Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Yumurta Pişirme Makinesi

için 127 sonuç bulundu.

Yumurta Pişirme Makinesi

Haşlanmış yumurta hem lezzetli hem de sağlıklı olmasından ötürü kahvaltı sofralarının vazgeçilmezidir. Haşlanmış yumurtanın bağışıklık sistemini güçlendirme, kalp sağlığını koruma, vücudun demir seviyesini arttırma, kas ve kemik gelişimine katkıda bulunma başta olmak üzere saymakla bitmeyecek kadar çok faydası bulunur. Yumurtanın besin değerini koruması için doğru pişirme yöntemlerinden de yararlanmak gerekiyor. Yumurta pişirme makinesi ile haşlanmış yumurtanızı doğru yöntemle ve doğru sürede pişirebilirsiniz. Bu sayede yumurtanızdan besin değerini kaybetmeden vitamin ve mineralinden yaralanabilirsiniz. Yumurta pişirici, yumurtaları tamamen elleriniz kullanmadan haşlamanıza, haşlamanıza ve hatta karıştırmanıza izin veren küçük bir cihazdır. Yumurta pişirici, sağlıklı ve doyurucu bir kahvaltı yapmanıza yardımcı olur. Yumurta pişiricisi, size beklediğinizden çok daha fazla zaman kazandıracaktır.. Yumurtaları daha çabuk pişirerek zamandan kazanmanızı sağlar. Özellikle hafta içi okula veya işe yetişme telaşı düşünüldüğünde bu hızlı çalışma özelliği hayli kurtarıcı olacaktır. Yumurta pişirme makinelerinin kullanımı da herkesin yapabileceği şekilde kolay olmaktadır. Üreticinin talimatlarına göre rezervuarı suyla doldurun, istediğiniz sayıda yumurtayı tencereye koyun, ayarlarınızı seçin ve yumurtalar bitene kadar bekleyin. Tüm bu işlem bu kadar kolay olacaktır. Her seferinde rafadan veya tam pişmiş kıvamda mükemmel pişmiş yumurtalar elde edebileceksiniz. Bu sayede bir daha asla yumurtayı ziyan etmeyeceksiniz.

Tam Kıvamında Haşlanmış Yumurta İçin Yumurta Pişirme Makinesi

Tam Kıvamında Haşlanmış Yumurta İçin Yumurta Pişirme Makinesi

Yumurta pişirme makinesi, yumurta haşlama makinesi olarak da adlandırılmaktadır. Bu yönü ile buharlı pişiriciler veya elektrikli pişiriciler arasında da sayılmaktadır. Küçük yer kaplayan tasarımı sayesinde evinizin mutfağında tezgâh üstünde kolaylıkla kullanabilirsiniz. Elbette önce doğru kıvamı tutturabilmek söz konusu oluyor. Yumurtada kıvamı tutturmak zor olabiliyor. Tam pişmiş yumurta isterken rafadan, rafadan yumurta isterken süresini ayarlayamadığınız için katı yumurta yemek zorunda kalabiliyorsunuz. Yumurta pişirmek çok kolay gibi gözükse de kıvamını ayarlamak o kadar da kolay değildir. Pişirme süresini ve sıcaklığını izlemek gibi işin çoğunu sizin için yaptıkları için yumurta pişiriciler özellikle kalabalık aileler için harika bir tercih olacaktır. Özel kabı sayesinde yumurtaların kıvamında dilediğiniz gibi belirleyebilirsiniz. Yumurta adedi ve kıvama göre kullanılan su miktarı değişmektedir. Bu sayede damak zevkinize uygun haşlanmış yumurtalar hazırlamak sizler için epey kolaylaşacak. Yumurta haşlama makinesinin birçok avantajından birisi de tam kıvamında haşlanmış yumurtadır. Aynı anda birkaç yumurtayı dilediğiniz kıvamda hazırlayabilirsiniz. En yaygın haşlanmış yumurta pişirme makinesi modellerinde 6, 7 veya 8 adet yumurtayı bir arada pişirmek mümkün hale gelmektedir. Yumurtanız istediğiniz kıvama geldikten sonra sesli uyarı ile uyarılırsınız. Haşlanmış yumurtanızı vitamin ve mineral değerlerini de muhafaza ederek dilediğiniz kıvamda birçok yumurtayı aynı anda pişirebilirsiniz. Kıvamını ayarlamak için su haznesine belirtilen miktarda su koymanız yeterli olacaktır. Kahvaltıda ve günlük hayatta en çok tercih edilen bir diğer yiyecek ise tosttur. Sayfamızdan tost makinesi modellerine de bakmanızı tavsiye ederiz.

 Yumurta Pişirme Makinesi Modelleri

Yumurta Pişirme Makinesi Modelleri

Elektronik cihazlar hayatın her alanında olduğu gibi mutfakta da asistanlarımız olmaya devam ediyorlar, hayatlarımızı kolaylaştırıyorlar. Görünümleri ile de tezgâh üstünde estetik bir duruş sağlayacak yumurta pişirme makinesi modelleri ihtiyaca ve kişi kapasitesine bağlı olarak hayli çeşitlilik göstermektedir. Yumurta pişirme makineleri farklı özellikleri sayesinde kullanıcıya pratik bir kullanım imkânı sağlarlar. Yumurta pişirme makinesi alırken öncelikle kişi sayısını göz önünde bulundurmalısınız. 4’lü yumurta pişirme makinesi, 2’li yumurta pişirme makinesi, 3’lü yumurta pişirme makinesi gibi kişi kapasitesine bağlı olarak modeller değişiklik göstermektedir. Çeşitli kişi kapasitelerine sahip yumurta pişirme makinelerine sayfamız üzerinden evinizden bir tıkla sahip olabilirsiniz. Dilerseniz tek kişilik yumurta makinelerinden de edinebilirsiniz. Geniş pişirme kapasiteli yumurta pişirme makineleri kalabalık aileler ve diyet yaptıkları için haşlanmış yumurtayı sık tüketen sporcular için kurtarıcı çözümler üretir. Ayrıca kahvaltı sofrasında misafir ağırlamayı seven kişiler için de aynı anda çok fazla yumurtayı bir anda haşlama olanağı sunması ile oldukça uygun bir cihazdır. Haşlanmış yumurtaları dilerseniz akşam yemeklerinde de servis edebilirsiniz. Haşlanmış yumurta ile yapılan birbirinden lezzetli çeşitli tariflerle akşam yemeği sofralarınızı donatabilirsiniz. Yumurta sadece bir kahvaltılık olarak görülebilecek bir yiyecek değildir. Proteinden, besin değerlerinden, vitamin ve mineralden zengin olmasının yanında yumurta oldukça da ekonomik bir gıdadır. 5 dakikada yumurtadan ana yemek dahi yapabilirsiniz. Üstelik geniş pişirme kapasiteli bir haşlanmış yumurta makinesine de sahipseniz yemek yapacak kadar yumurtanın hepsini aynı anda haşlayabilirsiniz. Cezve ile değerlendirildiğinde zaman tasarrufu yapmanızı sağlayacağı gibi aynı zamanda yemeğinizin ana malzemesi olacak yumurtalarınız da besin değerlerini korumaya devam eder. Size sadece 5-10 dakikada hazırlanabilecek nefis akşam yemeği menüsünün tadını çıkartmak kalır. Haşlanmış yumurta, dünya çapında sıklıkla tercih edildiği için hem kendi kültürümüz Türk mutfağındaki yiyecekleri yapabildiğiniz gibi dünya mutfağına da haşlanmış yumurtalı tarifler sayesinde açılabilir, sofralarınıza farklı tatlar katabilirsiniz.

 Yumurta Pişirme Makinelerinin Özellikleri

Yumurta Pişirme Makinelerinin Özellikleri

Mutfakta kullandığımız her ürünün öncelikle kolay temizlenebilme özelliğine sahip olması gerekmektedir. Evin her yerinde hijyen olmazsa olmaz olsa da konu mutfak ve gıda olunca daha hassas olunması mecburidir. Ayrıca yumurta pişiricinin elektrikli olmayan parçaları bulaşık makinesinde yıkanabilir ve kolayca temizlenebilir. Yumurta pişirme makineleri kolay temizlenebilir olma özellikleri sayesinde kullanıcılarına sağlığa uygun bir deneyim sunuyor. Yumurta pişirme makinesi modellerinin iç yüzeyleri paslanmaz çelikten imal edilmiş olup bu sayede çok rahat temizlenebilir. Ancak temizlik esnasında dikkat edilmesi gereken birkaç temel nokta bulunmaktadır. Temizlik konusunda uzun süreler harcamaya da gerek yoktur. Her türlü yumurta pişirici modellerinin temizliğinde ıslak bez ve bulaşık deterjanı yardımı ile sonuç almak mümkündür. Hijyen konusunda güven sağladığı gibi minik ev kazalarının önüne geçme konusunda da kullanıcısına güven sağlar. Kimi modellerde otomatik kapanma özelliği mevcuttur. Zaman ayarlı yumurta pişirme makinesi modelleri, pişirme işlemi tamamlandığı zaman ısıtma sistemi kendini siz herhangi bir şey yapmadan otomatik olarak kapatır. Bu sayede yanma gibi bir durumun önüne geçilmiş olur. Suyun bitmesi ile birlikte pişme işlemi de kendiliğinden sona erecektir. Tencerede veya cezvede yumurta yapmak yerine elektrikli yumurta pişirme makinesi kullanarak yaklaşık bir çay bardağı hatta daha az miktarda su kullanarak yumurta pişirebileceksiniz. Farklı modellerde yumurta haşlama makinesi modelleri için daha az miktarda su harcamak dahi mümkün hale gelmiştir. Pişirme türü, boyutu ve zamanlayıcılar gibi özel özellikler yumurta pişiricinin modeline bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Esansiyel amino asitlerin varlığı, vücudunuzun yumurtalardaki proteinleri bakım için kullanmasını kolaylaştırır. Yumurtalar protein bakımından yüksek olduğundan, bunlar metabolizmanın 80-100 kaloriye kadar hızlanmasına yardımcı olabilir ve böylece metabolizmanızı hızlandırabilir. Yumurtalar ayrıca kolesterol emilimini azaltan tekli ve çoklu doymamış yağlar içerir. Yumurtaların besleyici değerini korumak için yumurta pişiriciler uzmanlar tarafından da sıklıkla önerilmektedir. Yumurta pişirmenin en sağlıklı yolu buharda pişirmektir. Üstelik pratik ve uygun fiyatlıdır. Ayrıca yeni çıkan mikser ve blender modellerine bakmayı unutmayın!

 Yumurta Pişirme Makinelerinin Avantajları

Yumurta Pişirme Makinelerinin Avantajları

Üstelik yumurta pişirme makineleri ile haşlanmış yumurtanın yanında yumurtayı farklı şekillerde de pişirebilirsiniz. Yumurta pişirme makinesi özellikleri değişiklik gösterebilmektedir. Örneğin bazı modellerde yumurtanızı ister kırarak isterseniz de kırmadan pişirebilmeniz mümkündür. Bu sayede yumurta haşlayabilirsiniz veya kahvaltı sofranız için lezzetli bir omletler yapabilirsiniz. Ek olarak, yumurta pişirme cihazları, çılbır yumurta gibi farklı tarifleri de mümkün kılar. Besin değerlerini kaybetmeden omlet veya haşlanmış yumurta yapabilirsiniz. Bu konuya dikkat çekmek gerekmektedir. Yediğimiz her besin, besin değerini ne yazık ki aynen korumaz. Pişirmeden muhafaza etmeye kadar her adımda özen göstermek gerekmektedir. Besin değerlerinin büyük bir kısmı klasik pişirme yöntemleri ile azalacaktır. Bu durumu önlemek için buharlı yumurta makineleri pişirirken besin değerlerinin muhafaza edilmesini sağlar. Özellikle yumurtanın kemik gelişimine yaptığı katkı sebebiyle besin değerlerinin korunması çocuklu aileler için önemli bir konudur. İşletme sahipleri için de yumurta pişirme makinesinin birçok avantajı vardır. Müşterilerine besin değerlerini kaybetmemiş yumurta ikram etmenin yanında çoklu pişirme özelliği ile işletmelerde olmazsa olmazdır.. Kolay temizlenebilir olması ev kullanımında avantaj sağladığı gibi elbette işletmelerde de rahat ve hijyenik oluşu sağlayacaktır. Ayrıca yumurta pişirmek, evde veya işletmede temizlemek için yapışkan tavalar ve kâseler nedeniyle genellikle karışıklığa neden olur. Yumurta pişirmeyi (haşlanmış, haşlanmış ve omletleri) daha basit, daha hızlı ve daha az dağınık yapmayı vaat eden, uygun fiyata edinebildiğiniz bir mutfak aleti olan yumurta haşlama makineleri size birçok avantaj sunacaktır. Yurt odasında kalan öğrenciler gibi mutfağa erişiminiz olmadan evden uzakta yaşıyorsanız, ayrıca hayatınızı gerçekten çok daha basit hale getirebilir, mutfak düzeneğine ihtiyaç duymadan kendinize kahvaltı hazırlayabilirsiniz. Yalnız yaşıyorsanız ve çok fazla yumurta tüketmiyorsanız tekli yumurta pişirme makinesi ya da 2’li yumurta pişirme makinesi tercih edebilirsiniz. Evden uzakta yaşayan mutfağa erişimi sınırlı olan sporculara da işlevselliği ile kolaylık kazandıracak bir cihazdır. Yumurta pişirme makinesi modellerini tercih ederek fazladan elektrik harcamanızın da önüne geçmek mümkündür. Bu sayede paralarınız her daim cebinizde kalmaya devam edecektir. Ayrıca tekli bir şekilde dizayn edilen yumurta pişirme makineleri mutfağınızda fazla yer kaplamaz. Rahatlıkla tezgâh üstü kullanabilirsiniz. Metalik estetik görünümü sayesinde mutfağınızda hoş bir detay da olacaktır.

 Yumurta Pişirme Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yumurta Pişirme Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir seferde kaç yumurta kaynatacağınızı düşünüyorsunuz? İhtiyacınıza bağlı olarak, ihtiyacınızı karşılayacak kapasiteye sahip bir yumurta kazanı seçmelisiniz. Son model yumurta pişirme makinelerine gelişen teknoloji ile de birlikte çeşitli işlevsel özellikler eklenmiştir. Sahip olmayı düşündüğünüz yumurta makinesi hangi güvenlik özelliklerine sahiptir? Bazı güvenlik özelliklerinin birkaç örneği şunlar olabilir; otomatik kapanma ve zamanlanmış uyarılar. Zamanlanmış uyarılar sayesinde yumurta piştiği zaman size bip sesi ile uyarı gelecektir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer kriter ise makinenin hangi malzemeden yapılmış olduğudur. Bu, dayanıklılığını bir dereceye kadar belirler, gövdesi paslanmaz çelikten yapılmış olanları tercih etmek daha uzun süreli bir kullanım imkânı sağlayacaktır. Ayrıca paslanmaz çelik, sağlık açısından da tercih edilmesi gereken bir malzemedir. Konu mutfak ve gıda olunca çeliğin paslanmaz oluşu olmazsa olmaz denecek kadar önemli bir meseledir. Tercih edeceğiniz yumurta pişirme makinesinin kullanımı kolay mı? Yumurta pişirme makinelerini işlevsel hale getiren kolay kullanımıdır. Bu sayede öncelikle vakit tasarrufu ve birden fazla yumurtayı aynı anda haşlama avantajını yaşayabilirsiniz. Tek dokunuşlu düğme işlevine sahip olanları seçmeye çalışmak daha iyi olacaktır, yumurta kaynatmak karmaşık olmamalıdır, aksi takdirde makine beklenen amacını yerine getiremez. Her biri benzersiz özelliklere ve yeteneklere sahip birçok yumurta pişiricisi vardır. Çoğu için, makineye belirli bir miktar su ekleyecek ve istediğiniz pişirme yöntemine ayarlayacaksınız. İstediğiniz kıvamda yumurta pişirebilirler. Modele bağlı olarak bir yumurta pişiricisi, haşlanmış yumurta ve hatta omlet de yapabilir. Son olarak yumurta pişirme makinesinin varsa ek özellikleri de kullanıcı tarafından değerlendirilmelidir. İşleri daha da basitleştirmek için, geniş fiyat aralıklarına ve sektörde en iyi markalara sayfamızdan bakabilirsiniz. Mutfağınıza çeşitlilik katacak waffle makinesi modellerini de keşfedebilirsiniz.

Yumurta Haşlama Makinesi Nasıl Kullanılır?

Yumurta pişirme makinelerinin pratik ve oldukça basit kullanımı sayesinde sabah kahvaltılarında hemen yumurtalarınızı pişirebilirsiniz. Elektrik fişinizi takın ve suyunu ayarlayın. Suyunu yumurtada istediğiniz kıvama göre ayarlamalısınız. Yumurta haşlama makinesi mutfağınızı dağıtmadan belirlenmiş bölmelerde çalışır. Sahip olduğunuz makineye ve kişi kapasitesine bağlı olarak yumurta sayısına karar vermelisiniz. Daha sonra delinmiş yüzü yukarı gelecek şekilde yumurtaları tepsideki bölmelere yerleştirmelisiniz. Kapağını kapatıp açma düğmesine bastıktan sonra bittiğine dair alarm sesini duyuncaya kadar bekleyin. En son fişi çekmeyi unutmamalısınız. Yumurta pişirme makinesi ile haşlanmış yumurta yapabildiğiniz gibi dilerseniz modeline bağlı olarak sahanda yumurta da yapmanız mümkündür. Örneğin 4 tane sahanda yumurta için, kabı yarısına kadar doldurmalısınız. Her yumurta için bölmelere gelecek şekilde kırmalısınız. Kapağı kapattıktan sonra pişirme işlemine başlayabilirsiniz. İşlem tamamlandığında makinenizde zaman ayarlayıcı mevcut ise bunu belirten bir alarm duyacaksınız. En son yumurtaların biraz soğuması için bekleyin ve bir spatuladan destek alarak servis edebilirsiniz. Olası mutfak kazalarını önlemek için yumurta pişirme makinesi kullanırken birkaç temel konuda dikkatli davranmak gerekir. Yumurta pişirme makinesinin üstünde buharın çıkışı için delik mevcuttur. Olası yanıkları önlemek amacı ile bu delikten kaçınmakta yarar vardır.

Yumurta Pişirme Makinesi Kaç Dakikada Pişirir?

Kimi modeller yumurtalar piştikten sonra kendiliğinden kapanacaktır. Yumurta pişirme makinenizde zaman ayarlayıcı mevcut değil ise de piştiğini başta koyduğunuz suyun ne kadar buharlaştığına bakarak da anlayabilirsiniz. Sıklıkla 8-12 dakika yeterli olacaktır.

Yumurta Pişirme Makinesi Önerileri Nelerdir?

Kişi kapasitesine ve sunulan ek işlevsel özelliklere göre seçim yapabilirsiniz. Geniş fiyat aralığı ile her bütçeye uygun yumurta pişirme makinesine de sayfamız üzerinden erişim sağlamanız mümkündür. Diğer elektronik mutfak ihtiyaçlarınız için de elektrikli mutfak aletleri kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Arnica (13)
Arçelik (5)
Caso (11)
Cuisinart (2)
Fakir (8)
Kiwi (14)
Krups (2)
Premier (1)
Sinbo (47)
Stilea (11)
Stilevs (4)
Wmf (5)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Güç (Watt)

(60)
(23)
(17)
(11)
(6)
(3)
(2)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Pişirme Kapasitesi

(82)
(19)
(9)
(5)
(2)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Materyal

Çelik (71)
Plastik (30)
(2)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(12)
ve üzeri (21)
ve üzeri (23)
ve üzeri (26)
ve üzeri (26)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL