Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

IDS
HS
Unv
Ids
UNV
Spy
Ayt
JVC
Nsa
Rxr
YI
B2
Etu
GMK
Gkb
LG
Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Garanti Türü

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Güvenlik Kamerası

için 8,751 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Tp-Link Tapo C510W 2K Dış Mekan Wİİ-Fİ Güvenlik Kamerası

  (98)
  30 günün en düşük fiyatı!
  1.799 TL 1.699 TL
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Xiaomi C500 Pro IP Wi-Fi Güvenlik Kamerası

  (8)
  30 günün en düşük fiyatı!
  2.212,78 TL 2.196,18 TL
  +
 • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Blic BLM-04 Yoosee App Akıllı IP Kamera

  (69)
  30 günün en düşük fiyatı!
  1.068 TL 820 TL
  +
 • Kategoride Öne Çıkanlar REKLAM

Güvenlik Kamerası

Güvenlik kamerası, hem iç hem de dış mekanlara yerleştirilebilen bir sistemdir. Kurulduğu her ortamda yakaladığı görüntüyü hızlı bir şekilde kayıt altına almayı sağlar. Güvenlik kamerası sadece görüntü kaydı oluşturmak ile kalmaz, eğer istenirse yerleştirildiği ortamda yer alan sesi de sisteme dahil eder. Bu işlem için üzerinde mikrofon yer alır. Bu mikrofonlar yardımıyla sesli kayıt alma imkânı da elde edilmiş olur. Ayrıca yeni yaşanan teknolojik gelişmeler ışığında bu kamera sistemlerinin bazılarına gece görüşü özelliği de eklenmiştir. Bu sayede geceleri görüntü daha aydınlık ve net bir şekilde elde edilmiş olur. Kamera sistemleri her alana kolayca yerleştirilebilir. Bu sayede insanların can ve mal güvenliğinin daha kolay bir şekilde sağlanmasına imkan sunar. Bu ürünler sayesinde evler, şirketler, okullar ve pek çok kurum kolayca ve hızlı bir biçimde koruma altına alınabilir. Son yıllarda popülaritesini arttıran ürünler birbirinden farklı firmalar tarafından üretilir. Bu nedenle farklı özelliklere ve donanımlara sahip güvenlik kamerası sistemleri oldukça çeşitlidir. Xiaomi, Haikon, Hilook ve Dahua güvenlik kamerası alanında üretim yapan markalar arasında yer alır. Ürünler kolay bir kullanıma sahiptir. Birbirinden farklı renklerde ve tasarımlarda pek çok ürün seçeneği bulunur. Farklı detaylar düşünülerek tasarlanmış modellerin bazılarında alarm sistemi özelliği bulunur. Bu özellik herhangi bir tehlike anında kendiliğinden otomatik olarak devreye girer. İlgili birimlere gerekli bilginin aktarılmasını sağlar. Oldukça yüksek bir sese sahiptir. Tehlike anında bu güvenlik kamerası sistemleri etrafa şiddetli bir ses dalgası yayar. Sahip olduğu bu ek özellik mal ve can güvenliği açısından oldukça caydırıcıdır. Güvenlik kamerası ürünleri alırken son teknoloji modellere yönelmek iyi olabilir. Bu sayede kurulan sistemden yüksek oranda fayda sağlanabilir. Bazı modellerde sensör teknolojisinden en iyi şekilde faydalanılır. Bu tür ürünler yerleştirildiği bölgelerde ışın sensörleri aracılığıyla bir alan oluşturur. Bir nevi görünmeyen bir çit ile alanı çevreler. Bu tür modeller kontrol altına aldığı tüm alanı görsel açıdan tarar. Ürünler iç ve dış mekanlarda kullanım için ayrı şekillerde tasarlanır. Her kamera türünün kendine has bir ek özelliği ya da eksikliği bulunabilir. Bu nedenle ürün satın almadan önce detaylı olarak araştırma yapmak gerekir. Sayfada yer alan birbirinden farklı güvenlik kamerası modellerini inceleyebilirsiniz. Benzer ürünleri görmek için ofis elektroniği sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Güvenlik Kamerası Sistemini Oluşturan Parçalar Nelerdir?

Güvenlik Kamerası Sistemini Oluşturan Parçalar Nelerdir?

Güvenlik kamerası çeşitli unsurların bir araya gelmesi ile oluşur. Bunlar; lens, kablo, monitör ve kayıt cihazıdır. Güvenlik kamerasının en önemli parçası olan lensler, kameranın görüntü kalitesini ortaya çıkaran unsurdur. Net görüntü için çözünürlük ve görüntü kalitesi bakımından yüksek lensler tercih etmek gerekir. Bu lensler sabit ya da hareket halinde çalışabilir özellikte olabilir. Güvenlik kamerası lensi eğer sabit bir model ise kameranın açılandırılmış olduğu konumu net bir şekilde görmenizi sağlar. Bu lenslerin sahip olduğu zoom detayı sayesinde sabit görüntüye yakınlaşıp uzaklaştırma işlemi yapılabilir. Düzenli bir biçimde, sürekli olarak hareket halinde olan güvenlik kamerası lensleri, istenen yöne istenildiği gibi çevirilerek her tarafı kolayca görme imkânı sunar. 8 MP güvenlik kamerası ile daha düşük bir MP değerine sahip kamera lensi aynı kaliteyi sunmaz. Güvenlik kamerasını oluşturan unsurlardan bir diğeri ise kablolardır. Kablolar, tüm bu sistemin başarılı ve kusursuz bir şekilde çalışması için gerekli olan tüm elektrik enerjisini aktarmaya yarar. Kablo tesisatında ya da içerisinde oluşabilecek herhangi bir hata tüm sistemi işlevsiz hale getirebilir. Bu durumda güvenlik kamerası görevlerini tam anlamıyla yerine getiremez. Güvenlik kamerası unsurlarından bir diğeri olan monitör ise sistemin kayıt ettiği tüm görüntüyü izleme amacıyla kullanılan bir parçadır. Ayrıca kameranın kendi içerisinde sahip olduğu tüm arayüze buradan rahatlıkla ulaşılarak, gerekli donanımsal düzenlemeler hızlı bir biçimde yapılır. Güvenlik kamerası alternatiflerine ait tarih ve saat bilgisi gibi detayların görüntülenmesini sağlar. Birbirinden farklı ebatlarda pek çok ürün çeşidi bulunur. Kamera sayısına göre monitör bölünerek aynı anda pek çok alan rahatlıkla takip edilebilir. Güvenlik kamerası kayıt cihazı mevcut görüntünün kayıt altına alınarak saklanmasına yardımcı olur. Yaptığı kayıt işlemlerini günlük ya da aylık olarak saklar. İçerisinde yer alan harddiske elde edilen görüntü ve ses verileri kaydedilir. İstendiği zaman bu verilere kolayca ulaşılabilir. Farklı kapasitelere sahip kayıt cihazları bulunur. Kayıt cihazı türü kullanıcı tarafından belirlenebilir. Tüm bu unsurlar tek başına ayrı olarak satışa sunulabildiği gibi güvenlik kamerası seti olarak bir arada da bulunabilir.

Güvenlik Kamerası Çeşitleri Nelerdir?

Güvenlik Kamerası Çeşitleri Nelerdir?

Güvenlik kamera seçenekleri, üretiminde kullanılan teknoloji ve içerisinde yer alan kamera türüne göre farklılıklar gösterir. Bullet kameralar, üç eksenli şekilde monte edilen ve farklı ebatlarda çeşitleri bulunan ürünlerdir. Kullanıcısına iyi bir menzil ve zoom yapabilme yeteneği sunar. Görüntü kalitesi oldukça yüksektir. Boru şeklinde tasarımı oldukça dikkat çeker. Her türlü hava koşuluna ve iklime karşı oldukça dayanıklıdır. Dış mekanda kullanım için idealdir. Montajı oldukça rahattır. Doğadan daha az zarar görür. Bu sebeple sıklıkla tercih edilir. Bu model Xiaomi güvenlik kamerası çeşitleri arasında da yer alır. Dome güvenlik kamerası modelleri, küçük bir küreye benzer bir şekle sahiptir. Bu özelliği sayesinde hem duvar hem de tavana rahatlıkla monte edilir. Estetik bir tasarımı vardır. Diğer modellere göre daha az dikkat çeker. Görüş alanı son derece geniştir. Taret güvenlik kamerası modelleri ise kameranın bir soket yardımı ile yönlendirilmesi ile çalışır. Lens ve LED kısımları kamera camının önünde yer alır. Bu özelliği sayesinde diğer modellerden rahatlıkla ayırt edilir. Düşük ışık ve kızılötesi ışınların yoğun olduğu alanlarda kullanıma uygundur. PTZ güvenlik kamerası, uzaktan yeniden hedeflenebilen, çok yönlü bir ürün türüdür. Herhangi bir ek donanım ile entegre şekilde rahatça çalışabilir. Gerçek zamanlı olarak yüzleri tanımlayıp yakınlaşabilir. Kapsamlı bir görüş açısına sahip olmak isteyen kişiler tarafından oldukça ilgi görür. Site dışı ağ bağlantıları ile kameraya erişim imkanı sunar. Dış mekan güvenlik kamerası olarak tercih edilir. Fisheye yani balık gözü kameralar ise depo veya otopark gibi alanlar için kullanılır. Termal güvenlik kamerası çeşitleri ısı yardımıyla çalışan, oldukça özel kameralardır. Işık, sistemin çalışmasını sağlayan etkenler arasında yer almaz. Termal sistemler canlı vücudunun sıcaklığını çeşitli şekillerde renklendirerek gösterme imkânı sunar. Her derece aralığının kendine has bir renk karşılığı bulunur. Bu özel renk kodları aracılığı ile ısının kaç derece olduğu ve tehlike arz edip etmediği kolayca öğrenilir. Özellikle askeri alanda yaygın olarak kullanılan bu ürünlerin alanı pek çok yere yayılmıştır. Termal sistemler çalışma esnasında kızıl ötesi ışınlardan da yararlanır. Bu nedenle halk arasında kızılötesi kameralar olarak da adlandırılır. Bu sistemlerde ek olarak gece görüşlü güvenlik kamerası özelliklerinden de faydalanılır. Termal güvenlik kamerası da kendi içerisinde farklı çeşitlere sahiptir. El tipi kullanılan, gaz algılama özellikli ve sabit ürünler bu çeşitler arasında yer alır. Çok mercekli multi sensör kameralar ise panoramik bir özelliğe sahiptir. İçerisinde birden fazla lens barındırır. 360 derecelik bir bakış açısı elde edilmesini sağlar. Görüntü işleme yazılımı desteğiyle çalışır. Frekansları örtüşen video akışları farklı kameralar üzerinden yakalanabilir.

Güvenlik Kamerası Nasıl Çalışır?

Güvenlik Kamerası Nasıl Çalışır?

Her güvenlik kamerasının sahip olduğu özelliklere göre çalışma prensibi farklılıklar gösterebilir. Fakat genel olarak güvenlik kameraları yerleştirildiği alandaki hırsızlık, deprem veya sel gibi afetlere yapılacak olan ilk müdahalenin daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi amacıyla tasarlanır. Bu tür sistemlerin çalışma prensibi video mantığı ile benzer özellik gösterir. Kamera içerisinde bulunan merceğin ön kısmında koruyucu özelliğe sahip özel bir cam yer alır. Bu koruyucu camın önüne yerleştirilen mercek, gelen her türlü ışığı sensörlere toplar. Sensörde toplanan tüm ışık AFE adı verilen özel bir ara birime iletilir. Burada veriler dijital bir sinyale çevrilir. Son aşamada sensöre toplanan ışık DSP adı verilen kısma gelir. Bu noktada cihaz görüntüyü işlemeye başlar. Bu işlemlerin sonucunda yerleştirilen kamera üzerinden istenilen görüntüler kolayca alınır. Alınan tüm görüntüler video kayıt birimine ile kaydedilir. Böylece istenildiği zaman izlenebilir. Bu nedenle güvenlik kamerası kurarken veya kullanırken birtakım detaylara dikkat etmek gerekir. Güvenlik kamerası kurulum işlemi için esnasında alanında deneyim ve bilgi sahibi kişilerden teknik yardım almak gerekir. Böylece sistemden en iyi verim elde edilmiş olur. Farklı ihtiyaçlara yönelik olarak tasarlanmış birbirinden farklı pek çok güvenlik kamerası çeşidi bulunur. Yerleştirildiği alan ile kameranın uyumlu olduğu durumlarda kameradan kaliteli ve başarılı bir görüntü elde edilir. Alana uygun olmayan modeller başarısız görüntü kaydına neden olur. Bu nedenle kamera montajı öncesinde bu detaya dikkat etmek gerekir. Olası bir trafik kazasında size yardım sağlaması ve can güvenliğinizi koruması amacıyla araç güvenlik kamerası tercih edebilirsiniz. Bu sayede yaşadığınız trafik kazalarında eğer haklı iseniz kendinizi ispat etmeniz daha kolay olur. Evinizde yaşanabilecek herhangi bir hırsızlık ya da canınızı tehlikeye atacak bir duruma karşı ise evde güvenlik kamerası modellerini tercih edebilirsiniz. Güvenlik kamerası son derece basit bir kablo ağına sahiptir. Üzerinde yer alan algılama sensörlerinin doğru konumlandırılması kurulum esnasında en önemli detaydır. Wi-Fi güvenlik kamerası modellerinin kolayca çalışabilmesi için kablosuz bir internet ağına ihtiyaç duyulur. Bu sebeple kamera çalıştırılmadan önce internet ağı edinilmesi gerekir. Bu sayede kamera sahibi Türkiye'nin farklı noktalarından kamerasının kaydettiği görüntüleri canlı olarak izleyebilir. Son teknoloji ile donatılmış bu güvenlik kamerası oldukça ilgi gören seçenekler arasında yer alır. Güvenlik kamerasının kusursuz biçimde çalışması için tüm parçalarının eksiksiz bir şekilde var olması gerekir. Bir öğenin eksikliği tüm sistemi etkisiz kılar. Bu sebeple doğru parçaların doğru sisteme entegre edilmesi gerekir.

Güvenlik Kamerası Kayıt Cihazı Nedir?

Güvenlik Kamerası Kayıt Cihazı Nedir?

Kablolu veya kablosuz güvenlik kameralarının sistemlerindeki görüntüyü hafızada tutabilmesi için kayıt cihazına ihtiyacı vardır. Güvenlik kamerası kayıt cihazı kamera sistemlerinin zihni olarak görülür. Bu özel cihaz, güvenlik kameralarının tüm gün boyunca yakaladığı görüntüleri güvenlik sistemine kayıt etmeye imkân sağlar. İçerisinde yer alan hard diskin sahip olduğu kapasiteye göre kayıtları düzenli bir şekilde elinizde tutabilirsiniz. Böylece kameranın kayıt etmiş olduğu tüm görüntüleri kullanıcılar istediği, zaman kayıt süreleri dolup silinmemiş ise, izleyebilirler. Kayıt cihazı üzerinde yer alan tuşlar; ileri alma, geriye alma, dondurma, yakınlaştırma, ses kaydı alma ve yedekleme gibi özelliklere doğrudan ulaşabilmenize imkân sağlar. Bu cihazların halk arasında bilinen diğer bir adı da dijital kayıt cihazıdır. Bu sistemler genellikle DVR kısaltması ile yaygın olarak kullanılır. Yerleştirilecek olan güvenlik kamerası sayısına göre farklı pek çok modeli bulunur. HD güvenlik kamerası modellerinin çözünürlüğü yüksek olduğundan kayıt hafızası geniş cihazlar tercih edilir. Gece görüşü özelliğine sahip olan güvenlik kamerası sistemlerinde kullanılacak olan kayıt cihazlarında ise görüntünün daha iyi bir şekilde kaydedilmesi için yüksek filtreli modeller ön plana çıkar. Güvenlik kamerası kayıt cihazları otomatik zamanlayıcı özelliği ile donatılmıştır. Bu sayede kullanıcının istediği zaman diliminde de kayıt yapılabilir. NVR kamera kayıt cihazları, kablolu ya da kablosuz kameraların kaydettiği tüm görüntüleri hafızasında yer alan hard disklerin üzerine yazar. Bu şekilde kullanıcılarına veri kaydetme imkânı sunar. Diğer kayıt cihazları ile kıyaslandığında kullanım şekli en kolay olan sistemdir. Özellikle kablosuz güvenlik kameralarında bulunan Wi-Fi özelliği aracılığı ile bağlantı kurar. DVR model kayıt cihazları ise kablolu analog güvenlik kameralarının kaydettiği tüm görüntüleri muhafaza eder. İçerisinde yer alan özel kablolar sayesinde işlevlerini yerine getirir. Bu güvenlik kamerası kayıt cihazı modeli en çok tercih edilenlerdendir. 4, 8, 16, 32 MP gibi ürün seçenekleri bulunur. Bu cihazlar çok uzun süre boyunca kayıt yapabilir. Tüm bu birbirinden farklı özelliklere sahip kayıt cihazları güvenlik kamerası markaları tarafından üretilir.

Güvenlik Kamerası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Güvenlik Kamerası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Güvenlik kamerası seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ürünün dayanıklılığı ve kalitesidir. Çünkü kalitesiz ürünler zamanla bozularak ya da iklimden etkilenerek kullanışsız hale gelebilir. Kullanım alanının büyüklüğü ve izlenecek alanın çapı dikkate alınarak ürün seçimi yapılması gerekir. Evlerde kullanım için kutu tipi güvenlik kamerası daha uygundur. Bu ürünlerin üzerinde bazen özel bir kutu yer alabilir. Açık alanda ek avantaj sağlayan özel kutu detayı sayesinde ürün suya ve toza karşı korunur. Elektrik enerjisi konusunda sıkıntı çekilen alanlarda şarjlı güvenlik kamerası tercih etmek gerekir. Bu sayede yaşanan elektrik kesintilerinden güvenlik kamerası olumsuz olarak etkilenmez. Olası kesinti anında akü devreye girerek kayıt altına alma işlemine devam eder. Böylece herhangi bir bilgi ya da veri kaybı yaşanmaz. Güvenlik kamerası fiyatları pek çok farklı nedenden dolayı değişiklik gösterir. Çeşitlilik içerisinden farklı bütçelere uygun ürünler bulmak mümkündür. Kamera fiyatlarında değişikliğe neden olan en önemli faktör güvenlik kamerasının sahip olduğu MP değeridir. MP değeri arttıkça görüntü netleşir ve yüz bölgesine yapılan yakınlaşmalarda görüntü dağılmaz. Bu sayede kişilerin kimliği kolayca ayırt edilebilir. 5 MP güvenlik kamerası daha düşük bir ürün ile kıyaslandığında fiyat açısından daha üst düzeydedir. Kameralar farklı dış tasarımlara ve renklere sahiptir. Özel tasarıma sahip olan modeller dekorasyon açısından daha dikkat çekici olduğu için fiyatları da değişebilir. Birbirine bağlı olan cihaz sayısı da fiyatı etkileyen unsurlar arasında yer alır. Ne kadar fazla sayıda kamera birbirine bağlı ise fiyat da o kadar yüksek olabilir. Güvenlik kamerası tek başına bir adet olarak satılabildiği gibi birden fazla adetler halinde de satışa sunulur. Müşteriler kişisel ihtiyaçlarına göre uygun sayıda güvenlik kamerası satın alabilir. Sayfamız üzerinden Hilook güvenlik kamerası başta olmak üzere diğer pek çok markaya kolayca erişebilirsiniz. Ayrıca filtreleme özelliği aracılığı ile Haikon güvenlik kamerası gibi spesifik ürünleri tek başına listeleyebilirsiniz. İhtiyaçlarınıza uygun modelleri hemen sepete atarak satın alabilirsiniz.