Kategoriler

Marka

Motor Gücü (Watt)

Başka bir kelime deneyin

Su Haznesi Kapasitesi (Kirli)

Başka bir kelime deneyin

Emiş Türü

Başka bir kelime deneyin

Su Haznesi Kapasitesi (Temiz)

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Halı Yıkama Makinesi

için 24 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Halı Yıkama Makinesi

Ev temizliğinin de kişisel temizlik kadar önemli olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Evlerde ve iş yerlerinde sıkça kullanılan halılar genellikle çok fazla toz tutma özelliğine sahip oldukları için belirli aralıklarla yıkanma ihtiyacı doğurmaktadır. Yeni alınan tüylü halılarda yeni alınmasına rağmen ilk tüyün atılıp daha sağlıklı bir kullanım sağlanması yıkama işlemine tabii tutmak gerekmektedir. Karşılaşılan bu gibi durumlarda halı yıkama makinelerinin önemi ortaya çıkmaktadır. Son yıllarda çok fazla gelişme gösteren halı yıkama makineleri özellikle Türk yapımı olan ürünlerle öne çıkarken dünyada birçok ülkeye ithal edilen yerli halı yıkama makineleri başarısını kanıtlamış durumda. Halı yıkama makinelerinden önce halı yıkama işlemi son derece zahmetli olan çırpma ve sürterek yıkama gibi çok zahmetli yollarla sağlanıyordu. Teknolojinin nimetlerinden faydalanmak adına çok iyi bir fırsat olan halı yıkama makineleri son derece zahmetsiz. Modern yöntemlerle halılarınızı yıkayan ve elde yıkamaya göre çok daha iyi bir şekilde dezenfekte eden halı yıkama makineleri son yılların gözde temizlik araçlarından birisi haline geldi. Özellikle kalın iplikli halılarda elde yıkamanın çok verimli olmadığı ve ipliklerin derinlemesine temizlenemediği bilinen gerçekler arasında. Halıların diplerinde biriken kirlerin derinlemesine temizlenmesi oksijene toz karışmaması adına da çok önemli. Özellikle solunum yolu hastalığı çekenlerin ya da ailesinde solunum yolu hastalığı bulunanların kesinlikle halılarını çok temiz tutması gerekiyor. Zira kirli halılarda bulunan tozlar en ufak temasta dahi havaya karışarak oksijeni kirletmektedir. Halı yıkama makineleri temizlikte emin bir el olmakla birlikte zamandan da tasarruf edilmesini sağlayarak sizi hem zahmetten hem de boşa zaman harcama zorunluluğundan kurtarır. Halı temizliği işlemini son derece iyi bir biçimde gerçekleştirdiği için halı yıkama makinesi sanayi odaklı bir ürün olmaktan çıkıp evlerimize kadar girmiştir. Artık evlerde de rahat bir biçimde hizmet veren halı yıkama makinesi ev tipi modelleriyle son derece kullanışlı ve verimli bir deneyim sunmaktadır. Günlük temizlik ihtiyacını rahatlıkla karşılayabilen ev tipi halı yıkama makineleri özellikle son dönemde geniş bir ürün yelpazesine sahip olmuştur.

Pratik Halı Yıkama Makinesi

Pratik Halı Yıkama Makinesi

Halı ve zemin temizliğinde halı yıkama makinelerinin önemi gittikçe artıyor. Birçok kişi ve kurum halı ve zemin temizliğine verilmesi gereken önemin farkına varmış durumda olduğu için halı yıkama makinesi satışlarının son dönemde arttığını söylemek mümkün. Halı yıkama makineleri önceden sanayi tipi üretilerek çok alan kaplayan ürünler olarak biliniyordu. Ancak artık halı yıkama makinesi manuel olarak da çalışabilen alışılagelmiş süpürge büyüklüğünde bir ev aracı haline gelmiş durumda. Manuel halı yıkama makinesi, bilinen halı yıkama makinelerinin aksine taşınabilir olmasıyla öne çıkmaktadır. Diğer halı yıkama makinelerinin aksine otomatik değildir. Ancak manuel halı yıkama makineleri işi tam olarak sizin kontrolünüze bırakmaktadır. Sert fırça ve yumuşak fırça seçenekleri sunan manuel halı yıkama makineleri halı tipine ve yapmak istediğiniz temizliğin niteliğine göre programlandırabilir durumdadır. Manuel halı yıkama makineleri, fırça seçimi yapıldıktan sonra çalışmaktadır. Birlikte çalışmak istediğiniz deterjanı belirleyin, fırça seçiminizi yapın ve manuel olarak halınızı dip köşe temizleyin. Kullanımı oldukça kolay olan bu ürünün üzerinde yer alan güvenlik koşullarını dikkatle okumalı ve bu koşullara uyarak hareket etmelisiniz. Fırçalama opsiyonu ile fark yaratan bu makineler hem halı yıkama sektörüne yeni giren girişimciler için hem de evinde ya da iş yerinde sürekli olarak halısını temiz tutmak isteyen kullanıcılar için son derece uygun. Bununla birlikte zorlu lekelere karşı çok iyi mücadele edebilen manuel halı yıkama makinelerinin sadece yeni girişimciler için olmadığını belirtmekte fayda var. Manuel halı yıkama makinelerinin halı dışında genel olarak zemin temizliği için de kullanabildiği belirtilmekte. Ped tutucu aparatı ile birlikte gelen manuel halı yıkama makinesi profesyonel temizliğin kilometre taşlarından birisi olarak bilinmektedir. Manuel halı yıkama makinesi sert fırçası ile zemin temizliğini son derece başarılı bir şekilde gerçekleştirirken hastane, okul ve AVM gibi büyük iç mekanların temizliği de zemin temizleme özelliği bulunan manuel halı yıkama makineleri aracılığıyla yapılmaktadır.

Halı Koltuk Yıkama Makinesi ile Temizlik Maliyetinizi Azaltın

Halı Koltuk Yıkama Makinesi ile Temizlik Maliyetinizi Azaltın

Halı - koltuk yıkama makineleri, iki makinenin yaptığı işlemi tek kolda toplaması ile biliniyor. Normal şartlarda iki farklı makine alınacak, iki makine yeri kaplanacak ve hatta iki makine maliyeti ödenecekken halı- koltuk yıkama makineleri sayesinde bu problem kökten çözülüyor. Hem koltuklarını sık sık temizleme ihtiyacı duyan hem de halı yık haama tavsiyesi isteyen kullanıcılar için son derece ideal olan halı- koltuk yıkama makineleri iki opsiyonlu çalışarak hem halılarda hem de koltuklarda gösterdiği üstün performansla göz dolduruyor. Diğer halı yıkama makinesi fiyatları gibi sürekli değişebilen bir fiyat skalasına sahip olanlı yıkama makineleri piyasanın durumuna göre bir maliyet politikasına sahip olsa da her zaman ulaşılabilir ücretlerde satılmakta. Etkili ve derinden, dip köşe bir halı temizliğini rahatça yapabileceğiniz bu makine halı kaplı mekanları ve de büyük koltukları yıkayabileceğiniz bir temizlik aracı olarak biliniyor. Halı- koltuk yıkama makineleri kurumsal kullanımda olduğu kadar kişisel kullanımda da işe yaramaktadır. Ancak genellikle kurumsal firmaların tercih ettiği bu makineler daha çok işi daha az temizlik operatörüyle gerçekleştirme imkanı sunduğu için büyük firmalar adına hem iş gücünden hem de çalışan maliyetinden dolayı büyük bir tasarruf sağlamaktadır. Halı koltuk yıkama makineleri birçok kurum tarafından kullanılırken deterjan ve benzeri temizlik malzemelerinin eklenmesi ile manuel bir kullanıma tabii olmaktadır. Tam otomatik sisteme sahip olan makinelerden olmayan bu makine bir temizlik operatörü sayesinde kullanılabilmekte ve büyük alanlarda derin temizlik yapma imkanı sunmaktadır. Halı koltuk yıkama makineleri beraberinde gelen kılavuzlar sayesinde daha kolay kullanılabilmektedir. Dilerseniz elektrikli süpürge ve yıkama sayfamızdan tüm seçenekleri inceleyebilirsiniz.

Endüstriyel Halı Yıkama Makinesi

Endüstriyel Halı Yıkama Makinesi

Endüstri odaklı halı yıkama makineleri genellikle profesyonel halı yıkama işlemi gerçekleştiren firmalar için üretilmektedir. İş hacmi oldukça yüksek olan endüstriyel halı yıkama makinesi sanayi tipi halı yıkama makineleri olarak da bilinirken fabrikasyon çalışmalar gerçekleştirmek adına oldukça avantajlıdır. Sanayi tipi halı yıkama makineleri günlük halı yıkama miktarını maksimuma çektikleri için iş hacmi geniş olan halı yıkama fabrikalarının kesinlikle bu makineyi tercih etmesi önerilmektedir. Paslanmayan ve yıllar içinde yaşanabilecek her türlü aşınma ve benzeri yıpranma gibi sorunlara karşı uzun yıllar çalışabilecek bir yapıya sahip olan sanayi tipi halı yıkama makineleri iş gücünden tasarruf sağlayarak en kısa zamanda verimli halı yıkama makinesi deneyimini sunmaktadır. Endüstriyel temizlik makineleri sınıfına giren bu ürünün tüm gün çalışacağı düşünüldüğü zaman dayanıklılığı ve ömrü çok önemli bir konu haline geliyor. Dolayısıyla sanayi tipi halı yıkama makinesi üreten firmaların bu konuda garantörlüğe soyunması son derece güzel. Sanayi tipi halı yıkama makinesi seçimi yaparken güç ve enerji tüketimi göz önünde bulundurulmalıdır. Bu iki faktör, fabrikalar için üretilen bu makinenin çok fazla enerji tüketme ihtimalinin bulunması sebebiyle görmezden gelinmesi mümkün olmayan bir durumdur. Türkiye genelindeki halı yıkama fabrikalarının derin ve hızlı temizlik adına en çok beklentiye sahip olduğu nokta endüstriyel halı yıkama makinelerindeki fırça sayısıdır. Sekiz fırçalı ve on iki fırçalı makinelerin son derece popüler olduğu bu alanda en yüksek performans sağlanan makinelerden birisi sanayi tipi halı yıkama makinesi olarak bilinmektedir. Sanayi tipi halı yıkama makineleri yıkama kurutma sıkma gibi evreleri tamamı ile üstlendikleri için kurumsal olarak halı yıkama hizmeti veren firmaların en çok tercih ettiği halı yıkama makinesidir.

Otomatik Halı Yıkama Makinesi

Otomatik Halı Yıkama Makinesi

Otomatik halı yıkama makinesi kullanıcılara sağladığı kolaylıkla birlikte istenilen sayıda fırça sayısını ve uzunluk ölçüsünü seçebileceğiniz bir araçtır. Otomatik çalışma prensipleri ile kullanıcılara son derece kolaylık sağlamaktadır. Firmalar otomatik halı yıkama makinesi alırken ne kadar halı yıkanıyor ve bu yıkamalarda nasıl bir makine ihtiyacı doğuyor sorularını sorarak otomatik halı yıkama makinesi çeşitlerinde karar kılmalıdır. Çok daha sessiz ve diğer halı yıkama makinelerine kıyasla performanslı hizmet veren otomatik halı yıkama makineleri elektrik tüketiminde yaptığı tasarrufla öne çıkmaktadır. Piyasadaki son teknolojilerakri kullanarak geniş bir ürün yelpazesi sunan bu makineler tasarruf odaklı çalışmalarıyla birlikte iş gücü ve maliyet söz konusu olduğunda oldukça avantajlı bir deneyim sunmaktadır. Diğer temizlik araçlarına oranla çok yüksek tasarruf oranına sahip olan otomatik halı yıkama makineleri çağdaş işletmelere yönelik ola üretilmektedir. Otomatik halı yıkama makineleri sahip oldukları hafıza sisteminin varlığı sayesinde her zaman standart bir temizlik kalitesi sağlıyor. Seçilen programlar deterjanın ve suyun oranı ile birlikte yıkama süresini de belirleyebiliyor. Sayfamızdan Karcher halı yıkama makinesi seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Tam Otomatik Halı Yıkama Makinesi

Tam Otomatik Halı Yıkama Makinesi

Tam otomatik halı yıkama makinesi, en iyi halı yıkama makinesi çeşidi olarak bilinmektedir. İnsan gücüne olan ihtiyacı neredeyse sıfıra indiren tam otomatik halı yıkama makineleri genellikle iş hacmi çok yüksek olan yüksek kapasiteli halı yıkama işlemi yapan firmaların tercihi halindedir. Masa tipi kullanıma uygun olan tam otomatik halı yıkama makineleri ilk etapta yapılacak belirli ayarlamaların ardından tamamen makinenin halı yıkama görevini üstlenmesi ve her şeyi full otomatik şekilde gerçekleştirilmesi sonucunda halı yıkama işlemini gerçekleştirir. Tam otomatik halı yıkama makineleri yerde yıkama için uygun olmamakla birlikte çok yüksek uzunluklara sahip olan halılarda dahi verimli bir çalışma deneyimi sunmaktadır. Aynı zamanda tek bir çalışan tarafından kontrol edilebilmektedir. Tüm iş gücünün makineye ait olduğu bu makine çoğunlukla halı yıkama sektöründeki büyük firmalar tarafından tercih edilmektedir. Ebat olarak istediğiniz şekilde seçebileceğiniz bu makinenin fiyatları piyasa durumuna göre şekillenmektedir. Ayrıca diğer halı yıkama makinelerinin aksine maliyeti etkileyen konulardan birisi ise makinenin boyutu ve işleviyle ilgilidir. Seçeceğiniz boyut, kullanmak istediğiniz program ve istediğiniz fırça sayısı tam otomatik halı yıkama makinelerinin maliyetinde son derece etkilidir. Otomatik su ayarı, otomatik deterjan ve temizlik malzemesi ayarı, otomatik fırça ayarı, disk fırçaları, rulo fırçaları, halı altı yıkama fırçaları ve gelberi işlemlerinin sırasıyla gerçekleştirilmesi tam otomatik halı yıkama makinelerinin çalışma sürecini temsil etmektedir. Tamamı ile otomasyon anlayışı doğrultusunda üretilmiş olan tam otomatik halı yıkama makineleri eleman tasarrufu ile birlikte sağladığı enerji tasarrufu ile de maliyetini çıkarabilmek hünerine sahiptir. Tam otomatik halı yıkama makineleri günlük ortalama iki bin metre kare seviyesine çıkabilmektedir. Bu denli yüksek bir boyuta ulaşmak bir makine için gerçek anlamda zorken tam otomatik halı yıkama makineleri bunu gerçekleştirmekle kalmayıp yalnızca tek bir elemanın kontrolünde bu kadar fazla işlemi rahatlıkla gerçekleştirebiliyor. Dolayısıyla halı yıkama makinelerinin en çok tercih ettiği bu makine iş hacminin büyük olduğu firmalarda maliyetini kısa bir sürede çıkararak getirdiği kâr marjıyla da büyük bir kazanç sağlamanıza sebep oluyor.

Halı Yıkama Makinesi Nasıl Kullanılır?

Halı yıkama makineleri halıları daha hızlı ve daha verimli yıkayarak evinizdeki ve iş yerinizdeki halıları temiz bir şekilde kullanabilmenizi ve halının kirliliğinden oluşabilecek sağlık sorunlarına karşı temkinli olabilmenizi sağlamaktadır. Halı yıkama makinesi kullanımından önce halının toz ve tüylerini almak için vakumlanması gerekmektedir. Ardından kullanılması gereken deterjan miktarı halı temizleme makinesinin beraberindeki kılavuzdan öğrenilir. Ardından direktifler ve kılavuzda yer alan öneriler izlenerek halının bir noktasından ne kadar sefer geçilmesi gerektiği gibi bilgileri edinip halı yıkama işlemini tamamlayabilirsiniz. Her üründe olduğu gibi halı yıkama makinelerinde de üreticinin talimatlarını okumakta hem kullanım kolaylığı hem ürün sağlığı açısından son derece fayda görülmektedir.

Halı Yıkama Makinesi Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Halı yıkama makinesi alınırken önce ev tipi bir makineye mi yoksa kurumsal alanda kullanılacak bir makineye mi ihtiyaç duyduğunuza karar vermelisiniz. Ev tipi makineler arasındaki seçim fırça opsiyonlarına göre değişecekken kurumsal alanda dikkat etmeniz gereken birkaç nokta daha var. Eğer bir halı yıkama fabrikası kurmayı düşünüyorsanız ya da bir halı yıkama firmanız varsa halı yıkama makinenizi halı hacminize göre seçmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda halı yıkama personeli sayınıza da bağlı olarak düşünmelisiniz. Bazı halı yıkama makineleri tek bir personelin varlığıyla idare edilebilirken bazıları manuel olduğu için halı siparişlerinizi kısa sürede tamamlamak için başka bir personele ihtiyaç duyabilirsiniz. Aynı zamanda koltuk yıkama özelliğine de sahip olan halı yıkama makinelerinin de varlığı hangi işlemi yapacağınız konusunda karar vermenizi gerektirmektedir. Eğer halı yıkama makinenizi koltuklarda da kullanmak istiyorsanız bu makinelere yönelebilirsiniz. Dolayısıyla halı yıkama makinesi satın alınırken dikkat edilmesi gerekenler ihtiyaçlarınızın ekseninde değişmektedir. Çok fazla modelin bulunduğu halı yıkama makinelerinin oluşturduğu ürün yelpazesi için ilgili sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Halı Yıkama Makinesi Nasıl Yıkar?

Halı yıkama makineleri, sırasıyla yıkama çırpma ve sıkma işlemlerini gerçekleştirmektedir. Bünyelerinde bulundurdukları fırçalar ile derinlemesine temizlik sağlayan halı yıkama makineleri elde yapılan yıkamaların aksine bakterileri ve mikropları daha kesin bir temizliğe tabii tutar ve halınızın son derece temiz bir hale bürünmesini sağlar. Halı yıkama makineleri toz ve kir emme özelliği olan hortumlara sahiptir. Yapılan makine testlerinde halı yıkama makinelerinin kurumuş kırmızı şarap, kahve ya da çamur gibi çok zorlu lekeleri dahi çıkarabildiği belirlenmiştir. Sağladığı derinlemesine temizlikle kalın ipliklerde bile işe yarayan halı yıkama makinesi son dönemin en çok rağbet gören temizlik araçlarından birisi olmasıyla biliniyor. Uzmanlar en az yılda bir kere halınızın derinlemesine temizliğe tabii tutulması gerektiğini söylüyor. Bu yüzden ev tipi halı yıkama makinelerinin üretilmiş olması son derece avantajlıdır. Sizler de Fakir halı yıkama makinesi çeşitlerine sayfamızdan bakabilirsiniz.