Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Başlık & Kask

için 118 sonuç bulundu.
 • 189,99 TL
  cyclonespor
  %100
 • 259,00 TL 229,00 TL
  % 12
  2ADIMSPOR
  %100
 • 257,00 TL 229,00 TL
  % 11
  aksaspor
  %100
 • Kışlık Sporcu Kaskı

  Kışlık Sporcu Kaskı

  YURT DIŞINDAN ÜRÜNLER

  379,00 TL 263,90 TL
  % 30
  CBTXGlobal
  %100
 • 300,00 TL 249,00 TL
  % 17
  AMZN-STORE
  %100
 • 257,00 TL 229,00 TL
  % 11
  aksaspor
  %100
 • 257,00 TL 229,00 TL
  % 11
  aksaspor
  %100
 • 66,50 TL 51,87 TL
  % 22
  TOPROCKSTORE
  %96
 • 170,00 TL 119,00 TL
  % 30
  mavikraliyetilan
  %100

Boks Kaskı & Başlığı

Dünyanın en ilgi çekici spor türlerinden olan boks, ülkemizde de yoğun bir hayran kitlesine sahiptir. Son yıllarda artan eğitim noktaları ile boks sporunu icra etmek isteyen insan sayısı da bir hayli artmıştır. Boks bir dövüş sporudur. Eğer profesyonel bir maça çıkmıyorsanız boks maçı ya da antrenmanı yaparken boks kaskı takmanız gerekmektedir. Boks kaskı fiziksel korunma için oldukça önemli bir ekipmandır. Boks kaskı olmadan yapacağınız bir antrenman ya da maç ciddi zararlar görmenize yol açabilir. Bu kategoride yer alan boks kaskları arzu ettiğiniz korumayı sağlayacaktır.

Boks Kaskı Kullanmanın Faydaları

Boks Kaskı Kullanmanın Faydaları

Boks kaskı ya da bilinen diğer adıyla boks başlığı hem profesyonel hem de amatör boksörlerin mutlaka kullanması gereken bir koruyucu ekipmandır. Boks antrenman kaskı antrenman sırasında takılarak herhangi bir zarar görmemenizi sağlar. Kask kafatası kemiklerinizi ve kulak bölgenizi sert darbelere karşı korur. Boks eğitimi almak için başvurduğunuz yerde de boks başlığı kullanma zorunluluğu olacaktır. Onun için de boks başlığı bulundurmanız gerekmektedir. Boks kaskınızı Kick Boks antrenmanlarında da kullanabilirsiniz. Boks sporu gerekli koruyucu ekipmanlar ile yapılmazsa ciddi şişik ve hatta kanamalara neden olabilir. Kask, istenmeyen şekilde olacak kazalar dahi koruyucu bir etki sağlamayı başarır. Boks kaslarında darbe alan bölgeler özel olarak yapılmaktadır. Darbe koruyucu ve darbe emici özelliklerle güvenlik sağlanmış olur. Kasktaki bağcık ve bant mekanizmaları, kaskın kafanızı sarmasına yardımcı olur. Kaskın kafanıza tam bir şekilde oturması gerekmektedir. Kafanıza iyi oturtulmamış kask, antrenman ya da maç esnasında çıkabilir ve koruyucu görevini üstlenemez. Doğru kullanılan kask hiçbir şekilde görüş alanını kısıtlamaz. Boks maçları ve antrenmanları sırasında boks kaskı kullanmak beyin sarsıntısı ve uzun dönemli beyin hasarlarının da büyük ölçüde önüne geçer. Ancak burada unutulmaması gereken asıl konu, özellikle boks ile profesyonel olarak ilgilenen kişilerde boks kaskı kullanılsa dahi kısa süreli yaralanmalar görülebileceğidir. Boks maçı esnasında kask kullanmak kesinlikle darbeleri yumuşatacaktır ancak darbeyi tamamen önlemediği için kask kullanılıyor olmasına rağmen dikkatli olunmalıdır. Özellikle antrenmanlarda ve amatör boks maçlarında boks yaparken kask kullanmak büyük koruma sağlar ve oluşabilecek uzun süreli hasarların önüne geçer. Boks kaskları her ne kadar darbelere karşı koruma sağlıyorsa da unutulmamalıdır ki acının tamamen önüne geçmez. Bu sebeple özellikle boksa yeni başlayanlar bunu bilerek boks kaskı kullanmalıdır.

Boks Kaskı & Başlığı Modelleri

Boks Kaskı & Başlığı Modelleri

Boks kaskları koruyuculuğuna göre farklı modellerde üretilmekledir. Çeşitli tasarımlarda üretilen bu kasklar farklı boyutlarda da olabilir. Çocuk yaş gruplarının daha küçük boyutlarda kask kullanması gerekirken, yaş arttıkça boks kaskının da boyutu büyüyecektir. Boks kaskı yüz korumalı modelleri ile oldukça ilgi çekmektedir. Bu tip kasklar tüm yüzünün korur. Bu kask modeline örnek olarak maskeli boks kaskı gösterilebilir. Maskeli boks kaskı, kaskın önünde bulunan çelik ya da plastik bir maske yardımı ile tüm yüzünüzü koruma altına alır. Bu tip kasklar Muay Thai ve Kick Boks kaskı olarak da kullanılabilir. Bu tip kasklar tüm yüze tamamıyla bir koruma sağlıyor olsalar da görüş açısını önemli ölçüde etkilerler. Bir diğer tip boks kaskı ise açık yüz boks kaskı olarak da bilinen yüzü tamamen kapatmayan kask modelidir. Bu tür boks kaskları gerekli minimum korumayla geniş bir görme açısı sağlamayı hedeflerler. Bu tipin dezavantajı, yüzün ve burnun büyük bir kısmının morluklara ve kanamaya neden olabilecek darbelere maruz kalabilecek şekilde açıkta olmasıdır. Meksika stili olarak da bilinen çene korumalığına sahip kasklarda boks antrenman ve maçlarında tercih edilir. Yüzün tamamen açıkta kaldığı kasklara nazaran daha fazla koruma sağlıyor olmalarına rağmen, az da olsa görüş açısını daraltırlar. Yüzün daha büyük bir kısmının korunuyor olması bu tip kaskların sahip olduğu bir avantaj olsa da, yine de burun açıkta kaldığı için tamamen bir koruma sağladıkları söylenemez. Antrenmanlarda kullanılan ve antrenman başlığı olarak bilinen boks başlığı tipi daha fazla dolguya sahip olduğundan yüzün ve başın arkasına daha fazla koruma sağlar. Yarışmalarda da kullanılan profesyonel boks kaskı modelleri ise tek bir rehbere göre yapıldığından genellikle aynı tipte olmaktadır. Bu tip kasklar genellikle yüzü açıkta bırakacak şekilde tasarlanırlar bu sebeple yüze tam bir koruma sağlamazlar. Ayrıca antrenman kasklarına kıyasla çok daha hafif ve daha az hantal olurlar.

Boks Kaskı & Başlığı Seçilirken Başlıca Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Boks Kaskı & Başlığı Seçilirken Başlıca Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Boks kaskı ve başlığı kullanımı son derece önemli olan bir ekipmandır. Bu sebepler özellikle ilk defa boks başlığı satın alacaklar tarafından dikkat edilmesi gereken bir takım noktalar vardır. Öncelikle kişinin boks başlığı satın almadan ne tip bir kask istediğine karar vermesi gerekir. Boks kaskı tiplerine göre sağladıkları koruma miktarı da değişmektedir. Bununla birlikte boks kasklarında daha fazla koruma daha az görüş özgürlüğü demek olduğu için bazı kişiler minimum koruma ile maksimum görüş alanına sahip olmak istemektedir. Bu nedenle karar verilmesi gereken ilk konu boks kaskından neler beklenildiğine bağlı olarak ne tip bir kaska sahip olmak istenildiği olmalıdır. Doğru kaskı ararken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta kaskın kafaya tam oturduğundan emin olmaktır. Unutulmaması gereken nokta başlığın başı tamamen sarması ancak kişiyi içinde sıkışmış gibi hissettirmemesi gerektiğidir. Herkes farklı bir kafa şekline sahiptir ve başlık seçerken bu göz önünde bulundurulmalıdır. Seçilen başlık başın yanına veya önüne ve arkasına rahatsızlık verecek şekilde bir tasarıma sahip olmamalıdır. Bağlantı elemanları çoğu kişi tarafından göz ardı edilen ancak oldukça önemli olan bir diğer konudur. Bunlar başlık takıldığında açık olan, takıldıktan ve yerine yerleştirildikten sonra ise kapatılan, bağlanan parçalardır. Boks kaskları genellikle çene kısmından ve başın arkasına gelen kısımlarından ayarlanabilir olurlar. Her iki kısmın da güçlü ve ayarlanabilir olması gerekir, bu şekilde kullanıcıya başlığın tam oturması için önemli miktarda özgürlük sağlanır. En güvenli uyum ve ayarlana bilirlik için bağcıklı bir boks kaskı tavsiye edilir. Çene kısmındaki ayarlanabilir parçalar genellikle klipsli bir yapıya sahip olurlar. Dikkat edilmesi gereken en önemli şey, kayışı klipse ve başlığın kendisine bağlayan dikiştir. Görüş açısı boks kaskı seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli noktadır. Normal olarak bir boks kaskı başa ne kadar çok koruma sağlıyorsa görüşü o kadar kısıtlar. Bununla birlikte, neredeyse tüm dövüş sanatlarının dövüş sanatıyla uğraşan kişilere çenelerini aşağıda tutmaları söyleyeceği göz önüne alındığında, temel görünürlük sorunları görüş alanının üst kısımlarında ortaya çıkar. Bu nedenle, sol ve sağ uçta ve üstte, çevresel görüşün çok fazla engellenmediğinden emin olunması tavsiye edilir. Karma dövüş sanatları, tekvando gibi sporlarda boks kaskı burun korumalı modelleri çok büyük görüş alanı kısıtlamasına sebep olmazken; bu sporlarda tekmeyi tespit etmek için vücudun alt kısmının görünür olması gerektiğinden yanak korumalarının fazla olması görüş alanını istenmeyen şekilde kısıtlayacağından tercih edilmez.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

Excalibur (9)
Topten (6)
WhiteFace (6)
Altis (5)
Do-Smai (3)
Avessa (2)
Cyclone (2)
Dragon (2)
Hattrick (2)
Actifoam (1)
Adidas (1)
Busso (1)
Leon (1)
Vertex (1)
(42)
(25)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(14)
ve üzeri (14)
ve üzeri (18)
ve üzeri (18)
ve üzeri (18)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL