Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.
Akıllı Sıralama Nasıl Çalışır?
Ürünün satış hızı, görüntüleme sayısı,
ücretsiz kargo, mağaza puanı ve
siparişi gönderme süresi akıllı sıralamayı belirler.

Konum Seç

NAS Sürücüler

için 444 sonuç bulundu.

NAS Sürücü

NAS sürücü ağ bağlantılı depolama anlamına gelir. İngilizcedeki adıyla Network Attached Storage adıyla anılır. Kısaca ise NAS depolama olarak bilinir. Ev tipi standart ethernet bağlantısı ile çeşitli dosyaların ve verilerin paylaşımına bağlı şekilde depolama imkânı sağlar. Yerel bir ağda çalıştırılabilen bu sürücü tipleri, NAS ağ depolama amacı ile dosyaları depolamak için kullanılan cihazlardır. NAS sürücülerinin kendine ayrı şekilde klavyesi veya bir ekranları bulunmaz. Tarayıcı temeli mantığında çalışan bir program aracılığıyla uzaktan yönlendirilir ve yönetilirler. Yerel ağ içinde bulunan herhangi bir NAS sürücüsü bağımsız bir ağ noktasında yer almaktadır. Ayrıca bu NAS sürücü cihazları diğer cihazlara benzer şekilde kendi IP adreslerine sahiptirler.

NAS Sürücü Ne İşe Yarar?

NAS Sürücü Ne İşe Yarar?

NAS depolama cihazlarının çok sayıda faydası vardır. Bu nedenle NAS sürücü nedir sorusunun birden çok cevabı bulunmaktadır. NAS depolama cihazı ile ilgili sağlanan en önemli faydalardan biri öncelikle yerel bir ağ üzerinde bulunan çok sayıda bilgisayar kullanıcısının aynı anda ve aynı dosyalara erişimini sağlamasıdır. Bu nedenle ortak bir ağ üzerinde çalışan çok sayıda şirket bu sürücüden faydalanır. Bunun için depolama ünitelerinden faydalanırlar. Peki, NAS depolama ünitesi nedir? Çoğu şirket günümüzde belirli kurumsal şablonlara göre çalışmaktadır ve şirkette çalışan personelin de sıklıkla ve eş zamanlı olarak bu şablonlara ulaşabilir olması gerekmektedir. Bu nedenle NAS sürücüleri kullanılır. Gerekli olan tüm evraklar aynı sürücüye yüklenir. Depolanır ve kullanıcılar için paylaşıma açılır. Sürücülerin kısaca çalışma mantığı budur. Bu belgeler ve veriler de bu depolama ünitelerinde depolanırlar. NAS sürücüleri çıkmadan önce şirketlerin sahip olduğu bilgi, belge, şablon ve belki de yüzlerce dosyanın birbirleri ile bağlantısı bulunmayan ya da tüm kullanıcıların kullanımına açık olmayan ayrı dosya server sistemleri vardı ve sistem bu şekilde işliyordu. Bu sistemlerin depolandığı bölümlerin her biri ayrı ayrı ve farkı düzenlemelere ihtiyaç duyuyordu. Bu durum ise çalışırken ciddi anlamda bir karışıklığa neden oluyordu. Ayrıca bu dosyaların ayrı yerlerde tutulmamalarının işleyişi güçleştiren bir yönü de vardı. NAS depolama ünitesi sayesinde tüm bu karışıklık bir son buldu. Ayrıca normal sürücülere göre çok daha yüksek dosya depolama kapasitesine sahip olan NAS sürücüleri sayesinde tüm dosyaları aynı yerde tutmak, aynı anda faydalanmak ve yedeklemek ve saklamak oldukça kolay hale geldi. Sürücülerin içinde kullanılan disklerin çeşitliliği açısından da oldukça fazla ürün yelpazesine sahip olan bu sürücülerin kapasiteleri ve depolama alanları da değiştirilebilir, azaltılabilir ya da çoğaltılabilir olduğundan dolayı da ayrıca tercih edilmektedir. En önemli özelliklerinden bir diğeri ise NAS bulut depolama özelliği sayesinde aynı anda yedekleme işleminin kolaylıkla yapılabilir olmasıdır. Ayrıca istenilirse NAS sürücü içinde bulunan disklerde bu işlem içinde istenildiği kadar yer açılabilir.

NAS Depolama Ünitesi Özellikleri

NAS Depolama Ünitesi Özellikleri

NAS sürücüler öncelikle iş yerinde bulunan çalışma verimliliğinin artış göstermesi, tüm veri potansiyelinin kullanılması, verilerin ve dosyaların depolanması gibi önemli özelliklere sahiptir. Ayrıca NAS depolama tavsiye edilen bir depolama şeklidir. Oldukça düşük maliyetlerle depolama işlemi kolaylıkla sağlanabilir. Özellikle küçük işletmelerde bir IT departmanı bulunmadığından daha kolay kullanılabilen sürücülere ihtiyaç duyulur. Bu sürücülerin kullanımları oldukça kolaydır, bu nedenle de sıklıkla tercih edilir. Verileri yedeklemek için karışık işlemler yapılmasını gerektirmez. İstenilen şekilde veri depolanabilir, veri depolamak için sürücü ikiye bölünebilir. Bu nedenle depolama ya da yedekleme için ayrı bir bölüm ya da alan gerektirmezler. İstenildiği şekilde ve ihtiyaca göre NAS sürücülerin kapasitesi artırılabilir. Kapasite dolduğundan yeni bir sürücüye ihtiyaç duyulmayacak şekilde üretilmişlerdir. NAS sürücüleri daha doğru tüm NAS sistemi oldukça etkili kullanımı olan, pratik şekilde ve herkes tarafından kullanılabilen, oldukça düşün maliyetli olan bir depolama şeklidir. Hem küçük işletmelerde hem de büyük kurumsal şirketlerde ve holdingler de bu depolama şekli kullanılabilir. NAS sürücü son teknolojinin tüm özelliklerini bünyesinde barındıran ve sorunsuz şekilde işleyen sistemi ile büyük bir hızla yayılmakta ve her geçen gün kendine daha çok kullanım alanı bulmaktadır. Sahip olduğu teknik özelliklerinin yanında zamanla ve gelişen teknoloji ile birlikte ayrıca görsel olarak da gelişme gösteren NAS sürücülerinin günümüzdeki son tasarımları oldukça şık ve modern olacak şekilde tasarlanmıştır. NAS depolama ünitesi için son eklenen özelliklerinden bir diğeri de çoklu protokol erişim özelliğidir. Ayrıca flaş depolama ve veri çoğaltma özellikleri de hemen hemen tüm NAS sürücülerinde bulunur. Bu özellikler son zamanlarda özellikle büyük şirketlerin mutlaka sahip olmak istediği teknik özelliklerdendir. Bu özellikler sayesinde NAS sürücüler aracılığı ile çoğaltma işlemleri de rahatlıkla yapılabilir. Bu nedenle NAS depolama sahip olduğunu teknik özellikler dolayısı ile sıklıkla ön plana çıkmaktadır. Dosyalar istenildiğinde kümelenebilir. Çoklu olan NAS dosyaları eş zamanlı şekilde kullanılabilir ve paylaşıma açılabilir. Modem ve ağ ürünleri kümeleme özelliği ile dosyanın nerede olduğundan bağımsız şekilde istenilen her noktadan ve her zaman dosyalara erişimi sağlar, veri paylaşımını mümkün kılar.

NAS Sürücü ve Depolama Ünitesi Nasıl Kullanılır?

NAS Sürücü ve Depolama Ünitesi Nasıl Kullanılır?

Teknik olarak 2 farklı çeşit NAS ünitesi bulunur. İlki standart sürücü özelliklerine sahiptir. İkincisi ise küme sistemi ile çalışanlardır. İkisi de oldukça kullanışlıdır. Ancak küme sistemi çok daha iyidir. Küme sisteminde bulunan NAS sürücü noktalarında dosyalar eş zamanlı şekilde dağıtılır ve bu da çalışırken büyük kolaylık sağlayan etkenlerdendir. NAS sistemi tüm işletim sistemlerinde çalışabilir ancak en uygun olan sistem Microsoft sistemidir. Ayrıca üreticiler tarafından üretilen çeşitli sistemlerde de çalıştırılabilir. Otomatik olarak yedekleme, görüntü, video ve ses kaydı yapabildiği gibi verileri paylaşır ve depolar. Kullandığımız televizyon gibi çok sayıda teknolojik cihazın güvenlik sistemlerinde de kullanılırlar. NAS veri depolama cihazları 3 kategori içinde değerlendirilir. Bunlar sürücü desteklemesi, sürücü kapasitesi ve ölçeklendirilme durumudur. Özelikle büyük şirketler normalden çok daha fazla dosya depolama kapasitesine gereksinim duyarlar. Bu nedenle bu şirketlerin NAS depolama ünitelerinden kümeleme özelliğine sahip olanları edinmeleri tavsiye edilir. Bu cihazlar en gelişmiş ve en son teknoloji NAS depolama üniteleridir. Bir düşük seviyede olan NAS cihazları ise daha küçük verilerin ve dosyalanmasında kullanılır. Genelde birkaç yüz terabayt hafızaya sahiptir. Küme sistemi ile çalışmayan bu cihazlarda dosyalama sistemi ise oldukça gelişmiştir. Bu cihazların kullanılırken çok sayıda veri ve dosya farklı bölümlere ayrılarak depolanır, yedeklenir ya da paylaşıma ve erişime açılabilir. Küçük ölçekli olan işletmeler ise en standart sürüm olan NAS depolama cihazlarını kullanırlar. Bu cihazlar ayrıca evlerde de kullanım için uygundur. Ev içi bulunan ağlarda dosya paylaşımı yapmak için ideal sürücülerdir. Ayrıca depolama da yapılabilir. Bulut ile bağlantı da kurulabilir. NAS depolama ünitesi fiyatı hangi cihazı seçeneğinize göre değişkenlik gösterir. Türlerine ve sahip olduğu özelliklerine göre fiyatlandırılan bu sürücülerin her bütçe için uygun olan ekonomik modelleri de bulunur. NAS sürücüleri hemen hemen her alanda kullanılabilen, farklı özelliklere sahip, hem güvenlik hem de depolama gibi farklı işlemler için rahatlıkla kullanılabilen ve pratik özelliklere sahip olan cihazlar olarak günümüzde ön plandadır.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ethernet LAN Bağlantısı

(323)
(8)
Başka bir kelime deneyin

Sunucu Tipi

Tower (96)
Rock (27)
Rack (11)
Başka bir kelime deneyin

Gigabit Desteği

(254)
(23)
Başka bir kelime deneyin

Bağlantı Arayüzü

USB 3.1 (28)
(5)
(2)
(2)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Disk Kapasitesi

(31)
(25)
(23)
(15)
(13)
(13)
(11)
(10)
(10)
(9)
(6)
(6)
(5)
(5)
(4)
(4)
(2)
(2)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Hot Swap Desteği

(23)
(2)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(15)
ve üzeri (17)
ve üzeri (18)
ve üzeri (18)
ve üzeri (18)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL