TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Kedi Kapısı & Flap

için 348 sonuç bulundu.

Kedi Kapısı & Flap

Köpekler kadar olmasa bile kediler de zaman zaman temiz hava almak, dışarıya çıkmak ve açık havada gezinmek isteyebiliyor. Standart bir kedi en hırçın köpek cinsi ile kıyaslandığında bile daha başına buyruk ve söz dinlemez kalıyor, bu yüzden de kedinize tasma takıp onu dışarıda gezdirmeniz mümkün değil. Neyse ki kedinizin dışarıya çıkma ihtiyacını karşılayacak bir kedi aksesuarı var: Kedi kapısı!

Kedi Kapısı ya da Flap Nedir?

Kedi Kapısı ya da Flap Nedir?

Kedi kapısı dendiğinde aklınıza bildiğiniz standart kapılar gelmesin. Kedi kapıları ya da diğer adıyla flap çeşitleri, genellikle evin dış veya bahçe kapısına monte edilen, kedinizin sığabileceği ebatlarda üretilen, çift taraflı açılır-kapanır bir mekanizmaya sahip olan kapakçıklardır. Bu kapakçıklar sayesinde kediniz her dışarı çıkmak istediğinde sizden yardım istemek durumunda kalmaz, canı sıkıldıkça dışarıda gezebilir ve aynı şekilde geri gelebilir. Kedi kapısı kullananlar çoğunlukla kendine özel bir bahçeye ya da yeşillik alana sahip olan kedi sahipleri oluyor. Bununla birlikte balkonlu bir apartman dairesinde yaşıyorsanız balkon kapısına bir kedi kapısı monte etmeniz de mümkün. Buradaki amaç aslında kedilerin hareketlerini kontrol edebildikleri güdüsü yaratmak. Eğer kediniz istediği gibi evden çıkıp eve girebilirse bu ona ciddi oranda özgüven ve özgürlük kazandırır, bu da onun hem ruhsal hem fiziksel sağlığı için büyük bir artıdır.

Kedi Kapısı Nasıl Takılır?

Kedi Kapısı Nasıl Takılır?

Kedi kapısı montajı tek başınıza yapabileceğiniz bir montaj olmakla birlikte herhangi bir marangoz ya da usta eşliğinde de gerçekleştirebileceğiniz bir olay. Eğer kapıyı kendiniz monte etmek istiyorsanız her şeyden önce kedinizin ölçülerini almalı ve ona göre bir kedi kapısı satın almalısınız. Ardından kedi kapısının ölçülerini alarak takacağınız kapıda matkap işaretlemeleri yapın. Kedi kapısının yerden yüksekliği, bir kedinin rahatça atlayabileceği mesafe olan 10-15 santim arasında olmalı. Kedi kapıları genellikle kapıların ortasına takılır; bunun için kapının tam ortasını ölçmek üzere bir mezura kullanın ve ortayı bulduktan sonra kedi kapısının içinden çıkan şablon kağıdı ilgili alana yerleştirin. Matkap işlemi için düz bir matkap ucuna ihtiyacınız olacak. İşaretli alanları matkapla deldikten sonra noktaları bir kurşun kalemle birleştirin ve bu çizgiler üzerinden testere yardımıyla geçerek parçayı çıkartın. Doğru ölçümleme yapmanız durumunda kapıdan çıkardığınız parça kedi kapısı ebatlarında olacaktır. Kapıda oluşturduğunuz deliğin iç kısımlarını zımpara kağıdı ile yumuşatın. Ardından bu delikte açmış olduğunuz matkap boşluklarına denk gelecek şekilde kedi kapısı üzerinde işaretlemeler yapın. İşaretli noktalardan aynı düz uçlu matkap ucuyla delikler açın ve kedi kapısını kapı boşluğuna oturtun. Oda kapısı ile kedi kapısındaki delikler birbiriyle üst üste gelecek şekilde ayarlanmış olmalı. Her bir delik çiftine kedi kapısı kutusundan çıkan vidaları yerleştirdikten sonra işleminiz tamam!

Kedimi Kedi Kapısına Nasıl Alıştırabilirim?

Kedimi Kedi Kapısına Nasıl Alıştırabilirim?

Daha önce bir kedi kapısı ile tanışıklığı olmayan bir kediyi kapıya alıştırmak için izleyebileceğiniz birden fazla yol var. Her şeyden önce kediniz, kapının açılır-kapanır mekanizmasından ilk etapta etkilenecek ve büyük bir ihtimalle korkacaktır, bu yüzden de bu süreci alıştıra alıştıra geçirmekte fayda var. Kedinizin ilk kedi kapısı deneyimlerini bir çubuk ya da kurşun kalem yardımıyla yapmakta fayda var; çubuğu kapıyı olabildiğince açık tutacak şekilde yer ile kapak arasında sabitleyin ve kedinizin kendi kendine kapıdan çıkmaya çalışmasını gözlemleyin. İçerisi ve dışarısı arasında alıştırma turları yapması için her iki tarafa ödül maması koyarak onu teşvik edebilirsiniz. Bununla birlikte kedinizin ilk kedi kapısı deneyimini içeriden dışarıya değil de, dışarıdan içeriye olmasını sağlayın ki kapıdan girdiğinde ilk gördüğü yer yabancı bir alan yerine tanıdık bir ortam olsun. Birkaç gün bu tempoda alıştırma yaptıktan sonra çubuk ile kapak arasındaki mesafeyi giderek azaltın. Kedinizin özgüvenle girip çıktığını fark ettiğiniz zaman çubuğu ortadan kaldırabilirsiniz. Kulağa keyifli geliyor, değil mi? Siz de bütçenize en uygun kedi kapısı fiyatları ve markaları için kategorimizi inceleyebilir, kedinizin hayatına renk getirecek diğer ürünler için Kedi kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

A-Bone (1)
Cat Mate (10)
Catit (1)
Dayang (2)
(151)
Eastland (1)
Ferplast (21)
Karlie (24)
Kudi (10)
Markapet (2)
Patishco (1)
Pawise (4)
Pet Safe (42)
Trexie (17)
Trixie (52)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(20)
ve üzeri (29)
ve üzeri (30)
ve üzeri (32)
ve üzeri (34)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL