Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Anten

için 84 sonuç bulundu.

Anten

Havada yayılan elektromanyetik dalgaları toplayan ve yakaladığı bu dalgaların geniş ağlara yayılmasını sağlayan antenler, kablosuz internet sağlayıcısı modem ve ağ ürünlerinin demirbaş parçasıdır. Kablosuz anten çeşitleri başta olmak üzere farklı cihazlara yönelik anten türlerini burada bulmanız mümkün.

Kablosuz Antenler Nasıl Çalışır?

Kablosuz Antenler Nasıl Çalışır?

Kablosuz modem gibi bir Wi-Fi cihazının bağlantı ağı, neredeyse tamamen anten güç kazancına bağlıdır. Güç kazancı denilen kavram, desibel ile ölçülen bir metrik olup standart bir antenin performansına kıyasla bir antenin elde edebileceği maksimum performansı temsil eder. Modem ve ağ ürünleri üreticileri, ürettikleri çoğu wireless antenlerde dBi ölçüsünü kullanarak daha yüksek desibel değerinin daha yüksek performans sağladığını ifade eder. Bu yüksek performans doğal olarak kablosuz ağ bağlantısının menzilini genişletmeye yarar. Kablosuz anten çeşitlerine baktığımız zaman yöneltmeli Wi-Fi antenleri, artırıcı Wi-Fi antenleri ve çoğunlukla radyolarda kullanılan çoklu kanallı Wi-Fi antenleri gibi farklı anten türleri ile karşılaşmak mümkün.

Modemimden En İyi Performansı Nasıl Alabilirim?

Modemimden En İyi Performansı Nasıl Alabilirim?

Kablosuz bir anten eşliğinde çalışan bir modemden maksimum verim almak için dikkate almanız gereken başlıca 3 kriter vardır: Açık görüş hattı (Clear Line of Sight - LOS), sinyal erişimi ve yükseklik. Şunu kolaylıkla söyleyebiliriz ki bu üç kriter aynı anda tamamlanmadığı sürece kaliteli ve uzun ömürlü bir Wi-Fi bağlantısı kurmak mümkün olmaz. Modem ile alıcı arasındaki hattın duvar, ağaç ve benzeri engel objelerle kapatılmamış olması, açık görüş hattını ifade eder. Aynı şekilde sinyal erişimi de dolaylı olarak buna bağlıdır, zira modeminizin anteni, minimum engelle alıcıya maksimum düzeyde sinyal gönderebilme potansiyeline sahiptir. Bununla birlikte modeminizin olabildiğince yerden yüksek yerde durması, antenden aldığınız sinyal kalitesini önemli ölçüde etkileyecektir.

Doğru Anten Nasıl Seçilir?

Doğru Anten Nasıl Seçilir?

Kablosuz antenler, piyasada pek çok farklı şekil ve boyutta görülebilmektedir. Bazı kablosuz antenler yalnızca iç mekan kullanımına uygunken bazıları dış mekanda da kullanabilme özelliğine sahiptir. Antenlerin arasında seçim yaparken bir uzmana danışmakta fayda vardır; zira her bir antenin onu diğer antenlerden ayıran bir kilit özelliği bulunur. Bir modem anteni seçmeden önce vermeniz gereken en önemli karar, çoklu kanallı mı yoksa yönsel kanallı bir antene mi ihtiyacınız olduğudur. Yöneltmeli antenler çoğunlukla belirli bir açıya yönelerek sinyal dağıtırken çoklu kanallı antenler, 360 derecelik bir ağ menzili sağlar. Yöneltmeliler özellikle tek noktadan birden çok noktaya bağlantı sağlama konusunda idealken çok kanallı, yani yönsüz antenler daha çok iç mekan kullanımında maksimum performans gösterir.

Anten Fiyatları & Modelleri Nelerdir?

Anten Fiyatları & Modelleri Nelerdir?

Söz konusu anten fiyatları, markaları ve modelleri olduğu zaman kategorimizde oldukça geniş bir ürün yelpazesi ile karşılaşacaksınız. Herhangi bir anten satın almadan önce ihtiyaçlarınızı nokta atışıyla belirlemeniz ve internet sağlamak istediğiniz alanda maksimum verimlilikle bir bağlantı oluşturmak için hangi anten türünü temin etmeniz gerektiğini tespit etmelisiniz. TP-Link, Platoon, Inca ve RangeMAX gibi tanınmış ve kaliteli modem-ağ ürünleri üreticilerinin anten çeşitleri, uygun fiyat seçenekleri ile beğeninize sunuluyor. Kategorimizde aynı zamanda sinyal artırıcı antenler, harici anten çeşitleri ve kablosuz ağ adaptörü de bulmanız mümkün. Tüm ağ ve modem ürünleri için tek yapmanız gereken Modem & Ağ Ürünleri kategorimizi ziyaret etmek.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ürün Notu

(8)
ve üzeri (11)
ve üzeri (12)
ve üzeri (13)
ve üzeri (14)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL