Langırt

Bireysel sporlar çok çeşitlidir ve hepsinin kendine özel kurallarıyla malzemeleri bulunur. Fiziksel kondisyon yerine zihinsel koordinasyon ve stratejiyle öne çıkan bireysel sporlar da vardır. İşte o sporlardan biri de langırt oyunu.

Langırt Nedir?

Langırt Nedir?

Langırt dikdörtgen bir masa üzerinde oyuncu maketleri bulunan, bu maketlerin yapışık olduğu sopaları hareket ettirerek oynanan ve küçük topları karşı takımın kalesindeki deliğe sokarak puan kazanılan bir oyundur. Langırtın ilk olarak Avrupa’da 1880’lerde ortaya çıktığı tahmin ediliyor. Türkçede langırt kelimesi oyunda çıkan seslerden türetilmiş gibi görünürken İngilizce gibi başka dillerde masa futbolu anlamına gelen kelimeler kullanılır. Langırt masası ve langırt topu bu oyunun temel malzemeleridir. Langırt masasını kaybetmeniz pek mümkün değil ama langırt topları, özellikle üstü açık langırt masalarında fırlayıp kaybolmaya epey müsaittir. Bazı oyuncular üstü kapalı langırt masaları oyun oynamayı tercih etse de genel kanı, üstü açık langırt masalarının daha eğlenceli bir oyun sunduğu yönünde.

Langırt Nasıl Oynanır?

Langırt Nasıl Oynanır?

Langırt oyunu, oyun salonlarının vazgeçilmez parçalarından ama özellikle yurt dışında profesyonel bir spor olarak turnuvaları da düzenleniyor. Langırtta gerçek bir futbol maçındaki gibi fit olmanız gerekmez ama futbolun kurallarını bilerek strateji geliştirmeniz işinize yarayacaktır. Langırt en az birer kişiden oluşan iki takımla oynanır ama daha büyük langırt masalarında takımdaki kişi sayısı artabilir. Mankenlerin yapışık olduğu sopalar masanın yanında çıkıntı yapan kollarla hareket ettirilebilir. Masanın bir yarısında bir takımın, diğer yarısında diğer takımın mankenleri bulunur. Oyunun başlaması için top tam ortaya bırakılır. Oyuncular kendi mankenlerini hareket ettirerek topu diğer takımın kalesine sokmaya çalışır. Bu esnada karşı takım, kalecisiyle kalesini korur. En çok golü atan oyunu kazanır.

Langırt Fiyatları Ne Kadar?

Langırt Fiyatları Ne Kadar?

Langırt fiyatları ürünün malzeme kalitesine ve boyutlarına göre epey değişiklik gösterebilir. O yüzden önce onu nasıl kullanmak istediğinize karar verin. Aile içinde ara sıra eğlenmek için bir langırt arıyorsanız küçük veya orta boylu plastik langırtlar işinizi fazlasıyla görecektir. Profesyonel olarak langırtla ilgileniyorsanız veya bunu bizzat ticari amaçla kullanacaksanız daha uzun süre dayanabilecek büyük boy ve kaliteli ürünlerden edinmelisiniz. Plastik yerine ahşap, profesyonel langırt masalarının vazgeçilmez malzemelerindendir. Üstü açık langırt alırsanız oyun zevkinizin yarıda kesilmemesi için yedek top da almayı ihmal etmeyin. Top dışında langırt yedek parça, mesela manken arıyorsanız ürünün üreticisinin böyle bir seçenek sunup sunmadığını kontrol edebilirsiniz. 4Fun, Dragon, Leyatn ve diğer markaların langırtlarını burada bulmanız mümkün. Diğer bireysel sporlar için kategorimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Yapın

  • Tek başınıza kaleye yönelik pratikler yapın.
  • Deneyimli oyuncularla kendinizi geliştirin.
  • Rakiplerinizin stratejilerini okumayı öğrenin.

Yapmayın

  • Sopalara ve mankenlere sert davranmayın.
  • Sürekli aynı düzende oyun oynamaktan kaçının.
  • Topları küçük çocuklardan uzak tutun.

Langırt

için 312 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

(3)
(1)
(1)
(184)
(55)
Dragon (22)
(2)
(3)
(1)
(1)
(5)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(12)
ve üzeri (23)
ve üzeri (29)
ve üzeri (32)
ve üzeri (38)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL