TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Kafa Motoru

için 829 sonuç bulundu.

Kafa Motoru

Akvaryumunuzun önemli parçalarından biri olan kafa motoru çeşitlerini n11.com’un Balık kategorisi altındaki Filtre, Bakım ve Temizlik alt kategorisinde bulabilirsiniz. Balıklarınızın sağlıklı bir şekilde uzun süre yaşamasını istiyorsanız bu cihazdan mutlaka edinmeniz gerekiyor.

Akvaryum Kafa Motoru Nedir?

Akvaryum Kafa Motoru Nedir?

Akvaryum kafa motoru aslında su motoru veya su pompası olarak da adlandırılır. Akvaryumlar için temel olarak iki motor veya pompa çeşidi vardır. Bunlardan biri hava pompasıdır. Hava pompası akvaryum suyunu devridaim yaparak suyun içindeki karbon dioksitin havaya karışmasını ve suyun havadaki oksijeni soğurmasını sağlar. Su pompası, yani kafa motoru da suyu devridaim yapar ama bunu suyun içindeki havanın değil su kimyasındaki ögelerin karışması ve yer değiştirmesi için yapar. Böylece, balıklarınızın ihtiyacı olan besinlere ve minerallere erişimini kolaylaştırır. Kafa motoru suyun içerisine gömülü olarak çalışabilir ve malzemeleri izolasyonlu olduğu için balıklar için tehlike yaratmaz. Hava motorlarının iki çeşidi vardır: Suyun içinde çalışanlar ve suyun dışında çalışanlar. Suyun içinde çalışanlar için akvaryumunuzda yeterinde alan olması gerekir. Suyun dışında çalışanlarda suya dışarıdan bir pompa sarkıtılır, dolayısıyla aşırı yer gerekmez.

Akvaryum Kafa Motoru Nasıl Çalışır?

Akvaryum Kafa Motoru Nasıl Çalışır?

Akvaryum kafa motoru nasıl çalışır?” sorusunun cevabını aslında okulda fizik dersi almış birçok kişi tahmin edebilir. Akvaryum kafa motorları, güç kafasını kullanarak yüksek basınç prensipleriyle çalışır. Suya batırılan kafa motoru suyu filtreden çeker ve onu akvaryuma geri gönderir. Bunu genelde akvaryum filtre sistemiyle uyumlu bir şekilde yapar. Dışarıdan kullanılan modeller havayla soğur ve oldukça kuvvetlidir. Suya batırılan modellere göre saat başı çok daha fazla su hacmini hareket ettirebilir ve bunu daha az geri basınçla yapabilir. Akvaryum kafa motoru seçimi akvaryumunuzdaki su miktarı ve balık sayısına göre yapılmalıdır. Saat başı devridaim edilmesi gereken su miktarınızı belirleyip ona göre ürün seçmelisiniz.

Akvaryum Kafa Motoru Fiyatı Ne Kadar?

Akvaryum Kafa Motoru Fiyatı Ne Kadar?

Hava motoru gibi kafa motorunun da tek dezavantajı gürültülü çalışmasıdır. Ama ürün açıklamalarında “sessiz çalışır” ibaresini gördüğünüzde o ürünlerin rahatsız edici bir gürültü çıkarmadığını anlayabilirsiniz. Suyun içinde yerleştirilen motorlar mantıken daha sessiz çalışır ama dışarıdan olanlar da suya ekstra ısı vermez. Akvaryum kafa motoru fiyatı modele ve markaya göre çeşitlilik gösterir ama genel olarak her bütçeye hitap eden ürünleri bulmanız mümkün. Tekrar etmek gerekirse, fiyattan önce ihtiyacınız olan su devridaim miktarına göre alışveriş yapmanız en mantıklısıdır. Regent, JBL, Aqua Magic ve diğer markaların ürünlerini web sitemizde bulabilirsiniz. Akvaryumunuz ve balıklarınızın sağlığı için ihtiyaç duyabileceğiniz diğer ürünler Balık kategorimizde sizleri bekliyor.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

8in1 (1)
Angora (69)
AQUA10 (4)
Aquanic (34)
Atman (1)
Bavet (28)
Boyu (4)
(323)
Dophin (8)
Eheim (48)
Hagen (1)
Hailea (13)
Haiyang (1)
Hydor (5)
JBL (16)
Jebao (1)
Jebo (1)
Jet (1)
Monera (1)
N&D (5)
Newa (2)
Resun (75)
Rs (2)
Sobo (117)
Sun Sun (1)
Sunsun (20)
Tetra (2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(86)
ve üzeri (107)
ve üzeri (112)
ve üzeri (114)
ve üzeri (118)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL