Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.
Akıllı Sıralama Nasıl Çalışır?
Ürünün satış hızı, görüntüleme sayısı,
ücretsiz kargo, mağaza puanı ve
siparişi gönderme süresi akıllı sıralamayı belirler.

Konum Seç

Network Kartları

için 69 sonuç bulundu.
 • 334,95 TL
  Asil_Ankara_Bilişim
  %100
 • 1.447,37 TL
  MayaBilgisayar
  %100
 • 300,00 TL 250,00 TL
  % 17
  OmegaTeknik
  %100

Network Kartları

Ağ kartı veya Ethernet kartı olarak da bilinen network kartları 70’li yıllarda ilk defa icat edilmiştir. İki veya daha fazla bilgisayar arasındaki veri aktarımını sağlayan network kartları, günümüzde teknolojinin de gelişmesiyle birlikte değişmiş ve kablosuz ürünler üretilmeye başlanmıştır. En son teknoloji kartlar ana kartların üzerine çip olarak entegre edilmektedir. Eskiden ağ kartları ayrıca satılırdı. Şimdi ise çoklu bilgisayar kullanılan yerlerde veri aktarımı için kullanılmaktadır. Gelişen teknoloji ile network kartlarının özellikleri değişim göstermiştir. Kablosuz (Wifi) network kartları dizüstü bilgisayar, akıllı telefon, tablet gibi taşınabilir cihazlarda bulunmaktadır. Masa üstü bilgisayarlarda ağ bağlantılarının kablosuz yapılabilmesi için wireless adaptörü ürünleri bulunmaktadır. Network kartları için ürünlere göz gezdirebilirsiniz. Kullanım amacınıza uygun ürünü avantajlı fiyatlarla bulabilirsiniz. Wifi alıcı fiyatları, ürünün markasına, kalitesine ve performansına göre değişmektedir. Her bütçeye uygun wireless adaptörü bulmak mümkündür. Ünlü markaların ürettiği network kartları için modem ve ağ ürünleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

 Network Kartları Özellikleri

Network Kartları Özellikleri

Ethernet kartı olarak da bilinen network kartları, bilgisayarlarla ağın iletişim kurmasını sağlar. Ethernet diye isimlendirilen ağa fiziksel bağlantı yapılan ağ arabirim kartları olmaktadır. Ana kart üstünde yer alan yuvaya yerleştirilerek ağ üzerinde bulunan diğer aygıtlarla veri alışverişini sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Ağda bulunan bu sistemleri ayırt etmek için her network kartına bir kod verilir. Buna MAC adresi denir. Her network kartının kendine has MAC adresi bulunmaktadır. Kablolu network kartları üç farklı türe sahiptir. Çift bükümlü, fiber optik ve koaksiyel kablolar olarak ayrılmaktadır. İngilizcede network interface card olarak bilinen bu kartlara artık Ethernet kartı veya ağ kartı da denilmektedir. Her kablo için ayrı birer konnektör bulunmaktadır. Koaksiyel kablo için BNC konnektör kullanılması gerekmektedir. Çift bükümlü (twisted pair) kablolar için RF-45 konnektör kullanılması gerekir. Kablo modeli farklıysa konnektörler de farklıdır. Böyle olmasındaki amaç, veriyi ağın hızlı bir şekilde bilgisayarlara iletilmesidir. Ayrıca, yazıcı, modem gibi birimler de network kartı ile bilgisayarlar arasında paylaştırılabilir. Günümüzde USB ethernet çevirici ürünler bulmak mümkündür. Masaüstü bir bilgisayara sahipseniz ve wireless adaptörü ihtiyacınız varsa ürünleri inceleyebilirsiniz. Çeşitli markaların, farklı ürünlerini bulmak mümkündür. Masaüstü bilgisayarlarda ağ bağlantılarının kablosuz yapılması için üretilmiş wireless adaptör fiyatları ürünün markasına göre çeşitlilik göstermektedir. Masaüstü bilgisayarlara takılarak daha hızlı internet erişimi sağlayan ürünler mevcuttur. Bilgisayarınızın markasında network kartları bulmanız mümkündür.

 Kablosuz Network Kartları

Kablosuz Network Kartları

Ethernet çevirici olarak da bilinen network kartları artık günümüzde kablosuz olarak kullanılmaya başlanmıştır. Bir wireless adaptörü satın alarak masaüstü bilgisayarınızın kablosuz ağa bağlanmasını sağlar ve yüksek hızda internet erişimi elde etmiş olursunuz. Online oyunlar ve HD video akışları için yüksek performans sağlayan wifi alıcı ürünlerini inceleyebilirsiniz. Güçlü sinyal penetrasyonu, daha geniş kapsama alanı ve daha iyi performanslı ürünler bulmak mümkündür. Masaüstü bilgisayara takılarak bilgisayarın kablosuz olarak internete bağlanmasını sağlayan ve yüksek hızda internet keyfi yaşatan bu cihazlar, MIMO teknolojisine sahip olup uzak mesafelerde bulunan ve engeller içerisinde yaşanan sinyal kayıtlarını hafifletir. Kanal çakışmalarını otomatik olarak önler ve temiz kanal seçimi özelliği sayesinde kablosuz hizmet performansını artırarak kullanım kolaylığı sağlar. Wireless adaptör özellikleri seçeceğiniz ürüne göre değişir. Her ürünün performansı farklıdır. Gelişmiş güvenlik özellikleri olan ürünler bulmak mümkündür. Son teknoloji olan WPA/WPA2 şifrelemelerini destekleyen ürünlerle dış tehditlere karşı önlem alabilirsiniz. Ürünler genelde kolay kurulum sağlayan CD’leri ile birlikte gelmektedir. Bazı wireless adaptörü ürünleri, kullanıcı deneyimsiz olsa dahi rahatça kurulumunu yapabileceği şekilde tasarlanmıştır. Wifi alıcı USB ürünlerine de göz atabilirsiniz. Daha hızlı internet erişimi için USB’li wifi alıcı ürünleri de sıklıkla tercih edilmektedir. Wifi alıcı fiyatları genellikle ürünün performansına göre değişmektedir. Yüksek hızlı kablosuz internet bağlantısı sunan bu ürünler, yüksek performansı sayesinde yayınları gecikmesiz olarak sağlar. Gelişmiş güvenlik için WEP, WPA ve WPA2 şifreleme metotları kullanılarak üretilmiş olan ethernet kartlar, yüksek hızlarda kablosuz bağlantı imkanı sunar. Sunucu omurgası ve anahtarlama altyapısının yanı sıra ana akım masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar için üstün WİFİ performansı sağlamaktadır. Standard bir PCI express konnektörünün kolaylığını kullanarak, herhangi bir x1, x2, x8 veya x16 yuvasına geniş uyumluluk sağlama özelliğine sahip wireless adaptörü ürünlerine göz atabilirsiniz. Standard ağ kartları ile karşılaştırıldığında, bu tip ürünler, daha yüksek bant genişliği, güvenirlilik ve yüksek işlevsellik sunmaktadırlar. Bu da daha hızlı ve daha kararlı bağlantıların keyfini çıkarmanızı sağlamaktadır. VoIP, video akışı ve çevrim içi oyunların hepsi, uzun menzilli kablosuz kapsama alanı sağlayan yüksek hızlı tasarımından ve güçlü anteninden yararlanarak daha iyi bir performans ortaya koymaktadır. Bu tarz bir wifi alıcı bilgisayarınızın temel internet uygulaması için 2,4 GHz’e veya gelişmiş akış ve çift bantlı kablosuz yönlendirici yardımıyla, yüksek performanslı ağ için 5 GHz’e bağlanmasına olanak tanır.

 Masaüstü Bilgisayarlar için Network Kartları

Masaüstü Bilgisayarlar için Network Kartları

Ethernet çevirici ürünlerin özellikleri markadan markaya göre değişmektedir. Masaüstü bilgisayarınız için bir wireless adaptörü arayışı içerisindeyseniz sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz. Farklı markalar tarafından üretilmiş USB ethernet çevirici ürünlerine rastlayabilirsiniz. Ürün açıklamalarını okuyarak ürünlerin performansı ve özellikleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Modem kartı ihtiyacınız varsa bunun içinde sayfamıza göz atabilirsiniz. Bazı network kartları kontür mantığı ile para yükleyerek çalışmaktadır. Newtwork kart bakiye sorgulama ile bakiyenizin ne kadar kaldığını öğrenebilirsiniz. Wifi alıcı kartlarıyla sadece internete yüksek hızda bağlanmakla kalmayıp, her türlü printer, fax vb. makinelere de bağlanabilirsiniz. Başka bilgisayarlara bağlanıp video aktarımları yapabilirsiniz. Birçok bilgisayar markasının ürettiği wireless adaptörü ürünleri ile yüksek verim elde edebilirsiniz. Kablosuz dahili network kartları sorunsuz bir şekilde çalışarak masaüstü bilgisayarınızda en iyi şekilde internet erişimi sağlamaktadır. Wifi alıcı fiyatları ürünün markasına, kalitesine ve performansına göre değişiklik göstermektedir. Bazı wireless adaptörü ürünleri çift bantlı olup, kolay kurulum sağlamaktadır. Adaptörü uygun bir PCI-E yuvasına takarak rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yüksek hızlı Wifi, 1200 Mbps’ye kadar çıkabilir. 5 GHz bantta 867 Mbps ve 2,4 GHz bantta 300Mbps özelliği bulunmaktadır. 802.11n standardından üç kat daha hızlı, yüksek yoğunluklu ağ kullanımı için mükemmel bir performans sağlamaktadır. Wifi’a bağlanmak isteyen cihaza göre antenler sinyal dağılımını değiştirmektedir. Bu durumda Wifi kapsama alanı cihazların konumuna göre şekil değiştirerek daha güçlü bir bağlantı sağlar. Düşük profil olarak adlandırılan tam boy desteklerin tamamı tüm bilgisayarlar için uygun olmaktadır. İki harici antene sahip bu ürünlerle yüksek hızlı kablosuz internet bağlantısına kolayca erişebilirsiniz. Daha fazla Wifi kapsamı ve daha fazla kararlılık sağlayan network kartları için ürünleri inceleyebilirsiniz. Yüksek hızlı bağlantılar için çift bantlı olan wifi alıcı ürünlerine göz atabilirsiniz. Masaüstü bilgisayarınıza rahatlıkla bağlayabileceğiniz ethernet çevirici ürünlerle istediğiniz hızda internet erişimini sağlamanız mümkün olacaktır. Sayfamızdaki ürünleri inceleyerek sizin için en doğru network kartını bulabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Slot Tipi

(42)
(5)
Başka bir kelime deneyin

Marka

Tp-Link (32)
HP (7)
Dell (6)
Dark (4)
Lenovo (4)
Asus (3)
Intel (3)
Tenda (2)
Apc (1)
Digitus (1)
HPE (1)
Rad (1)
Rewel (1)
Wavlink (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Paralel Port

(51)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Seri Port

(36)
(16)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(9)
ve üzeri (11)
ve üzeri (11)
ve üzeri (11)
ve üzeri (11)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL