Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Kaydırak

için 308 sonuç bulundu.

Kaydırak

Çocukların gelişimi için oyuna ayrılan zamanın önemi büyüktür. Bu yüzden aile bireyleri tarafından çocuğun gerektiği kadar ve kaliteli zaman geçirebileceği oyun alanlarına yönlendirilmesi çocuk için gerekli olmaktadır. Bu alanlar sokaklardaki çocuk parkları ya da çocuğun varsa gittiği bir okul, kreş bulunuyorsa oradaki oyun alanı olabilmektedir. Çocuklar burada oyun oynarken fiziksel ve diğer çocuklarla iletişimde bulunarak da sosyal gelişimini tamamlayabilmektedir. Ancak ebeveynler tarafından her zaman çocukları bu alanlara götürmek mümkün olmayabilmektedir. Gerek hava şartları gerekse anne babanın iş yükünün yoğunluğu sebebiyle çocuğun parka gidebilme sıklığı azalabilmektedir. Bu durum söz konusu olduğunda çocuğun oyun ihtiyacının karşılanabilmesi için ev tipi oyuncaklar tercih edilebilmektedir. Bunların en başında da ev tipi kaydırak gelmektedir. Kaydırak çocukların merdiven inip çıkma yeteneklerini geliştirirken gelişmekte olan kaslarının güçlenmesine de yardımcı olmaktadır. Ev tipi kaydıraklar kolay kurulumları ve rahat yapıları sebebiyle çocuklara parkta oynadıkları oyun zevkini evde de yaşayabilme fırsatı sunmaktadır. Sadece ev içinde değil bahçeli herhangi bir alan bulunuyorsa çocuğa açık havada da oyun alanı yaratmak mümkün olacaktır. Böylece hem temizliğinden emin olunan bir alanda güvenli bir oyun saati geçirilmiş hem de çocuk günün istediği saatinde bu alandan faydalanabilmiş olacaktır.

Kaydırak Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaydırak Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaydırağı seçerken dikkat edilecek noktalar kadar kaydırak seçiminden sonra uygulanacak temizlik için de birçok önemli kriter bulunmaktadır. Kaydırak tek bir tip oyun oynama alanı olmadığı için birçok model içerisinden biri seçilmek durumdadır. Bu seçimden sonra da seçilen kaydırağa göre bir temizlik yöntemi uygulamak esas olacaktır. Kapalı ve açık modeller için başka ürünler ve yöntemler kullanılması gerekmektedir. Şişme kaydırak bu modeller arasında diğerlerine kıyasla daha farklı bir temizlik gerektiren model olmaktadır. Diğer kaydırak türlerinde bir temizlik ürünü seçilerek su ve uygun bez kullanımı yoluyla temizlik gerçekleştirilebilmektedir. Şişme kaydırak temizliğinde ise kullanılan materyal diğerlerinden daha farklı olduğu için temizliği için de farklı ürün ve yöntemler kullanılmalıdır. Plastik ve metal materyal kullanılarak yapılan kaydıraklar daha dayanıklı olduğu için temizlik ürünü seçiminde biraz daha esnek davranılabilmektedir. Ancak şişme kaydıraklar da bu durum daha hassasiyetle dikkat edilmesi gereken bir durum olmaktadır. Şişme olan kaydıraklarda plastik ve metal gibi aşınma ya da soyulma daha az görülen bir durumdur. Bu aşınma gerçekleşmeden direkt kullanımı tamamen bitirecek şekilde bir zedelenme de görülebilmektedir. O yüzden çocuğun kilo ve boy yapısına göre bir şişme kaydırak seçilmesi uygun olacaktır. Temizlikte genellikle ilk adım olarak, kullanılan materyalin dışına zarar vermeyecek ve çocuk için herhangi bir sağlık problemine yol açmayacak şekilde bir ürün seçerek bu işleme başlamak daha doğru olacaktır.

Evde Kaydırak Kurarak Çocuğunuza Oyun Alanı Yaratın

Evde Kaydırak Kurarak Çocuğunuza Oyun Alanı Yaratın

Çocuklar gün içerisinde oyun oynama ihtiyacı, fiziksel aktivitede bulunarak kas ve zihinsel yapılarını geliştirmeyi amaç edinen alanlarda oyun oynamalarına yardım edecek şekilde düzenlenmelidir. Bunun için de en iyi alternatiflerden biri parkla ve oyun bahçeleridir. Bu alanlar çocuğa sosyalleşme ve toplu halde bir eğlence metodu geliştirmeye yardımcı olmaktadır. Ancak her zaman ebeveynlerin iş yoğunluğu ve benzeri sebepler yüzünden çocukların bu oyun alanlarına erişimi yeteri kadar sağlanmayabilmektedir. Bu gibi durumlarda ise ev içerisinde oynanacak oyunların önemi daha da önemli hale gelecektir. Özellikle evde bir bahçe alanı varsa çocuğun çıkıp temiz hava alarak, gün içinde güneşin yararlı ışınlarından faydalanarak güvenli biçimde oyun oynaması mümkün olacaktır. Evde bahçe bulunmaması halinde de bu alanı yaratmak artık mümkün sayılmaktadır. Ev tipi için tasarlanmış daha küçük ve temizliği kolay olan materyallerden yapılan oyuncaklarla çocuklara bu alanı sağlamak mümkündü. Evde çocuk için yaratılan oyun alanlarının çocuk için büyük bir alternatif olduğu gözlenmektedir. Evde böyle bir oyun alanı yaratılması çocuk için mevsim ve hava şartları fark etmeksizin daimi bir eğlence alanı bulmasını sağlamaktadır. Çocukların oyun alanlarında çok severek kullandığı kaydıraklar da ev tipi halinde ev içerisine kurulabilir ve oynanabilir hale getirilmiştir. Bu kaydırak tipleri sayesinde ev içinde güvenli bir oyun alanı yaratılmış olmaktadır. Dışarıdaki oyun alanlarında bulunan kaydırakların hijyenik açıdan da sağlığa uygun olup olmadığının tespitinin yapılması zor olmaktadır. Evde oluşturan bu kaydıraklar sayesinde ebeveynler de daha huzurlu ve güvenerek çocuklarına bir eğlence alanı tesis etme olanağına sahip olacaklardır. Bu alan sayesinde çocuklar hem fiziksel olarak hareket kabiliyetlerini geliştireceklerdir hem de dışarıdaki olumsuz hava şartlarından etkilenmeden olabildiğince uzaklaştırılmış olacaklardır. Yazın çok sıcak olduğu günlerinde ya da kışın rüzgarlı, yağmurlu, çocuk için uygun olmayan hava şartlarının yaşandığı günlerinde evin içinde oyun oynanabilecek bir alan bulunması çocuklar için oldukça faydalı olacaktır. Diğer ev tipi oyuncaklarla da desteklenerek oldukça zengin bir aktivite alanı oluşturma imkanı böylece sağlanmış olacaktır. Özellikle bu kaydırak bahçe gibi geniş bir alana kurulacaksa set halinde salıncak ve diğer oyuncakları da barındıran modeller tercih edilebilmektedir. Kaydırak ile edinecekleri her edinimi diğer oyuncaklar sayesinde çeşitlendirebilmek böylelikle mümkün hale gelmiş olur. Bu yolla çocuk aynı zamanda birçok aktiviteyi yaparak farklı kaslarının gelişimini destekleyebilmektedir. İsterseniz bahçe ve plaj oyuncağı kategorisinden modelleri inceleyebilirsiniz.

Kaydırak Alırken Hangi Noktalara Dikkat Edilmelidir?

Kaydırak Alırken Hangi Noktalara Dikkat Edilmelidir?

Ev tipi oyuncak kaydırak alırken çocuğun sağlığı açısından dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. En başta çocuğun yaşına ve vücut tipine göre bir kaydırak seçildiğinden emin olmak gerekmektedir. Satın alınan kaydırak için önerilen yaş grubunun dışında çocuğun özel bir durumu varsa bu durum da göz ardı edilmemelidir. Tercih edilecek kaydırak modelinin materyaline de dikkat etmek önemli bir kriterdir. Kaydırak modelleri arasında materyal seçimi için genellikle iki tür bulunmaktadır. Bunlar plastik ve metal kaydıraklar olarak ayrılmıştır. Bu iki materyale karşı çocukta özel bir hassasiyet olup olmadığı ilk etapta kontrol edilmelidir. Herhangi bir hassasiyet ya da alerjik reaksiyon yoksa bu iki materyalden biri seçilebilmektedir. Metal bir kaydırak seçilecekse çocuğun çok küçük yaşlarda olmamasına özen gösterilmelidir. Oyun esnasında sert bir materyalden yapılmış olan metale bir yerini çarpma ihtimali ne kadar büyük yaştakiler kullanırsa o kadar iyi olacağını gösteren bir işarettir. Yaş kriterine göre kaydırak seçilirken buna da dikkat edilmesi önemlidir. Materyal seçimi bir de temizlik anlamında ayrımlara tabii tutulabilmektedir. Hangi materyalden alındıysa ona uygun bir biçimde temizlik yapılması önemlidir. Metal için dış kaplamayı aşındırmayacak ve zararlı maddelerin gün ışığına çıkmayacağı bir temizleme ürünü kullanmak doğru olacaktır. Plastik için de aynı şekilde soldurmayacak ve dış yapıyı zedelemeyecek bir temizleme ürünü seçilmelidir. Bunun dışında şişme ve kapalı kaydıraklar da bulunmaktadır. Şişme kaydıraklarda alırken materyalin sağlamlığı önemlidir. Plastik ve metalin yanı sıra şişme kaydıraklar için de ayrı bir temizleme şekli ve ürünü bulunmaktadır. Ardından alınan kaydırağın biçimsel özelliklerine de bakmak gerekmektedir. Kaydırağın ebatları, kaydırağın kayma alanının ne kadar dik olduğu ve merdiven yüksekliği gibi konular da belirleyici olmaktadır. Çocuğun bu merdiveni rahatlıkla çıkabilmesi ve çıkılan yükseklikte rahat bir şekilde yürüyebilmesi önemlidir. Aksi takdirde kaydırak ya işlevsiz hale gelip çıkılamayacaktır ya da merdiven yüksekliği çocuk için bir risk oluşturacaktır. Bu yüzden yüksekliğe de dikkat edilmesi gerekmektedir.

Kaydırak ve Güvenli Oyun Alanlarının Çocuk Gelişimine Katkısı

Kaydırak ve Güvenli Oyun Alanlarının Çocuk Gelişimine Katkısı

Çocukların hem bedensel hem zihinsel hem de psikolojik açıdan sağlıklı bir hayat sürebilmesi için eğlenmeye, hareket etmeye ve sosyalleşmeye ihtiyaçları olmaktadır. Çocukların özellikle oyun çağındaki dönemde, hareket etmesi sağlığı için en önemli faktörlerden biri olmaktadır. Oyun oynamak ve oyun parklarında fiziksel ve sosyal bir aktivitede bulunmak kendilerini ifade edebilmesine ve ilerde karşılaşılacak olası sorunlara daha çabuk adapte olup çözüm bulmalarına yardım sağlamaktadır. Psikolojileri üzerinde iyileştirici bir etkisi olmaktadır. Uyku düzenleri için de yararlı olan bu oyun oynama döneminde kaydıraklar da çocukların en çok tercih ettikleri arasındadır. Bebek kaydırak, su kaydırakları, bahçede kullanılabilen kaydıraklar ve benzeri bunlar arasında en çok kullanılanlardır. Çocukların bu kaydırakları kullanarak oyun alanlarında vakit geçirmesi fiziksel gelişim ve aktivitelerine yararlı olmaktadır. Oyun alanlarında her yaş grubunda çocukla tanışabilir ve onlarla vakit geçirebilir durumdadırlar. Sadece dışarıda değil bu oyun alanını evin içine kurmak da ev tipi kaydıraklar sayesinde mümkün olmaktadır. Bu ev tipi kaydıraklardan istenen verimin alınabilmesi için dikkat edilmesi gereken noktalar, kaydırağın ölçülerinin çocuğun kilo boy ve yaşına uygun olmasıdır. Gelişmekte olan bir çocuğun en büyük ihtiyaçlarından biri olan oyun oynama ihtiyacını eve taşıyan oyun çadırı ve kaydıraklar ulaşılabilirlik açısından da herkesin kolayca elde edebileceği bir durumdadır.

Kaydırak Modelleri

Kaydırak Modelleri

Kaydıraklar ev içerisinde kullanıma uygun olmak üzere birçok modelden oluşmaktadır. Bu durum da çocuğunuzu evden çıkaramayacağınız durumlarda sizin için kurtarıcı olacaktır. Bu oyuncak kaydırak modellerinin içerisinde evin hangi alanında kullanılmak istendiğine bağlı olarak değişik seçenekler bulunması mümkündür. Eğer bahçeli bir evde oturuluyorsa çocuk için daha geniş bir oyun alanı kurmak mümkün olmaktadır. Bu nedenle set halinde bulunabilecek salıncaklı ve basket potası bulunan kaydıraklar da tercih edilebilmektedir. Bahçe için seçilecek olan kaydırakların ebatları da evin içinde kullanılacak olanlardan farklı olmaktadır. Bahçe için tercih edilecekse uzun kaydırak ev için tercih edilecekse daha küçük kaydırak seçmek daha sağlıklı olacaktır. Boyut anlamında da kısa ve uzun seçenekleri bulunan kaydıraklarda bahçe kullanımları için uzun kaydırak tercih etmek çocuk için bu alanı daha keyifli hale getirmeye yarayacaktır. Kısa kaydıraklara göre daha fazla merdiven çıkılması ve daha dik bir yükseklikten kayılması gereken bu kaydıraklarda yaş grubunun daha büyük kesimlerinde kullanılması uygun olmaktadır. Yaş grubu gibi bir ayrım yapılmış olsa da çocuğun gelişim evresine bağlı olarak bahçede ya da ev içinde kullanıma uygun bir modelde kaydırak bulmak mümkündür. Evinizin konforunda ve güvenliğinde çocuğunuzun oyun oynamasını bu kaydırak modelleri ile sağlayabilirsiniz.

Kaydırak Nasıl Kurulur?

Çocukların beden sağlığı ve gün içindeki hareketleri açısından sağlıklı olan materyallerden yapılan kaydıraklar, gün içinde kaliteli ve eğlenceli vakit geçirmelerini sağlamaktadır. Bu kaydıraklar sokakta ve evde de kullanılabilir hale getirilmiş olmaktadırlar. Evde kullanılacak kaydırakların kutu açılımı ve kurulumu kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Kaydıraklar türü ve özellikleri bakımından çok çeşitli seçeneğe sahiptir ve kurulumu şeklinden ebatına göre değişiklik gösterebilir. Ancak genel olarak iki veya üç parçanın birbirine monte edilmesiyle oluşturulur. İki genel parçası bulunmaktadır. Bunlar merdiven ve kaydırak şeklindedir. Bu iki kısım vidalar ile sıkılır ya da gediğine oturtularak sağlam hale getirilir. Böylelikle kurulum sağlanır. Bu kurulum için kaydırakların içinden çıkan kullanım kılavuzundaki şekilli anlatımdan da yararlanılabilir. Renk ve boyut seçimi konusunda birçok seçenek barındıran bu kaydıraklar çocukların ruhsal, bedensel ve zihinsel gelişime katkıda bulunmaktadır.

Kaydıraklar Hangi Malzemelerden Yapılır?

Kaydıraklar iki farklı malzemeden yapılabilmektedir. Bu malzemeler metal ve plastik olabilmektedir. Plastik kaydıraklar tercih edilebilirliği yüksek olan modellerdir. Kaydırakların farklı malzemelerden yapılma amacı ise, çocuklar kullanımına uygun birçok seçenek sunulmak istenmesidir. Hem bulunduğunuz ortama hem de çocuğunuza uygun kaydırak modellerine sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Kaydıraklar Kaç Yaş İçindir?

Ev tipi kaydıraklar çocukların yaş gruplarına göre boy uzunluğu ve genişliği değişebilen oyuncak türleridir. Her yaş grubuna uygun bir kaydırak bulmak mümkündür. Genellikle çocukların eğlenceli vakit geçirerek fiziksel gelişimlerine katkıda bulundukları bir alan olarak bilinmektedir. 24 ay ve üzeri çocuklar için kaydırak kullanımı uygun bulunmaktadır. Plastik ve metal olarak ikiye ayrılan kaydırakların materyal seçimi de yaş grubuna göre yapılabilmektedir. Bu seçimle beraber kilo ve boy farkları da seçim için bir kriter olarak gözetilmelidir. Aynı yaştaki her çocuk aynı kilo ve boya sahip olamayabildikleri için kaydırak seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri kaydırakların boyu ve ebatının çocuk ile uyumlu olmasına dikkat etmektir.

Kaydırak Nasıl Temizlenir?

Kaydıraklar çocuk sağlığı için hijyenik olması gereken oyuncaklardandır. Çünkü çocuklar bu alanda sık sık bulunmaktadırlar. Özellikle ev içerisinde bulunan kaydırakların temizliğini yapmak zahmetsiz olmaktadır. Öncelikle içinde çocuklar için zararlı bir madde bulunmayan temizlik ürünü seçilerek işe başlanmalıdır. Bu ürün sonrasında kaydıraktan su ile bolca kaydıraktan arındırılmalıdır. Çocuklara zararsız olması için bu noktalar özellikle göz önünde bulundurulmalı ve dikkat edilmelidir. Aynı zamanda bu jellerin hem çocuklar hem de kaydırakta kullanılan malzeme için zararsız olması önemlidir. Metal kaydıraklar su ve kullanılan temizlik malzemesinden yıpranabilmektedir. Bu durumda kaydırak düzgünce kurulanmalı ıslak bir noktası bırakılmamalıdır.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

B.TOYS (1)
Chicco (1)
(30)
Dolu (18)
İntex (1)
KING KIDS (4)
Pilsan (80)
Polisan (1)
Todizoo (1)
Vardem (2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Cinsiyet

Unisex (111)
(5)
Başka bir kelime deneyin

Yaş

(51)
(13)
(2)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(18)
ve üzeri (28)
ve üzeri (32)
ve üzeri (32)
ve üzeri (35)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL