Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.
Akıllı Sıralama Nasıl Çalışır?
Ürünün satış hızı, görüntüleme sayısı,
ücretsiz kargo, mağaza puanı ve
siparişi gönderme süresi akıllı sıralamayı belirler.

Konum Seç

Süpürge Motoru

için 6,370 sonuç bulundu.
Marka seçiniz
 • 149,90 TL
  CoşkunUcuzlukPazarı
  %100
 • 446,60 TL
  Online-YedekParca
  %100
 • 266,16 TL 253,00 TL
  % 5
  supurgemarket
  %94
 • 480,00 TL 450,00 TL
  % 6
  PoPüLeREvAletleri
  %100
 • 255,20 TL
  Online-YedekParca
  %100
 • 275,00 TL
  SanalSoğutma
  %100
 • 480,00 TL 450,00 TL
  % 6
  PoPüLeREvAletleri
  %100
 • 999,00 TL
  CoşkunUcuzlukPazarı
  %100
 • 215,63 TL 205,00 TL
  % 5
  supurgemarket
  %94
 • 222,01 TL
  Karagultıcaret
  %91
 • 360,00 TL 334,80 TL
  % 7
  SanalSoğutma
  %100
 • 234,78 TL
  Online-YedekParca
  %100
 • 238,72 TL
  Karagultıcaret
  %91
 • 223,30 TL
  Online-YedekParca
  %100
 • 250,00 TL
  Karagultıcaret
  %91
 • 62,75 TL
  supurgemarket
  %94
 • 311,03 TL
  miraçısıtmasoğutma
  %100

Süpürge Motoru

Geçmiş yaşamlar süpürgenin bulunmasıyla bir çağ atlamış, artık çok kısa sürede temizlik yapabilen süpürgeler günlük yaşama dâhil olmuştur. Süpürgeler çok rahat bir şekilde çalışsa ve teknolojiye çok ihtiyaç duymasa da süpürgenin çalışma mekanizmalarından biri olan süpürge motorları süpürgeler için büyük bir önem taşımaktadır. Süpürgelerin ana parçalarından biri olan süpürge motorları, süpürgeler için oldukça önemlidir ve onlar olmadan süpürgelerin çalışması mümkün olmamaktadır. Süpürge motoru ya da elektrikli süpürge motorlar ; elektrik akımıyla çalışan, süpürgelerin başlıca parçalarından biri haline gelmektedir. Elektrikli süpürge motorları, süpürgelerin temel ürünü olarak düşünülmektedir. Motorların uzun süre kullanım sağlamaları için, motorlara çok iyi bakılmalı ve temizliği çok düzenli bir şekilde yapılmalıdır. Elektrikli süpürge motorlarına bakmak için elektrikli süpürge ve yıkama sayfamıza gidebilir, süpürgenize ve bütçenize en uygun olan motorlara bakabilirsiniz.

Süpürge Motoru Nedir?

Süpürge Motoru Özellikleri

Süpürge motoru ya da elektrikli süpürge motoru elektrik akımı sayesinde çalışmaktadır. Fişle priz arasındaki elektrik akımı sayesinde çalışabilen motor çevresinde pervaneyi çalıştırmakta ve sonrasında kanatlarını döndürmeye başlamaktadır. Süpürgeler, motorların yaptığı basınç sayesinde çalışabilmekte ve etrafı temizleyebilmektedir. Süpürgelerde genelde benzer motorlar kullanılsa bile yeni olan süpürgeler durum değişmeye başlamıştır. Çoğu motorlar indüksiyon motoru ve akım motoru olarak bilinmektedir. Yeni olan süpürgelerde ise indüksiyon motorundan daha farklı ürünler kullanılabilmektedir. Yeni üretilen elektrik süpürgeleri indüksiyon motor yerine relüktans motor kullanabilmektedir. Farkı ise relüktans motorların süpürgeyi sessiz bir şekilde kullanılabilir hale getirmesi, aynı zamanda da daha hafif olmasıdır. Relüktans motorlarının bir diğer tercih edilme sebebi ise düşük maliyetli ve bakımının kolay halledilmesi olarak verilebilir. Sessiz bir süpürge arayanlar süpürgeleri için hangi motoru kullandıklarını inceleyebilir, hatta sayfamızdan bakabilmektedir. Motora iyi bir şekilde bakıldığında ürünün etkisi o kadar artmakta ve size o kadar iyi bir kullanım sunmaktadır. Süpürgeyi çok sık kullanan kullanıcılar, motor temizliğine çok daha önem göstermeli, gerekirse talimatları ve incelemeleri okuyup temizliğin detaylı bir şekilde nasıl yapılacağını öğrenmelidir. Yine de nasıl temizleneceğini ya da tamirin nasıl olacağını anlayamadığınız zamanlar, servisi arayıp işi onlara emanet etmek daha doğru bir seçim olmaktadır. Süpürge motoru fiyatları , süpürgeler kadar pahalı olmayacağı için rahatlıkla değiştirme imkânına sahip olursunuz. Süpürgenizi bozmadan ya da yenisini almadan süpürge motorunu kolaylıkla değiştirebilir, sayfamızdan size en uygun gelen ürünlere göz atabilirsiniz. Buradaki önemli kısım, ürünün süpürgenize en uygun olan modeli bulmaktır. Motorun orijinal bir marka olması her ne kadar önemli olsa da, her kesime hitap eden ürünler de bulunmakta ve tercih edilmektedir. Her bütçeye uygun aynı zamanda da evrensel olarak her modele göre ayarlanan süpürge motorlarına sayfamızdan bakabilir, kullanıcı yorumlarını inceleyebilirsiniz. Aynı şekilde ihtiyacınız olan diğer elektrikli süpürge aksesuarları için yine aksesuar kategorisine gidebilir oradaki avantajları Bosch süpürge motoru ürünlerini inceleyebilirsiniz.

 Süpürge Motoru Ürünleri

Herkese Uygun Süpürge Motorları

Süpürge motor çeşitleri, birçok etkene bağlı şekilde değişkenlik göstermektedir. Süpürge motorunu alırken süpürgenize uygun olanı seçmek için motor gücüne değil, süpürgenizin ve motorun modeline bakmanız sizi daha doğru bir seçeneğe yönlendirmektedir. Ancak yine de süpürge motoru seçerken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta bulunmaktadır. Bunlardan biri motor gücünün yüksek olmasıdır. Motor gücü ne kadar yüksek olursa süpürgeniz o kadar daha iyi temizlik yapabilmekte, verimi artmaktadır. Aynı şekilde motorun hacmi de önemli özelliklerden biridir. Motorun hacmi küçük olmalı, motor gücü yüksek olmalı, emiş gücü yüksek olmalı ve isteğe bağlı olarak sessiz bir motor olmalıdır. Süpürge motor kömürü , elektrikle çalışan ürünlerin motorlarındaki akım iletmeye yardımcı olan karbon fırçalardır. Motorlarının tasarımlarında da kullanılan kömürler, motor çalışmadığı zaman akla ilk gelen yerlerden biri olmaktadır. Yine süpürgeden yanık bir koku geliyorsa, cızırtı gibi bir sesle karşılaşıyorsanız ya da süpürgeniz çalışır durumdayken bir anda duruyorsa ya da hiç çalışmıyorsa süpürgenizin kömürü bitmiş ya da kırılmış olabilmektedir. Kömür kırıldığında ise eksik olacağı ve eksik çalışacağı için sesli bir şekilde çalışmaya başlamakta ya da çalışmaz hale gelmektedir. Bu ürün bittiği takdirde çalışması mümkün olmamakla birlikte servise ya da tamirciye gönderilmesi daha doğru olmaktadır. Ne kadar düzenli bakılırsa bakılsın süpürge motorlarında kömürlerin de kullanım ömrü bulunmakta, motor kullanılırken kömür de onunla beraber küçülmektedir. Sorun yaşamamak için motorların ve kömürlerin arada bir kontrol edilmesi ve bitmesine yakın ya da bittiği zaman değiştirilmesi süpürge motorunuzun ömrünü uzatmaktadır. Mini süpürge motoru seçeneklerine de sayfamızdan göz atabilir, istediğiniz motoru seçebilirsiniz. Fırçalı, fırçasız ya da mini motorlar gibi pek çok seçenek bulunmaktadır. İhtiyacınıza göre motor seçebilirsiniz. Fırçasız bir motor seçildiğinde kuru ve ıslak yerlerde kullanabileceğiniz bir motorla karşılaşmaktasınız ve sürtünme kaybı bulunmamaktadır. Yine şarjlı elektrik süpürgelerde genellikle fırçasız motorlar kullanılmaktadır. Bazı sorunlar yüzünden motorlar yanabilmekte ve sorun çıkarabilmektedir. Sorun düzelmediğinde yeni bir motor arayışına girmek daha doğru olmaktadır. Fakir süpürge motoru seçeneklerine de sayfamızdan ulaşabilir, ürünlere göz atabilirsiniz.

 Süpürge Motoru Neden Bozulur?

Süpürge Motorları Nelerden Etkilenmektedir?

Süpürge motoru neden yanar? Diye soracak olursak; Bunun pek çok sebebi olmakla beraber başlıca sebeplerinden biri motor ile toz haznesi arasındaki hava akımı birleşmediğinde süpürge motorunda sorunlar meydana gelmektedir. Ek olarak akım fazla geldiğinde de yanmalar meydana gelebilmektedir. Süpürgeler belirli bir akımda çalışmakta ve o akımın da sınırı olmaktadır. Elektronik ürünler için akımın ortalaması 220 watt denebilir. Yani süpürge motor gücü 220 watt olmalıdır. 220den az ya da daha fazla akımla çalışan süpürge motorları, sorun yaşamakta ve yanabilmektedir. Süpürge motorundan yanık kokusu ya da farklı sesler gelmeye başladığında motorun bozulduğunu anlayabilir, yeni süpürge almak yerine daha uygun bir süpürge motoru almayı tercih edebilirsiniz. Eğer şarjlı süpürge motoru kullanıyorsanız da yeni bir motor araştırmak yerine süpürge pillerine bakmak yeterli olmaktadır. Süpürge motoru tamiri , daha büyük bir sorunla karşılaşmamak için yetkili bir servisin yapması daha doğru olmaktadır. Süpürge motor filtresi ortalama 3 ya da 4 kullanım sonrası temizlemek mantıklıdır. Düzenli bir şekilde temizlenmesi önemlidir; aksi takdirde kirli filtreler, toz yüzünden motorları hızlı bir şekilde bozabilmektedir. Motor filtresini temizlemek için öncelikle kullanma kılavuzu okunmalı ve ürün verilen talimata göre sökülmelidir. Kimi filtre yıkanabilirken kimisi yıkanamamakta, bu yüzden kılavuzda yazılanlara uymak büyük önem taşımaktadır. Süpürge motorlarının farklı şekillerde temizlenmesi mümkündür, bu nedenle talimata uygun bir şekilde gitmek önemli bir hale gelmektedir. Motor ve filtre temizliğinin en önemli noktalarından biri ise biriken tozları temizlemektir. Mümkünse evin dışında bir yerde tozlar fırça yardımıyla temizlenebilir, filtrenin bozulmasını engelleyebilirsiniz. Filtrenizin hangi malzemeden yapıldığını önemlidir, kâğıt yerine sünger ya da plastik malzemelerden yapıldığı takdirde ve kullanım kılavuzunda izin verildiği takdirde filtreyi yıkayabilirsiniz. Ancak kâğıt malzemeden yapılan ürünün yıkanılması önerilmemektedir. Yine de fazla su kullanılmamalı, fazla su kullanıldığında motora zarar vereceği bilinmelidir. Ürün yıkanıldığı takdirde kurulanmadan süpürgenin içine konmamalı, bekletilmelidir. Kuruduğundan emin olduğunuzda süpürgenizi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Bosch (451)
Philips (603)
Fantom (227)
Rowenta (235)
Fakir (240)
Arnica (310)
Arçelik (390)
Samsung (829)
Siemens (142)
Profilo (91)
Beko (413)
Electrolux (354)
Nilfisk (169)
Aeg (152)
Arzum (125)
Karcher (124)
Dyson (88)
Thomas (72)
Goldmaster (52)
Altus (45)
LG (43)
Vestel (34)
Miele (15)
Conti (12)
Delonghi (10)
Bluehouse (7)
Karaca (7)
Kenwood (7)
King (6)
Sinbo (6)
Homend (5)
Sunny (5)
Hoover (3)
Laurastar (3)
Esem (2)
Grundig (2)
Profi (2)
Stilevs (2)
Activex (1)
Auer (1)
Felix (1)
Gazella (1)
Moulinex (1)
Premier (1)
STİLEVS (1)
Turkuaz (1)
VAX (1)
(1053)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(528)
ve üzeri (710)
ve üzeri (766)
ve üzeri (780)
ve üzeri (810)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL