TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Vantuz

için 173 sonuç bulundu.

Vantuz

Akvaryumda bakılan balıklar için içerisinde yaşadıkları akvaryumun düzeni son derece önemlidir. Bu nedenle de vantuz gibi akvaryum malzemeleri konusunda seçimin iyi yapılması gereklidir. Balığın veya balıkların içerisinde yaşayacağı akvaryum ortamının, balığın türüne uygun araçlar ile donatılması gereklidir. Bu noktada ihtiyaç duyulan malzemelerden bir tanesi de akvaryumu düzenlemenize yarayan bu vakumlu ürünler olmaktadır.

Akvaryumu Düzenlemenize Yarayacak Olan Vantuz Çeşitleri

Akvaryumu Düzenlemenize Yarayacak Olan Vantuz Çeşitleri

Akvaryumlarda kullanılan vantuz çeşitleri; filtre veya CO2 tesisatını ayırmada farklı biçimlerde oldukları gibi, akvaryum içerisinde bulunan kabloların veya hava hortumlarının sabitlenmesi için farklı biçimlerde olan çeşitleri bulunmaktadır. Akvaryum içerisindeki önemli parçaları sabitleyecek ve diğer kablo gibi diğer unsurların belirli bir noktada toplanmasını sağlayacak olan bu ürünün, tutuş gücünün iyi olması gereklidir. Sahip olduğunuz akvaryuma ve tesisat parçalarına göre farklı biçimlerde olan bu ürünün ‘U’ şeklindeki, akvaryumda bulunan hava hortumunun geçmesine yarayan biçimdeki versiyonları en çok tercih edilenler arasındadır. Bu tipteki modelleri kolay bir şekilde monte edilebilirliği dolayısıyla, kullanımı pratik modellerdir. Genellikle 4mm ve 6mm standart boyutlarındaki hava hortumlarına ideal olan bu ürünlerin çapı yaklaşık olarak 2,5 cm’dir. Yüksekliği 2 cm ve renk olarak şeffaf olan bu ürünler, akvaryum içerisindeki canlıların etkilenmeyeceği şekilde ve renkte tasarlanmıştır. Dolayısıyla, balıklarınızın yaşadığı akvaryum için birçok boyutta ve şekilde üretilen bu araçlardan ihtiyaç duyduğunuz miktarda satın alabilir ve minik dostlarınız için daha verimli bir yaşam ortamı sağlayabilirsiniz.

Vantuz Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Vantuz Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Akvaryumlar için büyük öneme sahip olan bu araçlar, zaman içerisinde temizlenmesi gereken araçlardır. Kablo ve Filtre, Bakım, Temizlik borularını sabitleyen akvaryum vantuzu, zaman içerisinde yosun bağlayarak, kirlenir ve dolayısıyla ilk sabitlendiği andaki vakum gücünü kaybedir. Bu durumda çamaşır suyu içeren bir kapta, yaklaşık olarak yarım saat süre ile bekletildiği taktirde, tekrar ilk günkü tutuş gücünü geri kazanacaktır. Eğer akvaryumda yer alan bu araçlar, vakum gücünü yitirirseler, sabitledikleri hava boruları ve kabloların, akvaryumda istenmeyen bölümlere gelerek, zarar verme ihtimali ortaya çıkar. Dolayısıyla, böyle bir durum yaşanmaması için, dayanıklı malzemeden üretilmiş ve uzun süre tutuş gücünü koruyarak, akvaryumun iç düzenini sağlayacak olan bu araç satın alınmalı ve belirli aralıklarla bu vakumlu sabitleyicilerin temizliği yapılmalıdır. Bu sayede, akvaryumda yaşatan minik dostlarınız için herhangi bir tehlike ortamı oluşmayacak ve balıklarınız, akvaryum içerisindeki yaşamlarına devam edecektir. Akvaryumu çalışır halde tutmaya yarayan bu küçük araç, temiz ve kuru bir cam üzerine doğru biçimde yapıştırıldıkları taktirde, uzun süre ekipmanları belirlediğiniz bölüme sabitleme görevini yerine getirecektir. Evcil Hayvan Ürünleri kategorisine ait ürünlerden biri olan vantuz modellerini incelemeyei unutmayınız.

Yüksek Vakum Gücü ile Uzun Süreli Kullanım İmkânı Sunan Vantuz Türleri

Yüksek Vakum Gücü ile Uzun Süreli Kullanım İmkânı Sunan Vantuz Türleri

Akvaryumun çalışır halde kalması ve dolayısıyla içerisinde yaşayan canlıların yaşamını sürdürebilmesi için büyük öneme sahip olan bu sabitleyici araçlar her ne kadar belirli aralıklarla temizlenerek kullanım ömürleri artırılsa da, zaman içerisinde aşınarak yeni bir modeli satın alma gerekliliği yaratırlar. Ancak vantuz fiyatları diğer akvaryum ekipmanları ile kıyaslandığında düşük seviyelerde kalacağından ötürü, bu durum bir problem yaratmayacaktır. Dilerseniz, mıknatıs özellikli çeşitlere de göz atabilirsiniz. Geleneksel vakumlu modellerin modern hali olan bu mıknatıslı çeşitler, akvaryum camına tutunmak için içerisinde yer alan özel mıknatısları kullanırlar. Böylece ekipmanları bir bölüme sabitlerken herhangi bir kayma veya vakumun zayıflaması gibi bir durum yaşanma ihtimali ortadan kalkmaktadır. Diğer bir yandan dekoratif görev gören bu sabitleme araçları, akvaryumların iç veya dış bölümlerine sabitlenebilmektedir. Bu noktada, akvaryum düzeni konusunda farklı amaçlar ile kullanabileceğiniz bu ürünler, oldukça kullanışlıdır. Balıklarınızın daha sağlıklı ve düzenli bir ortamda yaşamalarını sağlayacak parçalardan bir tanesi olan küçük sabitleme araçları, farklı boyutlarda ve tasarımlarda üretilerek, her tür akvaryum canlısına uygun yapıda satılmaktadır.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

8 in 1 (1)
8in1 (1)
Ans (1)
AQUADINE (1)
(91)
Eheim (2)
Europet (1)
Ista (4)
JBL (15)
Leecom (1)
Liya (6)
Marina (1)
Meç (15)
Obivan (1)
Pet Garden (11)
Resun (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(35)
ve üzeri (45)
ve üzeri (46)
ve üzeri (47)
ve üzeri (48)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL