Kategoriler

Marka

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Sandık & Bohça

için 409 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Sandık & Bohça

Düğün öncesi geleneklerinden olan çeyiz hazırlama, sandık dizme ve bohça yapma gibi adetler yıllar geçse de varlığını sürdürmektedir. Her zevke uygun olarak tasarlanan ve üretilen bu ürünler içerisinde siz de kendi zevkinize uygun olanları bulabilir, çeyiz dizme sürecinizi çok daha keyifli hale getirebilirsiniz. Erkek, kadın veya unisex olarak kullanılmaya uygun bu ürünler içerisinde siz de evinize en uygun modelleri seçerek gelenekleri devam ettirebilirsiniz. Sandık modelleri kadın veya erkek için olmasına göre çeşitli stillerde üretilebilmektedir. Örneğin, erkek çeyizlerinde çoğunlukla damatlık şeklinde hazırlanan ve üretilen smokin renklerinde ürünler yer alırken kadın çeyiz modellerinde dantelli, taşlı ve daha süslü seçenekler karşınıza çıkacaktır. Bunların yanı sıra sade ve düz modellere de rastlamak mümkün olmakla beraber üretildikleri kumaşlar da deri, kadife gibi farklı seçenekler sunmaktadır. Bohça ise çeyiz sandıklarınızın içerisinde yer alan eşyaları bir arada tutmanıza yaramaktadır. Renk, desen ve model çeşitliliği bohçalarda da oldukça geniş seçeneklerle kullanıcılarına sunulmaktadır. Evlilik öncesi alınan hediyelerin damat ve geline sunulması amacıyla hazırlanan bu takımlar genellikle içerisinde klasikleşmiş şeyleri içermektedir.

Sandık Modelleri ile Çeyizinizi Hazırlayın

Sandık Modelleri ile Çeyizinizi Hazırlayın

Sandık, hem kullanım açısından pratik olması hem de geleneksel olarak düğün öncesi hazırlanan çeyizlik eşyaları içerisinde saklaması nedeniyle kültürümüzde önemli bir eşyadır. Çeyiz toplamak amacıyla kullanıldıktan sonra da çoğu evde eşyaların depolanması amacıyla kullanılan bu kutular farklı boy ve ebatlarda üretilmektedir. Sandık kutu olarak kullanmaya oldukça elverişli bir eşya olmasından dolayı çeyizlik kullanımından sonra da uzun süre evlerde hem eşyaların yerleştirilmesi hem de süs eşyası olarak kullanılmasıyla da bilinmektedir. Farklı modeller farklı amaçlara hizmet etmekte bu nedenle çeşitli ihtiyaçlarınızı karşılayabilmektedir. Ayrıca estetik ve şık görünümlere sahip olmaları sayesinde evlerde süs eşyası olarak da kullanılmaktadır. Ebatları ve modelleri birbirinden farklı olan Sandık fiyatları da değişiklik göstermektedir. Boyutuna, modeline ve malzemelerine göre farklılık gösteren bu ürünlerden özellikle geniş seçenekli ve derin modelleri depolama amacıyla sıklıkla tercih edilmektedir. Eşyalarınızı daha düzenli ve organize şekilde yerleştirmenizi, güvenli şekilde muhafaza edebilmenizi sağlayan bu ürünler dağınıklığı ortadan kaldırmanıza yardımcı olmaktadır. Süs eşyası olarak da kullanılabilen sandıklar dış kaplamasında kadife, kumaş, saten gibi çeşitli seçenekler sunmakta bu nedenle mobilyalarınıza ve ev dekorasyonunuza kolayca uyum sağlamaktadır. İçerisinde yalnızca tek bir bölüm olan modeller kadar birkaç bölmeden oluşan alternatifler de ürünler arasında yer almaktadır. Bu sayede özel eşyalarınızı ayırarak organize edebilir, konforlu bir kullanım imkânı elde edebilirsiniz. Özel eşyalarınızı saklayabilmeniz ve sizden başka kişilerin erişimini engelleyebilmeniz amacıyla üretilen kilitli seçenekler de bulunmaktadır. Dayanıklı ve sağlam malzemelerden elde edilen bu ürünler özel anahtarıyla açılabilmektedir. Plastik, ahşap, kadife, tahta gibi pek çok seçenek sandıkların üretilmesinde kullanılan malzemeler arasında sayılmaktadır. Daha geleneksel ve nostaljik bir görünüme sahip olmaları sebebiyle ahşap ve üzeri kadife kumaş ile kaplanmış seçenekler de en çok tercih edilen modeller içerisinde yer almaktadır. Plastik sandık seçeneklerde ise daha hafif ve kompakt bir kullanım sağlanabilmekte, bu nedenle ürünleriniz kolayca taşınabilmekte, yerleri değiştirilebilmektedir. Dantelux sandık ve bohça ürün seçeneklerini de sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Bohça Modelleri ile Çeyiz Dizmek Çok Daha Keyifli

Bohça Modelleri ile Çeyiz Dizmek Çok Daha Keyifli

Sandıkların içerisindeki eşyaları koymanıza yarayan kumaşlara bohça denilmekle beraber geleneksel olarak asıl anlamı erkek tarafının kız tarafına, kız tarafının erkek tarafına almış olduğu hediyeleri içeren şeylerdir. Bohça seti içerisinde yer alan ürünler kadın için ayrı erkek için ayrı ürünlerden meydana gelmektedir. Kadın erkek olması fark etmeksizin en çok rastlanılan ürün ise genellikle pijama takımlarıdır. Sabahlıklı ve sabahlıksız, günlük kullanıma uygun pijama seçenekleri hemen hemen her bohça takımı içerisinde yer almaktadır. Gelinlere alınan pijama takımları genellikle saten, ipek gibi kumaşlardan tercih edilmekte damat bohçalarında ise yine aynı şekilde sabahlıklı pijama takımları yer almaktadır. Bohça hazırlama geleneği içerisinde en olmazsa olmaz hediyelerden bir diğeri de iç çamaşırlardır. Hem gelin hem damat için hazırlanan hediyeler arasında mutlaka bulunan iç çamaşırları da yine günlük kullanıma uygun veyahut özel günlerde kullanılabilecek şekillerde tercih edilebilmektedir. Pijamaları tamamlayacak şekilde uygun veya farklı modellerde olan ancak mutlaka bohça sandığı içerisinde yer alan terlikler de vazgeçilmez temel hediyeler arasında bulunmaktadır. Gelin ve damadın evlendikten sonra kullanmaları için alınan havlular, çoraplar, setler ve daha pek çoğu bulunmaktadır. Bohça kutusu içerisinde yalnızca kıyafet tarzı tekstil ürünleri değil; ayna, tarak, bakım setleri, parfüm gibi günlük hayatta sıkça kullanılan ürünler de bulunmaktadır. Damada hazırlanan bohça içerisinde tıraş makinesi, cüzdan, kemer gibi ürünler de bulunmaktadır. Geleneğin meydana çıkmasında ve süregelmesindeki asıl amaç damat ve gelinin evlenirken ihtiyaçlarının karşılanmasına yardımcı olmak, aileler arasındaki bağları kuvvetlendirmek ve ekonomik destekte bulunmaktır. Kullanım açısından çoğunlukla günlük hayatta tercih edilebilecek ve hayatlarını kolaylaştıracak ürünlere öncelik verilmekte, alınan hediyeler sayesinde eksikliklerin tamamlanması amaçlanmaktadır.

Sandık ve Bohça ile Evliliğe Adım Adım

Sandık ve Bohça ile Evliliğe Adım Adım

Evlilik yolunda yürüyen gelin ve damadın ihtiyaçlarının karşılanması, hediyelerle gönüllerinin alınması maksadıyla hazırlanan bu sandıkların ve bohçaların içinde yer alan eşyalar kadar kendi modelleri de dikkatleri çekmektedir. Yalnızca depolama işlevi görmesi amacıyla kullanılmamakta, süsleme ve sonrasında kullanım sağlamasıyla da çok yönlü ürünler meydana çıkmaktadır. Bohça süsleme ürünleri sayesinde eşyalarınızı paketleyip sunma aşamasında zevkinizi daha iyi yansıtabilir, dilediğiniz renk ve modeldeki ürünlerden kullanarak unutulmaz şeyler meydana getirebilirsiniz. Tüller, fiyonklar, taşlar ve daha pek çok gösterişli araç, gereç süsleme esnasında sıklıkla kullanılan malzemeler arasında yer almaktadır. Kendinden hazır ve süslü modellere da rastlamak oldukça mümkün olmakla beraber el işçiliği ile üretilen, kaliteli ve dayanıklı malzemelerden meydana getirilen bu bohçalar hem ölümsüz bir anı olarak hem de evinizde pratik şekillerde kullanılarak saklanabilmektedir. Yeni nesil kullanımlar ile çoğalan ve yatak odalarında sıkça kullanılan modellerden birisi de puf şeklinde üretilen sandık çeyizi olarak karşınıza çıkmaktadır. Yatak odalarında veya giyinme odalarında tercih edilen üzerinde oturabilmenizi sağlayacak bir minder bulunan ve çoğunlukla kadife kaplı olarak tercih edilen bu ürünler hem şık hem fonksiyonel birer alternatif sunmaktadır. Bohça modelleri içerisinde yer alan bir diğer klasikleşmiş ürün ise seccadedir. İçerisinde özel bir işçilik ile üretilmiş ve özenli malzemelerden elde edilmiş seccadelerin yer aldığı bu seçenekler dışında banyo lifi, banyo havlusu gibi ürünlerin yer aldığı modeller de bulunmaktadır. Eşyalarınızı aldıktan ve paketleme aşamasına geçtikten sonra bohçalama işlemini yapabilir, en son ürünlerinizi tamamını süslemek için bohça tülü gibi çeşitli malzemelerden faydalanabilirsiniz. Hem kullanım kolaylıklarına hem fonksiyonlarına hem de modellerine göre sandık ve bohçaların fiyatları değişiklik gösterebilmektedir. Kullanılan malzemelerin yapısı, ürünlerin boyutları, işçilikleri ve pek çok özellik fiyatlandırma aşamasında önemli bir rol oynamaktadır. Siz de evlilik öncesi bu keyifli adımı atabilir, sayfamızı inceleyerek yer alan sandık ve bohça modellerine göz gezdirebilir, fiyatları inceleyebilir hatta sevdiğinize veya kendinize düğün öncesi unutulmaz bir hediye verebilirsiniz.