ÇEYİZ

Daha Fazla Filtre+
Konum Belirle Seçtiğim konuma özel indirimleri ve aynı gün teslimatlı ürünleri göster.

Çeyiz

Evlilik, öncesinde bir takım hazırlığı beraberinde getiriyor. Bunlardan biri de hem erkekler hem de kadınlar için olan çeyiz hazırlığıdır. Karşılıklı olarak gönderilen bohça takımları içerisinde ise çeşitli ürünler yer alıyor. Siz de çeyiz hazırlığında iseniz ihtiyacınız olanı kategorimizden bulabilirsiniz.

Çeyiz Sandık Modelleri

Çeyiz Sandık Modelleri

Çeyiz sandıklarının modelleri cinsiyete göre değişiklik gösteriyor. Erkek çeyiz sandıkları genelde damatlık görünümü şeklindeyken kız çeyiz sandıklarında dantelli, püsküllü, taşlı modeller yer alıyor. Bu sandık modellerinden çeşitli işlemeleri olanlara da rahatlıkla ulaşırken puf şeklinde kullanabileceğiniz sandık modelini de bulmanız mümkün. Ayrıca birçok renk ile üretilerek her türlü kişisel zevke hitap ediyor. Sandık modellerinin siyah, beyaz, pudra, pembe krem, lacivert gibi renkleri arasından tamamen tercihinize göre seçim yapabiliyorsunuz. Üstelik yine kategorimizde erkekler için çeşitli parfümlü damat tıraş setleri, kadınlar içinse motifli ayna tarak çeyiz seti bulunuyor. Dilerseniz yine bohça seccade set takımlarına ve farklı makyaj kutularına ulaşabiliyorsunuz.

Çeyizde Neler Olmalı?

Çeyizde Neler Olmalı?

Çeyiz hazırlayacaksınız ama içerisine ne koyacağınızı bilmiyorsanız gereken malzemeleri sizler için yazımızda paylaşıyoruz. Her ne kadar basit bir iş gibi görünse de özellikle kızlara kalan ufak tefek eşya kısmı oldukça yoruyor. İlk etapta mutfak için almanız gerekenler misafir için ayrı kendiniz için ayrı yemek takımları, masa örtüleri, tencere- tava setleri, bardak setleri, kepçe, kaşık, spatula ve bıçak setleri, saklama kapları, baharat takımı, kesme takımı, süzgeç, çekmece içi düzenleyicilerdir. Yatak odasına geçtiğinizde ise yastık, yorgan, pile, battaniye, nevresim takımı, yatak örtüsü, dolap askıları, ütü, ütü masası ihtiyaçları karşınıza çıkar. Banyonun olmazsa olmazları arasında ise bornoz, havlu takımları, klozet takımı, sabunluk, banyo lifleri, çamaşır sepeti, klozet fırçası ve diş fırçalık yer alır. Son olarak ise oturma odanız için de perde, sehpa örtüleri, halı, kilim, koltuk örtüsü, kırlentler ve sehpa ihtiyaç dahilinde.

Çeyiz Seti Fiyatları

Çeyiz Seti Fiyatları

Çeyiz seti fiyatları alacağınız sandığın veya setlerin kalitesine, içerisinde olan malzemelere, el işçiliğine ve büyüklüğüne göre oldukça çeşitlilik gösterir. Geniş alana yayılan bu fiyat skalası içinden bütçenize uygun olanı rahatlıkla bulabilirsiniz. Çeyiz sandıkları düğün sonrası genel olarak yatak odasında kullanılmaya devam ettiği için rengini seçerken mobilyalarınız ile uyumlu olması tavsiye edilmektedir. Yoğun katılım olan, hazırlık aşaması uzun ve detaylı geçen düğün ve davet gibi organizasyonlar için ihtiyacınız olabilecek diğer ürünleri de incelemek isterseniz Düğün, Davet, Organizasyon kategorimizi ziyaret edebilir, bu alışveriş sürecini en kısa zamanda tamamlayabilirsiniz.

Çeyiz Alışverişiniz İçin Tüyolar

  • Çeyiz alışverişi uzun bir süreç olduğu için E-ticaret siteleri zaman kazandırır.
  • Mağaza indirimleri çeyiz bütçenizin düşük olmasını sağlar.
  • Havlu, yatak örtüsü gibi ürünlerde pamuklu olanları tercih etmek sağlığınızı olumlu etkiler.

Çeyiz Alışverişinde Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • Çeyiz listesi yapmadan alışverişe çıkmayın.
  • Granit tencere takımlarının garanti süresinin uzun ve ağırlığı yüksek olmalıdır.
  • Nevresim takımlarınız yatak ve yorganınızın ölçüsü ile uyumlu olmalıdır.