Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Wi-Fi Desteği

Başka bir kelime deneyin

Tarayıcı Özelliği

Başka bir kelime deneyin

Garanti Türü

Başka bir kelime deneyin

Model

Başka bir kelime deneyin

Siyah Beyaz Baskı Hızı

Başka bir kelime deneyin

Toplam Kağıt Girişi

Başka bir kelime deneyin

Renkli Baskı Hızı

Başka bir kelime deneyin

Ethernet Desteği

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı

için 124 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı

Yazıcılar ofis ve ev işlerine yardımcı olmak için kullanılan işlevsel ürünler arasındadır. Kağıt üzerine baskı yapan yazıcılar farklı çeşitlere ayrılır. Kullanılan malzemeye göre lazerli ve mürekkepli gibi ayrı isimler alır. Mürekkep püskürtmeli yazıcılar cihazlardan sinyal alır. Alınan sinyali dönüştürerek elektronik uçlarındaki mürekkeple baskı haline getirir. Bu sayede ihtiyaç duyulan baskıların elde edilmesini sağlar. Mürekkep ise yazıcıya kartuşlardan gelir. Ürünlerin içerisine kartuş yerleştirilir. Kartuşun içi mürekkep doludur, böylece sürekli olarak kağıda baskı yapılabilir. Kartuşların renkleri değişkenlik gösterebilir. Temel renk siyahtır. Siyah dışında renkleri kullanabilmesi durumunda renkli yazıcı ismini alır. Sadece siyah mürekkebi bulunanlar ise bütün dosyaları tek bir renkle yazdırır. Sadece PDF dosyası alacak veya notlar çıkaracak kişiler tek renkli mürekkep püskürtmeli yazıcı modellerini tercih edebilir. Görüntü barındıran dosyaları çıkartacak kişiler için ise renkli mürekkep püskürtmeli yazıcı modelleri daha uygun bir tercih olabilir. Mürekkep püskürtmeli yazıcıların kartuşları bitebilir. Bu durumda ürünün sahip olduğu malzeme yenilenerek çalışmaya devam etmek mümkündür. Mürekkep püskürtmeli yazıcı birden fazla yöntemle çalışabilir. Yaygın çalışma yöntemleri Wi-Fi aracılığıyladır. Uzaktan bağlantı yöntemi dışında kablolarla da çalışabilir. Geniş bir kullanım alanı bulunan mürekkep püskürtmeli yazıcı modelleri masaüstü ve dizüstü gibi farklı aygıtlarda çalışır. Çeşitli markalar tarafından üretilen modeller tanklı ve tanksız olarak ikiye ayrılır. Her modelin sahip olduğu baskı kalitesi değişiklik gösterir. Baskı kalitesini öğrenmek için dpi değerine bakılabilir. Mürekkep püskürtmeli yazıcı modelleri A3 ve A4 gibi farklı formatta kağıtlar için kullanılabilir. Bundan dolayı farklı amaçlar için kullanılması mümkündür. Mürekkep püskürtmeli yazıcı çeşitleri yanı sıra kullanabileceğiniz farklı ürünleri de görmek için yazıcı, tarayıcı ve aksesuarları sayfamıza göz atabilirsiniz.

Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı Nedir?

Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı Nedir?

Mürekkep püskürtmeli yazıcılar hazırladığınız yazı dosyalarını, fotoğrafları ve resimler gibi görsel içerikleri kağıda basmak için kullanılan bilgisayar çevre ürünleridir. Uygun kartuşların takılı olduğu yazıcılar ile siyah-beyaz veya renkli çıktı almak mümkündür. Çoğunlukla A4 veya daha küçük boyutlu kağıtlar ve zarflara baskı yapmak için kullanılır. Bazı modeller ise A3 kağıdına baskı yapabilir. Fotoğrafçılar için özel olarak üretilmiş yüksek kaliteli fotoğraf kağıtlarına baskı yapmak için uygun ürünlerdir. Bu tür yazıcılar en yüksek performanslarını çoğunlukla siyah beyaz baskıda gösterir. Ancak gelişen teknoloji ile birlikte fotoğraf kalitesinde renkli baskı yapan mürekkep püskürtmeli yazıcılar da üretilmektedir. Bir yazıcının baskı kalitesi DPI değeri ile ölçülür. Yazıcının DPI değeri arttıkça yazdırılan görselin netliği de artmaktadır. Görsellerde yüksek çözünürlüğe önem veriyorsanız yüksek DPI değerli makineleri tercih edebilirsiniz. Genellikle yazıcılar 1200 x 6000 çözünürlüğe sahipken bazı modeller için bu değer 5760 x 1440 kadar çıkabilmektedir. Siyah-beyaz baskıda dakika başına 16 sayfa basabilirken renkli baskıda bu sayı ortalama 6 sayfadır. Mürekkep püskürtmeli yazıcı çeşitleri küçük boyutlu kompakt özelliklerinden dolayı ev ve ofisler için uygun cihazlardır. Lazer yazıcılar kadar yer kaplamadıkları için masaüstünde kullanılabilir. Wi-Fi modelleri ortamdaki cihazlara modem üzerinden aynı anda bağlanabildikleri için birden çok cihazda birlikte kullanılabilir. Mürekkep püskürtmeli yazıcı ürünleri iki veya dört kartuşla çalışır. Kartuşlardan biri mutlaka siyah mürekkep barındırır. Kartuşlu modellerde mürekkep bittiği zaman kartuşu değiştirmek gerekir. Tanklı yazıcıların kartuşlara elektronik kablolar ile bağlı sıvı mürekkep tankları vardır. Dört adet mürekkep tankı içiresindeki sıvı mürekkebin tükenmesi halinde tanklar yeniden doldurabilir. İhtiyaç duyulan mürekkep tüpleri tedarik edilebilmektedir. Uzun vadede zahmetsiz çözümlerler sunar. Özellikle ofis kullanımı için daha uygun ürünlerdir. Bu modeller tam dolu oldukları zaman yüksek baskı adedine ulaşabilir. Bu yüzden uzun süre bakıma ihtiyaç duymadan çıktı alınır. Sadece siyah-beyaz baskı sayıları renkli mürekkep ile birlikte yapılan baskılara göre farklılık gösterir.

Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı Nasıl Çalışır?

Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı Nasıl Çalışır?

Mürekkep püskürtmeli yazıcı cihazları küçük boyutlu kompakt ürünlerdir. Kartuşlardan çektikleri mürekkebi bir santimden daha küçük elektronik uçlar aracılığıyla kağıt üstüne püskürterek bilgisayar veya benzeri bir cihazdan aldıkları görseli kağıt üzerine yazar. Bunun için siyah ve renkli sıvı mürekkebe ihtiyaç duyar. Bu mürekkep kartuşlarda veya mürekkep tankı içerinde muhafaza edilir. Kartuşlu bir mürekkep püskürtmeli yazıcı siyah, mavi, sarı ve kırmızı renkli olmak üzere dört adet kartuş barındırır. Her bir kartuş birbirinden bağımsız olduğu için sadece tükenen kartuşun değiştirilmesi gerekir. Tanklı modellerde ise sıvı mürekkep tankı bulunur. Mürekkebi tükenen tank kullanıcı tarafından yeniden doldurulur. Üzerine baskı yapılacak kağıt veya kağıtlar kağıt besleme haznesine konur. Farklı modeldeki yazıcılar farklı miktarda kağıt barındırabilir. Yazma işlemi başladıktan sonra yazıcı ihtiyaç duyduğu kadar kağıt üzerine yazma işlemini gerçekleştirir. Üzerine baskı yapılan kağıtlar çıkış tepsisinde birikir. Yazıcıların doğru şekilde çalışabilmesini için bilgisayarlara doğru yazılımın ve sürünün yüklenmesi gerekir. Bu yazılım ve sürücü ürün ile birlikte gelen CD'de bulabileceği gibi markaya ait sayfadan da indirilmesi mümkündür. Yazdırma öncesinde kullanıcılar tarafından bilgisayar üzerinde gerekli ayarlamalar yapılarak farklı sonuçlar elde edilebilir. Uzun bir metnin tek tek veya önlü arkalı basılması mümkündür. Renkli bir görsel için siyah beyaz baskı alınabilir. Mürekkep kalitesi düşürülerek siyah beyaz baskılarda mürekkep tasarrufu sağlamak mümkündür. Mürekkep püskürtmeli yazıcı bilgisayarlara uzaktan bağlanacaksa ortamda Wi-Fİ modem olması gerekir. Wi-Fİ modem kurulumu yazıcı üzerindeki dijital ekran kullanılarak gerçekleştirilir. Bu aşamadan sonra Wi-Fi ağına bağlı bütün bilgisayarlar yazıcıya sinyal gönderebilir. Doğru ve kaliteli bir baskı için bütün bilgisayarlarda kullanılan yazıcı marka ve modeline uygun sürücünün ve yazılımın yüklü olması önemlidir. Bilgisayara bağlantı kablo ile yapılacaksa uygun bir USB kablosunun kullanılması gerekir. Bazı ürünler bu kablo ile birlikte satılmaz. Bu yüzden mürekkep püskürtmeli yazıcı seçimi yaparken önce kutu içeriğinin dikkatli bir şekilde okunmasını iyi olacaktır. Artık bir çok DSLR fotoğraf makinesi ve cep telefonu da yazıcılara bağlanabilmektedir. Bu cihazlar da bilgisayarlar gibi Wi-Fi üzerinden ve uzaktan bağlantı sağlar. Bunun için dosya gönderilecek cihazların aynı Wi-Fi ağına bağlı olması gerekir. Cep telefonları bağlantı için bir uygulamaya ihtiyaç duyabilir.

Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı Ne İşe Yarar?

Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı Ne İşe Yarar?

Mürekkep püskürtmeli yazıcılar işlevsel özellikleriyle öne çıkan ve hızlı baskı almayı sağlayan cihazdır. Bazı modellerin genişliği 40 cm bazılarının ise 50 cm'dir. Bir mürekkep püskürtmeli yazıcının her bir kartuşu yaklaşık 80-100 ml sıvı mürekkep alır. Bazı modeller iki bazı modeller ise dört kartuşa sahiptir. Tam dolu bir mürekkep püskürtmeli yazıcı ile 300 sayfaya kadar kaliteli baskı almak mümkündür. Bu sayıdan sonra baskı kalitesi düşmeme başlayabilir. Biten bir kartuşu yeniden doldurmak mümkün değildir. Yeniden doldurulamadığı için değiştirmek gerekir. Tanklı mürekkep püskürtmeli yazıcı ise tam oldu olması halinde 4000 sayfaya kadar kalite baskı alabilir. Bazı modellerde bu sayı çok daha yüksektir. Tankları yeniden doldurmak mümkündür. Mürekkep püskürtmeli yazıcılar renkli baskı yapabilir. Bazı modeller fotoğraf kalitesinde baskı yapabilecek kadar gelişmiştir. Bu modeller için üretilmiş yüksek kaliteli fotoğraf kağıtları kullanılması halinde daha iyi görüntüler elde edebilirsiniz. Orta seviye bir mürekkep püskürtmeli yazıcı rapor, ödev ve günlük işleriniz için uygundur. Mürekkep püskürtmeli yazıcılar çeşitli sarf malzemelerini kullanır. Standart bir A4 kağıt günlük çalışmalar için uygun olacaktır. Yazıcıların ihtiyaç duyduğu kartuş ve mürekkep tonerlerine ulaşmak kolaydır. Mürekkep püskürtmeli yazıcıların kurulumu ve bakımı teknik bilgi gerektirmez. Tükendikçe kartuşları değiştirmek ve tankları sıvı mürekkep ile doldurmak yeterlidir. Tanklı yazıların mürekkep haznesi kullanıcın görebileceği şekilde şeffaf olarak tasarlanmıştır. Bu yüzden mürekkep miktarının takibini yapmak için tanklara dışarıdan göz atmak yeterli olmaktadır. Kartuşlu modellerin takibi ise doğrudan yapılamayabilir. Ancak bilgisayarınıza yükleyeceğiz yazılım, azalması halinde mürekkep miktarını size söylemektedir. Mürekkep püskürtmeli yazıcılar ortalama olarak dakikada 16 sayfa basabilir. Günümüzde dakika başına 40 sayfa basabilen mürekkep püskürtmeli yazıcı türleri de üretilmektedir. Bu modeller tanklı oldukları için yüksek baskı sayısına sahiptir. Yeni nesil mürekkep püskürtmeli yazıcılar ofisler için de bir çözüm olarak sunulmaktadır. Eğer fotoğraflarınız için bir yazıcı arıyorsanız buna uygun üretilmiş yazıcılarını tercih edebilirsiniz. Bu yazıcılar fotoğrafçıların ihtiyaçlarına yönelik olarak yüksek DPI değerlerine sahiptir. Dakika başına baskı sayıları da diğer modellere göre yüksektir. A4 kağıt haricinde renkli baskıya uygun kağıtlar kullanılabilir. Sahip oldukları bu özellik fiyatlara da etki eder. Cihazın DPI değeri yükseldikçe fiyat buna bağlı olarak artabilir. Mürekkep püskürtmeli yazıcıların neredeyse hepsi kağıt, fotoğraf, kimlik ve benzeri belgeleri tarayabileceğiniz bir tarayıcıya sahiptir. Taranan belgeleri yazıcı ile çoğaltabilirsiniz. Bu yönüyle bir mürekkep püskürtmeli yazıcıyı fotokopi makinesi olarak kullanmak da mümkündür. Mürekkep püskürtmeli yazıcıların hepsinde kablosuz bağlantı özelliği yoktur. Kablosuz özelliği olmayan yazıcılar genellikle özel olarak üretilmiş USB kablosu aracılığı ile bağlantı sağlar. Yazıcının sahip olduğu kablolar masaüstü veya dizüstü bilgisayarlarının USB girişleri ile uyumludur. Bazı DSLR fotoğraf makineleri de USB bağlantı kablosu ile bir yazıcıya veri göndererek çıktı alabilir. Cep telefonlarında yazıcılara veri göndermeyi sağlayan kablolu bağlantı özelliği bulunmamaktadır. Bundan dolayı ürünü cep telefonu ile kullanmak isteyen kişiler kablosuz özelliği olan cihazları tercih etmelidir.

Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı Modelleri

Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı Modelleri

Epson, Canon, HP, Brother gibi birçok marka ev ve ofis kullanıcılarına yönelik mürekkep püskürtmeli yazıcı modellerini piyasa sürmektedir. Mürekkep püskürtmeli yazıcı markaları tarafından üretilen bütün modeller baskı işlemini temel olarak aynı şekilde gerçekleştirmektedir. Aynı sarf malzemelerini bütün yazılarda kullanmak mümkündür. Kağıt besleme girişleri ve kağıt tepsileri farklılık gösterebilir. Bazı modeller kağıtları tamamen kapalı bir bölümde saklamaktadır. Bazı modellerde ise kağıt besleme girişleri açıkta bulunur. Pek çok markanın tanklı ve tanksız modelleri bulunmaktadır. Mürekkep püskürtmeli yazıcı özellikleri arasında yer alan Wi-Fi desteği yazıcı fiyatlarını arttırmaktadır. Wi-Fi modemi olmayan veya uzaktan bağlantıya ihtiyaç duymayanlar kablosuz yazıları tercih edebilir. HP mürekkep püskürtmeli yazıcı kartuşlu modelleri ev kullanıcıları tarafından daha çok ilgi görmektedir. Markanın kartuş ve mürekkeplerine ulaşmak da bu sebeple kolay olmaktadır. Epson mürekkep püskürtmeli yazıcı markanın sağladı ek hizmetlerle birlikte gelmektedir. Epson marka bir yazıcıya doğrudan e-posta yollamak ve çıktısı almak için firmanın sunduğu hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Bunun için aldığınız ürene bir e-posta adresini tanımlamanız yeterli olmaktadır. Aynı markanın daha çok fotoğraf severler tarafından tercih edilen yüksek çözünürlüklü yazıcıları mevcuttur. Bu modeller ile özel üretilmiş kağıtlara ve CD, DVD gibi araçlara baskı yapabilirsiniz. Özel amaçlı üretilmiş bu modellerin fiyatları da özelliklerine bağlı olarak çeşitlenir. Brother mürekkep püskürtmeli yazıcı modelleri doğrudan ev kullanıcılarına yönelik olduğu gibi aynı markanın A3 baskı alabilen özel amaçlı yazıcıları da vardır. Mürekkep püskürtmeli yazıcı markaları kendi sarf malzemelerini üretmektedir. Bunun yanında bazı modeller için üretilmiş muadil mürekkep püskürtmeli yazıcı sarf malzemeleri temin etmeniz de mümkündür. Mürekkep püskürtmeli yazıcı fiyatları marka ve modele göre çok geniş bir yelpazede değişkenlik göstermektedir. Bu sebeple bir mürekkep püskürtmeli yazıcı almadan önce farklı modelleri incelemeniz önem taşır. Markaların sunduğu ek hizmetler de bu aşamada karar vermeniz için size yardımcı olacaktır. Bazı markalar ürünleri ile birlikte daha fazla mürekkep toneri sunabilir. Markaların güncel modelleri bilgisayarınızın işletim sistemi ile uyumlu olmayabilir. Eğer eski sürüm bir işletim sistemi kullanıyorsanız bu durumu göz önüne almanız yerinde olacaktır. Sayfa altlarında yer alan mürekkep püskürtmeli yazıcı yorum bölümünü de ürün satın almadan önce alıcılara karar vermelerini kolaylaştıracak fikirler vermektedir. Yorum ve değerlendirmeleri okuyarak ürünlerin nasıl çalıştığı gibi konular hakkında da bilgi edinebilirsiniz.

Mürekkep Püskürtmeli Yazıcıların Kullanım Alanları

Mürekkep Püskürtmeli Yazıcıların Kullanım Alanları

Mürekkep püskürtmeli yazıcı alternatifleri bütün masaüstü ve dizüstü bilgisayar ile uyumlu çalışır. Son model bir yazıcı genellikle güncel işletim sistemlerinin hepsini destekler. Windows veya İOS yüklü bir cihaz ile kullanılabilir. Bu yüzden bilgisayar ortamında metin veya görsel hazırlayan herkes bir mürekkep püskürtmeli yazıcı ile çıktı alabilir. Bir mürekkep püskürtmeli yazıcı ev için uygundur. Kullanımı fazla teknik bilgi gerektirmez. Kurulumu ve bakımı da aynı şekilde zahmetsiz bir şekilde yapılabilir. Öğrenciler ödevleri için çıktı alırken mürekkep püskürtmeli yazıcı kullanabilir. Mürekkep püskürtmeli yazıcılar günlük işler için herkese uygun çözümler sunabilmektedir. Isınma süresi çok kısa olduğu için baskı sırasında hemen sonuç alınır. Ev-ofis mantığı ile çalışanlar tasarruf etmek için mürekkep püskürtmeli yazıcıları tercih etmektedir. Çalışma masası üzerine yerleştirildiğinde fazla yer kaplamadıkları için ofis mobilyaları ile kolayca uyum sağlar. Bu yazıcılar gelişen teknoloji ile birlikte yüksek baskı adetlerine ulaşmıştır. Bundan dolayı ofis mantığı içinde çalışan ve günlük yüksek baskı ihtiyacı olan kişilerin taleplerini karşılayabilecek bir yazıcı bulmaları mümkündür. Mürekkep püskürtmeli yazıcı seçenekleri karavan gibi daha küçük ortamlar için de uygundur. İşi gereği kırsalda çalışmak zorunda olan kişiler araçlarında böyle bir yazıcı taşıyabilir. Boyutları ve düşük enerji ihtiyacından dolayı tercih edilebilir. Yüksek çözünürlüklü mürekkep püskürtmeli yazıcı modelleri kaliteli fotoğraf bastırmak için uygundur. Ayrıca bazı modeller A4 veya fotoğraf kağıdı haricinde CD ve DVD üzerine baskı yapmak için de uygundur. Bu da mürekkep püskürtmeli yazıcı cihazlarının kullanım alanını oldukça genişletmektedir. Buna bağlı olarak bilgisayar ortamında tasarım yapan yapan kişiler tarafından tercih edilen ürünler arasındadır. Ürün satın alırken yazıcınızı hangi amaçla kullanacağınıza önceden karar vermeniz doğru ürünü bulmanızı kolaylaştıracaktır. Günümüzde bir bilgisayara sahip olmasanız dahi mürekkep püskürtmeli yazıcıları kullanmak mümkündür. Bu yazıcıları kullanarak doğrudan doğrudan doğruya bir fotoğraf makinesi veya cep telefonundan çıktı alınabilir. Ancak cep telefonu ve fotoğraf makinesi gibi bir cihazdan bir mürekkep püskürtmeli yazıcıya dosya gönderebilmek için bir W-Fi ağına ihtiyaç vardır. Wi-Fi ağı olmayan bir ortamda cihazların yazıcı ile iletişime geçmesi mümkün olmamakla birlikte bazı modeller için kablo ile bağlantı sağlanabilir. Seçim yaparken ürünün baskı sayısına da dikkat edilebilir. Fazla sayıda dosya çıkarma ihtiyacı olan kişiler yüksek baskı sayısına sahip ürünleri tercih edebilir. Cihazı daha az kullanacak kişiler ise ortalama veya düşük baskı kapasitesine sahip modelleri tercih edebilir. Siz de kendi ihtiyacınıza uygun bir ürünü seçebilir mürekkep püskürtmeli yazıcınızdan kaliteli baskılar almanın tadını çıkarabilirsiniz.