Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Tül Perde

için 3,529 sonuç bulundu.

Tül Perde

Evde keyifli zaman geçirmek, yaşanabilir bir alan yaratmak ve tarzı yansıtmak için ev dekorasyonu oldukça önemli. Dekorasyon sırasında ise üzerine düşünülen aksesuarlar arasında tül perde üst sıralamalarda bulunuyor. Perde, kullanılacağı alanda büyük bir ferahlık yarattığı gibi aynı zamanda şıklığı da gözler önüne serme konusunda oldukça etkili. Camların olmazsa olmazı ürünleri seçerken de birçok seçenek arasında karar vermek güçleşebiliyor. Yapımında kullanılan materyal, desen, renk ve ölçüsü takıldığı ortama farklı bir hava katacağı için en uygun modeli almak önemli hale geliyor. Teknolojinin gelişmesi ve artan talep doğrultusunda tül perde modelleri arasında da birçok seçenek bulunuyor. Ürünün kullanım alanı, diğer mobilyalar ile uyumu ve uzunluğu arasında tercih yaparken aynı zamanda farklı markaların ürünlerini de perde ve aksesuarları kategori sayfamızda bir arada görebilirsiniz. Çeşitli ürünleri aynı anda karşılaştırabilir ve evinize en uygun perdeyi seçebilirsiniz.

Tül Perde Modelleri Nelerdir?

Tül Perde Modelleri Nelerdir?

Güneşlikler ile ayrılmaz ikili olarak kullanılan tül perdelerde birçok model bulunmakta. Tül perde kumaşları üretiminde kullanılan kumaş cinsi ile kumaşın üzerine yapılan işlemeler ve renkler ayrı birer başlık haline geliyor. Bu başlıklar arasında kullanacağınız alandaki dekorasyon ile ürünün uyumlu olmasını istiyorsanız rengine karar verebilirsiniz. Genellikle beyaz, krem ve somon renklerinde seçenekler tercih edilirken farklı tonlarda alternatifler kullanmak da mümkün. Renk gamı tercihlere göre gün geçtikçe genişlemekle kalmıyor evlerde kullanımı da artıyor. Düz renklerin yanı sıra ürünler arasında degrejeli perde renklerini de görebilirsiniz. Fuşya, mor, kırmızı, sarı gibi renkler ile evinizi canlandırabilir; beyaz, ekru, krem gibi renkler ile yaşadığınız ortama sadelik ve ferahlık katabilirsiniz. Keten tül perde ya da örme tül perde dokularında bulunan kibarlık ile de odalarınızın tarzını da değiştirebilirsiniz. Perdeye ve ortama ayrı bir hava katan diğer doku ise işlemeler oluyor. İncelikle yerleştirilen bu işlemeleri ürünün her yerine homojen dağılmış şekilde tercih edebileceğiniz gibi etek ucunda kazandırılan nostaljiyi tercih edebilirsiniz. Son dönemlerde pratikliği ile kullanımı artan çeşitlerden biri de dikey tül perde. Üzerlerinde bulunan mekanizmayı sağa ya da sola çevirerek tül veya güneşlik olarak kullanabilirsiniz. Büyük bir rahatlık sağlayan bu mekanizma ile isterseniz ekstradan güneşlik kullanmayabilirsiniz. Kırışmayan kumaşlardan üretilen perdeler de kullanıcıya büyük bir rahatlık sağlıyor. Yıkama talimatlarına uyulduktan sonra hafif nemli bir şekilde perdeyi asmanız yeterli olacaktır. Spor modeller arasında gösterilen ip modeller de kullanıcının pratikliği düşünülüyor. Yıkaması kolay, ütüleme gerektirmeyen ip ürünlerin bir diğer avantajı ise kullanıcı tarafından boy ayarı yapılabiliyor olması. Genişliğine karar verdikten sonra uzunluğunu ayarlamak için kendiniz kesim yapabilirsiniz. Kalan ipleri arzu ederseniz dekoratif ürünler yaratmak için de kullanabilirsiniz. Modeller arasında bir diğer değişiklik de uzunlukları oluyor. Camın ve kullanılacak duvarın yanı sıra kısa alternatifler de evlerin dekorasyonuna farklı bir tarz getiriyor. Kısa alternatifler aynı zamanda güneş ışığını daha iyi almak için de tercih ediliyor. Dışarıya bakan camlarınızda kısa perde arzu etmeyenler, salondan ya da mutfaktan balkona bakan camların üst kısımlarında kısa modelleri kullanabilir.

Tül Perde ile Evinizi Tamamlayın

Tül Perde ile Evinizi Tamamlayın

Perde seçimi yaparken kullanılacak alan göz önünde bulundurulmalı. Asılacak yer bir salon olabileceği gibi çocuk odası, yatak odası veya mutfak da olabilir. Her birinde o alanda bulunan diğer mobilya ve ürünleri dikkate alarak perde seçimi yapılmalı. Çünkü bu ürünler, sadece dekoratif değil bulunduğu mekânı tamamlayıcı da ürünlerdir. Tüm detayları tamamlanmış bir yerde asılı olmayan tül perde eksikliği ile kendini hatırlatacaktır. Bu seçimde seçiminde öncelikle tarzınıza karar vermelisiniz. Modern, country, vintage ya da eğlenceli bir mekân yaratmak istiyorsanız perdelerin renk ve desenleri de buna göre olmalıdır. Oturma grupları ya da yemek masaları ile evin en çok zaman geçirilen yerlerinden biri olan salonlarda perde seçimi gerçekleştirecekseniz mobilyalarınız bu konuda sonucu etkiliyor. L koltuklu ya da rahat mobilyalar tercih ettiyseniz salon tül perde seçenekleri arasından sizi yansıtan modelleri seçmelisiniz. Eğer bu alanda biraz daha eskiyi yâd etmek istiyorsanız ve alışılmış ama asla eskimeyen modeller arıyorsanız kruvaze tül perde modelleri aradığınız cevap olabilir. Kruvaze modeller şıklığından hiçbir zaman bir şey kaybetmiyor ve tarzını oldukça değiştiriyor. Çocuk odalarında seçim yaparken çocuklarınızın fikirlerini de alabilirsiniz. Onların bolca zaman geçirdiği alanlardaki yaptıkları tercih, mutlu ve huzurlu olmalarını sağlayacaktır. Çocuklara olduğu kadar bebeklere özel farklı desen seçenekleri de bulunuyor. Baskı teknikleri ile uygulanmış bu seçenekler arasından bebeğinizin cinsiyetine ya da odada kullanılan mobilyaların rengine en uygun ürünü seçebilirsiniz. Yatak odası ise bu konuda hassas davranılan alanlardan biri oluyor. Gün ışığını içeriye alma seviyesine göre seçim yapabilirsiniz. Güneşlik yine bu alanlarda olmazsa olmaz ürünler oluyor. Güneşliğiniz ile rahatlıkla kullanabileceğiniz farklı desen ve renkleri seçebilirsiniz. Perde rengini yatak odası mobilyası ile de uyumlu olarak kullanabilirsiniz. Geçişli ve birbirine uyumlu renkler ise yatak odasında istenilen şıklığı size sunabilir. Evin her bölümü gibi mutfak için de seçilen perdeler önemli. Mutfağınıza aydınlık katacak ürünler arıyorsanız ip tül perde seçeneklerine göz atabilirsiniz. Simli-simsiz ya da onlarca farklı renkte sunulan Brillant tül perde modelleri mutfakta oldukça rahat kullanım imkânı sunuyor.

Tül Perde Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tül Perde Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yeni bir eve taşınırken önce mobilyanıza daha sonrasında perdenize karar vermelisiniz. Mobilya seçiminde tarzınızı belirleyeceğiniz için perde kumaşını da buna göre seçebilirsiniz. Spor mobilya tercih edecekseniz kruvaze tül perde tarzınızı yansıtmayabilir ancak keten ya da düz tül perde seçenekleri kombininizi tamamlayacaktır. Kumaş türünün yanı sıra renk seçiminde de öncelikle mobilyaya karar vermelisiniz. Perdeye uygun renkte mobilya bulmak belki sizi zorlayacaktır ancak mobilyaya uygun çeşitli perde renklerinden birini tercih edebilirsiniz. Bu konuda seçim yaparken uyuma dikkat etmelisiniz. Perdeyi asacağınız alana hâkim olan renklere yakın renklerde seçim yapmalısınız. Çocuk odası veya çalışma alanı gibi sizin bambaşka bir dünyada olmanızı sağlayan yaşam alanlarında zıt renkleri seçerek farklı bir tarza da imza atabilirsiniz. Renk konusunda kararsız kalıyorsanız birbiri ile uyumlu olacak şekilde kombinlenmiş 2 ya da 3 farklı parçadan ve farklı farklı renklerden oluşan modeller ile alanınızı renklendirebilirsiniz. Kullanıcıya kolaylık sağlayan tül perde çeşitleri arasında yıkanabilir ve ütüleme gerektirmeyen seçenekler de bulunuyor. Çamaşır makinesinde rahatlıkla yıkanabilir ve zarar görmeyecek perdeleri direkt olarak asmanız ile ütülemeye zaman ayırmamış oluyorsunuz. Bu zamanınızı sevdiklerinizle daha keyifli şekilde geçirebilir ve perdelerinizi makineden çıktığı gibi direkt asabilirsiniz. Bu ürünlerin kullanım alanlarındaki kirlenme oranları renk ya da kumaş seçiminde fikrinizi değiştirebilir. İs ve toz alan bir yerde beyaz perde kullanımı yerine gri tül perde farklı bir renk seçimi olabilir. Beyaz alternatiflere oranla daha az kir gösteren koyu renkte modelleri çok sık yıkamayarak yıpranmasını engelleyebilirsiniz. Mutfaklarda da bu detaylara dikkat etmek gerekir. Yemek kokusunun ve yağının sıçrayacağı bölgelerdeki perdelerde seçimlerinizi kir belli etmeyen ürünlerden yana kullanabilirsiniz. Özellikle ip perde ferahlığı ve kir göstermeme özelliği ile mutfaklarda sıkça tercih edilen modeller arasında hızla yükseliyor. Mutfak kapılarında çubuklu modeller ise hem şıklığı hem zarifliği aynı anda sunuyor. Tül alternatifler dışarıyı görmenize olanak sağlarken aynı zamanda içeriye ışık da alır. Seçim yaparken hangi camın ne kadar ışık aldığını da göz önünde bulundurmalısınız. Tüm gün ışık olan camlarda biraz daha kalın tül modelleri tercih edebilirsiniz. Daha az ışık alan camlarda ise ince perdeleri seçebileceğiniz gibi güneşlik kullanımını da tercih etmeyebilirsiniz. TAÇ tül perde ürün sayfamızı inceleyerek ihtiyacınıza uygun modeli bulabilirsiniz.

Tül Perde Nasıl Kullanılır?

Tül Perde Nasıl Kullanılır?

Tül perdeler, güneşlikle beraber kullanabileceği gibi fon perde olarak da tercih edilebilir. Daha kalın güneşlik modellerin yanı sıra tülden bir katman daha kullanabilirsiniz. Tül fon perde renkleri skalasında farklı tonlar göze çarpıyor. Düz ve sade renkleri tül olarak seçebilirken fon rengini ise daha çarpıcı renklerden tercih edebilirsiniz. Güneşlik seçerken aradığınız kriterler fon perde seçerken de size kılavuzluk edebilir. Diğer seçeneklere oranla daha hafif olacağı için tül fon perdeyi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Fon haline getirmek için isterseniz şıklığınıza uyum sağlayacak duvara monteli perde tutma aparatlarını tercih edebilirsiniz. Duvar yerine istediğiniz gibi kullanabileceğiniz halkalar da ürünün tarzını tamamlayan parçalar arasında olabilir. Perde kullanırken seçilecek olan uzunluk istenmeyen görüntüden uzak durmanızı sağlar. Bunun için de perdenin nereden başlanacağına karar vermek gerekir. Sadece camı kapamasını istiyorsanız korniş uzunluğunda ölçü alarak sipariş verebilirsiniz. Bu ürünler sadece cam ölçüsünde değil duvardan duvara da kullanılabilir. Bu durumda da kullanılacak duvara göre ölçü almalısınız. Perdenizin istediğinizden kısa ya da uzun olmaması adına tavan ve taban arasındaki mesafe ölçülmeli. Daha sonrasında ise 5 cm civarında bir süpürme boyu toplam uzunluktan düşürülmeli. Süpürge payı bırakılmayan ürünlerde perde yerlerde sürüneceği gibi bazı modellerde müşteriye kesme imkânı da sunulmaz. İp perde tercih edecekseniz de ürünün nerede bitmesi gerektiğine ürün geldiğinde de karar verebilirsiniz. Çünkü bu tarz ürünler kolaylıkla kesme olanağı tanır. Kısa tül perde seçerek salon ya da diğer yaşam alanlarınıza modern bir görünüm katabilirsiniz. Camlarınızın yarısını kapatacak perdeler ile dekorasyonunuza ufak ama etkili dokunuşlar yapmak mümkün. Camı nereye kadar kapatmak istiyorsanız alacağınız ölçüler ile hazırlanan modelleri kullanabilirsiniz. Kısa olanlar sadece farklı bir hava katmak için değil daha minimal cam tiplerine uygunluğu ile de tercih ediliyor. Evinizin farklı yerlerinde seperatör görevi germesi ya da dekoratif özelliği ile de perdelerinizi kısadan yana tercih edebilirsiniz. Bu ürünleri daha uzun ömürlü kullanmak ve kısa sürede yıpratmamak için kullanım talimatları doğrultusunda hareket etmek gerekir. Tül perde yıkama koşulları her ürün kumaşına göre değişiklik gösterebilir. Belirlenen derecelerde yıkadıktan sonra verilen ısı değerlerinde ütüleme yapmak gerekir. Siz de hemen Vinaldi tül perde ürün sayfamızdan markanın tasarımlarına göz atabilirsiniz.

Tül Perde Fiyatları

Tül Perde Fiyatları

Perde; mekanizması, uzunluğu, kumaş cinsi ve daha birçok sebep ile fiyat değerini belirler. Keten, örme, organze gibi perde kumaş türleri arasında bulunan fiyat farklılıkları özel kesilmiş ve hazır tül perde arasında da bulunur. Hazır modeller arasından seçim yapmak için duvar veya cam ölçünüzü belirlemeniz gerekir. Size sunulan onlarca perde ölçüsü arasından sizin ölçünüze en yakın olanını tercih edebilirsiniz. Sunulan ölçüleri en çok tercih edilen ebatlar belirler. Bu yüzden de rahatlıkla size uygun bir ürün bulabilirsiniz. Tül perde fiyat aralığını belirleyen bir diğer öge de perdenin üzerinde kullanılan desenlerdir. Sadece etek ucuna işlenen ve tüm perde boyunca yer alan işlemelerin yanı sıra dijital baskı makineleri ile çeşitli şekillerin basıldığı ürünler arasında fiyat farkı görülebilmekte. Daha önce perde satın aldıysanız ve tül perde markaları arasından bir seçim yaptıysanız alışverişinizi kolaylaştırmak için bildiğiniz markalar arasında filtreleme yapabilirsiniz. Bu alanda ilk seçiminiz olacaksa da birbirinden farklı desende ve modelde binlerce seçenek sunan markalar arasından tercih yapabilirsiniz. Bu tercihleriniz arasında işinizi kolaylaştırmak istiyorsanız boyutların yanı sıra renklerine göre aramanızı daraltabilirsiniz. Kullanacağınız alana göre seçmek isteyeceğiniz perde için birçok renk seçeneği bulunuyor. Daha sade seçimler için ekru, beyaz, krem, kırık beyaz; daha göz alıcı renkler için de kırmızı, mor, fuşya, pembe, mavi, yeşil, bordo fark yaratabilir. Tüm bu filtreme seçeneklerinden sonra ise bütçenize en uygun perdeye ulaşabilirsiniz. Fiyatlar sizin için en düşükten başlayacağı gibi en yüksekten de sıralanmakta. Beğendiğiniz ürün hakkında detaylı bilgi almak için ise ürün özelliklerine, kullanıcı yorumlarına göz atabilirsiniz. Firma tarafından da sunulan detaylar sonrasında alışverişinizi güvenle tamamlayabilirsiniz.

Tül Perde Nasıl Beyazlar?

Perdenin rengini karartan sebepler bulunur. Dışarıdan gelen tozlar bu sebeplerin başında gelirken ürünün eski beyazlığına kavuşması için farklı yöntemler kullanılır. Bunlardan ilki elbette perde beyazlatmak için özel üretilen deterjanlardır. Belirtilen miktarda deterjan ile perdelerinizi bembeyaz yapabilirsiniz. Deterjanın yanı sıra bir miktar toz şeker ya da karbonat kişiler de oldukça fazladır. Kullanılan bu tarz ürünler yapışmadığı gibi aynı zamanda beyazlığını kazanmasına da sebep oluyor. Toz halinde bulunan şeker ve karbonat çamaşır makinesine de zarar vermediği için kullanım avantajı sağlıyor. Akıcı bir beyazlık için ise şekerin ya da karbonatın deterjan gözüne değil direkt olarak perdelerin üzerine konulması gerekiyor.

Tül Perde Nasıl Yıkanır?

Perde seçerken yıkama özelliklerini okumak ve bilmek gerekir. Çünkü her ürünün yıkama özellikleri farklıdır. Kadife modeller gibi ağır ve kalın alternatifler makinede fazla su tutacağı için kimi zaman elde ya da kuru temizlemede yıkanmalıdır. Bazıları ise hassas yapıları ile elde yıkamaya elverişlidir. Elde yıkadıktan sonra suyunu çıkarmak için perdenizi sıkabilir ve doğrudan yerine asabilirsiniz. Astığınız yerin kuruyana kadar direkt güneş görmemesine dikkat edin. Perdelerinizi astıktan sonra uçlarına ağırlık mandalları takarak daha düz kurumasını ve durmasını sağlayabilirsiniz. Kuru temizlemeye uygun olan perdelerinizi ise yerinden çıkardıktan ve havalandırdıktan sonra kuru temizleme firmalarına teslim edebilirsiniz.

Tül Perdeler Hangi Programda Yıkanır?

Son teknoloji ile üretilen birçok çamaşır makinesinde perde yıkamak için özel programlar bulunuyor. Bu programları seçerek makinenin deterjan bölümüne, özel deterjanı ekleyebilir ve otomatik belirlenen sürede yıkama işleminin tamamlanması beklenebilirsiniz. Bu amaç için özel programı olmayan bir makineye sahipseniz de dereceyi 30’a getirmeli ve sıkma ayarını da en aza indirgemelisiniz. Hassas yıkama ayarlarından birini de tercih edebilirsiniz. 30 derecede yıkanan perdelerde çekme olmayacağı gibi hafif sıkma ile fazla kırışmanın önüne geçmek mümkün. Bu ayarlarda yıkanılan perdeler çok çabuk deforme olmayacağı için senelerce kullanıma elveriş sağlar. Ayrıca yıkamadan sonra çamaşır kurutma makineleri kullanmak yerine doğal kuruma yöntemi tercih edilmelidir.

Tül Perde Hangi Deterjanla Yıkanır?

Perdeler için üretilmiş deterjan çeşitleri olduğu gibi renkliler veya beyazlar için kullanılan deterjanları da tercih edebilirsiniz. Çamaşır makinelerinde kullanılmak için üretilen deterjanlar, perdeye zarar vermediği gibi beyazlatma aşamasında da oldukça etkili olur. Perdelerinizi yıkadıktan sonra asılan ortama hoş bir koku yaymasını istiyorsanız yumuşatıcı da kullanabilirsiniz. Eğer üzerlerinde lekeler bulunuyorsa makineye atmadan önce bu lekelere müdahale edebilir daha sonrasında yıkama işlemine başlayabilirsiniz. Makinede yıkamaya uygun olmayan ürünler için de elde yıkama deterjanları bulunuyor. Deterjan üzerindeki kullanma talimatlarına göz atarak elinizde yıkayabilirsiniz. Her kumaşın deterjan ihtiyacı farklı olabileceği için perdelerinizi arıtabilmek için belirtilen miktarların üzerinde deterjan kullanmamalısınız.

Tül Perde Nereye Takılır?

Tavanda yer alan kornişlere asma işlemi gerçekleştirmek için perde üzerinde düğmeler bulunur. Üç sıra halinde olan bu kornişlere perdeler belirli bir sıra ile takılır. Genel kullanımın yanı sıra kimi zaman farklı tarzlar ortaya çıkarmak için bu sıralama değişebilir. Ancak alışılmış perde kullanımında cama en yakın olan kornişe güneşlik, ondan sonraki yani ortadaki kornişe perde, en sondaki yani size ve kullanacağınız alana yakın olan kornişe ise kalın olanlar takılır. Tül, güneş geçiren bir kumaş türü olduğundan da istenildiği zamanda güneşlik önünde bırakılabilir ve güneşin içeriye gelmesi engellenebilir.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ölçüler

(244)
(207)
(201)
(194)
(189)
(180)
(164)
(125)
(122)
(72)
(60)
(51)
(46)
(45)
(26)
(18)
(17)
(17)
(16)
(16)
(15)
(15)
(15)
(14)
(14)
(14)
(14)
(14)
(13)
(13)
(12)
(12)
(12)
(11)
(11)
(11)
(9)
(9)
(7)
(7)
(6)
(6)
(6)
(6)
(5)
(5)
(5)
(4)
(4)
(4)
(4)
(4)
(4)
(4)
(4)
(4)
(4)
(4)
(3)
(3)
(3)
(3)
(3)
(3)
(3)
(3)
(3)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(793)
ve üzeri (926)
ve üzeri (938)
ve üzeri (941)
ve üzeri (947)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL