Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

3D Yazıcı

için 382 sonuç bulundu.

3D Yazıcı

Dijital bir tasarımdan fiziksel bir obje yaratma imkanı sağlayan modern 3 boyutlu yazdırma teknolojisi, tasarımcıların hayallerindeki pek çok ürünü farklı materyaller eşliğinde gerçeğe dönüştürmeye yarıyor. Bu süreçte kilit rol oynayan 3D yazıcılar hakkında bilgi almak, nasıl çalıştıklarını öğrenmek ve 3D yazıcı satın almak için doğru yerdesiniz.

3D Yazıcı Nedir?

3D Yazıcı Nedir?

Dijital bir tasarım modelini elle tutulur, fiziksel bir objeye dönüştürmeye yarayan 3D yazıcılar, her ne kadar 2015 yılı ve sonrası dönemde bir patlama yaratmış olsa da aslında 3D baskı, 1980'li yılların ortasından beri teknolojik dünyada var olmayı sürdüren bir konsept. 2009 yılına kadar sadece endüstriyel alanlarda ve çok kısıtlı olarak kullanılan bu yazdırma tekniği, ilk masaüstü 3D yazıcının aynı yıl üretilmesi ile yükselişe geçti. Sürekli olarak gelişen ve büyüyen bir sektör olan 3D basım sektörü, bir yandan kompleks tasarımların oluşturulmasına ön ayak olurken bir yandan da fonksiyonel 3D yazıcı parçaları ile çıkan her bir ürünü kişiselleştirme ve özelleştirme imkanı sunuyor. Her ne kadar sabit maliyet açısından düşük bir eğilim gösterse de 3D yazıcı kullanımı seri üretim söz konusu olduğunda yüksek maliyetlere yol açabiliyor. 3D yazıcıların sunduğu bir diğer avantaj ise minimal düzeyde atık üretmesi itibariyle çevre dostu bir teknolojik ürün olması.

3D Yazıcı Nasıl Çalışır?

3D Yazıcı Nasıl Çalışır?

Her bir 3D basım süreci, fiziksel bir objenin 3 boyutlu, dijital tasarım dosyası ile başlar - adeta ozalit baskı gibi. Herhangi bir tasarım dosyası olmadan 3 boyutlu baskı işlemine başlamak, herhangi bir metin dosyası olmadan standart yazıcıdan çıktı almaya benzer; ortaya bir ürün çıkması için gerekli olan 3D yazıcı malzemelerinden biri de budur. Bu tasarım dosyası ince katmanlara dilimlenerek 3D yazıcıya gönderilir. Buradan itibaren yazıcının bağlı olduğu teknolojiye göre baskı süreci değişkenlik gösterebilir. Masaüstü 3D yazıcılar, plastik eriterek özel bir platforma bu plastiği yerleştirirken endüstriyel yazıcılar lazer yardımıyla yüksek ısıda metali eriterek ortaya 3 boyutlu bir malzeme çıkartıyor. Burada belirtmek gerekir ki sürecin karmaşıklığı nedeni ile baskı süreci saatlerce, bazen günlerce sürebiliyor.

3D Yazıcı Fiyatları Nelerdir?

3D Yazıcı Fiyatları Nelerdir?

Araba üreticileri, progresif tıp akademisyenleri, uzay firmaları ve ürün tasarımcıları başta olmak üzere pek çok farklı sektör, 3D yazıcılar ile çalışmayı iş akışının bir parçası getirmek üzerine yoğunlaşmaya başladı bile. Bir 3D yazıcı satın almadan önce sunulan ürünün bu teknolojiden ne denli faydalanabileceğini analiz etmekte fayda var. Doğru alanda ve doğru ürün üzerinde kullanıldığında 3D yazıcılar üretim maliyetlerini kısabilir, daha hızlı bir üretim sürecine ön ayak olabilir ve pazara göre çok daha niş, kişisel ve özgün ürün sunumunu sağlayabilir. 3D yazıcı fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için kategorimizdeki yazıcıları inceleyebilir, farklı marka ve modellere rastlayabilirsiniz. Aidata, Canon, Pantum ve Datamax, 3D yazıcı denince akla gelen ilk isimlerden. Diğer yazıcı ve tarayıcı ihtiyaçlarınızı gidermek için Yazıcı, Tarayıcı & Aksesuarları kategorimizi ziyaret etmeniz mümkün.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Ackuretta (1)
Alya (2)
Anet (3)
Anycubic (56)
BCN3D (4)
BeamUp (2)
Benmaker (2)
Biqu (1)
Cel Robox (1)
Coraxis (1)
Corexy (1)
Creality (186)
Design (1)
Formlabs (2)
Geeetech (1)
JGaurora (1)
JGMaker (2)
Kaizen (2)
Kemiq (2)
MakerPi (1)
Mayku (5)
Melephant (1)
Mingda (1)
MY (2)
Nolega (1)
Phrozen (6)
Polaroid (2)
Prusa (3)
Raise3D (11)
Rigid3D (2)
Robotx (2)
Sindoh (1)
Toprak3D (1)
Toybox (1)
Two Trees (8)
Ultimaker (11)
Yada (1)
Zaxe (21)
Zortrax (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(64)
ve üzeri (80)
ve üzeri (82)
ve üzeri (82)
ve üzeri (82)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL