Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Yaş

Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Marka

Tox
4M
Ece
Lc
4m
Hcx
Hyd
KS
Başka bir kelime deneyin

Cinsiyet

Başka bir kelime deneyin

Parça Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Eğitici Oyuncaklar

için 12,843 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Eğitici Oyuncaklar

Oyuncaklar, çocukların ilk arkadaşları ve ilk öğrenme araçlarıdır. Bu nedenle çocukların hayatında oldukça önemli bir yerleri vardır. Çocuklar için her çeşit oyuncak önemli iken eğitici oyuncaklar onlar için çok daha farklı bir yere sahiptir. Eğitici oyuncaklar; duyu gelişimi, konuşma ve telaffuz gelişimi, empati kurma yeteneği, paylaşmayı öğrenme, zihinsel becerilerin gelişmesi, motor becerilerinin gelişmesi, renkleri, şekilleri ve farklı nesneleri tanıma açısından çocuklara büyük yardımı dokunan oyuncak modellerinin başında gelir. Bu nedenle özellikle 0 – 6 yaş aralığında olan çocuklar için eğitici oyuncakların tercih edilmesi gerekir. Her bir yaş grubu için seçebileceğiniz farklı oyuncak modeli bulunur. Bu nedenle doğru yaş için doğru çocuk oyuncakları ve parti ürünlerini tercih etmeniz çok önemlidir.

 Eğitici Oyuncak Nedir?

Eğitici Oyuncak Nedir?

Çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimleri açısından oyun oynamaları oldukça önemlidir. Çocukların oynadıkları oyunlar ve özellikle oyuncaklar onların ilk öğretmenleri görevini görür. Çocuklar için üretilmiş olan yüzlerce farklı oyuncak modeli vardır. Eğitici oyuncaklar, çocukların farklı alanlarda gelişimlerini destekleyen ve onların motor gelişimleri açısından oldukça önemli nesnelerdir. Sıradan oyuncakların yanı sıra bir amaca hizmet etmek için üretilmiş olan eğitici oyuncaklar farklı kategoriler ile satışa sunulur. İlk olarak çocukların bilişsel eğitimlerini geliştirmeyi amaçlayan oyuncaklar onların renkleri öğrenmesini, geometrik şekilleri tanımalarını ve sesleri öğrenmelerini destekler. Sesli eğitici oyuncaklar sayesinde çocuğunuzun hayvan seslerini öğrenmesini sağlayabileceğiniz gibi belli başlı kelimeleri öğrenmesini ve doğru telaffuz etmesini de sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte eğitici oyuncaklar çocuklar için vazgeçilmez bir arkadaş görevi görürler. Bu oyuncak modelleri sayesinde çocuklar empati kurmayı ve paylaşmayı öğrenirler. Özellikle 0 – 6 yaş aralığında çocukların zihinsel gelişimini desteklemek amacı ile eğitici oyuncaklar ile oynamaları gerekir. Eğitici oyuncaklar çocukların farklı açılardan gelişmesi için çok önemli yardımcılardır. Her yaş aralığı için tercih edilebilecek olan farklı türlerde eğitici oyuncak çeşitleri bulunur. Bu nedenle çocuğunuzun yaşına ve gelişmesi gereken becerilerine uygun olarak eğitici oyuncakları tercih ederek çocuğun gelişimine katkı sağlayabilirsiniz. Eğitici oyuncaklar denildiği zaman akla sadece sesli oyuncaklar gelmesi yanlıştır. Çocuğunuza alacağınız bir yapboz ile onun parçaları birleştirme ve bağlantı kurma becerisini geliştirmesini sağlayabilirsiniz.

 Çocuklar İçin Eğitici Oyuncakların Önemi

Çocuklar İçin Eğitici Oyuncakların Önemi

Çocukların hayatında oyuncakların yeri her zaman hem çok önemli hem de çok değerlidir. Bir oyuncak çocuğun hem zihinsel hem de fiziksel becerilerinin gelişmesine neden olurken onun duygusal açıdan gelişmesine de büyük bir katkı sağlayacaktır. Oyuncaklar, çocuğun hayal güçlerinin geliştirilmesi açısından da oldukça önemli bir yere sahiptir. Çocukların ilk arkadaşları oyuncaklarıdır. Oyuncakları sayesinde arkadaşlık duygusunu ve empati kurmayı öğrenebildikleri gibi eğitici oyuncak çeşitleri ile de gelişimlerini sağlayacaklardır. Eğitici oyuncakların her yaş grubu için hitap ettiği farklı bir işlevi vardır. İlk olarak 6 aylık ile 1 yaşında olan çocuklar öğrenmeye yeni yeni başlar. Bu nedenle özellikle motor gelişimlerinin desteklenmesine katkı sağlayacak oyuncaklar onlar için oldukça önemlidir. Eğitici blok oyuncaklar, davul ya da piyano gibi sesleri ve enstrümanları tanımasını ve kulağını geliştirebilecek oyuncaklar ve bunların yanı sıra öğretici görsellere sahip olan kitaplar bu yaş aralığı için oldukça uygundur. 2 yaşına gelmiş olan çocuklar için ise oyuncak seçimi daha farklı olmalıdır. Artık çocukların analitik düşünme yeteneklerini geliştirmeleri için uygun oyuncakları tercih etmelisiniz. Özellikle büyük parçalı oyuncaklar ve lego gibi oyuncaklar tercih edilmelidir. 3 – 5 yaş eğitici oyuncakları ise çocukların zihinsel gelişimine hitap edecek şekilde olmalıdır. Çocukların günlük hayatla alakalı fikir sahibi olmaları ve başlangıç düzeyinde bilimsel bilgileri öğrenmesi için oyuncakların önemi oldukça büyüktür. 3 – 5 yaş aralığında olan çocuklar için daha çok organları öğrenebilecekleri, matematik ile tanışmalarını sağlayacak rakamların olduğu oyuncaklar tercih edilmelidir. Bunların yanı sıra geometrik şekillerin bulunduğu oyuncakları da tercih edebilirsiniz. Daha büyük çocuklar için ise yeteneklerini ortaya çıkarabileceği oyuncakları tercih edebilirsiniz. Çocukların kendilerini tanımaları ve yaratıcılıklarını geliştirebilmeleri açısından oyuncaklar oldukça önemlidir. Bu nedenle uygun oyuncak seçimi çok önemlidir. Eğitici oyuncak seçerken dikkat etmeniz gereken pek çok nokta vardır.

 Eğitici Oyuncak Seçilirken Nelere Dikkat Edilir?

Eğitici Oyuncak Seçilirken Nelere Dikkat Edilir?

Eğitici oyuncaklar, çocukların gelişimi açısından oldukça önemli nesnelerdir. Bu nedenle özellikle çocuğunuz için bir eğitici oyuncak almak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. İlk olarak eğitici oyuncak seçerken çocuğunuzun yaşını göz önünde bulundurmalısınız. Her yaş grubuna özel olarak üretilmiş ve her yaşa hitap eden farklı eğitici oyuncaklar vardır. Örneğin 6 yaşında bir çocuk için oyuncak seçeceğiniz zaman bebek eğitici oyuncakları almanız yanlış bir tercih olacaktır. Çünkü çocuğunuz için bu oyuncak sıkıcı gelecek ve dikkatini çekmeyecektir. Çocuğunuz için alacağınız eğitici oyuncağın mutlaka onun ilgisini çekecek bir nitelikte olması gerekir. Örneğin 2 yaş eğitici oyuncaklar ile çocuğunuzun işitme duyusunu geliştirmeyi hedef alırken 7 yaş eğitici oyuncaklar sayesinde ona harfleri ve rakamları, geometrik şekilleri öğrenebileceği oyuncakları tercih edebilirsiniz. Eğer çocuğunuz görsel olarak daha renkli ve hareketli oyuncaklardan hoşlanıyorsa buna uygun bir seçim yapmalısınız. Eğer çocuğunuz daha çok ses çıkaran oyuncaklardan hoşlanıyorsa sesli eğitici oyuncaklar tercih ederek onun ilgisini daima canlı tutabilirsiniz. Çocuklar özellikle 0 – 3 yaş aralığında duyuları öğrenme eğilimindedir. Çocukların eğlenirken öğrenmesini sağlamak için buna uygun olan bir oyuncak tercih etmelisiniz. Çocuklar için eğitici oyuncaklar seçilirken dikkat edilmesi gereken en önemli noktaların başında temizlik geliyor. Seçmiş olduğunuz oyuncağın kolay temizlenebilir bir nitelikte olması çok önemlidir. Çünkü oyuncaklar her yer ile temas ettiği için mikrop ve bakteri toplayabilir. Zaman zaman temizlenmesi gerekir. Bu noktayı da göz ardı etmemelisiniz. Çocuğunuz için almış oyuncağın niteliği ne olursa olsun güvenlik açığı doğurmamalıdır. Özellikle henüz keşfetme aşamasında olan çocuklar için küçük parçaları oyuncakların yanı sıra daha büyük parçalar almalısınız. Çocuğunuzun oyuncağı yutması ya da farklı sağlık sorunlarına yol açmasının önüne geçmelisiniz. Sivri ya da keskin yanları olan oyuncakları tercih etmemelisiniz. Bu oyuncaklar da çocuğunuzun zarar görmesine neden olabilir. Eğitici oyuncaklar çocukların zihinsel ve fiziksel gelişime hitap edebileceği gibi görsel açıdan da onlara hitap etmelidir. Bu nedenle Plus Plus eğitici oyuncaklar gibi alternatifler oyuncaklar seçmeniz çocuğunuzun ilgisinin daima canlı kalmasına neden olacaktır.

 Eğitici Oyuncakların Özellikleri Nelerdir?

Eğitici Oyuncakların Özellikleri Nelerdir?

Eğitici oyuncakların birbirinden farklı özellikleri vardır. Bu özellikler sayesinde çocukların zihinsel, fiziksel ve psikolojik gelişimlerinde büyük rol oynarlar. Eğitici oyuncakların özellikleri arasında onlarca farklı madde vardır. İlk olarak eğitici oyuncaklar, çocukların sosyal becerilerinin oluşmasında ve gelişmesinde büyük katkı sağlar. Eğitici oyuncakların en önemli özelliklerinden bir diğeri ise çocukları gerçek hayatta karşılaşabilecekleri şeyler ile tanıştırmasıdır. Örneğin çocuğunuza doktorluk ile ilgili şeyleri öğrenebileceği bir eğitici oyuncaklar seti alabilirsiniz. Bu set sayesinde çocuğunuz insan vücudunu tanıyarak organların hangi işlevleri yerine getirdiğini öğrenebilir. Bunun yanı sıra çeşitli blok oyuncakları ile çocuğunuz bir bina yapmaya çalışırken daha sağlam nasıl olur sorusunu kendine sorarak bu anlamda analitik düşünce yapısını geliştirecektir. Eğitici oyuncaklar, çocukların bilişsel gelişimleri açısından çok önemli bir yer tutar. Çünkü çocukların ilk öğretmenleri oyuncaklarıdır. Oyuncakları sayesinde renkleri, hayvanları, sayıları ya da harfleri öğrenebilirler. Bunun dışında ezber ve problem çözme yeteneklerini de geliştirme fırsatı bulurlar. Çocuğunuz için tercih edeceğiniz bir eğitici masa oyunu seti ile hem işitsel hem de görsel açıdan yeni şeyler keşfetmesini sağlayabilirsiniz. Bebekler için eğitici oyuncaklar denildiği zaman akla gelen ilk özellikleri motor becerilerini geliştirmeye yönelik, çok fonksiyonel oyuncaklar olduğudur. Bebekler özellikle çevreyi keşfetme süreçlerinde el, ayak ve parmaklarını kullanabilmeleri için motor becerilerini geliştirmeleri gerekir. Bebeğiniz için tercih edeceğiniz doğru oyuncak sayesinde motor gelişimine katkı sağlayabilirsiniz. Eğitici oyuncakların özellikleri arasında bir diğer konu ise hayal gücünü geliştirmesi gelir. Oyuncaklar sayesinde çocuğunuz hayal gücünü kullanmayı öğrenir. Hayal güçleri ile birlikte yaratıcılıkları da gelişir. Çocukların duygusal gelişimlerini desteklemek amacı ile üretilmiş olan oyuncaklar onların duygusal gelişimlerine çok büyük katkı sağlar. Çocukların oyuncaklar sayesinde paylaşmayı, grup oluşturmayı ve bir oyunu sürdürmeyi öğrenirler. Böylece yeni arkadaşlık ilişkileri kurmanın yanı sıra insan ilişkilerini de öğrenmeye başlarlar. Eğitici oyuncaklar fiziksel olarak da farklı özelliklere sahiptir. Bu oyuncaklar birbirinden farklı renklerde olabildiği gibi sesli olarak da karşımıza çıkabilir. Ayrıca üretimlerinde de farklı farklı malzemeler kullanılır. Çocuğunuzun sağlığı için oyuncağın üretildiği malzemeyi araştırmalı ve kimyasal maddelerden uzak durulan oyuncakları tercih etmelisiniz.

 Eğitici Oyuncak Modelleri ve Fiyatları

Eğitici Oyuncak Modelleri ve Fiyatları

Eğitici oyuncaklar, çocukların hayatında oldukça önemli bir yere sahiptir. Çocukların hem sosyal becerilerinin hem de fiziksel becerilerinin gelişmesi açısından çeşitli faydaları vardır. Eğitici oyuncaklar farklı amaçlara hizmet eder. Bu nedenle birbirinden farklı eğitici oyuncak modelleri bulunur. İlk olarak okul öncesi eğitici oyuncaklar çocukların daha çok motor becerilerinin gelişmesi açısından katkı sağlar. Bunun yanı sıra yaş aralığına göre seçeceğiniz oyuncaklar ile onların zihinsel gelişimlerine de katkı sağlayabilirsiniz. Eğitici oyuncak modelleri arasında en çok tercih edilen ürünlerden bir tanesi de eğitici blok oyuncaklar olarak karşımıza çıkar. Eğitici blok oyuncaklar, çocukların amaç sonuç ilişkilerini kuvvetlendirmesi açısından oldukça önemlidir. Birbiri ile uyumlu parçaları bir araya getirme konusunda beceri kazanırlar. Buna ek olarak çeşitli yapbozlar da tercih edilebilir. Ebeveynlerin oyuncak seçimi sırasında dikkat ettiği en önemli noktalardan bir tanesi de oyuncağın sağlıklı malzemeler kullanılarak üretilmiş olmasıdır. Ahşap eğitici oyuncaklar bu anlamda en çok tercih edilen ürünlerin başında gelir. Ahşap, çocukların sağlığı açısından herhangi bir tehlike arz etmediği ve temizliği kolay olduğu için sıklıkla tercih edilen oyuncak türleridir. Çocuğunuzun gelişimi için ahşap kullanılarak üretilmiş olan onlarca farklı oyuncak bulabilirsiniz. Eğitici oyuncak modelleri arasında seçim yapılacağı zaman dikkat edilmesi gereken en önemli nokta yaş aralığıdır. Eğitici oyuncaklar 3 – 4 yaş aralığı için farklı amaçlar taşıyorken bebekler için farklı amaçlar taşır. Bebekler için eğitici oyuncaklar daha çok duyularına hitap ederek onları dış dünya ile tanıştırmayı hedeflerken daha büyük çocuklar için olan oyuncaklar ise onların gerçek hayatla bağlantı kurmalarını sağlayacak şekilde tasarlanır. Örneğin 6 yaş eğitici oyuncaklar, daha çok çocukların öğrenmesine katkı sağlayacak niteliktedir. Örneğin çeşitli şekillerde hazırlanmış olan alfabe kartları, sayıların kullanıldığı oyuncaklar bu yaş grubu için oldukça uygundur. Siz de çocuğunuz için eğitici oyuncak çeşitleri arasından seçim yaparken ilk olarak yaş kriterini sonrasında ise çocuğunuzun beğenilerini göz önünde bulundurarak tercih yaparsanız doğru oyuncak modelini bulmanız kaçınılmaz olacaktır. Eğitici oyuncak fiyatları da farklı faktörlere bağlı olarak değişir. Oyuncağın kaç parçadan oluştuğu, üretildiği malzeme ve işlevselliği fiyatı belirleyen önemli etkenler arasında yer alır. Dilerseniz eğitici bloklar için de sayfamıza bakabilirsiniz.

Eğitici Oyuncaklar Nasıl Olmalıdır?

Eğitici oyuncaklar nasıl olmalıdır sorusunun cevabı çocuğun yaşına ve geliştirilmesi gereken becerilerine göre farklılık gösterir. Çocuğunuzun için oyuncak seçerken yaş faktörünü göz ardı etmemelisiniz. Örneğin bebeklerin yeni ayaklanmaya başladıkları ve etraflarını keşfettiği dönemlerde parmaklarını ve ellerini doğru kullanabilmeleri açısından motor becerilerini geliştirmelerine destek olan oyuncaklar tercih edilmelidir. Bunun yanı sıra 6 yaşına gelmiş bir çocuk için ise artık motor becerilerini değil bilişsel eğitimini geliştirmesine destek olacak oyuncaklar tercih edilmelidir. Çünkü bu yaşta çocukların eğitim hayatına hazırlanması açısından oyuncaklar büyük bir yere sahip olacaktır.

Eğitici Oyuncaklar Ne Zaman Kullanılmalıdır?

Eğitici oyuncaklar genellikle 0 – 6 yaş aralığında olan çocukların kullanımı için uygundur. Bu yaş aralığında olan çocuklar günün büyük çoğunluğunu oyun oynamakla geçirdikleri için çoğu şeyi oyun oynayarak öğrenirler. 0 – 6 yaş aralığı için eğitici oyuncaklar çocukların duyularına hitap etmelidir. Çıngıraklar ya da hayvan sesleri çıkaran oyuncaklar onlar için uygun olabilir. 6 ay – 1 yaş aralığı için artık motor gelişimini destekleyen oyuncakların tercih edilmesi gerekir. Üst üste koyabileceği blok eğitici oyuncaklar, renkli ve görsel açıdan bolluğu olan kitaplar bu yaş aralığı için tercih edilebilir. 2 yaş için eğitici oyuncaklar ise daha çok analitik düşünmeyi destekleyici özellikler sahip olmalıdır. Çocukların denge kavramını öğrenmesini sağlayan ya da iç içe geçmeli oyuncaklar tercih edilebilir. 3 – 5 yaş aralığı için ise tercih edebileceğiniz eğitici oyuncaklar daha çok gerçek hayatla bağlantılı olmalıdır. Çocukların zihinsel gelişimlerine katkı sağlayacak nitelikte olmalıdır. Basıldığı zaman ses çıkaran tuşlu oyuncaklar, çeşitli meslek dallarını tanımaları için geliştirilen oyuncak setleri bu yaş aralığı için uygun olabilir.

Eğitici Oyuncak Temizliği Nasıl Yapılır?

Eğitici oyuncakların çocukların gelişimine sağladığı katkının yanı sıra temizlikleri de oldukça önemlidir. Zaman zaman oyuncakların temizlenmesi çocukların sağlığı açısından dikkat edilmesi gereken bir noktadır. Eğitici oyuncaklar genellikle yıkanabilir formda olan oyuncaklar değildir. Bu nedenle silinmesi gerekir. Oyuncakların sirkeli su ile silinmesi gerekir. Sirke hem bakterilerin oluşumunu engelleyecek hem de oyuncaklarda meydana gelebilecek olan kötü kokuları engelleyecektir. Fakat eğer oyuncaklarda bir ses mekanizması varsa arasına su kaçmasını önlemeniz gerekir. Eğer su kaçarsa oyuncağın bozulmasına neden olabilirsiniz. Eğer oyuncak pelüş ve içerisinde herhangi bir mekanizma yoksa gerekli sıcaklığı ayarlayarak çamaşır makinesinde yıkayabilirsiniz. Bu da oldukça hijyenik bir çözüm olacaktır.