Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Kapasite

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Garanti Türü

Başka bir kelime deneyin

Güç (Watt)

Başka bir kelime deneyin

Çıkarılabilir Hazne

Başka bir kelime deneyin

Otomatik Kapanma

Başka bir kelime deneyin

Materyal

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Fritöz

için 398 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
  • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

  • ÜCRETSİZ KARGO

    Xiaomi Smart 6.5 L Air Fryer

    (21)
    5.899 TL SEPETTE 5.829 TL
    +

Fritöz

İnsanların hayatlarını devam ettirebilmeleri için temel ihtiyaçlara gereksinim duyar. Su içmek, yemek yemek gibi temel fizyolojik ihtiyaçlar bulunur. Yemekler hareket etmek için gereken enerjiyi bize sağlar. Vücut sağlığı için gerekli besin değerlerinin elde edilmesinde de önemli bir yere sahiptir. Birçok yemek çeşidi bulunur. İnsan ihtiyaçları temel olsa da mutfak olarak her kültür kendi içerisinde farklılıklara sahiptir. Yemekler arasındaki farklılığı içerisinde yer alan malzemeler olduğu kadar pişirme yöntemi de belirler. Malzemeler aynı olsa bile pişirme yönteminden kaynaklı olarak yemek tadı farklılaşır. Yemek pişirme yöntemleri kuru, ıslak ve kuru-ıslak olmak üzere genel olarak üçe ayrılır. Her yöntem içerisinde teknik ve püf noktaları barındırır. Malzemeye ve yemeğe göre kullanılan yöntemler çeşitlenir. Doğru yöntem ile yemeklere ek olarak lezzet katılır. Mutfakta tat oldukça önemli bir yere sahiptir. Her insan lezzetli yemekler yemek ister. Bu doğrultuda da farklı tarifler ve ek malzemeler kullanır. Ancak pratiklik de yemek yapımında seçim konusunda oldukça önemlidir. Sote, stir frying, ızgara, buharda pişirme, poşe, haşlama ve kızartma gibi birçok yemek pişirme yöntemi vardır. Temel olarak iki tür kızartma yöntemi vardır. Biri sığ yağda kızartmadır. Tavaya dökülen yağın ısıtılarak yapıldığı kızartma işlemidir. Yumuşak, boyut olarak orta ve çabuk pişen ürünler için iyi bir yöntemdir. Diğer kızartma yöntemi ise derin yağda kızartmadır. Yiyecekler bol miktarda yağın içerisine atılarak pişirilir. Hızlı bir pişirme yöntemidir. Evde yapılan kızartmaların birçoğu derin yağda kızartma yöntemi kullanılarak yapılır. Yiyecekler piştiği zaman ilk zamanki halindeki renginden farklı olur. Yiyeceklerin dışı çıtır ve içi yumuşak yani daha sulu kalır. Kızartma tenceresi veya fritöz tenceresi olarak bilinen tencereler derin yağda kızartma işlemi için en uygun ürünlerin başında gelir. Boyut, kaplama, yapıldıkları malzeme ve tasarım gibi özellikler açısından tencereler farklılaşır. Bu tencereleri normal tencerelerden ayıran en büyük özellik iç kısımlarında yer alan tel bölümüdür. Tel sayesinde kızartılan ürünler kolayca yağın içerisinden toplu bir şekilde çıkarılabilir. Ev tipi kullanıma uygundur. Fritöz derin kızartma yöntemiyle pişirilecek yemekler için kullanılan bir mutfak aletidir. Genelde elektrikle çalışır. Giderek yaygınlaşan bu mutfak aletinin birçok çeşidi vardır. Yağsız pişirme yapan hava fritözleri yani airfryerlar ile sağlıklı beslenme düzenini benimseyen ve aynı zamanda kızartma yemekleri seven kişilere oldukça uygun modellerdir. Siz de kızartılan yiyecekleri basit ve hızlıca yapmak istiyorsanız bu ürünleri tercih edebilirsiniz. Mutfakta kullanabileceğiniz airfryer ve daha fazlasını incelemek için elektrikli mutfak aletleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Airfryer Nedir?

Airfryer Nedir?

Yiyeceklerin yağ içerisinde pişirilme işlemine kızartma adı verilir. Kızartma yiyeceklerin kısa sürede pişmesini sağlar. Gevrek ve yağlı bir tat katar. Yüksek sıcaklıkta ısındıkları için yiyecekte bulunan mikroplar ölür. Bu da yiyeceklere uzun süre saklanabilme imkânı sağlar. Balık gibi deniz ürünleri, sebze, et, hamur işi gibi birçok yiyecek yağda kızartılabilir. Farklı yöntemlerle hazırlanan yiyecekler her damak zevkine uygun kişilere hitap eder niteliktedir. Airfryer, genelde elektrik ile çalışan ve kızartma yapmaya yarayan bir mutfak aletidir. Hem profesyonel hem de ev için birçok çeşidi vardır. Kızartmanın yapılabilmesi için yağ belli bir sıcaklığa ulaşmalıdır. Bu da elektrikli rezistans ile gerçekleştirilir. Birçok airfryer içerisinde telden yapılmış bir sepet bulunur. Bu tel sepet iki amaçla kullanılır. Yiyecekler kızgın yağa atıldığında köpürme gibi durumlar ortaya çıkar. Bu da yağ sıçraması gibi tehlikeler oluşturabilir. Bunun için yiyecekler sepete yerleştirilerek toplu bir şekilde uzaktan yağın içerisine konulabilir. Diğer bir amaç ise pişen ürünlerin alınmasıdır. Sepet sayesinde yağın içerisinde pişen yiyecekler tek seferde çıkarılır. Böylece yağ sıçraması gibi tehlikelerden uzak durularak eşit pişme süresinde yiyecekler çıkarılmış olur. Pratik yöntemi ile diğer kızartma ürünlerinden ayrılır. Yağ kullanmadan pişirme işlemi yapan farklı airfryer seçenekleri de bulunur. Bu modeller çok az yağ miktarı ile pişirme işlemi yapabilir. Fritöz özellikle restoran veya zincir fast food mekânları gibi yerlerde sıklıkla kullanılan bir üründür. Ev tipi fritözlerden temel farkı, boyutları ve rezistans gücüdür. Restoranlarda hızlı ve çok servis yapıldığı için fritözler daha güçlü rezistanslara sahiptir. Böylece fritözlerin içerisinde bulunan yağ ocak gibi yöntemlere göre daha hızlı ısınır. Dereceyi sabit tutma gibi farklı özelliklere sahip fritözler de bulunur.

Fritöz & Airfryer Çeşitleri Nelerdir?

Fritöz & Airfryer Çeşitleri Nelerdir?

Fritözlerin birçok açıdan farklı çeşitleri bulunur. Temel olarak ihtiyaç durumu ve enerji kullanımı açısından fritözler farklılaşır. Makinelerin gücü ve büyüklüğü diğer aletlerde olduğu gibi kullanım durumunu belirler. Endüstriyel fritöz çeşitleri boyut olarak ev tipi olanlara göre daha büyüktür. Güçleri daha fazla olduğu için büyük miktardaki yiyecekleri kolayca kızartabilir. Bitkisel yağların belli bir yanma dereceleri bulunur. Bu derece geçildiği zaman yağ yanar. Yanmış yağda yemek yapmak sağlıklı değildir. Bu sebeple kızartma yapmak için kullanılan yağın belli bir sıcaklık derecesini geçmemesi önemlidir. Endüstriyel tipi olanlarda genelde sıcaklık derecesini koruma ayarı bulunur. Bu sayede yağ kızartma için gerekli ancak yanma aşamasına geçmeyen bir sıcaklıkta sabit olarak kalır. Böylece sipariş geldiği zaman pişirme aşamasına direkt olarak geçilebilir. Hareket ettirebilme ve kolay kurulumlar açısından tezgâh üstü modeller sıklıkla tercih edilir. Küçük işletmelerde veya ofislerde de rahatlıkla kullanılabilir özelliktedir. Ev tipi olanlar ise genelde çekirdek aileler için uygun ürünlerdir. Büyük hazneli olan airfryerlar geniş aileler için de kullanılabilir. Enerji kullanıma göre de fritöz makineleri genel olarak ikiye ayrılır. En sık kullanılan çeşit elektrikle çalışanlardır. Bu tür basınçlı olanlara göre daha güvenlidir. Ancak diğer türlere göre haznesi daha az hacimlidir. Bütün hindi veya tavuk gibi büyük yiyecekleri sıkça kızartmayı seven kişiler daha büyük hacimlileri tercih edilebilir. Basınçla çalışanlar ise propan gazı kullanarak ısı elde eder. Dış mekanda kullanıma daha uygundur. Ancak kullanılan propanı iyi bir şekilde depolamak gerekir. Ayrıca bittiği zaman da yenilenmelidir.Airfryerlar hava akımıyla çalıştıkları için bu ada sahiptir. Yağ içine atılarak kızartma işlemi yapılan fritözlere göre aralarındaki en büyük fark yağ oranıdır. Hiç yağ kullanmadan da yapılabilir. Bu sebeple yağsız fritöz olarak da adlandırılır. Haznenin içerisinde yer alan yiyecekler dört taraftan verilen sıcak hava akımları sayesinde kızartılır. Yağ içerisinde kızartma yapılan yiyecekler gibi dış tabakası çıtır olur ve içi yumuşak kalır. Daha az miktarda veya hiç yağ kullanılmadığı için daha sağlıklıdır. Çocuklarına hızlı ve sağlıklı kızartma yapmak isteyen ebeveynlere uygun airfryer türüdür. Yağ miktarı az veya hiç olduğu için de temizlemesi oldukça kolaydır.

Kolay ve Lezzetli Kızartma Tarifleri için Airfryer Modelleri

Kolay ve Lezzetli Kızartma Tarifleri için Airfryer Modelleri

Bütün mutfak aletleri birçok açıdan farklı özelliklere sahiptir. Kişiler kullanma durumuna göre istedikleri özellikteki ürünü seçebilirler. Airfryer modelleri de kapasite, boyut gibi çeşitli noktalardan değişik özelliklere sahiptir. Bir airfryer almadan önce kullanım amacı ve sıklığı doğru bir şekilde belirlenmelidir. Ailedeki kişi sayısı göz önünde bulundurulmalıdır. Geniş aileler için daha küçük hazneli ürünler yetersiz gelebilir. Böylece aynı anda herkese yetecek kadar kızartma yapılamayabilir. Ancak çekirdek aile için yemek yapan kişiler için de büyük hazne gereksiz olabilir. Daha hızlı pişirme ve yağ kullanımı açısında küçük airfryer çeşitleri daha iyi bir tercih olabilir. Küçük ürünler büyüklere göre ek olarak temizlik açısından da avantaj sağlar. Tek yaşayanlar için mini fritöz seçenekleri de vardır. Bu ürünler oldukça küçük haznelere sahiptir. Genelde tek seferlik porsiyonlara uygundur. Büyük ve küçük olanlara göre bu mini modeller daha az yağ gerektirir ve daha kolay temizlenir. Fritöz çalışma prensibi de değişiklik gösterir. Yağ içerisine atılarak kızartma yapılan modellerde genelde bir sepet yer alır. Tencere, elektrikli veya basınçlı olmak üzere üç türü vardır. Tencere olanlar ocak üzerinde kullanıma sahiptir. Elektrikli ve basınçlılar ise daha çok restoran gibi yemek yerlerinde kullanılır. Üzerlerinde açma kapama ve sıcaklık ayarı yer alır. Air fritözlerde ise üst tarafı açık bir hazne bulunur. Model ve markaya göre ürün özellikleri farklılık gösterir. Genelde üzerinde ayarlanabilir düğme bulunur. Bu düğme sıcaklık ayarına ek olarak pişirilmek istenen ürün için de yer alabilir. Dijital ekrana sahip olanlar fırın gibi kullanılabilir. Üzerinde zaman, sıcaklık, ürün gibi ayarlamalar bulunur. Hava akımı ile kızartma işlemi yapan airfryer çeşitleri birçok açıdan fırınlara benzer. Fanlı fırınlar ile çalışma prensipleri benzerdir. Fırından hacim olarak daha küçük oldukları için pişirme işlemi daha hızlıdır. Fırında pişirme işlemini başlamadan önce genelde ön ısıtma yapılır. Ancak air fritözler için ön ısıtma yapmak gerekmez. Bu sebeple pişirme süresi ek olarak kısalır. Özellikle günlük yemek yapanlar için pratik ürünlerdir. Sağlıklı beslenmek ama aynı zamanda kızartma yemeyi seven kişilerin ihtiyaç duyabileceği ürünlerin başında yer alır. Yağsız seçeneği ile kilo kontrolü yapan, diyet listesi uygulayan veya spor yapan kişiler için iyi bir tercih olabilir. Yemek seçeneği oldukça geniş olduğu için mini fırın olarak öğrenci evlerinde de kullanılabilir. Portatif ve kolay temizlenebilir oluşu ile öğrenci yurtlarında da bu ürünlerle rahatlıkla yiyecek kızartılabilir.

Birbirinden Farklı Airfryer Markaları

Birbirinden Farklı Airfryer Markaları

Airfryer kullanımı son zamanlarda oldukça yaygınlaşmış bir elektrikli ev aletidir. Özellikle az yağla veya yağsız kızartma yapan airfryerlar giderek günlük hayatta önemli bir yere sahip olmaya başlamıştır. Artan talep doğrultusunda da birçok marka farklı özelliklerde fritöz alternatifleri geliştirir. Markalar genelde kendi arasında tasarımsal açısından farklılaşır. Temel olarak ürünlerin çalışma prensipleri benzerdir. Tefal airfryer modelleri, bu çeşitlerin başında gelir. Markanın hem hava hem de derin yağ kullanılarak kızartma yapmayı sağlayan modelleri bulunur. Birçok ürün parçaları çıkabilir özelliktedir. Genelde bu parçalar çıkabilmelerine ek olarak bulaşık makinesinde yıkanmak için de uygundur. Ev konforunda lezzetli kızartmalar yedikten sonra kolay temizleme ile rahatlık sunar. Pek çok kapasite seçeneği yer alır. Kullanıcılar bu çeşitlilik ile ailelerine veya kendilerine en uygun boyutu seçebilir. Koku filtreleme özelliği bulunan fritözler lezzetli yemekler pişirirken dışarıda kötü kokuların çıkmasını azaltır. Böylece mutfak havası olabildiğince temiz kalır. Sıcaklık değişimi ile birden fazla yiyeceğin kızartması yapılabilir. Tasarımı sayesinde tencere veya tava kızartması gibi durumlarda oluşan yağ sıçraması ortaya çıkmaz. Philips airfryer daha çok hava ile kızartma yapan modelleri ile ön plana çıkar. Bu ürünler kullanıcılarına hiç yağ veya çok az yağ kullanılarak kızartma yapma imkânı sunar. Geniş hazne seçenekleri ile birden fazla kişi kullanımına uygundur. Modellerin üzerlerinde derece, yiyecek ve dakika gibi ayarlama yapmayı sağlayan düğmeler yer alır. Bu sayede normalden fazla veya az pişmiş yiyecek sevenler için kişiselleştirmeler kolayca yapılabilir hale gelir. İçerisinde yer alan deniz yıldızı tasarımı ile sıcak hava dolaşımı ek olarak hızlı bir şekilde her tarafa eşit dağılarak haznede dağılır. Bu sayede Philips yağsız fritöz haznesi içerisinde yer alan yiyecekler eşit bir şekilde pişer. Karaca airfryer de derin yağ ve air olmak üzere iki çeşidi de bünyesinde barındırır. Derin yağ kullanılan modellerin üzerinde sıcaklık derecesi yer alır. Tel sepetin üstünü kapatmak için kapak bulunur. Kapak yağın sıçramasını engeller. Kapağın üstünde yer alan şeffaf bölme ise içerisinde yer alan yiyeceği kapağı kaldırmadan kontrol edebilme pratikliği sunar. Air fryer çeşitleri ise değişik mutfak tasarımlarına uygun olacak şekilde farklı renk seçeneklerine sahiptir. Hem büyük hem de küçük kapasite seçeneği vardır. Derece ve dakika ayarlaması yapılarak istenilen yiyecek pişirilebilir. Sıcak hava sirkülasyonu sayesinde yiyeceklerin her tarafı eşit bir şekilde pişer. Çıkabilen süzgeç tablası ve haznesi ile kolay temizleme olanağı sunar. Arçelik airfryer modelleri de yeni teknoloji hava sirkülasyonuna sahiptir. Sıcaklık ve dakika ayarı ile kişileştirme yapılabilir. Çekmece sistemine sahip modeller kolay kullanım sunar. Yapışmaz iç kaplama malzemesi ile hazne çok rahat bir şekilde temizlenebilir. Derin yağda kızartma yapılan yiyeceklere göre daha sağlıklı yemek yenilebilmesini sağlar. Bu az yağ veya hiç yağ kullanılmadan kızartılan yiyecekler çocuklara da rahatlıkla verilebilir.

Fritöz Nasıl Kullanılır ve Temizlenir?

Fritöz Nasıl Kullanılır ve Temizlenir?

Elektrik veya basınçla çalışan otomatik fritözler ile tencere modellerinin kullanımı birbirinden farklıdır. Fritöz tencerelerin kullanımı diğerlerine göre daha kolaydır. Tencerenin içerisine öncelikle belli bir miktar yağ boşaltılır. Pişirme işlemi yapılacak yiyeceğe göre bu yağ miktarı belirlenir. Yiyecekleri tamamen kaplayacak miktarda yağ dökmek yiyeceğin daha az yağ çekmesini sağlar. Bu tencereler kızartmalara uygun olarak daha çok emaye gibi yüksek sıcaklıklara dayanıklı malzemelerden üretilir. Tencerelerde genelde kızartma işlemini kolaylaştırmak için sepet yer alır. Yağdan sonra bu sepet tencereye konulur ve ocağın altı açılır. Belli bir dereceye kadar yağ kızdırılır ve içerisine yiyecekler yavaşça eklenir. Pişme işlemi bittikten sonra sepet yukarı kaldırılarak ürünlerin fazla yağı süzdürülebilir. Elektrik veya basınçla çalışan fritöz ürünlerinin üzerinde ise bir çalıştırma düğmesi yer alır. Özellikle air yani hava dolaşımıyla çalışanlarda sıcaklık ve dakika ayarı bulunur. Bazı ürünlerde bu ayarların yerine yiyecek ismi yer alabilir. Bu isim ayarı olanlar daha kolay ayarlamalar yapılmasını sağlayabilir. Hazneye ürünler konduktan sonra alet çalıştırılır. Daha eşit bir şekilde pişme ve yapışmama gibi nedenlerden dolayı ara sıra yiyecekleri bir kaşık yardımıyla veya sallayarak karıştırmak gerekir. Pişme işlemi bittikten sonra sıra temizleme aşamasına gelir. Airfryerların birçok parçası çıkarılarak elde veya uygunsa makinede yıkanabilir. Endüstri tip gibi derin yağ kullanılanların temizlenmesi de benzerdir. Öncelikle sepet ve kızartmanın yer aldığı hazne yıkanarak kolayca temizleme işlemi yapılabilir. Airfryer fiyatları; makineyse gücü, çalışma prensibi, hacmi, yapışmaz kaplama gibi ek özellikler, maksimum sıcaklık derecesi gibi özelliklere göre farklılaşır. Derin yağ kullanılan fritözler ile hava sirkülasyonu teknolojisini kullananların fiyatları aynı değildir. Derin yağ kullanılan Tefal fritöz ve Tefal yağsız fritöz farklı tasarımlarda oldukları için fiyatları değişiklik gösterir. Siz de lezzetli ve kolay kızartmalar yapmak istiyorsanız, airfryer çeşitlerine göz atabilirsiniz. Farklı markalar tarafından sunulan ürünlerden beğendiklerinizi hemen sipariş edebilirsiniz.