Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Marka

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Kedi Kapısı & Flap

için 103 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Kedi Kapısı & Flap

Evde yaşamaya uygun olan kediler rahatlık ve özgürlüklerine düşkün olan bir hayvan cinsi olmaktadır. Kediler evde serbestçe gezmeyi, dilediği yerde uzanıp yalanmayı seven hayvanlardır. Evde yaşamaya uygun olan kediler bir süre sonra bu durumdan sıkılabilir. Dışarı çıkıp evde yaptıkları gibi bağımsızca gezmek isteyebilirler. Bu durum oldukça doğaldır ve bu ihtiyaçlarını gidermek gerekmektedir. Bu ihtiyacı gidermek için çok ideal bir çözüm bulunmaktadır. Çözüm, kedi kapısı kullanmaktır. Bu ürün sayesinde kediniz istediği zaman dışarıya çıkabilir ve sizden yardım istemesine gerek bile kalmadan eve dönebilir. Birçok kedi sahibi kedi kapısı veya flapları tercih etmektedir. Kedilerin özgürlüğünü kısıtlamamak için oldukça mantıklı bir çözüm olan kedi kapılarını sadece evin dışına açılacak şekilde kullanmanıza gerek yoktur. Kedinizin yaşadığı ev bahçeli olmayabilir. Apartmanda yaşıyor da olabilirsiniz. Kedinizin dışarı çıkma ihtiyacını apartman yaşamında karşılamak zor olabilir. Fakat kedi kapısını evin içinde kullanarak biraz da olsa kedinizin hayatına değişiklik katabilirsiniz. Kedi kapısının diğer adı flaptır. Flap evinizin dış kapısına monte edilebildiği gibi evinizin içerisindeki kapılardan herhangi birine de monte edilebilmektedir. Bahçeli bir evde yaşıyorsanız kediniz için aldığınız flapı dış kapınıza monte ettiğinizde, kediniz sizin ayağa bile kalkmanıza gerek kalmadan dışarıya çıkıp tekrar içeri girebilir. Kedi kapısını evinizin içinde kullanacaksanız ilk tercihlerinizden biri balkona açılan kapı olabilir. Bunun yanı sıra kedinizin tuvaletini yaptığı bölgeye de kedi kapısını monte edebilirsiniz. Böylelikle siz evde yokken bu kapı ya da kapıları kullanarak ihtiyaçlarını karşılayabilir ve oyalanabilir. Balkonda tek başına gezinmesinde bir sakınca yoksa kedi kapısını kullanarak canı istediği zaman balkona çıkıp gezinebilir. Bu bile ona dışarı çıkmış hissi verecek ve can sıkıntısını giderecektir. Kedi kapıları her türlü kapı modeline ve çeşidine uyumludur ve kolayca monte edilebilmektedir. Dilerseniz monteleme işlemini kendiniz gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz de marangoz ya da usta çağırarak monteleme işlemini onlara yaptırabilirsiniz. Montelenirken yapılması gereken adımlar genellikle satın aldığınız kedi kapısının içeriğinde yer almaktadır. Kedi kapıları birçok farklı ebatta olabilir. Satın alırken kedinizin yaş aldıkça büyüyeceğini de göz önünde bulundurarak seçim yapmanız önerilmektedir. Yanlış bir ebat seçiminden dolayı kediniz bir süre sonra kapısını kullanamayabilir. İçinden geçememesi onu strese sokabilir ve üzebilir. Bu yüzden alırken dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi de bu olmaktadır.

 Kedi Kapısı & Flap Nasıl Monte Edilir?

Kedi Kapısı & Flap Nasıl Monte Edilir?

Kedilerin istediği zaman hava almaya çıkabilmesi, tuvaletini belirlenen alanda yapması ya da sosyalleşebilmesi için kedi kapıları tercih edilmektedir. Her kapı modeline uygun olan flaplar kedilerin evdeki odalar ya da dışarı ile kolayca bağlantı kurabilmesi için tasarlanmaktadır. Flap kapı seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri kedinizin boyutuna uygun olmasıdır. Kedinizin ilerleyen zamanlarda alabileceği kiloları da göz önünde bulundurmanızda fayda olacaktır. Çift taraflı açılıp kapanabilen kedi kapıları sizin yerinizden kalkmanıza ya da kedinizin sizden yardım istemesine gerek kalmadan kullanılabilmektedir. Kediniz ilk başta flaptan korkabilir ya da kullanmaya yanaşmayabilir. Alışması için kapının iki tarafına da ödül maması koyabilirsiniz. Bunun yanı sıra bir çubuk ya da kalem yardımı ile kapıyı o alışana kadar açık halde bırakıp ona yolu gösterebilirsiniz. Bir süre sonra alışacaktır. Alıştıktan sonra açık durmasını sağlayan çubuğu ya da kalemi kapıdan kaldırabilirsiniz. Kedi kapısı montajı oldukça kolay bir işlemdir. Dilerseniz bir marangoz ya da ustadan rica edebilirsiniz dilerseniz de kendiniz montajı sağlayabilirsiniz. Öncelikle kedinizin ölçülerini almalı ve ona uygun bir kedi kapısı seçmelisiniz. Satın aldıktan sonra kedi kapısını monte edeceğiniz kapıya matkap ile işaretlemeleri yapın. Kedi kapısının yerden yüksekliği 10 ile 15 cm arasında olursa kediniz bu mesafeden rahatlıkla atlayabilir. Kapınızın tam ortasını bulun çünkü genellikle kedi kapıları kapının ortasına monte edilmektedir. Kapının ortasını bulduktan sonra kedi kapısının geldiği paketten çıkan şablon kâğıdını yerleştirin. Düz matkap ucu ile işaretli alanları delin. Daha sonra deldiğiniz noktaları bir kurşun kalem ile birleştirin. Birleştirdiğiniz noktalardan oluşan çizgileri testere ile keserek çıkarın. Ölçüyü doğru yaptıysanız kedi kapısı oluşturduğunuz alana tam oturacaktır. Sonrasında o boşluğu zımpara kâğıdı ile yumuşatın. Delikte açılmış olan matkap boşluklarına tam gelecek şekilde kedi kapısının üzerine işaretler koyun. İşaretli olan yerlerden düz uçlu matkap ile delikler açın ve sonrasında kedi kapısını o boşluğa yerleştirin. Kapınız ile kedinizin kapısında bulunan delikler birbiri ile üst üste gelmelidir. Bu delik çiftlerinin her birine kedi kapısının paketinden çıkan vidaları yerleştirin. Bu işlemlerin hepsini eksiksiz gerçekleştirdiğinizde kedi kapısı montajı tamamlanmış olmaktadır. Kedi kapısı fiyatları ve modelleri için sayfamızı inceleyebilirsiniz. Birçok farklı model ve çeşitler içermekte olan kedi kapıları ile kedinizin dilediği gibi hareket etmesine yardım edebilirsiniz. Birbirinden farklı kedi evleri ve yataklar sayfamızda mevcuttur.

 Kedi Kapısı & Flap Özellikleri, Modelleri ve Fiyatları

Kedi Kapısı & Flap Özellikleri, Modelleri ve Fiyatları

Kedi kapısı ya da diğer adı ile flap kedilerin rahatça dışarı çıkabilmesini ve sonrasında yine rahatça geri dönebilmesini sağlayan kapı çeşidi olmaktadır. Kediler özgürlüklerine düşkün oldukları için bazı zamanlar canları sıkılabilir ve dışarı çıkıp hava almak isteyebilirler. Bu kapılar tam da bu yüzden vardır. Genelde köpekler için kullanıldığı bilinse de kediler için de kullanılmaktadır. Kedi kapıları sayesinde kediniz sizden yardım istemeden ve sizi rahatsız etmeden dışarı çıkabilir ve sonrasın geri dönebilir. Flap çeşitleri ve modellerinden birini tercih ederek kedinizin sosyalleşmesine ve kendini iyi hissetmesine yardımcı olabilirsiniz. Mikro çipli, elektromanyetik özellikli, dört yönlü ve çift yönlü kedi kapısı çeşitleri bulunmaktadır. Elektromanyetik özellikli kedi kapısı güvenlik açısından oldukça mantıklı bir üründür. Kedinize takacağınız tasma ile elektromanyetik özellikli kapı açılmaktadır. Kedinizde bulunan tasmadaki elektromanyetikler sayesinde kapı kedinizi tanımakta ve açılmaktadır. Böylelikle diğer kedilerin ya da başka hayvanların içeriye girilmesi önlenmiş olmaktadır. Dört yönlü olan kedi kapısı cam için oldukça uygun olan ve tercih edilen bir kapı modelidir. Bu kedi kapısı modelinde dört yönlü giriş çıkış sağlanabilmektedir. Kapıyı giriş çıkış, yalnızca giriş, yalnızca çıkış ve kilitleme modlarında kullanabilirsiniz. Örneğin kediniz dışarıdaysa modu yalnızca girişe ayarlayabilirsiniz. Böylelikle başka hayvanların giriş çıkışını da engelleyebilirsiniz. Bu kedi kapısı modeli kötü hava koşullarına karşı dayanıklıdır. Ayrıca geniş yapıları sayesinde rahat bir kullanım sağlamaktadır. Dört yönlü kedi kapısı cama monte edilecekse cam ustaları tarafından bu işlemin halledilmesi gerekmektedir. Cam, diğer kapı modellerine göre daha hassas olduğu için ince işçilik getirmektedir. Çift yönlü kedi kapısı ise en ekonomik olan modellerden birisidir. Fazla kalın olmayan kapılarda kullanılabilmektedir. Bu kedi kapısının çift yönü bulunmaktadır. Biri sadece giriş çıkışı sağlamaktadır, diğeri ise kilitleme modu olmaktadır. Bu yönler ile hem başka hayvanlar içeri girememektedir hem de kediniz dışarıya çıkamamaktadır. Bu model hava koşullarına karşı dayanıklı olmasının yanı sıra en kolay şekilde montajı yapılan kedi kapısı olmaktadır. Son olarak çipli kedi kapısı diye de bilinen mikro çipli kedi kapısı modelidir. Bu kapı sosyalleşmeyi seven ve dışarıda olmaktan hoşlanan kediler için oldukça pratik ve uygun bir modeldir. Kedide bulunan mikroçip sayesinde sadece kediyi tanımaktadır ve sadece ona kapıyı açmaktadır. Böylelikle tasma takmasına gerek yoktur ve diğer hayvanlar içeriye girememektedir. Dilerseniz kedi maması çeşitlerini de sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Kedilerin Sosyalleşmesi İçin Kedi Kapısı & Flap

Kedilerin Sosyalleşmesi İçin Kedi Kapısı & Flap

Her ne kadar kediler evden çıkmadan yaşayabilen hayvanlar olarak bilinse de aslında onların da dışarı çıkmaya, hava almaya ve sosyalleşmeye ihtiyacı vardır. Kediler özgürlüklerine düşkün hayvanlardır. Bu yüzden sürekli evde olmaktan bir süre sonra sıkılmaktadırlar. Sıkıldıklarında dışarı çıkmaları ve etrafı keşfetmeleri kedileri rahatlatmaktadır ve onlara iyi gelmektedir. Bunun yanı sıra psikolojik gelişimine de katkı sağlamaktadır. Kedilerin dışarıya çıkma ihtiyaçlarını karşılamak için kedi sahipleri kedi kapısı ya da diğer adı ile flap tercih etmekte ve kedi sahiplerinin evlerinde kullanmaktadır. Kedi kapıları birçok modele sahiptir. Otomatik kedi kapısı olarak bilinen mikro çipli, elektromanyetik özellikli ve farklı sayıda yönleri bulunan modeller bulunmaktadır. Bu modeller kedilerin ve evinizin güvenliği için birbirinden farklı özelliklere sahip kapı modelleridir. Modellerin fiyatları markalarına ve içerdikleri teknolojik olarak gelişmiş özelliklere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Fakat siz de bu modeller arasında bütçenize ve ihtiyacınıza uygun olan en pratik modeli bulabilirsiniz. Birden çok markanın kedi kapısı üretmesi her bütçeye uygun modeller olması açısından fayda sağlamaktadır. Kedi kapısı sayesinde kediniz canı sıkıldığı zaman dışarıya çıkıp hava aldıktan sonra eve geri dönebilir. Bunları yaparken sizden yardım istemesine gerek kalmamaktadır. Eğer kedinizin dışarı çıkabileceği bir alan yoksa ya da apartman gibi bir yerde oturuyorsanız bu kedi kapısı kullanamayacağınız anlamına gelmemektedir. Kediniz balkonda çıkıyorsa o bile ona iyi gelecektir. Kedi kapısını balkonunuzun kapısına da yerleştirebilirsiniz. Kedi balkon kapısı kedisini dışarıya yollayamayan sahipler için oldukça kullanışlı olmaktadır. Bunun yanı sıra tuvalet yaptığı yerin kapısına da flapı monte edebilirsiniz. Böylelikle hem tuvaletini nereye yapması gerektiğini daha iyi bilecektir hem de kedinize bir değişiklik yaşatacaktır. Kedi kapıları birçok çeşide sahiptir. Beyaz, gri, siyah gibi renklere sahiptir. Bunu yanı sıra ahşap kapılarınıza uyumlu olan ahşap rengi kedi kapısı modelleri de bulunmaktadır. Siz evde yokken canı sıkılan kediniz kedi kapısını kullanarak bahçeye ya da balkona çıkabilir. Kedi kapıları sayesinde evde yokken balkon kapısı gibi yerleri açık bırakmanıza gerek kalmamaktadır. Güvenlik açısından bu şekilde tehlikeli durumları da engelleyebilirsiniz. Kedi kapısı kullanıcı yorumları ve değerlendirmelerini inceleyerek fikir elde edebilirsiniz. Kedi kapıları birçok farklı modele sahiptir. Fiyat aralığı geniş olan kedi kapılarından kendi bütçenize ve ihtiyacınıza uygun olan bir modelini kolaylıkla bulabilirsiniz.

Otomatik Kedi Kapısı & Flap

Otomatik Kedi Kapısı & Flap

Bazı kediler gün içerisinde dışarı çıkıp gezmeyi, hava almayı ve etrafta dolaşmayı sevmektedirler. Ev kedilerinin dışarı çıkmayacağı düşünülse de aslında onların da bir süre sonra canı sıkılmaktadır. Bu yüzden bir değişiklik olması için dışarı çıkıp sosyalleşmek isteyebilirler. Gezmeyi seven kediler için en pratik ve uygun seçenek kedi kapısı kullanmaktır. Kedi kapısı birçok yönden hem kediye hem de sahibine pratiklik ve kolaylık sağlamaktadır. Kedi kapısı birçok modele sahiptir. En güvenlikli sayılan modellerden biri mikroçipli kedi kapıları olmaktadır. Kediye takılan mikroçip sayesinde kedi kapısı sadece onu algılar ve kediniz dışında başka hiç kimseye açılmaz. Böylelikle evinize dışarıdan başka bir hayvan girememektedir. Buna ek olarak kedinizin de tasma takmasına gerek kalmamaktadır. Bu kapılar genelde polimer malzemelerden üretilmektedir. Fazla ses çıkarmayan, sessiz bir kapı modelidir. Kapak oldukça sessiz çalışmaktadır ve dışarıdan gelen sesleri de absorbe etmektedir. Kapağın sesinden korkup kullanmak istemeyen kediler olabilmektedir. Bu durum mikroçipli kedi kapılarında yaşanmamaktadır. Birçok oluşabilecek soruna getirilen çözümleri ile mikroçipli kedi kapıları en iyi kapı modellerinden biri olmaktadır. Bir diğer model olan elektromanyetikli kedi kapısı da güvenlidir. Kediye takılan tasmada bulunan elektromanyetikli mıknatıslar sayesinde kediniz kapı tarafından tanınmaktadır. Böylelikle kapı sadece kedinize açılmaktadır. Bu modeller de dışarıdan gelen sesleri absorbe etmektedir. Pilli modelleri elektrikler kesilse bile rahatlıkla kullanılmaya devam edebilir. Bu model de gayet pratik bir üründür. Bu iki model dışında çift ve dört yönlü kedi kapısı modelleri bulunmaktadır. Çift yönlü olan modellerde birinci yön sadece giriş ve çıkışı sağlarken ikinci yön ise kilitleme modu olmaktadır. Böylelikle dışarıdan başka hayvanların evinize girmesini önleyebilirsiniz. Dört yönlü olan modelde yalnız giriş, yalnızca çıkış, giriş ve çıkış ve kilitleme modları bulunmaktadır. Bu model güvenlik ve kapının kontrolü açısından oldukça iyi bir seçenek olmaktadır. Bu modelde de dışarıdan yabancı bir hayvan girmesi engellenmektedir. Kedi kapısı montajı kapıya takılan modellerde oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Cama monte edilmesi gereken modellerde bu işlemi cam ustasının yapması daha ideal olmaktadır. Kedi kapısı tavsiye hususunu merak ediyorsanız, elbette satın almadan önce bol bol araştırmalı ve kedi kapıları hakkında yazılan yazıları okumalısınız. Kullanan kişilerin değerlendirmeleri de oldukça etkili olmaktadır. Bu şekilde kedi kapıları hakkında fikir edinebilirsiniz.

Güvenlik Sağlayan Kedi Kapısı & Flap

Güvenlik Sağlayan Kedi Kapısı & Flap

Ev kedileri rahatlarına düşkün olan bağımsız takılan evcil hayvanlardır. Özgürlüklerine düşkün olan ev kedileri her ne kadar köpekler gibi çok sık dışarı çıkıp gezdirilmese de aslında buna ihtiyaç duyabilmektedirler. Onların da arada sırada dışarı çıkıp hava almaları ve etrafı keşfetmeleri gerekmektedir. Bazı kediler sosyalleşmeyi ve dışarıda gezmeyi sevmektedir. Sizin de kediniz öyle ise ve bu olaya bir çözüm getirmek istiyorsanız kedi kapısı ya da diğer adı ile flapı bir seçenek olarak düşünebilirsiniz. Flap kapı ülkemizde oldukça fazla kişi tarafından tercih edilen, oldukça kullanışlı olan bir üründür. Hem kediye hem de sahibine kolaylık sağlayan pratik bir ürün olmaktadır. Siyah, beyaz ve ahşap gibi renk çeşitlerine sahiptir. Ahşap rengi kapınızın rengi ile uyumlu olması için üretilmektedir. Eğer görüntü kirliliği olmamasını istiyorsanız, ahşap rengi kedi kapılarından tercih edebilirsiniz. Kedi kapılarının kapıya montajı oldukça kolaydır. Dilerseniz evde kendiniz yapabilir, dilerseniz bir marangoz ya da ustaya yaptırabilirsiniz. Montaj için gerekli malzemeler satın aldığınız kedi kapısının paketi içerisinde bulunmaktadır. Kapıya değil de cama yaptıracaksanız biraz daha dikkat etmekte fayda var. Kedi kapısı cam için alınıyorsa montajı cam ustası tarafından yapılmalıdır. Cam, ahşap bir kapıya göre oldukça hassastır. Herhangi bir tehlikeli durum yaşanmaması için profesyonel kişiler tarafından monte edilmesi daha iyi olacaktır. Kedi kapısını dış kapınıza yerleştirdiğinizde, kediniz evinizin yakınlarındaki alanda ya da bahçeniz varsa bahçede gezip hava aldıktan sonra geri dönmektedir. Fakat evinizin bahçesi yoksa, kedinizin sokağa çıkmasını istemiyorsanız ya da apartman gibi bir yerde oturuyorsanız, kedi kapısını evinizin içinde de kullanabilirsiniz. Kedi kapısını balkon kapısına ya da tuvaletini yaptığı odanın kapısına yerleştirebilirsiniz. Böylelikle kedi kapısı balkonda ise kediniz hava almak istediğinde balkona rahatlıkla çıkabilir. Bunun yanı sıra tuvaletinin olduğu yere koyarsanız ihtiyaç duyduğu her an sizden yardım istemesine gerek kalmadan tuvaletini yapabilir. Kedi kapısı fiyatları ve modelleri için sayfamızda birçok seçenek bulunmaktadır. Siz de kedinizin ihtiyacına uygun bir kedi kapısı modelini hemen sipariş verebilirsiniz.