Nokta Vuruşlu Yazıcı

için 555 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Nokta Vuruşlu Yazıcı

Yazıcı teknolojilerinin bugün geldiği noktadan bakıldığında artık pek çok işi bir arada yapabilen çok fonksiyonlu yazıcı çeşitlerine rastlıyoruz. Ancak söz konusu teknoloji bu aşamaya gelmeden evvel elbette bir tür evrim geçirdi diyebiliriz. Dolayısıyla ilk yazıcı çeşitleri şimdilerde popülerliğini yitirmişse de hâlâ birtakım sektörlerde işlevselliğini korumayı sürdürüyor. Bu yazıcı çeşitlerinden biri de nokta vuruşlu yazıcı olarak adlandırılır. Kategorimizde bulabileceğiniz yazıcı çeşitleri arasında yer alan nokta vuruşlu yazıcı modelleri sayesinde siz de ihtiyacınız olan baskıları alabileceksiniz.

Nokta Vuruşlu Yazıcı Nedir?

Nokta Vuruşlu Yazıcı Nedir?

Nokta vuruşlu yazıcı çeşitleri günümüzde sınırlı kullanım alanına sahip olsalar da, yukarıda bahsettiğimiz gibi, hâlâ bazı sektörlerin ihtiyacını karşılamak üzere piyasada bulunmaktadır. En eski yazıcı çeşitlerinden biri olan nokta vuruşlu yazıcılar seri baskı almak için ideal yazıcı türleridir. Adını nokta halinde vuruş yaparak belge üzerine baskı almasından alan nokta vuruşlu yazıcılar, aynı zamanda iğneli yazıcı olarak da bilinirler. Nokta vuruşlu yazıcı çalışma prensibi açısından bakıldığında şöyle bir tablo karşımıza çıkmaktadır: Bilgisayardan aldığı sinyalleri yazıcının kafasının içindeki çekiçlere ileten bir mekanizmaya sahip olan nokta vuruşlu yazıcı, aslında daktiloya benzer bir biçimde çalışır. Bu sinyallerle harekete geçen çekiçler, kâğıt üzerine harflerin baskısını yapar. Çekiç dediğimiz parçalar, aynı zamanda iğneler olarak da adlandırılırlar. Bu küçük iğneler ya da diğer adıyla mikro çekiçler bilgisayardan gelen komutlara göre harekete geçer ve belgenizi yazdırır.

Nokta Vuruşlu Yazıcının ÖzellikleriNelerdir, Nerelerde Kullanılır?

Nokta Vuruşlu Yazıcının Özellikleri Nelerdir, Nerelerde Kullanılır?

Nokta vuruşlu yazıcı çeşitleri pek çok ayrı parçadan oluşur. Farklı parçalar, farklı fonksiyonlar gösterir. Bu da nokta vuruşlu yazıcıların ilk ve en eski yazıcı çeşitlerinden biri olmasına rağmen parçalarının yetkinliği sebebiyle hâlâ tercih edilebilir olmasını sağlar. Özellikle ofis ortamlarında sık sık kullanıldığına denk geldiğimiz nokta vurucu yazıcı çeşitleri özellikleri bakımından seri yazdırma için uygun yazıcılar arasında yer alır. Nokta vuruşlu yazıcı kağıdı, bokta vuruşlu yazıcı kablosu gibi aksesuarlarla tamamlanan nokta vuruşlu yazıcı nerelerde, hangi amaçlarla kullanılabilir sorusunu şu şekilde yanıtlayabiliriz: Nokta vuruşlu yazıcı genel olarak fiş, fatura, makbuz gibi malzemelerin yazdırılması için idealdir.

Nokta Vuruşlu Yazıcı Fiyatları

Nokta Vuruşlu Yazıcı Fiyatları

Kategorimizde bulabileceğiniz OKI nokta vuruşlu yazıcı ve Epson LX-350 nokta vuruşlu yazıcı gibi yazıcı modellerini en uygun nokta vuruşlu yazıcı fiyatları ile hemen sepetinize ekleyerek satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca sitemizin sizlere sunmuş olduğu geniş ürün yelpazesi içinden hem ihtiyacınıza hem de bütçenize uygun bir modele güvenli ve kaliteli bir şekilde kolayca sahip olabilirsiniz. Bunun yanı sıra diğer yazıcı çeşitlerimiz için buraya tıklayarak farklı yazıcılara da göz atabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Brother (4)
E-Life (11)
Epson (95)
HP (14)
JOLIMARK (2)
Lexmark (4)
Oki (378)
Panasonic (1)
POSBANK (1)
SEWOO (1)
Star (2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(21)
ve üzeri (27)
ve üzeri (27)
ve üzeri (27)
ve üzeri (28)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL