Yoğurt Makinesi

için 188 sonuç bulundu.

TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yoğurt Makinesi

Yoğurt her mevsim her öğünde yenebilecek harika bir besin maddesi. Elbette hazır yoğur yerine ev yoğurdu yapmak hem sağlık hem lezzet hem de tazelik açısından daha tercih edilesi. Evde yoğurt yapmak için birçok yöntem var ama en garantilisi hiç şüphesiz yoğurt makinesi.

Yoğurt Makinesi Nedir?

Yoğurt Makinesi Nedir?

Yoğurt makinesi, yoğurt yapma makinesi veya yoğurt mayalama makinesi evde kontrollü, garantili ve pratik bir şekilde yoğurt hazırlamanızı sağlayan elektrikli mutfak aletidir. Makine olmadan yoğurt hazırlamanız mümkün ama doğru sıcaklığı elde etmeniz, kabı hiç açmamanız ve çarpılmayacak bir yere koymanız gerekir. Bunlara uysanız bile yoğurdun mayalanmama ihtimali var. Yoğurt makinesi tezgah üstü boyuyla her yere konulabilir, sıcaklık ve süre ayarı sayesinde de sürprizlerle karşılaşmazsınız. Yoğurt bütün yemeklerin yanında sindirime yardımcı olarak kullanılabileceği gibi meyve ile sağlıklı bir tatlı haline, su ile de sağlıklı ve serinletici bir içecek olan ayran haline getirilebilir. Dolayısıyla, yoğurt makinesi uzun vadede sadece ekonomik değil sağlık açısından da karlıdır.

Yoğurt Makinesi Nasıl Kullanılır?

Yoğurt Makinesi Nasıl Kullanılır?

Yoğurt makinesini kullanmak aslında hiç zor değil. Yoğurt makinesinin kullanım kılavuzunu gözden geçirmeniz yeterli. Asıl önemli olan doğru ve kaliteli malzemeler kullanmanız. Malzemeleri yoğurt makinesine koymadan önce sütü kaynatıp içindeki olası bakterileri öldürmeniz gerekli. Sütte istenmeyen bakteriler kalırsa yoğurt yerine bozuk süt elde etme olasılığınız var. Sonra süte maya katacaksınız. Canlı maya olarak adı geçen şey aslında yoğurt ama hazır maya da deneyebilirsiniz. Sütü koyduğunuz kap veya mayayı koyduğunuz kaşığın tamamen temiz olmasına dikkat edin, yoksa yine yoğurda istenmeyen bakteriler katılabilir. Sıcaklığın 43 derece civarında sabitlenmesi gerek; yoğurt makinesi tam da bunun için var. Yoğurdunuzu ne kadar uzun süre mayalamaya bırakırsanız o kadar yoğun olur. O yüzden damak zevkinize göre süreyi kendiniz ayarlayabilirsiniz.

Yoğurt Makinesi Fiyatları Ne Kadar?

Yoğurt Makinesi Fiyatları Ne Kadar?

Yoğurt makinesi fiyatları uzun vadedeki faydaları; ailenizin, özellikle de bebeklerin beslenmesi hesaba katıldığında oldukça makul düzeydedir. Yoğurt makinesi kullananlar da bu açıdan genelde memnun kalmakta. Pratikliğini de düşününce satın alması oldukça makul bir ürün olduğuna karar vermek zor değil. Tefal yoğurt makinesi Yoğurtçum ve Bluehouse yoğurt makinesi başta olmak üzere, Arzum, Sinbo, Beko, Goldmaster, Braun, Esse, Profilo ve Vestel dahil birçok markanın ürünlerini web sitemizde bulabilirsiniz. Yoğurt makinesi dışında zaman ayarlı ev tipi yayık ayran makineleri ve yoğurtlarınızı koyabileceğiniz cam kaplara da göz atabilirsiniz. Daha fazla kullanışlı ve pratik mutfak aleti için Elektrikli Mutfak Aletleri kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Arzum (3)
Arçelik (4)
Bari (2)
Beko (6)
Bluehouse (2)
Braun (1)
Caso (1)
Conti (1)
Cvs (1)
Discover (15)
(58)
Homend (2)
İtimat (4)
Philips (2)
Profilo (5)
Saban (2)
Sinbo (1)
SM (1)
Tefal (13)
Vestel (2)
Weewell (8)
WMF (4)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(26)
ve üzeri (44)
ve üzeri (48)
ve üzeri (49)
ve üzeri (52)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL