bir mama almanızı gerektirmez. Kullanımı gayet pratik ve tertemiz olan bu mamaların besleyiciliğinin yetersiz olduğu yönündeki inanışlar doğru olmayıp, kullanılan mamanın içeriğine dikkat edilmesi gerekmektedir. Doğru marka ve doğru içerikli mamalar ile mama seçiminin belli başlı özelliklere göre yapılması kedinin tüm ihtiyaçlarını karşılamasına yetecektir. Yaşına ve yaşam şartlarına göre doğru seçilmiş bir mama kedilerin ihtiyaç duyduğu tüm vitamin ve mineralleri bünyesinde bulundurur. İhtiyaç duyulduğunda veteriner kontrolü ile özel gereksinimle, özel hazırlanmış mamalar tüketilmelidir. Kediler evin bireylerinden olup iyi beslenmeleri ve sağlıklı olmaları, anne babaları için en az aile bireylerinin sağlıklı olması kadar önemlidir. İlk doğdukları andan itibaren ve özellikle ilk 6 ay beslenmelerine ek olarak vitamin ve minerale ihtiyaç duymaktadırlar. Bunu da kuru olarak hazırlanan mamalardan karşılayabilmektedirler. Bu süreçte sağlıklı beslenerek, bağışıklık sistemlerine iyi ve güçlü bir temel atılması ileriki dönemlerde karşılaşacakları hastalıklar için onları şimdiden hazırlar. Minik yavruların bağışıklığını güçlendirip, direncini arttıran mamaların içeriği profesyonelce hazırlanmaktadır. Böylelikle yavrular fiziksel açıdan da iyi bir görüntü kazanırlar. Sayfamızdan Purina kuru mama seçeneklerine göz atabilirsiniz.

Kuru Kedi Maması Seçiminde Dikkat Edilecekler

Kuru Kedi Maması Seçiminde Dikkat Edilecekler

Bu mamalar paketli ya da açık kuru kedi maması olarak satışa sunulabilen, çeşitli boyutlarda, 500 gr, 1 kg, 3 kg, 5 kg, 15 kg kuru kedi maması gibi çeşitli gramajlarda, kedinin yaşına, özelliklerine göre seçilebilen mamalardır. Açık olarak satışa sunulan kuru ve kediler için hazırlandığı öne sürülen mamaların son kullanma tarihinden, içeriğinden, üretimlerinin onaydan geçip geçmediğinden asla emin olamayacağınız gibi, tazeliğinden de emin olamazsınız. Bu sebeple, nasıl ki insanlar için açıkta satılan yiyecekleri tüketmek riskli ise, aynı durum kedi ve köpek gibi minik can dostlarınız için de risklidir. Kedilerinizi bu gibi sakıncalı durumlardan korumanız gerektiği gibi kediler için üretilmiş sentetik içerikli mamalardan da mümkün olduğunca korumalı ve uzak tutmalıyız. Bu tarz mamalar yerine E vitamini veya C vitamini gibi doğal içerikli ve doğal koruyuculu mamalar alternatif olarak kedilere sunulabilir. Kediler için en uygun ve ideal mama veteriner hekimlerinin önderliğinde seçilmelidir. Kedi besleyen ebeveynlerin muhakkak bir veteriner hekim ile rutin kontrolleri olmalıdır. Bugün kediniz için seçtiğiniz bir mama türü, bir süre sonra onun ihtiyaçlarını karşılayamayabilir ve farklı bir mamaya yönelmeniz gerekebilir. Aldığınız mamaların kaliteli kuru kedi maması olduğundan emin olarak satın almalı ve son tüketim tarihini mutlaka kontrol etmelisiniz. Kedileriniz için kuru olarak üretilmiş mamalar arasında seçim yaparken yüksek besin değerlerine sahip Premium veya süper Premium kuru formda mamaları göz önünde bulundurmalısınız. Bu sınıftaki mamaların protein değerleri yüksek ve kaliteli kaynaklardan elde edilmiş proteinlerdir. Üretimi esnasında doğal antioksidanlar kullanılmış ve vitaminleri hem kaliteli hem de yüksek oranda tutulmuştur. Kuru formda tüketime sunulan kediler için üretilmiş bu mamaların seçiminde en önemli iki faktörün ilki kedinin yaşı, ikincisi ise kedinin yaşam şartlarıdır. Bu ihtiyaçları karşılayacak sınıflardaki mamalar arasındaki tercih artık kedinin sevmesine bağlı olarak yapılmalıdır. Yaşa göre yapılacak seçimde üç farklı kategori vardır. Hayatlarının ilk iki ayında anne sütü ile beslenmesi gereken kediler, iki aydan bir yaşa kadar yavru kediler için formüle edilmiş yavru kuru kedi maması ile beslenmelidir. 1 yaş ve 7 yaş arasında bulunan kediler yetişkin kedilere özel mamalar ile beslenmelidir. 7 yaşın üzerine gelmiş kediler artık yaşlı olarak kabul edildiği için yaşlı kedilere has ve yaşlı kedilerin ihtiyacını karşılayacak yeterlilikte mamalar ile beslenmelidir. Sayfamızdan Felix kuru mama seçeneklerine bakabilirsiniz.

Kuru Kedi Maması Tavsiyeleri

Kuru Kedi Maması Tavsiyeleri

Doğru bir şekilde formüle edilen kuru formda mamalar, kedilerin bir ömür boyunca kullanımına uygun mama çeşitleridir. Kediler için kuru formda mamalar satın alacak olan ebeveynler mama yorumları ve kuru kedi maması tavsiye yazıları ile hareket ederler. Minik can dostlarınız kedilerin ihtiyaç duydukları tüm vitamin, mineraller ve besin ögelerini eksiksiz şekilde alabilmeleri, sağlıkları için çok önemlidir. Ancak yaş arttıkça veya yaşam formları değiştikçe kedilerin de ihtiyaçları değişmektedir. Zinde bir yaşam sürmeleri için, kedilerin de beslenme planı olmalı ve bu plan veteriner hekimlerin önderliğinde yapılmalıdır. Doğru yaş ve yaşam şartı düşünülerek seçim yapıldığında, piyasada yaklaşık 50 yıldır bulunan ve sürekli talep gören, satılan kuru formda ki bu mamaların bugüne dek kanıtlanmış herhangi bir problemi olmamıştır. Çok zayıf kediler için kilo aldıran kuru kedi maması kullanılabileceği gibi, evden çıkmayan ve hareketsiz bir yaşam tarzı olan kediler için ise özel az kalorili, light olarak adlandırılan kuru formda mamalar kullanılmalıdır. Zamanının çoğunu veya tamamını evde geçiren kediler kilo almaya meyilli olduğu için daha az yağ ve daha az protein içeren kuru formda mamalar kedilerin kilo almasını engelleyecektir. Kısır kedilerin bağışıklık ve sindirim sistemi, diğer kedilere kıyasla daha farklı çalıştığı için kısırlaştırılmış bir kediniz varsa ona özel hazırlanmış kısırlaştırılmış kuru kedi maması kullanmanız gerekir. Kısırlaştırılmış kedilerin yaşam biçimi düşünülerek hazırlanmış bu özel kuru form mamalar kedilerin kilo sorununu ve aynı zamanda böbreklerinde yaşanabilecek sorunların önüne geçmektedir. Kuru formda ki mamalar devamlı aynı mama kullanılarak ilerlenemez ve bazen değiştirmek gerekir. Böyle durumlarda keskin geçişler yerine eski mamaya dörtte bir oranında yeni mama karıştırılmalı, bu yavaş yavaş dörtte ikisi, dörtte üçü şeklinde ilerler ve böylelikle yeni kuru form mamaya tamamen geçilebilir. Bu şekilde alıştıra alıştıra geçişler sayesinde, keskin geçişlere göre daha sağlıklı bir geçiş yapmış olursunuz ve kedinizde ani iştah kapanması sorununu engellemiş olursunuz. Minik kedi dostlarınız için besleyici ve sağlıklı olan bu kuru formda ki mamalar bütçeleri zorlamayacak bir fiyat aralığında bulunmaktadır. Kuru kedi maması fiyatları kuru form mamaların markasına, içeriğinin zenginliğine, ek besin ögesi içerme durumuna göre, kategorisine göre ve ambalaj boyutlarına göre değişmektedir ama her bütçeye uyumlu ürün bulmak mümkündür.

Kuru Kedi Maması İçindekiler Ve Çeşitleri

Kuru Kedi Maması İçindekiler Ve Çeşitleri

Kuru form kedi mamaları dışında yarı kuru kedi mamaları da bulunmaktadır. Bunlar kuru form mamalara çok benzemekte ancak yerken ki çıtırlığı barındırmamaktadır. Yumuşak kuru kedi maması olarak da bilinen bu mamalar dış görünüş açısından kuru form mamalar ile hemen hemen aynı şekildedir. Kuru ve yaş mama arasında bir ara yumuşaklığa sahip bu mama türleri piyasada kendine çok fazla yer bulamamış ve veteriner hekimler tarafından çok tavsiye edilmemiş mama çeşitleridir. Katkı maddesi kuru form mamalara göre fazla olan bu yumuşak mama çeşidinde kalite de düşüktür ve besleyici özelliği daha azdır. Daha yumuşak bir yemek olanağı sunan yumuşak mama türleri buna rağmen raflarda çok bulunamaz. Bu sebeple üretimi de git gide azalmaktadır. Piyasada oldukça fazla çeşitte ve markada bulunabilen kuru form kedi mamaları arasında doğru seçimi yapmak minik can dostlarınız kedilerinizin sağlığı için çok önemlidir. Son derece lezzetli ve besleyici bu kuru form mamalarda yaşam koşulları ve kedi yaşı olarak iki önemli faktör vardır. Örneğin 1 yaş kuru kedi maması almak isteyen ebeveyn öncelikle kuru form mamaları ardından da bu mamalar içerisinde yetişkin kuru kedi maması kategorisini ele almalıdır. Kuru kedi maması içindekiler öncelikle kilo problemi olan kediler için light kuru form mama, zayıf kediler için kilo aldıran formda mama, kısırlaştırılmış kediler için kuru form mama gibi diğer mamalarda farklı olarak üretilmektedir. Örneğin bir yetişkin kedi için üretilmiş kuru form mamanın içeriğine bakacak olursak; işlenmiş hayvansal protein, mısır guluteni, tavuk ciğeri aroması, buğday, hayvansal yağ, mısır, buğday kepeği, kurutulmuş şeker pancarı, keten tohumu, taurin, kuru bira mayası ve tuz içerdiği görülmektedir. Vitamin olarak; Vit. D, Vit. A, Vit. E, Vit. B1 - B2 – Niasin (B3) - B6 - B12 – Biotin (B7) - B9 (Folik Asit), Vit. C, Vit. K, Kalsiyum Pantotenat ve Kolin içeren kuru form mama, Fosfor, Kalsiyum, Sodyum, Çinko, İyot, Bakır, Demir, Potasyum klorür ve Selenyum minerallerini içermektedir. Ambalaj üzerinde bulunan son kullanma tarihi alırken dikkat edilmesi gereken önemli bilgilerdendir. İnsan tüketiminin sakıncalı olduğu bu kuru form mamalar güneş ışığından uzak, serin ve kuru yerlerde, ağzı kapalı olarak muhafaza edilmelidir. Bu içerik bilgisi örnek olarak verilmiştir ve her ürünün kategorisine göre ve cevap vereceği ihtiyaca göre içeriğinin farklı olacağı unutulmamalıdır.

Lezzeti Arttırılmış Kuru Kedi Mamaları

Lezzeti Arttırılmış Kuru Kedi Mamaları

Yetişkin kediler için tüketime sunulmuş standart bir kuru form kedi maması ortalama %27 ham protein, %10 oranında ham yağ, %2,5 ham selüloz (lif) ve %8 ham kül içermektedir. Ayrıca besleyiciliğinin arttırılması için E672 koduna sahip A vitamininden yaklaşık 15000 IU/kg, E671 koduna sahip D3 vitamininden yaklaşık 1000 IU/kg, 3A700 koduna sahip vitamin E’den kilogram başına 150 miligram, Stay C olarak kodlanan C vitamininden kilogram başına 120 mg, taurinden ise kilogram başına 1000 mg ilave edilebilmektedir. Kediler için üretilen kuru form mamaların lezzet ve besleyiciliğinin arttırılması için ilave edilen mineral ve vitaminler haricinde, aroma olarak veya doğrudan bazı gıda maddeleri de ilave edilebilmektedir. Bu kuru form mamalar; tavuklu kuru kedi maması, sığır etli kuru kedi maması, balıklı kuru kedi maması, somonlu kuru kedi maması gibi seçeneklerle kedilerin beğenisine sunulmaktadır. Bazı kedi ebeveynleri bu ekstra lezzetli kuru form mamalar ile standart kuru form mamaları karıştırarak kullanmaktadır. Tabi ki kedilere seçme hakkı tanınırsa sürekli olarak hatta 7/24 sıkılmadan yaş formda tüketime sunulan mamalardan yemek isteyecektir. Bu mamaların hem lezzeti çok iyi hem yemesi kolay hem de sindirimi kolaydır. Ancak kuru mama gibi devamlı tüketiminde, kedi kendisini kontrol edemeyerek fazlasıyla yiyecek ve sonuçta mide problemleri yaşayarak kilo alacaktır. Yaş mamaların ödül maması olarak düşünülmesi her zaman en iyi seçenektir. Kuru kedi mamaları konserve mamalarla karıştırıldığında da lezzeti arttırılmaktadır. Kedinin tercihine göre somonlu, sığır etli, balıklı, tavuklu gibi farklı lezzetlerden karışım yapmak da elinizdedir. Kuru form mamalar için kedi ağırlığına göre belirlenecek günlük beslenme rehberi vardır. Bu mamalar genellikle 1 ila 2 kilo aralığında ki kediler için günde 30-45 gr olarak tavsiye edilmektedir. 2-3 kg ağırlığında bulunan kediler için 45 ila 60 gr, 3 ila 4 kilogram arasında bulunan kediler için 60-80 gr, 4-5 kg ağırlığında ki kediler için 80 ila 100 gr, 5-6 kg kediler için 100 ila 120 gr, 6-7 kg ağırlığında ki kediler için 120 ila 140 gr, 7 ve 8 kg aralığında bulunan kediler için ise 140-160 gr olarak tavsiye edilmektedir.