Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Hesap Makinesi

için 1,680 sonuç bulundu.

Hesap Makinesi

Hesap makineleri basit veya karmaşık matematiksel işlemleri pratik bir şekilde çözebilen elektronik cihazlardır. Herkesin evinde veya ofisinde ihtiyaç duyabileceği cihazlar sahip olduğu işlevsel fonksiyonlar sayesinde hız ve kolaylıklar sağlamaktadır. İhtiyaçlarınıza uygun özelliklere sahip hesap makinesi çeşitleri kullanıldıkları alanlara göre farklı işlevsellikler bulundururlar. Ticari faaliyetlerde bulunuyorsanız vazgeçilmez cihazlar arasında bulunan ürünler, ofis elektroniği alanında en sık kullanılan gereçler arasında yer alırlar. Standart özelliklere sahip modeller temel dört işlemleri yapabilirken çok fonksiyonlu hesap makinesi ile trigonometri, türev, integral, permütasyon, üslü ve köklü ifadeler gibi birçok işlemi anında hesaplayabilmektedir. Karmaşık çoklu işlemleri ve hesaplamaları yapabilmenize olanak sağlayan bilimsel hesap makinesi genellikle 2 satırlı ekranlara sahip olarak işlemlerinizi detaylı bir şekilde görüntülemenizi sağlarlar. Cebir mantığıyla çalışmakta olan bu ürünler hesaplamalarda en büyük yardımcılarınız arasında bulunurlar. Hesaplama sürecini hızlandıran ve işlevsellik kazandıran cihazlar, elinizin altında bulunarak gerekli işlemleri pratik bir şekilde yaparak hayatınızı kolaylaştırırlar. Geliştirilmiş özellikleriyle mini bilgisayarlar olarak da adlandırılabilen hesap makineleri geniş bir müşteri portföyüne hitap etmektedir. Modelleri, büyüklükleri, ekran kapasiteleri ve özellikleri bakımından son derece zengin alternatifler sunarlar. Güneş enerjisiyle çalışabilen, su koruma fonksiyonuna sahip, şeritli ya da masaüstü alternatifleri olmak üzere değişen ihtiyaçlarınıza yanıt veren çeşitleri satın alabilmek için sayfamızı inceleyebilirsiniz. Ofislerde yine sıkça tercih edilen yazarkasa modellerine de sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Hesap Makinesi Modelleri

Hesap Makinesi Modelleri

Hesap makineleri son derece zengin ürün seçeneğiyle kullanıma sunulurlar. Yalnızca temel işlemleri yapabileceğiniz basit fonksiyonlu hesap makinesi modelleri ve çok daha üstün işlemleri yapabilme kabiliyetine sahip olanlara kadar oldukça geniş bir seçenek olanağı bulunmaktadır. Bu ürünler içerisinden yapacağınız tercihlerde yapmanız gereken işlem düzeyleri kritik bir rol oynamaktadır. Fonksiyonlu hesap makinesi bilimsel modellerde yapılabilen bütün işlemleri yapabildiği gibi karmaşık işlemlerin de üstesinden gelmenizi sağlarlar. Limit, türev, integral, polinom ve daha pek çok matematiksel işlemleri yapabilmenizi sağlayan fonksiyonlu hesap makineleri genellikle basit veya bilimsel hesap makineleriyle yapılamayan fonksiyonları yapabilmenizi mümkün hale getirirler. Bilimsel modellerin yanı sıra işlemlerinizin fonksiyonel bir formatta yazabilme olanağı tanıyan gelişmiş hesap makinesi bu özellikleriyle birçok öğrenci ve akademisyenin işlerini kolaylaştırabilmektedir. Problemleri pratik bir şekilde çözebilmenizi sağlayan bu cihazlar, öğrenme sürecinizi büyük ölçüde artırarak hızlandırmaktadır. Sayıları son derece kolay bir şekilde sayabilen ürünler, özellikle de matematiksel işlemlerde zorluk yaşatan ilkokul öğrencilerine son derece pratik bir çözüm yöntemi sunmaktadır. Gelişen teknolojiye hızlı bir şekilde adapte olabilmenizi sağlayan cihazlar ile en zorlu dört işlem hesaplamalarını dahi kolaylıkla yapabilirsiniz. Logaritmik ve trigonometrik fonksiyon hesaplamasını saniyeler içerisinde tamamlayabileceğiniz hesap makineleri sayesinde zamandan kazanabilirsiniz. Üstelik yapmış olduğunuz işlemlerin doğru veya yanlış olduğunu kontrol etmek zorunda kalmayarak güvenilir bir şekilde kullanabilirsiniz. Finans, istatistik ve mühendislik mimarlarının başucundan ayırmadığı cihazlar en karmaşık matematik fonksiyonlarını en hızlı şekilde çözümleyebilmek amacıyla üretilirler. Yalnızca basit işlemleri yapabilen hesap makinesi tuşları ergonomik özellikleri sayesinde zorlu işlemleri dahi keyifle yapabilmenizi sağlıyor. En düşük veya en yüksek sayılarla işlem yapabilmenizi mümkün hale getiren ürünler genel itibariyle basit ya da bilimsel amaçlı olmak üzere birbirlerinden ayrılırlar. Ofis ortamlarında kullanılmak için basit hesap makineleri sizin için yeterli olabiliyor. Toplama, çıkarma, bölme ve çarpma işlemlerini pratik bir şekilde yapmanın yeterli olacağı hallerde bunlar beklentilerinizi fazlasıyla karşılıyor.

Hesap Makinesi ile Pratik Çözümler

Hesap Makinesi ile Pratik Çözümler

Karmaşık ve bilimsel işlemleri yapabilmenizi mümkün hale getiren mühendis hesap makinesi genellikle işlemleri daha sıkı bir şekilde takip edebilmeniz 2 satır ekranlarla üretilmektedir. 16 basamaklı işlemlerin yapılabildiği bilimsel modeller, 250’ye varan fonksiyonla problemlerin çözümlerini pratik bir şekilde yapabilmenizi sağlıyor. Pil ya da güneş enerjileriyle kullanılabilen hesap makinelerinde enerji tercihi tamamen isteğinize bırakılıyor. Dilerseniz pillerle uzun ömürlü bir şekilde kullanabileceğiniz cihazları dilerseniz güneş enerjisiyle şarj ederek tekrar tekrar kullanabilirsiniz. Renk seçenekleri itibariyle siyah, mavi veya pembe hesap makinesi içerisinden tercihlerde bulunabilirsiniz. Trigonomatik işlemleri, faktöriyelleri, kombinasyon ve permütasyon işlemlerini yapabilmenizi mümkün hale getiren profesyonel hesap makinesi gelişmişlik düzeylerine göre farklı özelliklere sahip olabilirler. Üst düzey işlem yapabilme kabiliyetlerine sahip profesyonel ürünler 7 değişken hafızası ile 279 fonksiyonla öne çıkarlar. 2 satırlık ekranıyla yaptığınız işlemi ve sonucunu aynı anda görüntüleyebilmenizi sağlayan hesap makineleriyle integral, diferansiyel, istatistik, regnesyon ve koordinat dönüştürme gibi pek çok işlemi gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz. Bu cihazlar belirli alanlarda kullanılan değil, günlük yaşantıda daima ihtiyaç duyabileceğiniz ürünler arasında bulunur. Yapılması gereken zorlu matematiksel işlemleri yapabileceğiniz hesap makineleriyle dört işlemleri pratik bir şekilde yapabilirsiniz. İşlem süreci sadece muhasebe departmanlarında değil, bütün çalışanlar için son derece büyük bir önem taşırlar. Kullanım durumunuza bağlı olarak basit düzeyden ileri düzeye kadar farklı işlevsel özellikler bulundurabilen ürünler değişen ihtiyaçlara yanıt veriyor. Eğitim hayatınızda kullanacağınız hesap makinesi çeşitleri içerisinde yalnızca basit dört işlemleri yapabilen ürünler beklentilerinizi tam manasıyla karşılayamayabilir. Özellikle bankacılık, muhasebe, işletme ve iktisat gibi bölümlerde öğrenim görüyorsanız mutlaka standart cihazlarda yapılabilen işlemlere ek olarak ileri düzeydeki işlemlerin yapılabildiği modelleri kullanmanız gerekir. En karmaşık işlemleri dahi saniyeler içerisinde yapabilme olanağı sağlayan bilimsel hesap makinesi çeşitleri ile daha önce bulduğunuz sonuçları daha sonra kullanmak üzere saklayabilirsiniz.

Hesap Makinesi ile Hayatınızı Kolaylaştırın

Hesap Makinesi ile Hayatınızı Kolaylaştırın

Günümüzde ofislerde de en sık tercih edilen seçenekler arasında şüphesiz masaüstü hesap makinesi çeşitleri bulunuyor. Estetik tasarımı ve ergonomik tuşları sayesinde işlem sürecini çok daha keyifli bir hale getiren hesap makineleri ofis ortamlarında büyük bir ilgiyle kullanılmaktadır. İşlem sürecini büyük bir hassasiyetle yapabileceğiniz büyük tuşlara sahip hesap makineleri çift enjeksiyonlu özel tuşlarıyla öne çıkarlar. Büyük hesap makinesi denildiğinde akılara gelen ofis tarzı cihazlar üç basamaklı ayraç ile onlu mod özelliklerine sahipler. Silme, çift sıfır tuşlarına sahip ofis hesap makineleriyle toplama, bölme, çıkarma ve çarpma işlemlerini pratik bir şekilde yapabilirsiniz. Pil ya da güneş enerjisiyle çalışabilen modelleriyle 16 haneye kadar hesaplamalar yapılabiliyor. Ofis ortamlarında tercih edebileceğiniz daha küçük masaüstü modelleri ise genellikle en çok 12 haneli işlemler yapılabilmesini sağlamaktadır. Estetik tasarımıyla ilgi çekmeyi başaran ve geniş LCD ekranı sayesinde işlemleri rahatlıkla yapabilmenizi mümkün hale getiren dijital hesap makinesi, seri tuş kullanımını mümkün hale getirmektedir. Metalik yüzey tasarımlarının kullanıldığı ve ofis ortamlarında şık görüntüsüyle dikkatleri çeken hesap makineleri içerisinde bağımsız hafıza ile geri silme tuşu işlemlerinizi büyük ölçüde rahatlatmaktadır. Standart hesap makineleri içerisinde çoğu zaman kesirli işlemler yapılamayabiliyor. Bu süreçte devreye giren kesirli hesap makinesi ile matematikte pay ve payda işlemlerini yapılabiliyor. Matematikte kesir toplama, çıkarma, çarpma, bölme, kesin sadeleştirme işlemlerini yapabileceğiniz kesirli özelliğe sahip cihazlar gündelik hayatta çoğu kez yardımcınız oluyor. Kesir karşılaştırmaları, kesirleri ondalık sayıyla gösterme ya da ondalık sayıları kesre çevirebileceğiniz kesirli hesap makineleri günlük hayatınızı kolaylaştırıyor. Kesirlerle ilgili bütün işlemleri yapabilmenizi mümkün hale getiren kesirli modeller ile ondalık işlemleri de son derece pratik bir şekilde yapabilirsiniz. Kesirli hesap makineleri özellikle de ondalık işlemlerin kesre ya da sonucu kesir çıkan işlemleri ondalık sayılara çevirebilmek için kullanılıyor. İşletmelerde de kullanılabilen kesirli hesap makineleri gündelik yaşantınızda da karşınıza çıkabilecek kesir işlemlerinin üstesinden gelmenizi sağlıyor. İşlemleri yaptığını kağıtları çoğaltmak gibi bir çok işlemi yapabileceğiniz tüm kağıt işlemleriniz için ise fotokopi makinesi çeşitlerini satın alabilirsiniz.

Hesap Makinesi ile Karmaşık İşlemleri Hızlıca Çözümleyin

Hesap Makinesi ile Karmaşık İşlemleri Hızlıca Çözümleyin

Hesap makineleri yapacağınız işlemlerin derecesine göre farklı özellikler taşımaktadır. Bu süreçte tercih edeceğiniz akıllı hesap makinesi çeşitlerinin yapacağınız işlemleri karşılayacak düzeyde olması gerekmektedir. Basit makinelerle gerçekleştiremeyeceğiniz üslü işlemleri kolaylıkla çözebilmeniz için üslü sayılar hesap makinesi pratik çözümler vadedebiliyor. Bir sayının üssünü alabilmenizi sağlayan üslü sayılar hesap makinesiyle üslü ifadeleri de sayma sayılarına dönüştürebilirsiniz. Üslü hesap makinelerinde yapılabilen işlemler aynı zamanda karekök hesap makinesi ile de yapılabiliyor. Karekökünü bulmak istediğiniz sayıları panele girdikten sonra sonucu yalnızca saniyeler içerisinde öğrenebilirsiniz. Üstelik daha da gelişmiş olan modellerde sayıların farklı derecelerdeki kökünü de bulabilirsiniz. Karekök, genel kök, üs veya kesirli üs alma gibi işlemleri ivedilikle çözebilmenizi sağlayan bu ürünler zorlu işlemlerin üstesinden kolaylıkla gelmenizi sağlarlar. Özellikle de kesirli üs ya da bölmeli üs alma işlemlerini pratikleştiren bu hesap makineleri lise, lisans veya lisansüstü öğrencileri tarafından tercih edilebilirler. Bu süreçte zengin ürün çeşitliliği sayesinde hesap makinesi fiyat konusunda da oldukça geniş çaplı bir satın alma olanağı sağlıyor. Hesap makineleri işletmelerde genellikle fatura hesaplamalarının yapıldığında, KDV’li toplam fatura tutarının belirlenmesi ve diğer fiyat hesaplamaları için kullanılırlar. Bu noktada daha zorlu işlemlerde devreye giren trigonometrik hesap makinesi ile açı ve kenar bağıntıları hesaplanabilmektedir. Sinüs, kosinüs ve tanjant temel fonksiyonları ya da bu üç temel fonksiyonun kullanılarak üretildiği sekant, kosekant ile cotanjant fonksiyon hesaplamaları trigonometrik modellerle yapılabilmektedir. Matematik, geometri ve fizik bölümü öğrencilerinin ve akademisyenlerin kullandığı trigonometrik hesap makineleri arazi ölçümlerine kadar pek çok işlerde kullanılabilmektedir. Trigonometrik fonksiyonlar bilgisayarlarda da sıklıkla kullanılırlar. Parça ve yapı tasarımları günümüzde bilgisayarlar üzerinden yapıldığı için bu işlemler ile kusursuz açı ve uzunluk ölçümleri yapılabilmektedir. Bilgisayar oyunlarının oluşturulmasında da önemli bir yere sahip olan trigonometrik fonksiyonlar, fırlatma açıları ve nesnenin açıya uygun çizgide seyredebilmesi için gerekli işlemleri yapabilmektedir.

Hesap Makinesi ile Zorlu İşlemleri Yaparken Arkanıza Yaslanın

Hesap Makinesi ile Zorlu İşlemleri Yaparken Arkanıza Yaslanın

Darbe ve çarpma karşısında son derece dayanıklı yapılarda üretilen hesap makineleri aynı zamanda birçok işlevsel özelliği de kullanımınıza sunuyor. Uzun ömürlü pil yapıları ya da güneş enerjisiyle beslenen modeller 12, 16 ya da daha fazla hane tuş girdileriyle işlemlerinizi kusursuz bir şekilde tamamlamanızı sağlıyor. 150 adımda işlem kontrolü yapabilmenizi sağlayan hesap makineleriyle geçmiş hesaplamalarınızı da tetkik ederek doğru sonuçlara ulaştığınızdan emin olabilirsiniz. KDV hesaplamaları ya da işlemleri düzeltme gibi alternatif özellikleriyle gündelik yaşantınızı kolaylaştıran modeller yapmış olduğunuz işlemleri geniş ekranda göstererek kafa karışıklığını önlüyor. Bu noktada ileri düzey matematiksel işlemleri yapabilme kabiliyeti bakımından tercih edilen logaritmik hesap makinesi 10, doğal taban ya da 2 tabanına göre logaritma hesaplamaları yapabilmenizi sağlıyor. Logaritma hesaplamalarını yaptıktan sonra hesaplamak istediğiniz değerleri girerek tabanı belirlemeniz gerekli hesaplamaları yapmanızı sağlarlar. Sayıların belirli tabanlara göre logaritmasını belirleyebilmek için kullanabileceğiniz logaritma işlemleri yapabilen ürünler özellikle de grafik çizimlerinde kullanılırlar. Bilgisayar, matematik, mühendislik ve daha pek çok bilim dalında kullanılan hesap makinesi ayarları son derece pratik bir şekilde yapılabilmektedir. Gündelik yaşantınızda veya meslek hayatınızda kullanabileceğiniz akıllı hesap makinesi ile zorlu işlemleri yaparken yalnızca rahat bir nefes alırsınız. Hesap makinenizi sürekli olarak yanınızda bulundurmanız gerekiyorsa mini hesap makinesi çanta veya cep boylarında üretilerek kullanımınıza sunulurlar. Mini modelleri yanınızda her zaman hazır bulundurarak işlemleri rahatlıkla yapabilirsiniz. Kullanım ergonomisi bakımından öğrencilerin de büyük bir ilgiyle kullandığı mini cihazlar görünümleri küçük olmalarına rağmen en zorlu işlemleri dahi pratik bir şekilde çözümleyebilmektedir. Basit veya ileri düzey olanlar içerisinden dilediğiniz modellere zengin ürün çeşitliliğiyle sahip olabilmek için sayfamıza göz atabilirsiniz.

Kullanım İpuçları

  • Sık kullanılan tuşların anlamları: M+ hafızaya ekler, M- hafızadan çıkarır, MC hafızayı temizler, MRC hafızada saklanmış değeri getirir, C bütün girdileri temizler, CE en son girdiyi temizler.
  • Güneş enerjisiyle çalışan hesap makinelerinden en doğru sonuçları alabilmek için onu gündüzleri mümkün olduğunca pencere kenarında kullanın, hava karardığında ise yüksekte tutarak bir ışık kaynağına yaklaştırın.

Dikkat Edilecekler

  • Hesap makinesi hassas bir cihazdır. Düşürmemeye ve şiddetli darbelere maruz bırakmamaya özen gösterin.
  • Hesap makinesinin pilinde erime varsa pile asla elinizi sürmeyin.
  • Hesap makinesine, ona uygun olan pilden başka piller takmaya ve onu böyle kullanmaya çalışmayın.
  • Güneş enerjisiyle çalışan hesap makinelerini güneşin altında uzun süre kullanmayın.

Hesap Makinesi Nasıl Çalışır?

Hesap makineleri uzun yıllar boyunca devam eden araştırmaların sonucunda geliştirilmiştir. Günümüzde standart ve üst düzey matematiksel işlemlerin yapılabildiği hesap makineleri farklı çalışma sistemlerine sahiplerdir. Elektronik hesap makinesi çeşitlerindeki çalışma prensipleri çalışmakta olduğu sayı sistemleridir. İçerisindeki parçalar mekanik sistemlerin yanı sıra elektrikli sistemlere sahiplerdir. Giriş, çıkış üniteleri, manyetik alanlar gibi bölümlere sahip cihazlar sadece elektronik beyin verilen sinyallerle yalnızca bir saniye içerisinde 400.000 işlem yapabilmektedir.

Hesap Makinesi Nasıl Kullanılır?

Hesap makinelerini kullanırken işlem yapacağınız tuşlara basıp akabinde yapacağınız işlem tuşlarına basmanız gerekir. Yalnızca basit dört işlemleri değil, ileri düzey matematiksel işlemleri de pratik bir şekilde yapabilmenizi sağlayan modellerde işlem modlarını bilmeniz gerekir. Basit işlemler için toplama için (+), çıkarma için (-), bölme için (/) veya (÷), çarpma için (x) tuşlarına basmanız gerekir.

Hesap Makinesi Nasıl Kapanır?

Dijital hesap makineleri genellikle açma ve kapama tuşlarına sahip değillerdir. Sürekli olarak işlem yapabilmek için hazır bir şekilde bekleyen cihazlarda tuşa bastığınız anda işlem yapmaya başlayabilirsiniz ve belirli bir süreden sonra işlem yapmadıktan sonra otomatik olarak kendiliğinden kapanabilmektedir. Bazı ürünler ise açma ve kapama tuşlarına sahiptir.

Hesap Makinesi Ne İşe Yarar?

Hesap makineleri gündelik yaşamda genellikle metrekare işlemlerinde, bütçe planlarında ve daha pek çok alanda kullanılabilmektedir. Temel düzeyde bu cihazlar gündelik yaşamda ihtiyaç duyabileceğiniz pek çok görevi pratik bir şekilde yerine getirirler. Dört işlemden trigonometrik hesaplamalara, üslü köklü ifadelerden logaritmaya kadar pek çok alanda hesaplama yapabilmenizi sağlayacak özelliklere sahip hesap makineleri ile yapmanız gereken matematiksel işlemlerde saniyeler içerisinde doğru sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Hesap Makinesi Hangi Enerjiyle Çalışır?

Hesap makineleri çeşitleri genellikle çalışma prensibi bakımından ikiye ayrılırlar. Bu cihazlar sahip olduğu teknik özellikleri gereği son derece küçük bir ışıkla dahi çalışabiliyor. Bu yüzden güneş enerjili hesap makineleri büyük bir rağbet görmektedir. Güneş enerjili modellerin üzerinde bulunan paneli güneşe yalnızca kısa bir süre tuttuğunuzda dahi enerjisinin yerine geldiğini görebilirsiniz. Pilli hesap makinelerindeyse pili taktıktan sonra uzun süre boyunca kullanabilirsiniz. Düşük enerji tüketimiyle pili de çok az tüketen modelleri tek seferde aylarca kullanmanız mümkündür.

Hangi Bilimsel Hesap Makinesi Beklentinizi Karşılar?

Bilimsel hesap makineleri sahip olduğu özellikleri itibariyle trigonometrik fonksiyonlar, faktöriyel, kombinasyon ve permütasyon gibi işlemlerin yapılabilmesini sağlarlar. Bilimsel modeller genel itibariyle 2 satır LCD ekranlarıyla öne çıkmaktadır. Sert kaydırmalı kapakları, LCD ekranları ile 7 değişken hafızaya sahip bilimsel hesap makineleri 279 fonksiyonuyla dikkat çekerler. Bilimsel hesap makineleri genellikle birbirlerine yakın işlevsel özelliklere sahip olarak kullanıma sunulurlar. Bu süreçte yapacağınız tercihlerde bilimsel ürünlerin teknik ve tasarım özelliklerinin sizin beklentilerinizi karşılayacak düzeyde olması gerekmektedir.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

Casio (478)
(316)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(77)
ve üzeri (97)
ve üzeri (105)
ve üzeri (106)
ve üzeri (110)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL