Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Sensörler

için 873 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
 • Sensör Sıva Üstü 360 Derece Helios

  (14)
  30 günün en düşük fiyatı!
  142,86 TL 120 TL
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Lamptime Radar Hareket Sensörü

  30 günün en düşük fiyatı!
  751 TL 525,70 TL
  +
 • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Horoz Focus Hl 480 360 Derece Tavan Hareket Sensör

  (1)
  30 günün en düşük fiyatı!
  299 TL 296 TL
  +

Sensörler

Sensör, yani algılayıcılar içinde bulundukları ortamlardaki değişkenlik gösteren çeşitli değerleri algılar, ölçer ve değerlendirirler. Ortamda olağandışı bir değer algıladığında olası tehlikelere karşı kontrol paneline ve size sinyal yollayarak haber verme görevini gerçekleştirmiş olur. Otomatik kontrol sistemlerinin bir parçası olan bu cihazlar, duyu organı işlevi görür ve bu mantıkla çalışır. Bu ürünler sıcaklık, basınç, akım, hız gibi birçok değeri algılayabilirler. Kullanıldığı yer için birçok açıdan güvenlik sağlar. Algılayıcı cihazların bazı çeşitlerinde alarm ve kamera özelliği mevcuttur. Güvenlik sistemi açısından farklı fonksiyonlarda çalışmış olurlar. Ev ve iş yerlerinde güvenlik ve kontrol amacı ile farklı çeşitleri ile sıklıkla tercih edilmektedir. Algılayıcı cihazların özellikleri sebebi ile farklı çeşitleri vardır. Sensör çeşitlerini incelemek için sayfamıza göz atabilirsiniz. Farklı ihtiyaçlara uygun sensör çeşitlerini inceleyebilir, modellerin özelliklerini keşfedebilirsiniz.

Sensör Nedir, Ne İşe Yarar?

Sensör Nedir, Ne İşe Yarar?

Sensörler, koruma amacı ile kullanılan ve güvenlik sağlamak üzere tasarlanmış cihazlardır. Bu cihazları evinizde ya da iş yerinizde güvenliğinizi ve kontrolü sağlamak için tercih edebilirsiniz. Kullandığınız ortamda sizin dışınızda gerçekleşen, ortaya çıkan durumlardan bu cihazlar sayesinde haberdar olursunuz. Sensör nasıl çalışır sorusunu kısaca, bulunduğu ortamda algıladığı değerleri insanların anlayabileceği iletiler halinde bildirmesi ve uyarması şeklinde cevaplandırabiliriz. Sensörler olağan değerlerin altında ya da üstünde bir değer algıladığında kontrol merkezlerine sinyal yollar. Bunun yanı sıra size de uyarı gönderir. Olası tehlikeleri size bildirerek tehlikeleri önlemiş ya da tehlike anında haber vermiş olur. Farklı tiplerde algılayıcı ürünler bulunmaktadır. Mekanik, termal, elektriksel, manyetik, ışıma ve kimyasal tipteki cihazların her birinin algılayabildikleri değerler farklıdır. Mekanik tipteki algılayıcılar; uzunluk, miktar, basınç, hız, ivme, ses dalgası gibi değerleri algılar. Termal özellikteki olan algılayıcılar ise; sıcaklık ve ısı akışını algılayabilmektedir. Manyetik algılayıcılar; alan yoğunluğu, akı yoğunluğu gibi değerleri algılar. Elektriksel algılayıcı; akım, voltaj, direnç, elektrik alanı ve frekans gibi değerleri algılayan cihaz tipidir. Işıma algılayıcı; yoğunluk, polarizasyon, yansıtma değerlerini algılar. Son olarak kimyasal tipteki algılayıcılar ise yoğunlaşma, oksidasyon, redaksiyon, pH miktarı değerlerini algılar ve değerlendirir. Kullanım alan ve amaçları doğrultusunda algılayıcıların farklı çeşitleri vardır. Başlıca sensör çeşitleri ; sıcaklık, yaklaşım, infrared, ultrasonik, dokunma, ışık, basınç, akış ve renk algılayıcılar olarak sıralanabilir. Bunların dışında duman ve nem sensörü gibi çeşitlerde bulunmaktadır. Bu cihazlar farklı alanlarda kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra güvenlik ve alarm sistemleri için yaygın olarak kullanılan ürünler ise hareket algılayıcıları, kapı/pencere sensörleri, mesafe algılayıcı, sıcaklık ile nem algılayıcı, deprem ve yangın algılayıcı gibi çeşitlerdir. Farklı özelliklere sahip, farklı kullanım amaçları için tasarlanmış algılayıcı modellerini incelemek için şimdi göz atın. Ev ve iş yerinizde güvenliğiniz ve kontrolü sağlamak için arayışta iseniz algılayıcılar bu ihtiyacınızı karşılayacaktır. Sizde güvenliğiniz için ihtiyacınıza en uygun ürünlere avantajlı fiyatlar ile sahip olabilirsiniz. Ofis elektroniği sayfamızda ürünlerin özelliklerini görebilir, beğendiğiniz ürünlere hızlıca satın alabilirsiniz.

 Sensör Çeşitleri Nelerdir?

Sensör Çeşitleri Nelerdir?

Evlerin ve iş yerlerinin otomatik kontrol sisteminin en önemli parçalarından olan sensörlerin algıladıkları değerlere göre farklı çeşitleri bulunmaktadır. Sıcaklık sensörü , yaklaşım algılayıcı, infrared algılayıcı, ultrasonik algılayıcı, dokunma algılayıcı, ışık sensörü , basınç sensörü , akış algılayıcı, renk algılayıcı, duman ve nem algılayıcı gibi türleri olan, iş yeri ve evler için yaygınca kullanılan çeşitlerini sayfamızda bulabilirsiniz. Sıkça tercih edilen sensör çeşitleri hareket algılayıcılar, mesafe algılayıcılar, kapı/pencere algılayıcılar, sıcaklık ve nem algılayıcılar, deprem ve yangın algılayıcıları olarak sıralanmaktadır. Hareket sensörleri bulunduğu alandaki hareketi algılar. Hareketi algıladığında kontrol paneline sinyal gönderebilir ve sizi uyarır. Oluşması mümkün tehdit karşısında sizi haberdar eden hareket algılayıcıları özelliği dahilinde ise kamera ile de kayıt yapabilmektedir. Hareket sensörü çeşitlerini sayfamızda bulabilirsiniz. Deprem algılama cihazları belirtilen ivme değerlerinde ki sarsıntılarla deprem hareketini algılar. Binalarda takılı olan gaz kesme vanalarına sinyal göndererek oluşabilecek patlama ve yangınları önler. Sıcaklık ve nem algılayan cihazlar bulunduğu ortamın sıcaklığını ve nemini ölçer ve bu değerlerin sinyallerini gönderir. Kapı ve pencere sensörleri ortamlara dışarıdan giriş yapılabilecek kapı ve pencereler takılmaktadır. Kapalı devreli ve açık devreli sistem şeklinde tasarlanabilmektedir. Kapalı devreli sistemlerde kapı ve pencereler kapalı durumda iken elektrik akımı devrenin üzerinden akar. Kapı ve pencereler açıldığı takdirde akım durur ve alarm tetiklenir. Açık devreli sistemlerde akım açıktır ve herhangi bir şekilde kapanırsa alarm tetiklenir. Kapı ve pencere hareketleri algılayıcı cihazları sayfamızda bulabilirsiniz. Mesafe algılayan cihazlar ise mesafe ölçümü yapmaktadır. Mesafe belirli bir sınırın altında ya da üstünde ise sinyal de verebilmektedir. Daha çok robotik alanda kullanır. Engelleri belirlemek amacı ile kullanılmaktadır. Farklı ihtiyaçlar doğrultusunda, farklı değerleri algılamak ve değerlendirmek üzere tasarlanan, farklı işleyişleri olan bu cihazlar güvenlik sistemleri için fonksiyonel ve önemli unsurlardır. Güvenlik sisteminizdeki ihtiyacınız doğrultusunda bir cihaz tercihi yapabilirsiniz. İhtiyaçlarınıza uygun olan sensörü bulmak için sayfamıza göz atabilir, sensör çeşitlerini inceleyebilir ve size en uygun ürünleri avantajlı fiyatlar ile satın alabilirsiniz.

 Sensörlerin Özellikleri ve Fiyatları

Sensörlerin Özellikleri ve Fiyatları

Güvenlik sistemlerinizin en önemli öğelerinden biri olan sensörleri ve fiyatlarını sayfamızdan inceleyebilirsiniz. Ev ve iş yerlerinde güvenlik amaçlı sıkça kullanılan algılayıcı cihazların farklı çeşitlerini avantajlı fiyatlar ile sayfamızda bulunmaktadır. Farklı değerleri algılayan ve ölçen bu algılayıcı çeşitleri yerli ve yabancı birçok marka tarafından üretilmektedir. Çalışma sistemleri, özellikleri birbirinden farklı olan algılayıcı cihazlar ihtiyaçlara göre farklı çeşitlerde üretilmiştir. İhtiyaçlarınıza uygun ürünleri seçmek için sizlere sunduğumuz ürünlerin özelliklerini inceleyebilirsiniz. Ev ve iş yerlerinizde ki hareketleri algılaması için hareket algılayıcılarını tercih edebilirsiniz. Sıcaklık ve nem değerlerini algılayan ve ölçen cihazları da bu alanda önlem almak için kullanabilirsiniz. Deprem durumlarında patlama ve yangın tehlikelerini önlemek için deprem ve yangın algılayıcı cihazları tercih edebilirsiniz. Ev ve iş yerlerinizi hırsızlık gibi durumlardan korumak için kapı ve pencerelerin açılması ile girişleri algılayan kapı ve pencere ürünleri ile olası tehditlere karşı önleminizi alabilirsiniz. Sayfamızda farklı markaların sensör çeşitleri ve fiyatları bulunmaktadır. Sensörler bölümünü incelediğinizde birçok yerli ve yabancı markanın ürünlerini görebilirsiniz. Sensör kategorisinde ürün ve fiyat çeşitliliği oldukça fazladır. Ürünler arası fiyat farklılıkları olmakla birlikte seçenekler uygun fiyatlı olmaktadır. Modellerin özellikleri dolayısı ile fiyat farklılıkları olabilmektedir. Yerli ve yabancı birçok markanın ürünleri olduğundan markalar arası fiyat farklılıkları görülebilmektedir. Kullanılan malzemeler, ürün işlevselliği gibi birçok faktör fiyat farkı oluşturabilir. Ürünler güvenlik sistemleri konusunda performans sağlamaya yönelik tasarlanmış ürünler olup, çalışma sistemleri, algılama özellikleri gibi teknik kapsamları doğrultusunda farklılaşmaktadır. Bu farklılıklarda fiyatlara yansıyabilmektedir. Güvenlik sistemi ihtiyaçlarınız doğrultusunda tercih edebileceğiniz sensör modelleri için hemen göz atın. Farklı fiyat seçeneklerini inceleyin ve sizin için en uygun ürünü bulun. Dilerseniz sayfamızdan avantajlı fiyatlarla hemen satın alarak kendinizin ve sevdiklerinizin güvenliğini sağlayabilirsiniz.