Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Marka

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Modem & Ağ Ürünleri

için 14,670 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
  • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

  • Kategoride Öne Çıkanlar REKLAM

Modem ve Ağ Ürünleri

İnternet kullanımın yaygınlaştığı, bir ayrıcalıktan ziyade gerekli bir ihtiyaç halini aldığı bu dönemde internete erişimin önemi git gide değer kazanmaktadır. İnternet kullanımının haricinde bilgisayar ağına sahip alanlarda o alanın ağına bağlanmak ve işlemler yapmak da gündelik hayatın ve iş hayatının birer ihtiyacı haline gelmektedir. Modem ve ağ ürünleri; bilgisayar , tablet, akıllı telefon ya da televizyonları internete bağlamak veya bulunulan alanın bilgisayar ağına bağlanmak amacıyla kullanılan ürünlerin genel tanımıdır. Bu kategori altında ihtiyaç duyulan cihazlar ya da aygıtlar genel olarak doğrudan internete ya da bilgisayar ağına bağlanmanın yanı sıra bağlantının güçlendirilmesi, bağlantı alanının genişletilmesi, bağlantı kapasitesinin arttırılması gibi hizmetler sunmaktadırlar. Bu ürünler arasında en önemlilerin biri olan modem birbirine oldukça uzak mesafelerdeki bilgisayarlar arasında telefon hattı aracılığı ile bilgi paylaşımı yapılmasını sağlamaktadır. Duyulan ihtiyaca göre farklı özelliklere sahip olan modem çeşitleri bulunmaktadır. Bu çeşitliliği belirleyen önemli etkenler internet bağlantısının kablolu veya kablosuz olması, internet bağlantısı sağlanacak alanın büyüklüğü, internete bağlanacak cihazların sayısı ve ihtiyaç duyulan hız ve kapasitelerdir. Bahsedilen etkenler alanda ürün alımı için modem tavsiyesi arayanların dikkat etmesi gereken etkenlerdir. Alınan ürünün tam olarak ihtiyacınıza karşılık vermesi için ürünün kullanılacağı yer ve diğer etkenler göz önünde bulundurulmalıdır. Böylece alınan ürün ihtiyaç duyulandan fazlasını veya azını değil tam olarak ihtiyaç duyulan hizmeti sağlayacaktır. Kablosuz modem, ADSL modem VDSL modem gibi çeşitleri olan bu cihazlar, bu çeşitliliğe sundukları hizmet ve karşıladıkları hız miktarları doğrultusunda sahip olmaktadırlar. Örneğin VDSL modemlerin bant genişliği 100 mpbs’ye kadar ulaşmaktadır. Bunların yanında GSM firmaları tarafından üretilen ve belli bir paket kapasitesine sahip taşınabilir modemler de mevcuttur. Modemlerde bağlantı aracısı olarak telefon hatları kullanılmaktadır fakat telefon hattına sahip olmamak bu hizmetten mahrum kalınması için geçerli bir sebep değildir. Telefon hattına alternatif olarak uydunet teknolojisi kullanılarak da internete bağlanmak mümkündür. İnternete yükleme yapmak ya da internet üzerinden indirme işlemi yapmak için kısıtlayıcı olan bazı etkenler vardır. Bunların başında internet hızı gelmektedir. İnternetin hızlılığı internetin kullanım amacına göre değişiklik göstermektedir. Örneğin toplu halde bilgisayar kullanılan bir ofiste aynı anda birçok cihaz bağlantı yapacağı için internet hızının yüksek olması gerekmektedir. İnternet hızını belirleyici faktörler modemin kendi özelliklerinin yanı sıra modemin bağlantı gerçekleştirdiği altyapının özellikleridir.

İnternete Kablosuz Erişimin Adı: Wi-Fi Teknolojisi

İnternete Kablosuz Erişimin Adı: Wi-Fi Teknolojisi

Wi-Fi açılımı Türkçe olarak kablosuz bağlantı alanı anlamına gelmektedir. Wi-Fi teknolojisi, Bilgisayar, tablet, akıllı telefon, oyun konsolu ve benzeri diğer teknolojik birçok aletin hem internete hem de birbirlerine bağlanması açısından çok önemli bir teknolojidir. Evin herhangi bir noktasında kurulu olan Wi-Fi özellikli modemler sayesinde ev içindeki internete bağlanabilen bütün cihazlar, kablo veya diğer bağlantı protokolleri olmadan doğrudan mevcut modeme bağlantı kurulmasını sağlar. Evde kullanımın dışında ofisler, cafeler, yolcu otobüsleri hatta belli başlı meydanlarda bile Wi-Fi teknolojisi kullanılmaktadır. Bu teknolojinin yaygınlaşmasının bir göstergesi olarak günümüzde birçok devlet kurumu ya da belediyeler kamuya açık birçok alanda bu Wi-Fi hizmetini ücretsiz vermektedirler. Bu sayede genellikle ağa verilen bir kullanım adı ve bu ağa ait şifrenin girilmesi ile saniyeler içinde internete erişim mümkün hale gelmektedir. Günümüzde çoğu insan bulundukları herhangi bir ortamda Wi-Fi bağlantısına erişimin olup olmadığına dikkat etmektedir. Kafelerde, restoranlarda ya da otellerde müşterilerin çoğunluğu Wi-Fi hizmetinin olup olmamasına göre tercih yapabilmektedir. Dolayısıyla bu gibi halka açık ve hizmet sektörüne dahil olan işletmeler için Wi-Fi hizmetinin olmaması büyük bir dezavantaj olabilmektedir. Bu tür alanlarda modem kurulumu gerçekleştirilmeden önce Wi-Fi özelliğinin varlığı ve bu hizmetin uygun bir şekilde verilebilmesine hususlarına dikkat etmek fayda sağlayacaktır. Gelişen teknolojinin en temel hedeflerinden biri insanlığa konfor kazandırmaktadır. Bunun yanı sıra internete olan ihtiyacın önem kazanması ile birlikte internete erişimin mümkün kılınabilmesi ve bunun en konforlu şekilde sağlanabilmesi amacıyla Wi-Fi teknolojisi dünyanın birçok yerinde başvurulan oldukça yaygın bir araçtır. İnsanlar bulundukları birçok alanda internete doğrudan erişime ihtiyaç duyabilmektedirler. Herhangi bir iş insanı için birisinden gelen bir mailden direkt olarak haberdar olmak ve onu görüntüleyebilmek oldukça önemlidir. Bir öğrenci için yaptığı ödevi bulunduğu bir cafede veya kütüphanede kablosuz ve hızlı bir şekilde sisteme yükleyebilmek de oldukça önemli bir ihtiyaç olabilmektedir. İhtiyaçların haricinde herhangi bir insan bulunduğu yerden çektiği bir fotoğrafı anlık olarak sosyal medya hesabına yüklemek isteyebilir. Bütün bu noktalarda kablosuz bir şekilde internete erişmek büyük bir avantaj sağlamaktadır. Kimi zaman kurulu olan modem internet hizmetini yeteri kadar geniş bir alanda kablosuz olarak sağlamakta yetersiz kalabilir ya da internet hizmetine ihtiyaç duyulan alan fazla geniş olabilir. Bu gibi durumlarda başvurulan yöntemlerden biri Wi-Fi güçlendirici adlı cihazı kullanmak olabilir.

Wi-Fi Sinyal Yükseltici ile Uzaklar Daha Yakın

Wi-Fi Sinyal Yükseltici ile Uzaklar Daha Yakın

İnternete erişime olan ilgi internet teknolojilerinin uzun vadeli gelişimine sebep olmaktadır. İnternete ulaşımda en temel şeylerden biri olan modemler herhangi bir mekanda kablolu ya da kablosuz internet erişimi sağlamaktadırlar. Bulunulan yerde kablosuz diğer adıyla Wi-Fi bağlantısı ile internete erişim imkanı bazı durumlarda sınırlanmaktadır. Örnek olarak kullanılan modeme göre kullanılan alanın fazla geniş olması bu sebeplerden birisidir. Böyle durumlarda pek çok insan Wi-Fi sinyal yükseltici kullanımına başvurmaktadır. Böylece tek bir modem vasıtası ile daha geniş bir alana hizmet verilebilmektedir. Modemden alınan sinyalin gücünü arttırarak diğer cihazların internete erişimine olanak sağlayan bu sinyal güçlendiriciler; modem ile cihaz arasında hızlı bir veri akışı hizmeti sunarlar. Modemlerle ilgili pek çok ek aparat kullanıma sunulmaktadır. Bu ek aparatlar internet kalitesini arttırmak amacıyla tercih edilmektedir. Sizler de modem performansınızı iyileştirmek amacıyla bu gibi ürünlere sayfamızdan göz atabilirsiniz. Modem fiyat çeşitliliği oldukça geniştir. İnternetin herkes için bir ihtiyaca dönüşmesiyle artan kullanıcı sayısı göz önüne alındığı için, her bütçeye ve ihtiyaca göre modem üretimi yapılmaktadır. Kablosuz internet hizmeti alabilmek için başvurulan Wi-Fi teknolojisi, teknolojinin ilerlemesiyle paralel olarak gelişmektedir. Bu modemler sayesinde internete erişim oldukça konforlu bir hal almaktadır. Diğer yandan sinyal ile iletişim kurulduğu için, bu sinyaller bazı durumlarda hedef cihaza ulaşamayabilmektedir. Bu gibi durumlarda Wi-Fi sinyal güçlendiriciler oldukça kullanışlı bir çözüm sunmaktadırlar. İnsanların iletişim araçları günümüzde büyük bir çeşitliliğe sahiptir. Bilgi akışı dünyanın her yerinde yoğun bir şekilde gerçekleşmektedir. Bununla beraber dünyanın herhangi bir yerinden her türlü veri erişimi mümkün hale gelmiştir. Bu durum internet teknolojilerinin sürekli bir gelişim sürecine girmesine yol açmaktadır. Wi-Fi adaptör kullanımı ile kablosuz internet erişimi sağlayan wi-fi modemler bu gelişimin basit bir örneğidir. Sinyal yükselticiler gibi Wi-Fi dağıtıcı ürünler d ön plana çıkmaktadır. Bu gibi ürünler ile Wi-Fi hizmetine erişim çok daha kolay ve konforlu bir hal almaktadır. Pek çok insan internet kullanım kalitesini arttırmak adına yardımcı cihazlar kullanmaktadır. Modemler yazıcı gibi cihazlar ile de bağlantı kurmaktadırlar. Böylece Wi-Fi üzerinden yazıcıları, bilgisayar başından kontrol etme olanağı sağlamaktadırlar. İnternet kullanımında ortaya çıkan herhangi bir aksaklık durumunda modem üzerinde bulunan ışıklar kontrol edilerek sorunun kaynağını tespit edebilmek de mümkün olmaktadır. Access point router seçenekleri de sayfamızda mevcuttur.

Kesintisiz Bilgi Akışının Kaynağı

Kesintisiz Bilgi Akışının Kaynağı

İnternet kullanımında öne çıkan önemli iki kavram hız ve güvenliktir. Kesintisiz olarak internet bağlantısı sağlayan modemler bu açıdan pek çok çeşit barındırmaktadır. Modem ya da ağ ürünleri kullanılmadan internete erişim sağlanamamaktadır. Genellikle küçük bir kutu görünümüne sahip olan modemler, dijital şekilde olan verileri analog sinyallere çevirmektedirler. Kurulumu kolayca gerçekleştirilebilen bu cihazlar kurulduktan sonra kısa bir sürede kullanılmaktadırlar. Modemlerin sahip olduğu arayüz ile yapılan kurulum işlemleri sonrası cihazlar ile bağlantı mümkün hale gelmektedir. Kullanıcıların ihtiyaçlarına göre çeşitlilik gösteren modemler pek çok farklı bağlantı sistemi içermektedir. Laptop, masaüstü bilgisayar, oyun konsolu, cep telefonu, televizyon ve benzeri elektronik cihazların kullanışlı olmalarında internet bağlantısı oldukça önemlidir. Bu cihazlar ile internet üzerinden çalışmalar, araştırmalar, veri akışı, yükleme ya da indirme gibi işlemleri gerçekleştirmek günümüzde bir ihtiyaç halini almıştır. Wi-Fi USB aracılığıyla internet kullanımı daha kullanışlı bir duruma gelmektedir. İnternet kullanılan ortamda telefon ağı üzerinden modeme gelen sinyaller elektronik cihazlarınız üzerinden bilgi akışı sağlarlar. Wi-Fi bağlantısı kullanılırken de usb girişine sahip cihazlara hizmet veren modem çeşitleri bulunmaktadır. Modemlerde bulunan antenler sinyallerin akışını sürekli hale getirmek için kullanılmaktadır. Modemlerde bulunan bu Wi-Fi anteni ile sinyal kalitesi artmakta ve veri akışı daha işlevli hale gelmektedir. Veri akışının işlevli hale gelmesi internet üzerinden indirme ya da yükleme gibi işlemleri kolaylaştırır. Modem ve ağ ürünleri kategorisi altında pek çok işleve uygun ürün bulunmaktadır. Bu ürünler farklı pek çok amaca hizmet etmektedir. Bu hizmetler kapsamında direkt olarak internet bağlantısına olanak sağlayan cihazların yanında bu hizmetlerin kalitesini arttırmak ya da oluşan sorunları minimum hale getirmek amacıyla üretilen ürünler de bulunmaktadır. Sinyal akışında oluşabilecek problemleri gidermek amacıyla pek çok zaman başvurulan bu ürünler modem sinyal güçlendirme gibi olanaklar sağlamaktadırlar. Sinyal güçlendirmesi ile bilgi aktarım potansiyel artmaktadır. Bu amaçla kullanılan modem güçlendirici gibi cihazlar modemle aradaki mesafenin veri kalitesini düşürmesini önlerler. Tercih edilen modele göre kablolu ya da kablosuz olarak bağlantı hizmetinde farklı kapasiteler mevcuttur. İnternete bağlı olacak cihaz sayısına göre değişim gösteren bu kapasiteler ürün çeşitliliği oluşmasını sağlarlar. Kablolu olarak hizmet veren modemler de oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptirler. Yüksek bir bağlantı performansı sunan bu modemler cihazlara doğrudan kablo ile bağlanmaktadırlar. Diğer yandan üretilen telefon ve dizüstü bilgisayarların bağlanması amacıyla öne kablosuz modemler de öne çıkmaktadır.

Ağ Ürünleri İle İnternet Her Zaman Konforlu

Ağ Ürünleri İle İnternet Her Zaman Konforlu

Birden fazla bilgisayar, telefon ve benzeri cihazın içine dahil olduğu ve bilgi akışının mümkün olduğu yapıya ağ adı verilmektedir. Bu ağlar daha dar bir bantta olduğu gibi dünya genelinde de olabilmektedir. İnternet dünyadaki pek çok cihazın birbiri ile iletişim halinde olduğu bir ağdır. Bu ağlar bilgi akışının vazgeçilmez temel taşlarındandır. Kurulan bu ağların sağlıklı ve kesintisiz bir bağa sahip olabilmesi için ağ ürünleri adı verilen pek çok ürün bulunmaktadır. Bu ürünler ağ bağlantı kalitesini geliştirmek veya direkt olarak sağlamak amacıyla tercih edilmektedirler. Ev ya da ofiste kendinize ait cihazlarınız ile bir ağ oluşturabilirsiniz. Bu ağı oluşturmak için ağ ürünlerine başvurarak kendi cihazlarınız arasında bir ağ kurulabilmektedir. Dizüstü ya da masaüstü cihazlarda Wi-Fi kalitesini arttırmak amacıyla başvurulan bir Wi-Fi aparatı olan Wi-Fi adaptörleri öne çıkmaktadır. Pek çok bilgisayar ve elektronik cihazın bağlı bulunduğu ağ ya da internet üzerinde internete erişimin işlevli bir şekilde gerçekleşmesine olanak sağlayan ağ ürünlerine Wi-Fi router adı verilmektedir. Bu cihazlar vasıtası ile internet kullanım kalitesi gelişmektedir. Ağlar üzerine kablosuz bağlantıya dahil olan diğer bir teknoloji de bluetooth teknolojisidir. Masaüstü bilgisayarları kablosuz bir şekilde internete bağlamak amacıyla bu tür ağ ürünlerine başvurulmaktadır. Geniş anlamda bilgi akışının içinde yer alan pek çok ağın sağlıklı bir hizmet vermesi için ağ ürünlerinin kullanımı oldukça önemlidir. Gelişen teknoloji doğrultusunda pek çok yeni model ağ ürünü üretilmektedir. Ağ üzerinde oluşan sorunları çözmek amacıyla başvurulan bu ürünler internet kesintisi ve benzeri pek çok probleme çözüm sunmaktadır. Bilgisayarların ağa bağlanma sorunlarını gidermede ya da modemin çalışma verimini arttırmada pek çok ağ ürünü öne çıkmaktadır. Dilerseniz bu ürünlerin çeşitlerine sayfamızdan göz atabilirsiniz. Bir yerel ağ üzerinde görüntülerin aktarımını sağlayan görüntü aktarıcılar da bu kategori altında bulunmaktadır. Herhangi bir cihazınızdan diğerine anlık görüntü aktarımı hizmeti sunan bu cihazlar bilgisayar kullanınızı daha konforlu hale getirebilir. Modem çoğaltıcı gibi ürünler de internet keyfinizin kesintisiz hale gelmesinde öne çıkan diğer ağ ürünleri arasındadır. Herhangi bir ofiste bulunan bütün cihazların yazıcıya aynı anda bağlı olmasını ve komut verilebilmesini sağlayan diğer bir ağ ürünü modeli de print server adı verilen ürünlerdir.

Modem ve Ağ Ürünleri Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Modem ve Ağ Ürünleri Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnternet alanında yaşanan gelişmeler ile 3G ya da 4G gibi ağlar üzerinden de internete bağlanmak mümkündür. Bu modem çeşitleri seyahat sırasında konforlu bir internet erişimi için, sık seyahat eden kişiler tarafından ilgi görmektedir. Dizüstü bilgisayarın USB girişine takılarak internet bağlantısı sağlayan bu cihazlar, herhangi bir yerden internete sağlayabilmektedir. Modem router gibi ürünler de internete erişimi işlevselleştirmektedir. Firewall özeliği bulunduran modemler, internet kullanımında güvenlik açısından ön plana çıkmaktadırlar. Diğer yandan sinyal kapasitesinde önemli faktörlerden biri de modem anteni olmaktadır. Anten sayısı ve antenlerin kapasitesi açısından tek, çift ya da üç anten olmak üzere üç adet seçenek bulunmaktadır. Modemin kullanılacağı yerdeki elektronik cihaz miktarı da modem alımında öne çıkan önemli faktörlerden birisidir. Her modemin belirli bir giriş sayısı vardır. Cihaz sayısına göre bu giriş sayısı belirlenmeli gerekli ise modem çoğaltıcı edinilmelidir. Dual bant bulunduran cihazlar ile de yüksek hızda internet erişimi sağlamak mümkündür. Modem hızının yanında modemin kullanılacağı altyapının hızı da önemli bir unsurdur. Eğer internet sağlayıcısının sunduğu hizmetin hızı düşük ise yüksek hız sunan modemler işlevini yitirebilmektedir. Modem alırken bölgenizdeki internet hızını da göz önünde bulundurmak gereklidir. Ücretleri her kullanıcının ihtiyacına cevap sağlayacak çeşitlikte olan modem ve ağ ürünleri için sayfamıza göz atabilirsiniz. ADSL modem türleri telefon hattı üzerinden sabit hızla internet sağlayan ve yaygın olarak tercih edilen modem türlerinden biridir. Genellikle GSM şirketlerinin sağladığı 3G ya da 4G hizmet ücretleri de operatörlerin tarifelerine göre çeşitlenmektedir. Eğer evinizde kullandığınız bir telefon hattınız bulunmuyor ise Udunet modemleri tercih edebilirsiniz. Uydunet modemler telefon hattına ihtiyaç duymadan internet bağlantısı sağlar. Modemin kullanıldığı yerde bağlı cihaz sayısı fazla olursa sinyal kesintisi veya hız düşüklüğü yaşanabilmektedir. Bu durumlara karşılık ihtiyacınıza uygun bir modem almanız gerekmektedir. Teknik sebepler nedeniyle internette aksaklık yaşamamak için ürünü almadan önce özelliklerini inclemek faydalı olacaktır. Modem kablosu da internet bağlantısı için önemli bir araçtır. Kablonun konumu ve bağlantı şekli de önemlidir. Zaman içinde zarar görmeyecek bir şekilde konumlanmalı ve çevresel etkenlerden korunmalıdır. Modem kablosunda meydana gelen herhangi bir tahribat internet bağlantınıza zarar verebilir. Modemin konulacağı nokta da önemli bir unsurdur. Modem sinyal kalitesini sağlamak için evin uygun bir yerine, mümkünse yüksekte ve etrafında sinyali engelleyecek cisimlerin olmadığı bir bölgeye yerleştirilmelidir.