ÇOCUK ŞEMSİYE

Daha Fazla Filtre+
Konum Belirle Seçtiğim konuma özel indirimleri ve aynı gün teslimatlı ürünleri göster.

Çocuk Şemsiye

Özellikle yağmurlu havalarda tercih edilen şemsiyeler, kız çocukları ve erkek çocukları için farklı modellerde tasarlanmaktadır. Kız çocukları için tasarlanan şemsiye modelleri, erkek çocuk şemsiye modellerine göre daha renkli ve desenlidir. Erkek çocuk şemsiyesi modelleri ise genellikle koyu renklerde ve desensizdir. Yetişkin şemsiyelerine göre daha minimal boyutlarda tasarlanan çocuk şemsiyeleri, çocuklar tarafından kolaylıkla taşınabilecek şekilde tasarlanmıştır. Çocuk giyim ve aksesuarları kategorisinde yer alan şemsiyeler, çocukların dikkatini çekmek amacıyla çizgi film karakterlerinin resmi basılarak da üretilebilmektedir. Lisanslı ürünler arasına giren bu şemsiyeler, diğer şemsiye modellerine göre daha fazla bütçe ayırmanızı gerektirmektedir.

Erkek Sweatshirt Modelleri

Çocuk Şemsiye Çeşitleri

Şemsiye çeşitleri; baston şemsiye, katlanabilir şemsiye, yay mekanizmasıyla açılıp kapanan şemsiye, manuel şemsiye, yarı otomatik şemsiye ve tam otomatik şemsiye şeklindedir. En sık tercih edilen şemsiye çeşitleri, baston şemsiye ve katlanabilir şemsiye modelleridir. Yarı otomatik ve tam otomatik şemsiyelerin kullanımı, manuel şemsiyelere göre daha kolaydır. Bu şemsiye modellerinde, şemsiyenin açılması için mekanizmayı harekete geçiren düğmeye basılması yeterlidir. Çocuklar için tasarlanan bu küçük şemsiye modelleri, genellikle katlanabilir ve tam otomatik olarak üretilmektedir. Düz ya da renkli şemsiye modelleri olabildiği gibi, kız çocukları için Barbie, Hello Kitty gibi ve erkek çocukları içinse Spiderman, Batman baskılı şemsiye modelleri de bulunmaktadır.

Şemsiye Kumaşları

Şemsiye Kumaşları

Özellikle sonbahar aylarında en sık kullanılan aksesuarlardan olan şemsiyeler, kullanım ömrünü uzatacak nitelikte polyester iplikten yapılmış döşemelik kumaştan üretilmektedir. Buna ek olarak, akrilik kumaş ve olefin kumaşlar da kullanılmaktadır. Yağmura karşı oldukça dayanıklılık gösteren bu şemsiye kumaşları, yağmurdan korumada başarılıdırlar. Kullanılan bu kumaş türlerinin renkleri, yağmurdan ve güneşten etkilenmemekte ve kolayca solmamaktadır. Şemsiye kumaşları dayanıklılıkları itibariyle branda kumaşı türüne benzerlik göstermektedir. Şemsiyede kullanılan kumaşın kalitesiyle şemsiyenin kullanım ömrü doğru orantılı olarak değişmektedir. Ayrıca şemsiye modellerinde kullanılan kumaşlar da fiyatlar üstünde doğrudan etki yaratmaktadır.

Şemsiye Tamiri ve Bakımı

Şemsiye Tamiri ve Bakımı

Yağmurlu havalarda kullanılan ve ıslanan şemsiyeler, bakımı doğru gerçekleştirilmediği takdirde kullanıcısına daha az kullanım ömrü sunmaktadır. Islanan şemsiyelerin dayanıklılığını yitirmemesi için hızla kurutulması gerekmektedir. Şemsiye modellerinin kurutulması esnasında, şemsiye açık bir şekilde bırakılmalıdır. Böylece katlanabilir tellerin paslanması önlenmekte ve kumaşın çekmesi engellenmektedir. Şemsiyeler açık olarak kurutulduğunda zaten kumaş gergin olduğundan çekme yapmamaktadır. Şemsiyeleri rüzgarlı havalarda kullanmak da sakıncalıdır. Sert rüzgarlar sebebiyle şemsiye ters dönebilmekte ve dolayısıyla bozulabilmektedir. Çocuk aksesuarları arasında yer alan çocuk şemsiyelerinin tamiri ise yıpranan ya da rüzgardan dolayı zarar gören kumaşları değiştirilerek yapılmaktadır. Şemsiye açık haldeyken tam bir ebat ölçümü yapılmakta ve buna göre ayarlanan tek parça kumaşla şemsiye tamiri gerçekleştirilmektedir. Siz de kategorimizde yer alan kaliteli çocuk şemsiyelerini güvenle sipariş edebilirsiniz.