Squash

Her insan ister profesyonel olarak ister zinde kalmak veya eğlenmek için en azından bir sporla uğraşmak ister. Tek başınıza veya az kişiyle ve bulunabilir malzemelerle yapabileceğiniz bireysel sporlar ideal seçeneklerdir. Bireysel sporlar arasında, Türkiye’de gitgide popülerlik kazanan squash sporu da sayılabilir.

Squash Nedir?

Squash Nedir?

Squash kelime olarak “ezmek, sıkmak” anlamındadır. Bu adını da içi boş olan lastik topundan alır. Squash oynamak için özel squash salonları tercih edilmelidir ama onun dışında sadece iki kişi, birer squash raketi ve birkaç squash topu ile bu sporu istediğiniz zaman oynayabilirsiniz. Squash raketi tenis raketi ve badminton raketinden biraz farklıdır. Sapı ortalamadır ve yüzeyi ovaldir. Squash topu ise tenis topu gibi sert değildir ama kendi içinde dereceleri vardır. Mavi noktalı squash topu yeni başlayanlar için idealdir; daha serttir ve daha fazla sıçrar. Kırmızı noktalı squash topu mavi noktalılar kadar hızlı değildir ama çok iyi sıçrar. Çift sarı noktalı toplar çok yavaştır ve profesyonel rekabetçiler için uygundur.

Squash Nasıl Oynanır?

Squash Nasıl Oynanır?

Squash kuralları şöyle: Oyuncular raketleri döndürerek önce kimin servis atacağına karar verir. Servis atan oyuncu sol ya da sağ servis kutucuğundan birini seçer ve onun içinden servisini kullanır. Karşı duvarda bulunan servis çizgisinin üstünde ve out çizgisinin altında bir noktaya çarpmalıdır. Diğer oyuncu top duvara çarptıktan sonra bu atışa karşılık verebilir ve puan kazanabilir. Servis atışının ardından oyuncular topa sırayla vurur ve ön duvardaki çizgilerin arasına çarptırır. Top, out çizgisinin üst hizasında olmamak kaydıyla yan duvarlara veya arka duvarlara da çarpabilir. Top ön duvara çarptıktan sonra yerde bir kere sekmesine izin vardır. Oyuncular kortta istedikleri gibi hareket edebilir ama diğer oyuncunun hareketlerini kazara ya da bilerek engellemek yasaktır.

Squash Malzeme Fiyatları<

Squash Malzeme Fiyatları

Squash malzemelerinin fiyatları çok yüksek değildir. Zaten bir squash raketi, raketi koruyan bir raket kılıfı ve seviyenize uygun birkaç squash topu almanız yeterli olacaktır. Diğer sporlardan farklı olarak squash’ı ona özel olarak tasarlanmış bir salonda oynamanız zorunludur. O yüzden malzemelerle birlikte bunu da hesaba katmanız gerekir. Squash’ın avantajlarından biri hava şartlarından bağımsız olmasının yanı sıra çok az malzeme ve tek rakiple oynanabilmesidir. Ayrıca, squash diğer bireysel sporlar ve bilhassa raketle oynanan sporlar gibi vücudunuzun her yanını çalıştırma potansiyeline sahiptir. Yani spor salonlarında belli hareketleri yapmaktan sıkılanlar için ideal. Delta, Prince, Wilson dahil birçok markanın squash malzemelerini burada bulabilirsiniz. Diğer bireysel spor malzemeleri ise burada.

Squash

için 106 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Delta (13)
(20)
(5)
Prince (11)
(1)
(2)
(1)
(1)
Wilson (51)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(13)
ve üzeri (13)
ve üzeri (13)
ve üzeri (13)
ve üzeri (14)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL