Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Renk

Başka bir kelime deneyin

Marka

Takma Şekli

Başka bir kelime deneyin

Parça Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Ölçüler

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Güneşlik

için 1,069 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Güneşlik

Güneşlik perde her evin olmazsa olmazları arasında yer alan ve dilediğiniz zaman güneşi engelleyebileceğiniz bir eşya türüdür. Gerek günün bazı anlarında güneşten korunmak gerekse de yaşam alanlarının mahremiyetini gözetmek için sıkça kullanılan güneşlikler her evin ihtiyacı konumundadır. Evlerde ya da işyerlerinde sıkça tercih edilen ve kullanılan bu ürünler, akşam karanlığında içeride ışık açıldığında dışarıdan içerisinin görülmesini engellerler. Siz de ihtiyacınıza uygun olarak güneşlik modelleri arasından beğeninize en uygun düşen ürünü seçebilir ve ürünün avantajlarından faydalanabilirsiniz. Fonksiyonel özelliklerinin yanı sıra dekoratif özellikleri ile de dikkat çeken güneşlik çeşitleri yaşadığınız ortamın ışık ayarlamasını yapmak için büyük kolaylıklar sağlıyor. Günün ortasında evinizde olsun iş yerinizde olsun fazla ışıktan rahatsız olduğunuz durumlarda güneşlik vasıtasıyla ışığı büyük oranda engelleyebilirsiniz. Sadece dışarıdan içerisinin görünmemesini sağlamak amacıyla değil ışık ayarlaması sebebiyle de güneşlikler kullanılabilir. İster klasik türde tasarlanmış perdeleri seçin isterseniz de daha yoğun renkler ve kumaşla üretilmiş modelleri seçin seçtiğiniz ürüne göre güneş ışığını bloklayabilirsiniz. Birbirinden şık ve canlı güneşlik renkleri arasından mobilyalarınızın tarzına, duvarlarınızın rengine ve yaşam stilinize uygun olanını seçebilirsiniz. Seçimlerinizi yaparken zorlanmamak adına belirli başlı kriterleri göz önünde bulundurmalısınız. perde ve aksesuarları oldukça fazladır ve ihtiyacınız olabilecek her türden tarza cevap verebilir.

Dekoratif Güneşlik Perde Çeşitleri

Dekoratif Güneşlik Perde Çeşitleri

Fonksiyonel özelliklerinin yanı sıra dekorasyon ve tamamlayıcı aksesuar olarak da bu gibi ürünler kullanılabilir. Kumaşının türü, rengi, ebatları gibi faktörlerin hepsi bir arada incelenerek evin rengi ve tarzıyla harika uyumlar yakalanabilir. Klasik olarak tercih edilen krem, beyaz gibi renklerin yanı sıra birbirinden renkli güneşlik çeşitlerini de tercih edebilirsiniz. İçerisine hiç güneş ışığı girmesini istemiyorsanız siyah, kahverengi ve lacivert gibi koyu ve opak bir görüntü sunan ürünleri tercih edebilirsiniz. Bu gibi koyu renkleri seçmek yerine güneşlik renkli ve desenli olanları da tercih edilebilir. Gün ışığını engellemek gibi bir düşünceniz yok ise ve odanızın renklerini perdeler ile tamamlamak istiyorsanız, seçeceğiniz model ile kombinlerinizi yaratabilirsiniz. Hem kullanışlı hem de dekoratif olarak üretilen ürün modellerini tercih etmek hem sizi mutlu edecek hem de odanızın görünümünü iyileştirecektir. İster klasik saten krem ve beyaz ürünler yönünde tercih yapın isterseniz de daha modern görünümlü, desenlere sahip ve renkli modelleri tercih edin her halükarda odanızın mahremiyetini dışarıdan korumuş olacaksınız. Diğer yandan bazen yaşam alanınızın daha loş olmasını ya da daha aydınlık olmasını istiyor olabilirsiniz. Örneğin gündüz ders çalışırken ya da işlerinizi hallederken ışıktan daha fazla yararlanmak isteyebilirsiniz. Ancak bilgisayarınızdan ya da telefonunuzdan film, dizi gibi videolar izleyecekseniz gün ışığından korunmak isteyeceksinizdir. İşte o zaman güneşlik çeşitleri arasından seçeceğiniz ürünü çekebilir ve eylemlerinizi daha rahat gerçekleştirebilirsiniz. İster klasik ister daha hareketli olan ürün modellerini tercih edin; dilediğiniz ebatta, renkte, kumaşta, desende, hacimde, dikişte ve modelde ürün için Brillant güneşlik sayfamızı inceleyebilir ve siparişleriniz için kayıt oluşturabilirsiniz.

Hem Kullanışlı Hem Estetik Güneşlik

Hem Kullanışlı Hem Estetik Güneşlik

Birbirinden farklı güneşlik kumaşları ile üretilmiş ürünler arasından kullanacağınız mekânın özelliklerine göre en uygun kararı verebilirsiniz. Klasik olarak tercih edilen saten perdeler her zaman hem kullanıcıları güneşten korur hem de krem ve beyaz gibi renk seçenekleri vardır. Korumak istediğiniz mahremiyetinizi dilediğiniz türden tasarım, desen ve renkteki model ile sağlayabilirsiniz. Sadece dışarıdan içerisinin görünmemesini sağlamak değil gün ışığının fazla olduğu anlarda güneş ışınlarını engellemek için de kullanabilirsiniz. Gün içerisinde eğitiminiz dolayısıyla masa başında ders çalıştığınız ya da mesleğiniz gereği işlerinizi halletmeniz gereken bir anda güneş ışıklarına daha fazla ihtiyaç duyabilir ya da güneşin fazla parlaması sebebiyle rahatsız da oluyor olabilirsiniz. Böyle anlarda güneşlik saten ya da diğer tür kumaşlardakileri tercih edebilirsiniz. Diğer yandan gündüz, güneşin etkin olduğu vakitlerde telefonunuzun ya da bilgisayarınızın ekranından parlayan güneş sizi rahatsız edebilir. İşiniz dolayısıyla evde masa başında çalışıyor olabilirsiniz ve masanızdan gözünüze yansıyan ışıklar da size rahatsızlık verebilir. Bu gibi durumlarda pencerelerinizin boyutlarına göre satın aldığınız güneşlikleri çekebilir ve güneş ışınlarının yaşam alanınıza girmesine engel olabilirsiniz. Klasik tarzda döşediğiniz bir odanız ya da modern çizgilerin hâkim olduğu bir salonunuz olabilir. Oluşturduğunuz stili tamamlayacak nitelikteki güneşliklere ulaşabilir ve kombinlerinizi tamamlayabilirsiniz. Üçgen güneşlik ya da ütülenmeyen güneşlik ürün gruplarından dilediğinizi seçebilir ve stilinizi tamamlayabilirsiniz. İster saten kumaştan yapılmış modelleri isterseniz de stor tarzdaki perdeleri tercih edin, yaşam alanlarınızın görünümünü ileriye taşıyabilirsiniz. Fonksiyonel olmalarının yanı sıra estetik görünümleri ile de dikkat çeken perdeler ile hem dekoratif dokunuşlar yapabilir hem de estetik olarak iyileştirmeler yapabilirsiniz. Güneşi engellemek istediğiniz evinizde ya da işyerinizdeki pencerelerin boyutuna göre kısa ya da uzun güneşlik çeşitlerini tercih edebilirsiniz. İster tavandan yere kadar uzanan modelleri isterseniz de sadece pencereyi kapatacak şekilde olan modelleri satın alma şansına sahipsiniz. Ölçülerinizi önceden belirleyerek gerek genişlik gerekse de uzunluk açısından sizi tam olarak tatmin edecek perdeleri edinebilirsiniz.

Güneşlik ile Işığı Engelleyin

Güneşlik ile Işığı Engelleyin

Güneşlik fiyatları modele, kumaş tipine, ebatlarına ve rengine göre farklılık gösterebilir. Eğer güneşi tamamıyla engellemek istiyorsanız, içeriye hiçbir güneş ışığı girmesin istiyorsanız blackout olarak adlandırılan ürün çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Perde seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. İlk olarak dikkat etmeniz gereken şey ışığı ne kadar engellemek istediğinizdir. Bu konudaki kararınızı verdikten sonra odanın stiline, eşyalarına ve hâkim renklerine göre bir perde seçiminde bulunabilirsiniz. Perde tarzı seçiminden sonra ise pencere boyu, desenleri gibi faktörleri de değerlendirmelisiniz. Güneşlik önerisi veya tavsiyesini yapacağınız tasarımla ilgili araştırmalar neticesinde edinebilirsiniz. Hangi renklerin birbiriyle daha uyumlu olacağı ya da hangi türde mobilyalara nasıl perdelerin daha çok yakışacağı ile ilgili bilgilere rahatça ulaşabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse pencerenin olduğu duvarı boydan boya perdelerle çevrelemek odaya bambaşka bir hava katabilir, bir kişilik kazandırabilir. Diğer yandan seçeceğiniz güneşlik yeşil, mavi, pembe, siyah, gri, turuncu gibi pek çok farklı renkte de olabilir. Renk seçimlerinizi yaparken dikkat etmeniz gereken şey ise elbette renklerin birbiriyle olan uyumudur. Sadece renkler açısından değil desen ve işlemelere bakarak da kararınızı vermelisiniz. Yukarıdan aşağıya ya da yan çizilmiş kalın çizgiler mi daha çok yakışacak yoksa küçük puantiyeli desenlere sahip bir perde mi daha uyumlu olacak hayal etmelisiniz. Satın almadan önce hayal gücünüzle yapacağınız akıl yürütme daha iyi kararlar verebilmeniz için oldukça önemlidir. Öte yandan çapraz ve rengârenk çizgili bir model mi yoksa büyük çokgen desenlerden oluşan bir tasarım mı odanıza en çok yakışacak, bunun araştırmasını yapabilirsiniz. Ön güneşlik olarak tercih edeceğiniz modeller gibi tül perde modellerine de tül perde sayfamızı inceleyerek ulaşabilir, dilerseniz sipariş kaydınızı da kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Her Tarz ve Stile Uygun Güneşlik

Her Tarz ve Stile Uygun Güneşlik

Gerek güneş ışığından korunarak daha loş ve karanlık bir ortam yaratabilmek için gerekse de dışarıdan içerisinin görülmemesi için güneşlik perde çeşitleri sıkça kullanılmaktadır. Gün ışığından faydalanmak istemediğiniz, daha fazla uyumak istediğiniz zamanlarda ürününüzü kolayca çekerek gün ışığından kendinizi koruyabilirsiniz. Eğer pencereniz doğrudan ve bolca güneş ışığı alıyor ise opak bir materyal ile istediğiniz zaman engellemek isteyebilirsiniz. Seçeceğiniz 2, 3 ve 4 metre güneşlik çeşitleri ile dilediğiniz zaman güneşi kesebilirsiniz. Home Office bir çalışma düzenine sahip olabilir ya da televizyondan gündüz kuşağı programlarını izlemek istiyor olabilirsiniz. Bu gibi durumlarda güneş ışığı ekranda yansıma ve parlama yapacağı için görüntü kalitenizde kimi bozulmalar yaşanabilir. Böyle anlarda perdenizi çekerek ışığı engelleyebilir ve konforlu bir biçimde işinize bakabilir ya da dilediğiniz programı seyredebilirsiniz. Diğer yandan odanızın stiline ve mobilyalarınıza göre de bir seçim yapabilirsiniz. Seçeceğiniz ürünün kumaşı, işlemeleri ve dikişleri de büyük bir önem taşıyacaktır. İpek, saten ya da stor tarzdaki ürününüz odanızla tam olarak bütünleşebilir. Ancak unutmamanız gereken nokta, doğrudan güneş ışığı alan pencerenizde kullanacağınız ürünün solmayacak türden bir renge ve kumaşa sahip olması gerektiğidir. Bunların yanı sıra güneşlik perde fiyatları model, renk, kumaş ve desen çeşitlerine göre değişkenlik göstermektedir. Bütçenize uygun olarak seçeceğiniz ürünü yaşam alanınıza yerleştirerek konfor alanları yaratabilirsiniz. Seçimleriniz esnasında, ürününüzü kullanacağınız mekânın duvar rengi, hâlihazırda var olan eşyaların stil ve tonlarını dikkate almalı ve birbirini boğmayacak renkleri bir arada düşünerek seçimler yapmalısınız. Kullanacağınız tül perdelerin yanı sıra stor güneşlikler gibi ürün modellerini de tercih edebilirsiniz. Geniş ürün yelpazesini incelemek için sayfamıza göz atabilir ve pek çok ürün arasından zevkinize uygun olanını bulabilirsiniz.

Mobilyalarınıza Uygun Güneşlik Perde Modelleri

Mobilyalarınıza Uygun Güneşlik Perde Modelleri

Kafa karışıklığı yaşamamak ve odanızın renk ve uyumunu bozmamak için dikkatli bir biçimde seçimlerinizi yapmalısınız. Duvarlarınızın rengi burada büyük bir önem taşımaktadır. Duvar renginizle uyumlu bir renk seçimi yaptığınız takdirde hem gözleri yormayacaktır hem de ürününüzle odanız kolayca bütünleşecektir. Diğer yandan yaşam alanınızın mobilya yerleşimine ve mobilyaların niteliğine göre de seçimlerinizi şekillendirebilirsiniz. Klasik tarzda bir dayama döşeme yaptıysanız yine klasik renklerde, çizgilerde ve işlemelerdeki ürünleri tercih edebilirsiniz. 2, 3, 4 ya da 5 metre güneşlik çeşitleri arasından pencerenizin ebatlarına göre kesimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İster tavandan yere kadar bir ürün seçin, isterseniz de sadece pencerenizi kapatacak tarzda bir ürün satın alın, renk seçimlerine dikkat etmelisiniz. Bu ürünlerin mahremiyeti koruma, dışarıdan içerisinin gözükmesini engelleme gibi fonksiyonel özelliklerinin yanı sıra içeride bir uyum yakalaması gerekmektedir. Uyumu yakalamadığınız takdirde yaşam alanınızın görüntüsü bozulabilir. Diğer yandan seçimlerinizi tam duvar boyu olarak da yapabilir, bütün duvarı kaplayacak türden bir seçim de yapabilirsiniz. Böylece duvarınızı baştan aşağı saracak olan ürününüz odanıza tarz, stil ve kişilik katacaktır. Böylesi bir modeli tercih edebilmek için odanızın ya da salonunuzun diğer eşya ve yerleşimleri de yerinde ve bu perde tarzıyla uyumlu olmalıdır. Gerek karanlık alanlarınızı ayarlamak gerek dışarıya karşı mahremiyetinizi korumak için satın alabileceğiniz ürün modelleri arasından bütçenize, yaşam stilinze göre seçimlerinizi yapmalısınız. Seçimlerinizi yaparken ışık geçirgenliğini dikkate almalı ve bu yönde bir seçim yapmalısınız. Işığı ne kadar engellemek istediğinizi belirlemeli ve renk, kumaş seçimlerinizi de bu yönde gerçekleştirmelisiniz. Yapacağınız seçimler ışığın eve giriş miktarını etkileyecektir. Gündüz, gün ışığının dik ve doğrudan geldiği bölgelerde ışığın gözünüzü alması durumunda bu ürünleri kullanabilir ve ışığa bloklama yapabilirsiniz. 1, 2 ya da 3 metre güneşlik fiyatı boyutlarına göre değişmekle birlikte kumaşın niteliğine ve desenlerine göre de değişkenlik gösterebilir.

Güneşlik Perde Kaç Derecede Yıkanır?

Ev dekorasyonunun vazgeçilmez parçası olan güneşliklerin yıkanması da ürünün ömrü için oldukça önemlidir. balkon güneşlik ya da ev içi güneşlikleriniz için yapacağınız temizlikte çamaşır makinasının yıkama programını ve su sıcaklık derecesini özel ayarlamanız gerekir. Kumaş güneşlik modelleri, çamaşır makinasının kumaşlar için uygun olan programında yıkanabilir. Bunun dışında narin yıkama programında 30 derece su sıcaklığında perdelerinizi yıkayabilirsiniz. Tüm perdeler çamaşır makinasında yıkamak için uygun değildir; uygun olmayanların elde yıkanması gerekir. Banyonuzun küveti bunun için oldukça uygundur. Elde yıkamak için gereken malzemeler deterjan ve ılık sudur. Yıkamayı yaparken narin hareketler eşliğinde yıkamalı ve durulamalısınız.

Güneşlik Nasıl Ütülenir?

Perdelerin yıkama ve kurutma işlemleri gerçekleştikten sonra püf noktalarına dikkat edilerek ütüleme işlemi yapılması gerekir. Eğer buharlı bir ütünüz varsa perdelerinizi ütülemeniz daha kolay olacaktır. Bunun yanı sıra ütü masasının yüksekliği de ütülediklerinizin kırışmaması için oldukça önemlidir. Ayrıca ütüleme sırasında yanınızda ek olarak su bulunması işinizi kolaylaştıracaktır. Buharın yetmediği yerlerde kumaş üzerine su uygulayabilirsiniz. Güneşlik ütülerken perdeyi ütü masasına dikey değil de yatay bir şekilde sermeniz size zaman avantajı sağlayacaktır. Perde modelinize göre dikkat etmeniz gereken noktalar değişiklik göstermektedir. Örnek vermek gerekirse pileli modele sahip olanları ütülerken pilelerin duruş şekillerine dikkat etmeniz gerekir. Bunu yaparken ütünün buhar özelliğini kullanmayı unutmayın.

Güneşlik Nereye Takılır?

Bir korniş panelinde kullanılabilen üç tane kanal vardır. Ev dizaynınıza bağlı olarak tül, perde ve güneşliğinizi bu kanallarda istediğinize takabilirsiniz. Ancak klasik anlayışa göre olması gereken sıralama; perde, tül ve güneşliktir. Cama yakın olan kanala perdeyi, ortaya tülü ve en öndeki kanala ise güneşlik takılır. Perdeye göre güneş ışınlarına karşı daha fazla koruma sağlayan güneşlikler arasından siyah güneşlik tercih ederek güneş ışınlarından korunma seviyenizi arttırabilirsiniz. Perdeye kıyasla daha çok fon amaçlı kullanılan güneşlikler ev mobilyalarını tamamlayan önemli bir detaydır. Bu yüzden ev içine en yakın olan korniş kanalına takılması gerekir. Tül, perde ve güneşlikleri asarken korniş kanallarına dikkat ederseniz asma işleminiz oldukça kolaylaşır.

Güneşlikler Hangi Programda Yıkanır?

Güneşliklerin makinada uygun derece ve programda yıkanmasına dikkat edilmelidir. Çamaşır makinasının hassas ya da elde yıkama programları; güneşliklerin yıkanması için oldukça uygundur. Ancak hassas ya da elde yıkama program ayarı bulunmayan çamaşır makinalarında güneşliklerinizi sentetik program seçeneğinde yıkamalısınız. Bunun yanı sıra sıcaklık olarak 30 derece ve 400 devir seçilmesi gerekir. Güneşlik ya da perdelerinizi çamaşır makinasında yıkadıktan hemen sonra kırışmamaları için makineden çıkarmalı ve asmalısınız. Saten güneşlik perde dâhil olmak üzere tüm güneşlikleri hassas bir kumaşa sahip oldukları için düşük sıcaklıkta yıkamanız gerekir. Güneşliklerinizin hasar görmemesi ve kısa sürede deforme olmaması için belirtilen püf noktalara dikkat etmeniz gerekir.