Çeyiz

Çeyiz, yeni evlenecek genç kızlar için hazırlanan eşyalardır. Çeyiz eşyaları arasında giyimden beyaz eşyaya kadar birçok şey bulunmaktadır; fakat bazı çeyizlik eşyalar adet gereği her kızın çeyiz bohçası arasında mutlaka bulunmalı. Bunlar piyasada çeyiz setleri olarak satılmaktadır. Çeyiz setlerinin içerisinde saten gecelik modelleri ve sabahlıklar yer almaktadır. Çeyiz setleri sadece kadınlar için değil, erkekler için de hazırlanmaktadır. Erkek çeyiz setleri içerisinde de saten gecelik takımları ve sabahlık takımları yer almaktadır. Kategorimizde yer alan çeyiz setlerini ve bohça takımlarını inceleyerek dilediğinizi satın alabilirsiniz. Çeyiz setleri, nişan döneminde veya düğün zamanında aileler tarafından hazırlanmakta ve gelinle damada hediye edilmektedir. Kadınlar için hazırlanan çeyiz setlerinin içerisinde çeyizlik gecelikler, sabahlıklar, iç çamaşırları ve tüylü ev terlikleri bulunmaktadır.

Çeyiz seti satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise bedendir. Kişinin standart bedenine uygun ürünlerden hazırlanmış çeyiz setleri son derece kullanışlıdır. Erkek çeyiz setlerinin içerisinde de erkeklere özel gecelik takımları ve robdöşambr vardır. Kadın çeyiz setlerinin içerisindeki gecelikler genelde dantel detaylarla süslenmiş ve saten kumaştan üretilmiştir. Saten, kadın vücudunu olduğundan daha çekici gösterdiği için evlilikte pamuklu pijama yerine saten gecelik kullanılması tavsiye edilir. Hazırlanan çeyiz setleri ve bohça takımları genellikle çeyiz sandıklarında saklanır. Çeyiz sandıkları, eski zamanlarda ahşaptan üretilirken ve ahşap görünümündeyken, günümüzde ise kadife görünümündedir. Hatta bazı çeyiz sandıkları midye görünümünde olduğu için son derece özeldir. Kadifeden veya özel diğer kumaşlardan tasarlanan çeyiz sandıklarının bazılarında özel işlemeler ve boncuklar bulunmaktadır.

Çeyiz sandıkları modelleri için kategorimizde yer alan ürünleri inceleyebilir ve dilediğinizi satın alabilirsiniz. Çeyiz sandığı fiyatları, ürünlerin özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Çeyiz sandıkları daha sonra yatak odalarında kullanılacağı için sandık rengi ile yatak odası renginin uyumlu olmasına özen gösterilmesi tavsiye edilir. Çeyiz sandıkları arasında bir adet büyük boy ve bir adet küçük boy bulunmaktadır. Genelde ikisi üst üst kullanılmaktadır ve küçük çeyiz sandığının içinde kozmetik ürünleri & kişisel bakım ürünleri muhafaza edilmektedir. El işi bohça takımları ve nakışlı çeyiz sandıkları en çok tercih edilen çeyiz ürünleri arasında yer almaktadır.

Çeyiz

için 2,232 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Benzer Kategoriler

Beden

(281)
(278)
(276)
(163)
(30)
(30)
(29)
(13)
(10)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Marka

(1)
(1)
(3)
Bilgiçler (26)
Bondy (93)
(1)
Ceynur (7)
(1)
Dantelux (17)
(29)
(3)
Eddacca (34)
Evsay (72)
(1)
(1)
(1)
(3)
(1)
(3)
(1)
(2)
(3)
(1)
(2)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(154)
ve üzeri (237)
ve üzeri (259)
ve üzeri (260)
ve üzeri (264)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL