Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Beden

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Kedi Kıyafeti

için 620 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Kedi Elbiseleri

Zaman içerisinde evcil hayvanlar da farklı şekilde giydirilmeye ve çeşitli sebeplerle onlar için de kıyafetler üretilmeye başlanmıştır. Kedilerin de diğer tüylü hayvanlar gibi soğuktan korunmaları için kendi vücutları oldukça işlevseldir; ancak aşırı zorlu hava şartlarında, ameliyat sonrasında, kimi zaman da farklı sebeplerle kedilere kıyafet giydirilebilmektedir. Kendilerini düzenli olarak temizleyen kedilerin kıyafet konusunda daha hassas bir tutumu bulunmaktadır. Bu nedenle giydirilme amacına uygun, rahatsızlık vermeyen ve ölçüleri tam olan kedi elbiseleri tercih etmeniz oldukça önemlidir. Kedilerinizin kıyafet giymesi gereken bir durum olup olmadığını doğru şekilde tespit ettikten sonra en uygun modeli tercih etmeniz ve kolay giydirilip çıkarılabilen ürünlere öncelik vermeniz tavsiye edilmektedir. Kediler için özel olarak tasarlanan bu kıyafetlerin kullanım amacı kimi zaman aşırı soğuklar kimi zaman da farklı sebepler olabilmektedir. Asıl dikkat edilmesi gereken konu kullanılan modelin kedinizde rahatsız yaratmadığından emin olmaktır. Yavru kedilerin daha hassas ve ısıya duyarlı yapıları olduğu için yavru kedi elbiseleri de özel olarak üretilmektedir. Tüysüz, yeni tıraş edilen veya kısa tüylere sahip kediler de sıcaklık değişimlerinden olumsuz etkilenebilmekte, giysilere ihtiyaç duyabilmektedir. Özellikle de tüysüz bir kedi cinsi olan Sfenks cinsindeki kedilerin ısınmak için kıyafet ihtiyacı daha da fazla görülebilmektedir. Kedilerinizin ısınmalarını, korunmalarını sağlamak amacıyla üretilen bu modeller aynı zamanda sevimli dostlarınızı daha da sevimli hale getirmekte ve oldukça şirin olan görüntülerine katkı sağlamaktadır. Tüm kedi ürünlerine sayfamızdan bakabilirsiniz.

Kedi Elbiseleri Model ve Tasarımları

Kedi Elbiseleri Model ve Tasarımları

Kediler için üretilen kıyafetler kedilerinizi soğuklardan ve zorlu hava şartlarından koruyabilmenize, özellikle yavru veya tüysüz kedilerinizin hastalanmasını önlemenize yardımcı olabilmektedir. Kedilerin hareket kabiliyetine uygun ve onları kısıtlamayacak şekilde üretilen bu giysiler kuyruk, pati ve kafa boşlukları bulundurmakta; bu sayede onların rahat bir şekilde hareket edebilmelerini sağlamaktadır. Kedilerinizin boyutlarına uygun olarak tercih edeceğiniz ve onlara rahatsızlık vermeyecek modellerden kullanarak kedileriniz için sevimli ve şık tasarımlar elde edebilirsiniz. Birbirinden şık ve farklı tasarımların sunulduğu bu kategoride zevkinize uygun çeşitli renk, desen, model ve tasarımda ürünü bulabilmek oldukça kolay. Kedi kostümleri, kedilerinize uyarlanan günlük kıyafetlere veya özel günlerde giyilen çeşitli temalardaki kostümlere benzeyebilmektedir. Özellikle sevimli ve farklı bir hava oluşturmak için kostümlerden tercih edebilir; kedilerinizi soğuktan korurken aynı zamanda aslan, kaplan, prenses, savaşçı gibi farklı temalarda kostümlerle tarzlarını şekillendirebilirsiniz. Farklı desen ve modellerde üretilen kostüm modelleri üretilirken kedilerinizin tatlı, sevimli, şık ve güzel görünmeleri esas alınmaktadır. Süper kahraman kostümlerinden ilham alınarak tasarlanan kostümlerde pelerin, kalkan, kılıç gibi çeşitli figürler kullanılmakta; kedileriniz için eğlenceli tasarımlar üretilmektedir. Bunların yanı sıra kıyafet giydirmek isteyen kullanıcılara gömlek, pijama, tişört, şort, elbise gibi insan kıyafetlerinden uyarlanan tasarımlara sahip çeşitli renk ve desenlerde ürünler de sunulmaktadır. Kedi takım elbise kategorisi altında ise daha çok klasik ve zarif takım elbiselerin kediler için üretilen versiyonları bulunmaktadır. Kostüm olarak da sıkça tercih edilen bu takım elbiseleri düğününüzde, özel günlerinizde kedilerinize giydirerek ortamı neşelendirebilirsiniz. Kediler için üretilen kıyafetler içerisinde sade ve düz renkli modeller de bulunmaktadır. Süslü bir görünüme sahip olmak istemeyen kullanıcıların yalnızca fonksiyonel olarak tercih ettikleri bu kıyafetler her beden ve ebatta bulunabilmektedir. Giydirdiğiniz kıyafetler ile kedilerinizin korsan, prenses, kovboy gibi karakterlere dönüşmesine yardımcı olarak neşeli bir hava yaratabilirsiniz. Pijama modellerinden de tercih edebileceğiniz bu tasarımlarla kedilerinizi huzurlu bir uykuya hazırlayabilir, masum görüntülerinin tadını çıkarabilirsiniz.

Kedi Elbiseleri Kullanım Nedenleri

Kedi Elbiseleri Kullanım Nedenleri

Kedi giysileri kullanılırken yalnızca estetik bir görüntü elde etmek ve kedilerinizin sevimli kıyafetler içerisinde dolaşması amaçlanmamakta buna ek olarak birçok kullanım sebebi bulunmaktadır. En önemli nedenlerinden ve kullanım alanlarından birisi kedilerinizi soğuklardan ve zorlu hava şartlarından korumaktır. Özellikle kısa tüylü, tüysüz ve yavru kedilerin soğuğa karşı dirençleri daha düşük olabilmektedir. Bu nedenle onları soğuklardan ve zor hava şartlarından korumak için kıyafetler giydirilebilmektedir. Kış aylarında daha çok tercih edilen kıyafet kullanımı iç kısmında tüylü ve kürklü modeller ile sıklıkla tercih edilmektedir. Diğer bir kullanım alanı ise kızgınlığa giren kedilerinize külotlar giydirme ihtiyacıdır. İnsanlardaki gibi düzenli bir şekilde dışarı kanama olmamasına rağmen kedilerinizin de kahverengi akıntıları olabilmektedir. Bu dönemlerde etrafa akıntıların bulaşmaması için kedilerinize külot giydirebilirsiniz. Kediler için üretilen kıyafetlerin amaçlarından birisi de çeşitli operasyonlar ve ameliyatlar sonrasında meydana gelen açık yara, dikiş gibi izleri kaşımalarını, kanatmalarını ve o bölgelerle oynamalarını engellemektir. Özellikle bu bölgeleri kapatan kıyafetler tercih ederek kedilerinizin operasyon sonrası daha steril bir bakıma sahip olmasına yardımcı olabilirsiniz. Yalnızca operasyonlar sonrasında değil; egzama, mantar gibi cilt hastalıklarında da kedilerinizin bu bölgeyi kaşımalarını ve yara yapmalarını önlemek amacıyla kıyafetler kullanılmaktadır. İyileşmelerinin ve bakımlarının daha sağlıklı ve kısa sürede gerçekleşmesi için tercih edilen bu kıyafetler sayesinde kedilerinizi herhangi bir komplikasyondan koruyabilirsiniz. Kediler çoğunlukla evin içerisinde yaşayan hayvanlar olmasına rağmen dışarı gezmeye de çıkarabilmeniz mümkündür. Bu nedenle dışarı çıkarken sıcak kalmaları, ıslanmamaları veya kirlenmemeleri için dışarı kıyafetleri tercih edebilirsiniz. Çok fazla tüy döken kediler veya mevsim geçişleri için de kıyafet giydirilebilmektedir. Rahatsızlık vermeyecek şekilde tasarlanan bu giysiler ile tüy dökümünü daha da aza indirgeyebilirsiniz. Son olarak tüm bu nedenlere ek elbette kedilerinize şık, sevimli ve eğlenceli kıyafetler giydirme sebepleri arasında estetik görünüm de yer almaktadır. Kedilerinizi korurken aynı zamanda şık görünmelerine de katkı sağlayabilirsiniz.

Kedi Elbiseleri Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kedi Elbiseleri Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Erkek veya dişi kedi elbiseleri seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Geniş ve çeşitli modeller sunan ürünler arasından tercihinizi yaparken kediniz için en uygun ve konforlu modelleri almanız gerekmektedir. Öncelikle ilk dikkat edilmesi gereken şeylerden birisi hiç şüphesiz ki kedinizin ölçülerini doğru şekilde alarak ölçülerine uygun kıyafetler seçmeniz. Kedilerinizin ölçüsünden daha küçük ebatta alacağınız kıyafetler rahat hareket etmelerini engelleyerek vücutlarına da rahatsızlık verebilmektedir. Diğer bir yandan büyük alınan kıyafetler ise yerde sürünebilir ve yürürlerken onları rahatsız edebilir. Yavru kedileriniz için tercih ettiğiniz kıyafetler de zaman içerisinde küçülebilmekte bu nedenle yavrularınız büyüdükçe daha büyük boyutlu seçeneklere yönelmeniz gerekmektedir. Ölçüleri doğru bir şekilde alıp boyutunu ona göre tespit ettikten sonra dikkat edilecek diğer bir husus ise kıyafetlerin kedilerinizin hareketlerini kısıtlayacak şekilde olmamasıdır. Üzerinde aşırı ağır veya çok aksesuar olan, kumaşları uygun olmayan ve benzeri sorunlar taşıyan kıyafetler doğru bir tercih değildir. Bu nedenle ister sade bir kıyafet ister kedi kostümü gibi daha süslü bir model olsun, kedinizin konforunu ön planda tutmanız daha önemlidir. Kıyafet tercih ederken eğer ameliyat sonrası iyileşme veya deri problemi gibi sebeplerle tercih yapıyorsanız mutlaka seçtiğiniz modellerin yaralı kısmı olumsuz etkilememesine, kaşındırmamasına veya tahriş etmemesine dikkat etmelisiniz. Özellikle ameliyat sonrası kedilerinizin açık yaralarına temas ederek onların mikrop kapmasına neden olacak tercihler yapmaktan kaçınmalısınız. Seçtiğiniz kıyafetlerin kumaşları da doğal olan ve sağlığa zararlı olmayan malzemelerden elde edilmelidir. Tüy ve deri sağlığına zarar vermeyecek, tahriş veya kaşıntıya neden olmayacak modeller seçmelisiniz. Kedileriniz için satın alacağınız kıyafet modellerinin kolayca giydirilebilen ve çıkarılabilen modeller olması da hem sizin hem kediniz için oldukça avantajlı olacaktır. Sfenks gibi tüysüz veya farklı deri yapısına sahip kedilerinize kıyafet alırken onların cildinize zarar vermeyecek, alerjik reaksiyonlara sebep olmayacak ve yumuşak modeller tercih etmeniz önerilmektedir. İç kısmında yumuşak doku kullanılan modeller kedileriniz için daha konforlu bir seçenektir. Diğer bir yandan uzun tüylü kediler veya sıcak havalarda kullanacak olan kediler için çok kalın kıyafetler de boğucu olabilmektedir. Bu arada kedi tuvaleti modellerine bakabilirsiniz.

Kedi Elbiseler Ölçümleri

Kedi Elbiseler Ölçümleri

Kedilerinizin vücut ölçülerini alırken izleyebileceğiniz birkaç yol bulunmaktadır. Bunlardan biri boyun ölçüsünü almak için tasmaları taktığınız yerin tüm çevresini ölçmektir. Kedinizin sırt ölçüsünü almak için ise kürek kemiklerinden yani boynunun bittiği yerden kuyruğunun başladığı noktaya kadar olan yeri düz bir şekilde ölçmeniz gerekmektedir. son olarak kedinizin göğüs ölçüsünü almak için de karın ve göğüs çevresi birden ölçülmekte hangi kısım daha geniş bir ölçüye sahipse o ölçüye göre kıyafet tercihi yapılmaktadır. Kedi elbisesi modelleri arasından seçiminizi yaparken beğendiğiniz desen ve renklerin bedenlerine göre satın almanız gerekmektedir. Kedinizin ölçülerini doğru bir şekilde aldıktan sonra hangi bedenin hangi ölçülere denk geldiğini çok daha rahat bir şekilde hesaplamak mümkündür. Marka ve modellerde bu ölçüler değişiklik gösterebilmekle beraber ortalama bir ölçüm skalası da bulunmaktadır. Örneğin; boyun çevresi 20-22 cm, göğüs çevresi 36 cm ve sırt uzunluğu 27 cm olan kıyafetler çoğunlukla 3 kilodan az minik kedilerin ve yavru kedilerin bedenine uygun olmakta ve “S” beden olarak geçmektedir. 22- 24 cm arasında boyun çevresi, 38 cm göğüs çevresi, 33 cm sırt uzunluğuna sahip kediler ise ortalama 3 ve 4 kilo arasında olmakta ve “M” beden kıyafetlere uygun olmaktadır. Boyun çevresi 22-24, karın çevresi 38 cm ve sırt uzunluğu 35 cm olan 3.5- 4.5 kilo arası ince yapılı ve uzun kediler için “L” beden kıyafetler oldukça uygundur. 24-28 cm boyun çevresi, karın veya göğüs çevresi ise 44 cm, sırt uzunluğu 38 cm olan daha kilolu ve iri kedilere en uygun beden ise en az “XL”dır. Tüm bu beden ve ölçüler her yerde aynı standartta olmamakla beraber genellikle satılan markanın verdiği ebatlara göre kedinizin bedenini bulabilir, onlara en uygun modelleri satın alabilirsiniz. Tüm kedi evleri ve yataklar için kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Kedi Elbiseleri Kullanımı

Kedi Elbiseleri Kullanımı

Kedi kıyafetleri kışlık arasında genellikle daha kalın ve kürklü olarak üretilen mont, kaban, ceket gibi daha koruyucu kıyafet seçenekleri bulunmaktadır. Bunun yanı sıra kedilerinizi özel durumlar olmadıkça yaz mevsiminde veya sıcak havalarda giydirmeniz gerekmemektedir. Bu nedenle aslında kediler için üretilen kıyafetler genellikle kışlıktır ve kalın olmayan seçenekler bile bu zamanlarda iş görebilmektedir. Kedileriniz için üretilen kıyafetler terletmeyen kumaşlardan üretilmelidir. Bu sayede derilerine ve tüy sağlığına zarar vermeden onları giydirebilirsiniz. Kravat, papyon gibi aksesuarlar ise kedilerinizin tarzına sevimli dokunuşlar yapan tamamlayıcı ürünler içerisinde yer almaktadır. Genellikle boyun kısmından takılan ve tasma gibi duran bu aksesuarlar sayesinde kediniz çok daha sevimli bir görünüm elde ederek tüm ilgiyi üzerlerine toplamayı başaracak. Kediler için üretilen kıyafetler yıkanabilir ve temizlenebilir özellik göstermektedir. Elinizde veya çamaşır makinesinin hassas programlarında yıkanabilen bu kıyafetler düzenli olarak temizlenirse daha hijyeni kullanım sağlamanıza yardımcı olmaktadır. 30 derecelik ortalama bir sıcaklıkta kıyafetleri rahatlıkla yıkayabilirsiniz. Kedileriniz için satın aldığınız kıyafetlerin pamuk gibi kumaşlardan üretilmesi ve nefes alabilir yapıya sahip olmaları da önemli bir özelliktir. Farklı tasarım, model ve renklerde üretilen; kedilerinize hem tarz hem de işlevsel bir kullanım sağlayan kedi elbisesi fiyatları ise boyutlara, modellere göre değişiklik gösterebilmektedir. Daha sade ve minimal modeller ile gösterişli ve süslü modellerin fiyatlandırması birbirinden farklıdır. Bunun yanı sıra ürünlerde kullanılan kumaşlar, malzeme kalitesi, ürünlerin boyutu ve işlevselliği de fiyatlandırma üzerinde oldukça etkilidir. Siz de kedilerinizi soğuklardan korurken tarzlarına katkı sağlamak için ürünlere göz atabilir, dilediğiniz ürünü satın alarak kedinizi ve kendinizi mutlu edebilirsiniz.

Kedi Elbiseleri Nasıl Giydirilir?

Dişi veya erkek kedi elbiseleri birbirinden farklı ve çeşitli modellere sahip olabilmektedir. Kedilerinize giydirdiğiniz bu elbiseleri öncelikle ön patilerini kıyafetin içerisine girdirebilir, ardından kafalarından geçirerek tıpkı çocuk giydirir gibi giydirebilirsiniz; ancak her model aynı olmamakla beraber kedi kıyafetleri de özellikle giydirirken pratik olması açısından farklı şekillerde tasarlanabilmektedir. Ön patilerini ve eğer kıyafette pati boşluğu varsa arka patilerini kıyafetin pati boşluklarına sokabilir, ardından üst kısımda yer alan cırt cırtları kapatabilirsiniz. Bunun kedilerinize giydirebileceğiniz kıyafetler içerisinde en rahat olanları sırt kısımlarında fermuar veya cırt bantlara sahip olan modellerdendir. Bu modelleri giydirmek oldukça kolay olduğu için pek çok kullanıcı tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bu tarz modelleri giydirebilmek için kedinizin dört ayak üzerinde durması yeterlidir. Bu sırada siz patilerini sırayla kıyafetin içerisine girdirebilirsiniz. Ardından tüm bu patileri kıyafetin içerisine girdikten sonra sırt kısmındaki fermuarı veya cırt bantları kapatabilirsiniz. Kedilerinizin elbiselerine ek ve tamamlayıcı özelliklerde bazı aksesuarlar da bulunmaktadır. Ayakkabı, çorap, papyon veya tasmalı pelerin gibi bu aksesuarları da dilerseniz elbiselerle birlikte dilerseniz ayrıca giydirebilirsiniz. Papyon gibi aksesuarları ise kedilerinize tıpkı tasma takar gibi çok fazla sıkmadan takabilirsiniz. Kedilerinize giydirebileceğiniz kıyafetlerden birisi de kızgınlık döneminde kanama kadar yoğun olmayan akıntıların etrafa bulaşmaması için üretilen külotlardır. Bu külotları giydirirken arka patilerinden geçirerek poposunu da içine alacak şekilde kendinizin sırt kısmına kadar çekmeniz, kuyruk boşluğundan da kedinizin kuyruğunu dışarı çıkarmanız gerekmektedir.

Kedi Elbiseleri Ne Kadar Kalın Olmalı?

Kedilerin sıcaktan veya soğuktan korumalarına yardımcı olan tüyleri bulunmaktadır; ancak her memeli gibi kedilerin de belirli bir vücut sıcaklığında kalması gerekmektedir. Bu sıcaklığın sağlanması normal hava şartlarında kendiliğinden gerçekleşmekle beraber çok soğuk ve zorlu hava şartlarında kediler de her canlı gibi üşüyebilmektedir. Bu nedenle giydirilen kıyafetler kedilerinizi soğuktan korumanıza yardımcı olmaktadır. Kedi kıyafetlerinin insan kıyafetleri kadar kalın olması gerekmemektedir. Normal kalınlıkta ve kumaşlarda üretilen kıyafetler de kedilerinizi soğuklara karşı korumanıza yeterli olabilmektedir. Ama oldukça soğuk günlerde giydirmeniz için tercih edebileceğiniz içerisi yün ve tüylerle kaplı giysiler de bulunmaktadır. Standart hava şartlarında bu kalınlıkta kıyafetler kedileri boğup sıkabilmektedir; ancak aşırı soğuk havalarda korunmaları için daha kalın ve tüylü modelleri de tercih edebilirsiniz. Özellikle tüysüz kedi cinslerinde veya kedileriniz yeni tıraş olduysa kaşıntı yapmayacak ancak sıcak tutacak kalınlıkta modeller de işinize yarayacaktır. Kıyafetlerin farklı kumaştan yapılması dışında soğuğu ve sıvıları geçirmeyen daha sık işlenmiş yapıda olmaları da kedilerinizi hava şartlarından korumaya yardımcı olmaktadır. Örneğin; iç kısmı tüylü ve kürklü olmasına rağmen dıştan yağmurluk kumaşına sahip modeller hem daha az ıslanmalarını hem de sıcak kalmalarını sağlayabilmektedir.