Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Network Kartları

için 72 sonuç bulundu.

Network Kartları

Ağ kartı, network kartı ya da ethernet kartı olarak da bilinen bu donanım, İngilizce'de ağ arabirim kartı anlamına gelen network interface card olarak geçer. Her ne kadar farklı isimlere sahip olsalar da her bir cihazın işlevi aynıdır: Bilgisayarlar arası aktarım sağlamak.

Network Kartı Nedir, Ne İşe Yarar?

Network Kartı Nedir, Ne İşe Yarar?

İlk olarak Xerox tarafından 70'li yıllarda geliştirilen network kartları, iki veya daha fazla bilgisayar arasındaki veri aktarımını sağlamayı amaçlar. Son teknoloji network kartları, anakartlar üzerine çip olarak entegre edilmektedir. Bundan önce ağ kartları ayrıca satılır ve temin edilerek PCI genişletme yuvalarına takılarak kullanılırdı. Herhangi bir network kartını laptopun PCMCIA slotuna yerleştirerek bilgisayara ethernet özelliği kazandırmak mümkündür. Her bir ağ kartının kendine has MAC adresi bulunur. Bu adres hiçbir zaman değişmez ve network kartının tanımlanarak yerel ağlarda karışıklıkların oluşmasını engeller.

Network Kartları Nasıl Çalışır?

Network Kartları Nasıl Çalışır?

Ağ kartı çeşitlerine baktığımız zaman üç farklı kart türü olduğunu görebiliriz: Çift bükümlü kablolar (twister pair), fiber optik kablolar ve koaksiyel kablolar. Her bir kablonun kendine has bir konnektörü vardır. Koaksiyel kablo için genelde BNC kablo kullanılır, çift bükümlü kablolar için ise RF-45 konnektörü tercih edilir. Başka bir deyişle kablo modellerine göre farklı konnektörler de bulunmakta ve temin edilmektedir. Bu konnektörlerin amacı, veriyi ağ üzerinden en hızlı biçimde başka bir bilgisayara aktarabilmektir. Bununla birlikte yazıcı ve modem gibi diğer çevre birimleri de kartı aracılığıyla çalışır. Son teknoloji network kartları arasında kablosuz çalışan, yani Wi-Fi ağ kartları bulunmaktadır. Bu kartlar çoğunlukla laptop, akıllı tleefon ve tablet gibi taşınabilir cihazlarda yer alır.

Network Kartı Fiyatları Ne Civarda?

Network Kartı Fiyatları Ne Civarda?

Tek bir yazıcının tüm ofis çalışanları tarafından kullanılmasını sağlayan network kartlarından kullanıcıların kendi bilgisayarları üzerinden faks çekmesine olanak veren modellere kadar pek çok farklı network kartı çeşidini kategorimizde bulmanız mümkün. Kablosuz bağlantı özgürlüğü sağlayan kablosuz ağ kartları, multimedya özelliğine sahip kartlar ve USB üzerinden ethernet bağlantısı sağlayan cihazların hepsi burada beğeninize sunuluyor. İhtiyaç ve bütçenize uygun bir network kartı satın almak ve güvenle kullanmak için doğru adrestesiniz. Network kartı fiyatları marka, model ve işleve göre değişkenlik göstermekle birlikte her bütçeye uygun bir fiyat skalasında sizinle buluşuyor. Samsung, TP-Link, Forex, Hadron ve Zyxel başta olmak üzere en kaliteli modem & ağ ürünleri markalarının ürünleri burada sizi bekliyor.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Slot Tipi

(41)
(4)
Başka bir kelime deneyin

Marka

Asus (10)
Dark (5)
Dell (5)
Delock (1)
(1)
HP (7)
Intel (5)
Lenovo (3)
Lindy (1)
Oki (1)
TP-Link (21)
Ultron (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Paralel Port

(52)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Seri Port

(36)
(17)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(9)
ve üzeri (10)
ve üzeri (11)
ve üzeri (11)
ve üzeri (11)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL