Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

Seçenek

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Toz Torbası

için 21,691 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Toz Torbası

Elektrikli ev aletleri arasında yer alan elektrikli süpürgelerin içerisinde toz torbası bulunmaktadır. Toz torbası elektrikli süpürgelerde kir, pis, kıl, tüy gibi çeşitli ev içi tozlarını içerisinde depolar. Toz torbaları tamamen dolduktan sonra süpürme işleminize devam etmeniz için değiştirmeniz gerekir. Elektrik süpürgesi toz torbası tekrar tekrar değiştirilen modellerinin yanında tek kullanımlık modellere de sahiptir. Süpürme işleminizin sıklığına ve toz torbası modellerinin hijyenik yapılarına dikkat ederek doğru toz torbası seçimini yapabilirsiniz. Bu toz torbaları sentetik toz torbası, tek kullanımlık toz torbaları, tek katlı kumaştan oluşturulan filtresiz toz torbalarından oluşmaktadır. Toz torbalarının değişimi sırasında tozun dağılmaması, tozun çalışma sırasında sızdırılması filtresinin sorunlu olduğunun işaretidir. Çalışma motoruna kaçan tozlar ise, motorun bozulmasına ve elektrikli süpürge kullanımınızın kötü etkilenmesine sebep olabilir. Ürün sayfamızda yer alan çeşitli toz torbası modellerinden, kendi elektrik süpürge modelinize uygun elektrikli süpürge ve yıkama ürünü tercih edebilirsiniz.

Toz Torbası Modelleri

Toz Torbası Modelleri

Halen yaygınlığı bulunmakta olan elektrikli süpürgelerdeki toz torbaları, çeşitli süpürge modellerinde kullanılmaktadır. Toz torbası ağız kısmına, emme deliğine, elektrik motorlarına, vantilatöre, çıkış deliğine sahiptir. Kuru ve siklon sistemine sahip yeni model toz torbalarının yanında, eski model karton toz torbaları da bulunmaktadır. Sentetik toz torbaları, hijyenik yapıları ile kir ve tozları içerisinde tutarken dışarıya sızdırma yapmaz ve ev içerisinde tozlanma, kirlenme ve diğer hijyenik olmayan durumların yaşanmasını önler. Orijinal dokusu ile sentetik toz torbası, suya ve neme karşı dayanıklılık sergilemektedir. Dış etkenlerden etkilenmeden süpürgenizle evinizi temizlemeye devam edebilirsiniz. Emiş kaybının daha az olmasına ve katmanlarının fazla olmasına özen göstererek, toz torbalarınızı daha hijyenik şekilde kullanabilirsiniz. Sızdırma yapmayan toz torbaları rahat takış gücü ve ergonomik yapıları ile her yaştan kullanıcıya uygun tasarımlara sahiptir. Toz torbanızın içerisindeki tozları boşaltırken toza bulaşmamanızı sağlayan bu elektrikli süpürge modelleri, avantajlı bir yapıya sahiptir. Özellikle solunum yolu hastalıklarına yakalanmış olanlar için toza maruz kalmak hastalıkları tetikleyebilir. Astım gibi bu hastalıklara sahip bireylerin korunması veya küçük çocukların toz, mikrop gibi çeşitli kirlerden uzak tutulması amacıyla torbalı makinelerin düzenli bakımı yapılmalıdır. Temizlik işleminin uzun sürmediği ve daha basit olduğu için düzenli şekilde kısa sürede yapılabilir. Elektrikli süpürge toz torbası dolduğu zaman makineniz herhangi bir uyarı vermeyeceği için, kontrolü devamlı olarak gerekmektedir. Kendisinden toz torbası bulunan makineler bulunmakta iken, düzenli değiştirmeniz gereken torbalar da bulunmaktadır. Toz torbası çeşitleri farklı markalara ve süpürge modellerine göre değişmekte ve çeşitli ebatlarda tasarlanmaktadır. 3 boyutlu toz torbaları sayesinde toz torbaları uzun ömürlü kullanımları ile elektrik süpürgelerinizde yer alabilmektedir. Patlamayan ve hava koşularından en az etkilenen sentetik toz torbaları, diş ve iç filtre sistemi bulunan tek kullanıma sahip toz torbaları veya sadece bir kez kullanabileceğiniz filtresiz torbalardan elektrikli süpürgenizin model numarasına uygun olanı tercih edebilirsiniz. Fakir toz torbası ürün seçenekleri farklı alternatifleri ile sayfamızda sizleri bekliyor!

 Toz Torbası Kullanımı Nasıldır?

Toz Torbası Kullanımı Nasıldır?

Ev içerisinde hijyen sağlamak ve temizliğini gerçekleştirmek amacıyla Elektrikli süpürge ile yerleri süpürürken, makineniz içerisine aldığı tozları da bir haznede biriktirir ve daha sonra bunun içerisi boşaltılarak kullanmaya devam edebilirsiniz. Havanın basıncına göre süpürgenin emişi de değişkenlik göstermektedir. Toz torbanızın tozları emme kuvvetinin az olması, size değiştirme ve içini boşaltıp tekrar kullanma imkanı vererek hijyenik bir kullanım sağlar. Tozları ve kırıntıları içerisine hapseden toz torbaları dolmuşsa, süpürgeniz yeni pislikleri çekmemeye başlayabilir. Bu durumla karşılaştıktan sonra yapmanız gereken toz torbası modelinize göre ya tamamen toz torbasını yenilemek veya içerisini boşaltmak gerekebilir. Tek kullanımlık kâğıt toz torbalarının yanında bezden oluşan toz torbaları da bulunur. Tek kullanımlık toz torbaları, ince yapıları ve tasarımları ile bir defa kullanıldıktan sonra atılmalıdır. Diğer bez yapıya, sentetik yapılara sahip toz torbaları ise değiştirilerek kullanılabilir. Pratik kullanıma sahip sentetik toz torbaları, yırtılmayan yapısı ve sert cisimlerden etkilenmeyen deforme olmayan dokuları ile özel olarak üretilmiştir. Yüksek oranda toz tutma kapasitesine sahip antibakteriyel toz torbaları, sağlık açısından faydalı bir kullanıma sahiptirler. Bakteri ve alerjen polenlerin solunum sisteminizi etkilememesi amacıyla kullanılan çeşitli antibakteriyel sentetik toz torbaları bulunmaktadır. Tek kullanımlık olan sentetik yapıdaki toz torbaları, tozları dağıtmayarak çöpe doğru bir şekilde atıldığı zaman anti-alerjik özelliğiyle sağlığınıza zararlı toz zerreciklerinden sizi uzak tutuyor. Süpürge toz torbası ikili torbalar ve tırnak setlerinden oluşmaktadır. Pratik kullanım amacı ile toz torbasının yanında bulunan tırnak setlerini de edinerek elektrikli süpürgelerinizi kullanabilirsiniz. En ince toz tabaklarını bile içerisinde barındırabilen çeşitli toz torbaları otomatik torba kilidi bulunup bulunmamasına göre değişmekte ve hijyenik torba değişimi sağlanabilmektedir. Airclane filtre sistemi toz torbalarında kullanılarak çeşitli toz parçalarının içerisine çekilmesini kolaylaştırır. Bosch toz torbası ürünleri de uygun fiyatlarla sayfamızda mevcuttur.

 Hijyenik Toz Torbası Kullanımı

Hijyenik Toz Torbası Kullanımı

Toz torbaları kullanılırken, torbadan makineye toz kaçabilir ve bu durum motorda bozulmalara sebep olabilir. Yüksek performansla çalışan ve toz sızdırmayan toz torbaları, yapılarındaki özel doku sayesinde daha uzun ömürlü bir elektrikli süpürge kullanımınıza yardımcı olabilir. Toz torbası ev temizleme işlemlerinize yardımcı olan, süpürge için gerekli bir depolama aksesuardır. Süpürgenin ölçülerine uygun olarak seçtiğiniz toz torbaları, farklı takma şekillerine de sahiptir. Toz torbası nasıl takılır sorusuna cevap olarak öncelikle kendi elektrikli süpürgenizin modeline uygun toz torbasını elektrikli süpürgenizin hortumunu çıkartarak ve daha sonra süpürgenin kapağını mandallarından tutup açarak, mevcut toz torbasının çıkartılması ile gerçekleşir cevabı verilebilir. Toz torbanızın doğru yerleştiğinden ve motora toz kaçmayacağından emin olmalısınız. Doğru monteleme sayesinde en yüksek performans sergileyen elektrikli süpürgeleriniz uzun ömürlü olarak kullanımınıza uygun hale gelmektedir. Yeni nesil elektrikli süpürgeler, farklı modellerde toz torbasına sahip olmakta ve bu modeller gün geçtikçe artmaktadır. Elektrikli süpürgeden dışarıya çıkan havanın daha anti-alerjik etkiye sahip olması amacıyla kullanılan hijyenik toz torbaları, sağlığınıza olumlu etkilerde bulunmanıza yardımcı olur. Toz torbanızı değiştirirken dışarıya kaçan tozları engelleyecek yapıdaki filtreleme sistemlerini kullanarak, sağlıklı bir temizleme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca bu filtreleme sistemleri toz geçirmez kilitleme özellikleri sayesinde oda içerisine toz sızdırmayarak odanızı temizleyebilmenizi sağlar. Yırtılmaya karşı dayanıklı yapıda bulunan toz torbaları, daha dayanıklı olması amacıyla güçlü ve özel dokulardan oluşturulmaktadır. Çeşitli yıkanabilir yapıya sahip toz torbaları, defalarca kez kullanılabilmesi ve tasarruf sağlaması sebebiyle tercih edilebilir. Bu toz torbalarının mutlaka kontrolü yapılmalı ve yüksek performansla çalışması amacıyla düzenli kontrol edilmelidir. Hemen siz de toz torbası fiyatları hakkında bilgi almak ve elektrikli süpürge modelinize uygun toz torbasını bulmak amacıyla ürün sayfamıza göz atabilirsiniz.