KRAVAT, PAPYON, MENDİL

Daha Fazla Filtre+
Konum Belirle Seçtiğim konuma özel indirimleri ve aynı gün teslimatlı ürünleri göster.

Kravat, Papyon, Mendil

Kravat, papyon ve mendiller yetişkinler için olduğu gibi çocuklarınız için de üretilmektedir. Kravat ve papyon modelleri, gömleklerin yakasına takılmakta ve çocuklarınızın rahat etmesi açısından lastikli olarak tasarlanmaktadır. Mendiller ise genellikle ceket yakalarına takılmaktadır. Kravat ve mendiller genellikle birbiriyle aynı renk ve desende üretilmektedir. Kravat mendil set olarak satılabildiği gibi, tekli olarak da satılabilmekte ve farklı kombinler yapılabilmektedir. Çocuk papyon, kravat ve mendil modelleri ise çocukların dikkatini çekecek tasarımlarda üretilmektedir. Çocuk Aksesuar kategorisi arasında yer alan kravat, papyon, mendil modelleri çocuklarınızın rahat kullanımı için minimal boyutlarda tasarlanmaktadır.

Kravat Bağlama Teknikleri

Kravat Bağlama Teknikleri Nelerdir?

Gömleklerle en sık kullanılan aksesuarlardan olan çocuk kravatlar, farklı tekniklerde bağlanabilmektedir. En çok kullanılan bağlama tekniği basit düğümle bağlamadır. Victoria diye de bilinen çift düğüm tekniği basit düğüm tekniğine benzemekle birlikte, kravatın geniş ucu dar ucuna iki kez dolanmaktadır. Kravat bağlama şekillerinden olan yarım Windsor tekniği, üçgen biçiminde olmakta ve genellikle ince materyalden üretilen kravatlarda kullanılmaktadır. Küçük düğüm tekniği, diğer bağlama tekniklerine göre daha küçük düğüm yapılarak oluşturulmaktadır. Tam Windsor kravat bağlama tekniği, İngiltere stili olan ve özel günler için tercih edilen bağlama tekniğidir. Diğer modellere göre daha kalın düğüme sahip olan Christensen tekniği, ayrık yakalı gömleklerde tercih edilmektedir. Grantchester tekniğinde kravat bağlanması yapıldığında, basit düğüm ve çift düğüme göre daha düz bir düğüm elde edilmektedir. Cafe düğüm tekniği ise karmaşık bir yöntem olmakla birlikte, farklı bir görüntü elde edilmesini sağlamaktadır.

Papyon Nedir?

Papyon Nedir, Çocuklarda Nasıl Kullanılır?

Papyon, genellikle özel günler ya da davetler için kullanılan smokin ve takım elbiselerin tamamlayıcı aksesuarıdır. Tasarımı ve kullanımı itibariyle kravata benzerlik göstermektedir. 18. yüzyılın sonlarına doğru ortaya çıkmakla birlikte, 20. yüzyıldan itibaren erkekler için tam bir moda olmuştur. Papyonlar, direkt olarak kullanıma hazır olan boyun bağı türüdür. Özel olarak bağlanması sonucu asıl kullanılan şekline gelmektedir. Çocuk papyon modelleri, yetişkin papyonlarının aksine daha geniş olmakta ve çocuklarınızın boğazını sıkmayacak şekilde tasarlanmaktadır. Genellikle siyah renkte tasarlanmakta olup, çocukların dikkatini çekmek açısından renkli olan modelleri ve desenleri de bulunmaktadır. Papyon modelleri, her türlü kumaştan üretilebilmektedir. Özel günlerde kullanım için daha çok saten ve kadife modelleri tercih edilirken, günlük kullanımlar için triko ve kot modelleri alınabilmektedir. Ayrıca lastikli düzeneğiyle boyna direkt olarak takılan ahşap papyon modelleri de bulunmaktadır.

Mendil Modelleri

Çocuklarınızı Sevinderecek Mendil Modelleri

Yaka mendili olarak da adlandırılan mendiller, takım elbiselerin ya da smokinlerin yaka kısmında yer alan ceplerde kullanılmaktadır. Şık bir görüntü sağlamakta olan bu ceket mendili kullanımı, farklı modelde katlama teknikleriyle değişik şekillerde kullanılabilmektedir. Genel olarak 5 farklı katlama tekniği bulunmaktadır. Bu katlama teknikleri; düz yaka tekniği, üçgen yaka tekniği, çift uçlu yaka tekniği, üç uçlu yaka tekniği ve dört üçlü yaka tekniğidir. Düz yaka mendil katlama tekniği, mendil üst üste iki kere katlanarak elde edilen ve en basit olan katlama tekniğidir. Üç yaka katlama tekniği, zarf şeklinde katlanan ve üst köşesi sivri olan katlama modelidir. Çift uçlu mendil katlama tekniğinde, cepten dışarıda görünen iki adet sivri uç bulunmaktadır. Üç uçlu ve dört üçlü katlama teknikleri de bu yöntemle benzerlik göstermektedir. Yaka mendillerinin minik erkek çocuklar üzerinde sevimli bir etki yarattığını da belirtelim.