Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Eva
Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Çarşaf Türü

Başka bir kelime deneyin

Materyal

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Ölçüler

Başka bir kelime deneyin

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Tek Kişilik Nevresim Takımı

için 6,177 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Tek Kişilik Nevresim Takımı

Nevresim; battaniye, yastık ve yorgan gibi uyku araçlarını kaplamak amacı ile kullanılan ucu açık, kese biçimindeki tekstil ürününün karşılığıdır. Nevresim takımı, bir yatak odası takımının temel parçalarından biridir. Yastık kılıfı, çarşaf ve yatağın alt yüzeyine serilen örtü olan nevresimin bir araya gelmesi ile nevresim takımı tamamlanmış olur. Birçok çeşitte ve pek çok farklı modellerde bulunur. Renklerine, çeşit çeşit desenlerine, uzunluk ölçülerindeki boyut farklılıklarına, yapımında kullanılan kumaşındaki kalite ve de modellerine göre değişiklik gösterir. Bazı nevresim takımları, aynı zamanda genel olarak kullanılacakları mevsimlere göre de ayrıştırılarak kullanıcıya sunulur. Yatakta konforun, sağlıklı ve kaliteli uykunun ve de en soğuk günleri hasta olmadan atlatabilmenin yolu kuşkusuz iyi bir nevresim takımına sahip olmaktan geçer. Aynı zamanda gününün en azından 8 saatinde kişiye temas eden, yeni güne başlarken gözünü açması ile renk ve desenleriyle direkt olarak karşısına çıkan bir kumaşın kişinin psikolojisi üzerinde yaratacağı etki de yadsınamaz. Sonuç olarak nevresim takımları; kullanıcısının hem fizyolojik sağlığı hem de ruh sağlığı açısından önemli bir rol üstlenmiş durumdaki uyku araçlarıdır. Bu yüzden de nevresim takımı tercih sürecine özen gösterilmelidir. Takımların yapımında kullanılan kumaşları araştırmak önem arz eder. Araştırma sonucunda ulaşılan özellikler ile bir nevresim takımı satın alacak kişinin beklentilerini kıyaslamak mühimdir. Örneğin yaz günlerinde terletmemesi isteniyor ise ya da kış günlerinde ekstra sıcak tutması bekleniyor ise bu doğrultudaki kumaşlara sahip nevresim takımları tercih edilmelidir. Bu hususta da kumaşların özelliklerinin detaylı incelenmesi belirleyici olur. Sayfamızdan yatak odası tekstili ürünlerine de göz atabilirsiniz.

Malzemelerine Göre Dört Mevsim Kullanıma Uygun Nevresim Takımları

Malzemelerine Göre Dört Mevsim Kullanıma Uygun Nevresim Takımları

Pek çok yatak ürünü gibi nevresim takımları da, yapıldığı kumaşlara göre belli hava koşulları ve iklimler için sınırlandırılmış olabilir. Ancak bunların dışında kalan birtakım takımlar her mevsim kullanıma uygun olacak şekilde tasarlanır. Bunların başında, jersey kumaşından yapılan nevresimler gelir. Örgü doku özelliği ve bu dokusundaki küçük ağlar ile jersey kumaşı, nevresim takımına nefes aldırır. Bununla birlikte yine aynı yolla nemin emilimi gerçekleşmiş olur. Isı dengeleyici özelliği ile tüm hava koşullarında kullanıma uygunluk sağlar. Aynı zamanda da ütüye ihtiyaç duymayan bir kumaştır. Bu zahmetsiz ve pratik kullanım olanaklarından ötürü de jersey kumaşından yapılan tek kişilik nevresim takımı genç kullanıcılar arasında büyük rağbet görür. Bir diğer nevresim kumaşı türü mikro fiber kumaşlardan da Dört mevsim tek kişilik nevresim takımı elde edilebilir. Bu kumaş oldukça ince fiberlerden oluşur. İnceliğinin altında, genel olarak polyesterden üretilmiş olması yatar. Aynı zamanda öne çıkan noktası; toz ve polen alerjisi taşıyan bireyler için en güvenilir kumaş oluşuyla bilinmesidir. Ev akarlarını uzak tutması ve diğer alerjen maddelere karşı büyük oranlarda dirençli olması bir güvence sağlar .Dört Mevsim kullanım için bir diğer yol ise Renforce. Renforce, pamuk kumaşlara uygulanan standart bir dokuma türü olarak bilinir. Yine sıcak gecelerde terletmez, soğuk gecelerde ise sıcak tutar. Tüm hava koşulları için avantajlıdır ve kaliteli uyku olanağı sunar. Soley tek kişilik nevresim takımı çeşitlerine de sayfamızdan bakabilirsiniz.

Malzemelerine Göre Yaz ve kış Mevsimlerinde Kullanılabilen Nevresimler

Malzemelerine Göre Yaz ve kış Mevsimlerinde Kullanılabilen Nevresimler

Kuşkusuz pek çok insan için sıcak yaz günlerinde bir nevresimden en büyük beklenti, terletmemesi, içerisinde ferah hissettirmesi olur. Bu işlevi karşılayan birkaç kumaş tipi de mevcuttur. Öncelikle gofre kumaş, kabarık bir üst yüzeye sahiptir. Kıvrımlı bir yapıda bulunur. Yüzeyi oldukça yumuşaktır. Cilde asla yapışmaması ile yaz mevsimlerinde öne çıkan bir kumaş tipidir. Hava sirkülasyonu sağlar. Bir sonraki kumaş tipi ise saten. Saten, pamuk ipi ile incelikle üretilen bir kumaş. Parlak, düz ve dökümlü bir yüzeye sahiptir. Kullanıldığında oldukça serinletici bir etkiye sebebiyet verir. Perkal ise pamuklu, oldukça ince bir kumaştır. Çok hafif ve emici oluşu ile bilinir. Bu kumaşların ardından kış mevsimine gelindiğinde, buradaki beklenti kuşkusuz sıcaklık. Bir nevresimin ısı yalıtımında iyi olması kullanıcılar tarafından bu mevsimde beklenir. Bu bağlamdaki kumaşlara bir göz atıldığında ise karşımıza ilkin biber kumaşı çıkar. Biber, tek kişilik nevresim takımı pamuk ile üretilen bir kumaş olduğundan kışın soğuk günleri için oldukça popüler bir durumdadır. Pürüzlü bir yüzeyi bulunur. Flanel kumaşı da biber kumaşı gibi sıcak tutar ancak farklı olan tarafı, daha ince ve hafif olmasıdır. Dört Mevsimde de kullanılan bir nevresim takımı alınır ise, her hava koşulu için nevresim değiştirme zorunluluğunun ve buna bağlı olarak da çeşit çeşit nevresim alıp eşya yükü bulundurmanın önüne geçilmiş olur. Bunun dışında satın alınan tek kişilik nevresim takımı lastikli ise de birtakım kolaylıkları beraberinde getirir. Lastiksiz bir nevresim takımında sık sık çarşafların kayması, yataktaki düzenin bozulması ve yeniden nevresimin düzeltilmesi gerekliliği doğabilir. Ancak lastikli nevresim takımlarında yatağı toplama ve sonrasında nevresim takımını sabitleme işlemleri çok daha sağlam bir biçimde gerçekleşir. Özellikle düzenli olmak konusunda takıntı sahibi kişiler için, lastikli bir nevresim takımının tercih edilmesi epey faydalı ve doğru bir yoldur. Sürekli olarak kullanılacak, günlük nevresimler satın alınırken kolay temizlenir renklere sahip olmasını göz önünde bulundurmak, fayda sağlar ve temizlik konusundaki iş yükünü azaltır. Aynı zamanda bu nevresimlerin, yoğun oranlarda çiçekli ya da yazılı desenler barındırıyor olması yine sonrasında zorluk yaratabilir. Sayfamızdan Bellona tek kişilik nevresim takımı seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz.

Tek Kişilik Takımlar Özelinde Nevresim Seçerken Göz Önünde bulundurulması Gerekenler

Tek Kişilik Takımlar Özelinde Nevresim Seçerken Göz Önünde bulundurulması Gerekenler

Nevresim alırken göz önünde bulundurulması gereken birkaç önemli nokta bulunur. Öncelikle nevresim, yatak ölçüsüne göre belirlenmelidir. Tek kişilik nevresim takımları ölçüleri detaylı bir şekilde araştırılmalıdır. Nevresim takımı satın alacak olan kişi elindeki mevcut yatakla almayı düşündüğü nevresim takımının ölçülerini kıyaslamalıdır. Bununla birlikte tek kişilik nevresim takımları siyah mavi, pembe ve mor gibi pek çok renkte bulunabilen yatak araçlarıdır. Yatak odasının dekorasyonunu yapma ve kişisel göz zevkleri açısından renk detayı oldukça önemlidir. Ancak kumaş detayı da göz ardı edilmemelidir. Örneğin alerjik reaksiyonlar taşıyan biri, kumaş seçimini daha ön planda tutmalıdır. Bir tek kişilik nevresim takımı mavi olup kişinin en çok almak istediği renk olabilir. Ancak kişi o renkteki nevresimin kumaşına dair alerjik reaksiyon taşıyor ise ya da o kumaş kişinin alerjik reaksiyonuna karşı önleyici bir rol üstlenemiyor ise, renk detayı daha arka planda tutulabilir. Bu noktada örneğin pamuk dışındaki bazı kumaşlar alerjik reaksiyonlar taşıyan bireylerde ciddi kaşıntılara sebebiyet verebilir. Pamuk ile yapılan nevresimlerde ise, 1 santimetrekarede kullanılan iplik tel sayısı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu sayının yüksekliği, kumaş kalitesinin yüksek olduğunu ortaya koyar. Bunun dışında birden fazla nevresim almak, en azından yedekte bir nevresim takımı tutmak daha sağlıklı ve öngörülü bir tutumdur. Bunun sebebi ise nevresimlerin kısa sürede kirlenmesi ve sık sık yıkanmaları gereksiniminin doğmasıdır. Nevresim takımları ince ve hassas yüzeyli yatak araçları olduğundan beklenmedik bir anda yırtılabilirler, yıpranabilirler, kullanılmayacak duruma gelebilirler. Önceden önlem almak fayda sağlar. Tüm bunlara ek olarak, eğer amacınız daha az eşyalı, sade ve minimalist bir yaşam kurmak ise; ya da küçük bir kişisel alana sahipseniz, dar bir eviniz ya da odanız var ise; bu noktada da rasyonel bir yol izlenebilir.

Pamuklu Nevresim Takımları Tercih Etmenin Olumlu Yanları

Pamuklu Nevresim Takımları Seçmenin Olumlu Yanları

Görüldüğü gibi yukarıda sıralanan kumaşların bir kısmı pamuklu oluşları ile öne çıkan kumaşlar. Bu noktada pamuklu kumaş ve nevresim takımı ilişkisini detaylı irdelemek, ideal nevresim takımı seçiminde fayda sağlayabilen bir nokta olabilir. Öncelikle pamuk bütünüyle saf bir malzemedir. Aynı zamanda doğal döngüde elde edilir, yapay değildir. Doğal lifleri bünyesinde barındırır. Bu lifler de hava geçirgen bir yapıda bulunur. Bu da pamuktan yapılan nevresimleri kullanan kişilerin, uyku sırasında tenlerinin nefes alması avantajını yaratır. Pamuk maddesi hem soğuk havada bir ısınmaya sebebiyet verirken, hem de sıcak yaz günlerinde vücut ısısını emerek bir serinleme olanağı yaratır. Sentetik malzemelerin yerine doğal malzemelerin seçimi direkt uyku kalitesini etkilediğinden, pamuktan üretilen nevresim takımları farklılığını bu noktada da hissettirir. Özellikle hassas ciltlere sahip kişiler için de pamuktan üretilen nevresim takımlarına başvurmak cilt sağlığı açısından oldukça yararlıdır. Aynı zamanda kat'i surette kaşıntıya ya da tahrişe neden olmaz. Ek olarak pamuk kökenli nevresimler, yine doğal oluşlarından ötürü uzun ömürlüdür. Yıpranmaya karşı dayanıklı oluşları ile dikkat çekerler. Uzun süre kullanılabilirliklerinin yanı sıra bu süre zarfında yıpranmazlar da. İlk günkü yumuşaklıklarını muhafaza ettikleri gözlenir. Bunun yanında, nevresim bakımı için de özel bir bakım sürecine ya da farklı bir deterjan kullanılmasına gereksinim duyulmaz. Oldukça sorunsuz bir kullanım süreci vadeder. Bununla birlikte kullanım ömrü daha da uzun zamanlara yayılmak isteniyor ise kullanıcı kişisel kullanımında birtakım noktalara dikkat edebilir. Bunlardan ilki, pamuklu nevresim takımlarının yıkanmadan önce ters çevrilmesidir. Bu, ömürlerinin uzamasına yol açar. Pamuk nevresimlerin hafif nemli iken ütülenmesi, kırışıklıkların çok daha kolay ve hızlı açılmasını sağlar. Ayrıca pamuk nevresim takımlarının kullanılmadıkları zamanlar havalandırılması da fayda sağlar. Görüldüğü gibi muhtemel yatak boyutuna göre nevresim takımı tek kişilik ise pamuklu oluşu epeyce avantajlı ve işlevlidir. Yalnızca bu işlevselliğini sürdürebilmek için, nevresim takımlarının iyi temizlenmesi hususuna da yeterince hakim olunmalıdır. Ayrıca tek bir ciddi dezavantaj belirtilecek olur ise de, bu tür nevresim takımlarının kolayca ve sıklıkla kırışabilir bir yapıda olması söylenebilir. Fazlaca ütüye ihtiyaç duyulabilir.

Nevresim Takımının Temizlenmesi Üzerine

Nevresim Takımının Temizlenmesi Üzerine

Nevresimler, insanların çoğunun günlerinin üçte birini geçirdiği mekanları kapsar. Bu yüzden nevresim takımlarının hijyen düzeyi üzerinde durulması gereken bir konudur. Yeterince iyi ve olması gereken koşullarda nevresimleri yıkamak mühimdir. Her nevresimin rengi ve kumaşları birbirlerinden farklı olabilir. Bu sebeple de deterjan seçiminde hem kumaş türü hem de nevresim rengi gözetilerek bir alışveriş yapılmalıdır. Nevresim takımlarının büyük çoğunluğu pamuktan üretilir. Bu yüzden nevresim takımları en fazla 30 derecede yıkanmalıdır. Pamuk yüksek dereceli ısıya maruz kaldığında, formu zarar görebilir, deforme olabilir. Bunun dışında yıkama esnasında mutlaka yumuşatıcı kullanılmalıdır. Kullanılmadığı takdirde pamuk nevresimler günden güne yumuşaklıklarını kaybederek daha sert yüzeyli nevresimler halini alabilir. Bu sebeple de konforsuz bir hale bürünebilir. Nevresim takımları asarak da kurutulabilir ancak kurutma makinelerinde kurutulmasında herhangi bir sakınca yoktur. Ütü konusuna gelindiğinde ise burada üzerinde durulması gereken önemli bir husus yer alır. Bazı nevresim takımları baskılıdır. Bu sebeple yüksek ısılara karşı dayanıksızdırlar. Zarar görmemeleri adına, dikkatli olunmalı ve nevresimler hep düşük ısıda ütülenmeye özen gösterilmelidir. Bunun için ise 40 derecelik bir ayarlama yeterli olur. Bunun yanında yeni alınmış bir nevresim takımının kullanımdan önce yıkanması fayda sağlayan bir uygulama olur. Bu hem nevresimin ömrünü uzatır hem de ilk kullanım öncesi yüzeylerinin yumuşamasına yol açar. Belirtilen doğru nevresim takımı yıkama yönergelerine uyulmamasının yaratacağı bir diğer sonuç da nevresimde ve çarşaflarda görülen renk solması olayıdır. Aynı şekilde yeni alınan nevresim takımlarının etiketlerinde yer alan talimatlar da detaylı bir şekilde okunup uygulanmalıdır. Tüm bunların dışında ev işleri için yeterli zamanı olmayan kişiler için de; nevresim takımlarını profesyonel temizlik hizmeti sağlayan kuru temizlemelerde yıkatmanın nevresimler adına bir zararlı tarafı yoktur. Görüldüğü gibi seçimi ve temizlik süreci ile nevresimler, pek çok inceliği içerisinde barındırır. Ancak bunlar yerine getirildiğinde kişiye nitelikli, kaliteli ve huzurlu bir uyku olanağı sunar. Tüm bu inceliklerinin yanında tek kişilik nevresim takımı gri, siyah, mavi, pembe ve beyaz gibi çeşit çeşit renkte bulunur. Farklı farklı desenlere sahip nevresim takımı çeşitleri vardır. Yine uzunluk ölçüleri de kendi aralarında ayrışır. Tek kişilik nevresim takımı fiyatları da tüm bu farklılıklara, modellere göre değişiklik gösterir. Nevresim takımlarını daha detaylı incelemek istiyor iseniz sayfamıza göz atabilirsiniz.

Tek kişilik nevresim takımı ölçüleri nelerdir?

Türkiye sınırları içerisinde standart bir nevresim takımı ölçüsü üreticinin belleğine yerleşmiştir ve üretim sürecinde de yine bu miktarlar belirleyici olur. Bu alışılagelmiş düzene göre tek kişilik bir nevresimin genişliği 160 cm'dir. Uzunluğu ise 220 cm olarak kabul edilir. Ancak yine yaygın olarak bulunan daha uzun ve alternatif bir nevresim uzunluk ölçüsü de vardır. Bu alternatif uzun ölçülü nevresimlerin boyutları, XL Battal boy olarak tanımlanır. Bu boyutun standardında ise; genişlik 220 cm, uzunluk da yine aynı şekilde 220 cm olarak kabul edilir.

Tek kişilik nevresim takımı kaç parça?

Türkiye sınırları içerisinde alışılagelmiş bir nevresim takımı biçimi zihinlere yerleşmiştir. Buna göre nevresim takımları; üç parçadan meydana gelir. Bu parçalar; bir adet nevresim, bir adet çarşaf ve bir adet de yastık kılıfı olarak sıralanabilir. Nevresim takımı yastığı kapsamaz, yalnızca kılıfını kapsar. Yastık ayriyeten edinilmelidir. Ancak yalnızca bazı markalar nevresim takımına dahil olarak iki adet fazladan yastık kılıfı veriyor durumdadır.

Tek kişilik nevresim takımı modelleri nelerdir?

Nevresim takımları modelleri; kumaş tipi, doku, desen, baskı stili, renkler gibi özelliklere göre farklılaşan çeşit çeşit ürünlerdir. Ebatlarına göre de kendi aralarında ayrışır. Yumuşak yüzeye sahip olanlar, kolay yıkanabilenler, hafif olup kolay taşınabilenler ve 4 mevsim kullanım olanağı sunan modeller öne çıkan türleridir. İnce motifli, minimal baskılı ve yalın tarzdaki modellerin yanı sıra, daha dikkat çekici renklere sahip göz alıcı nevresim modelleri de pek çok satış noktasında kendini gösterir. Aynı zamanda takım içindeki yastık kılıfının, nevresimin ve çarşafın aynı renklerde ve desenlerde olduğu modeller ile; takımların bu konuda kendi içlerinde farklılaştığı modeller mevcuttur. Modeller arasındaki ayrım bu konuda da ortaya çıkar.