Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.
Akıllı Sıralama Nasıl Çalışır?
Ürünün satış hızı, görüntüleme sayısı,
ücretsiz kargo, mağaza puanı ve
siparişi gönderme süresi akıllı sıralamayı belirler.

Konum Seç

Tablet

için 1.107 sonuç bulundu.
Marka seçiniz

Tablet

Teknolojinin hem iş hem de sosyal hayatın her alanına sirayet etmesi ile birlikte kullandığımız teknolojik cihazlarda da gelişmeler ve farklılaşmalar yaşanıyor. Daha eski yıllarda yalnızca laptoplar ve cep telefonları ile işlerimizi halledip merak ettiklerimizi araştırırken hayatımıza tablet bilgisayarlar da dahil olmaya başladı. Tablet bilgisayarları laptoplar ile akıllı cep telefonlarının bir ara formu gibi değerlendirebiliriz. Cep telefonları ile halledilemeyecek ancak laptop açmayı da gerektirmeyecek ihtiyaçlar için bu ürünler, oyun oynamak ve dizi, film, video izlemek isteyenler için de hem pratik hem de geniş ekranlı bir deneyim sunuyor. Tablet bilgisayar modelleri de aynı bilgisayar ve cep telefonlarında olduğu gibi farklı özellik ve fiyat seçenekleriyle karşımıza çıkıyorlar.

Tablet Bilgisayarların Kullanım Alanları

Tablet Bilgisayarların Kullanım Alanları

Tablet bilgisayarlar popüler olmaya başladıkları ilk dönemde karşımıza dokunmatik ekranlı akıllı telefonların büyütülmüş hali gibi çıkmışlardı. Akıllı cep telefonlarının boyutları nedeniyle halledilemeyen işler ve araştırmalar için kullanımıyla öne çıkan cihazlar bir yandan da geniş ekranda oyun oynamak isteyen ya da dizi – film izlemek isteyenler için alternatif sunmuş oldu ve bilgisayar açmayı gerektirmeyen pratik yapılarıyla tablet bilgisayarlar sıkça tercih edilmeye başlandı. Web taramaları yapabilen ve çoklu bağlantılar kurabilen cihazlar hassas dokunmatik ekranlara ve yüksek kaliteli multimedya (ses & görüntü) çıktılarına sahiptirler. Tablet bilgisayarlardaki geniş ekranlar hem dikey hem de yatay kullanımda kolaylıklar sağlar. Son dönemlerde popüler olan, BYOD (kendi cihazını kendin getir) olarak adlandırılan iş uygulamaları nedeniyle iş insanları kolay taşıyabilecekleri ve her yerde pratik şekilde kullanabilecekleri teknolojilere yöneldiler. Bu da tablet modelleri için daha fazla talep yaratmış oldu. BYOD uygulamaları dışında kalan iş insanları da günlük rutinleri ya da molaları sırasında maillerini ve gündemi tablet bilgisayarlar üzerinden takip etmeyi seçiyorlar. İş dünyasının yanında bu ürünlerin en çok tercih edildiği alanlardan birisi de oyunlar. Özellikle mobil olarak oynanabilen oyunlarda oyuncular akıllı cep telefonlarını değil, tablet bilgisayarları tercih ediyorlar. İki elle kavranabilen geniş ekran hem konforlu hem de yüksek çözünürlüklü bir deneyim sunuyor. Bu cihazları en çok tercih eden üçüncü kesim ise dizi ve film tutkunları. Televizyon ya da bilgisayar başında sabit oturmak istemeyen ama bir yandan da izlediği dizi ya da filmi takip etmek isteyenler, bu işlemi tablet bilgisayarlar üzerinden yapmayı tercih ediyorlar. Elle taşınması ve her alanda pratik şekilde kullanılabilmesi ile tablet bilgisayarlar, dizi ve film tutkunları için üst düzey bir konfor sunuyor. Covid-19 dönemi ile birlikte bu cihazların kullanımına bir grup daha dahil oldu: Öğrenciler. Eğitimlerini evlerinde devam ettiren öğrenciler ve aileleri, online derslere katılırken en çok tablet bilgisayarları tercih ediyorlar. Sürekli aynı alanda oturmayı sevmeyen minik öğrenciler ya da ev içinde sürekli hareket etmesi gereken ebeveynler, tablet bilgisayarlar aracılığıyla pratik şekilde derslere katılım sağlayabiliyorlar. Bunlara ek olarak Apple iPad ve tablet modelleri, beklenenin aksine, en çok ev ortamında kullanılıyorlar.

Tablet Bilgisayar Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tablet Bilgisayar Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cep telefonu ile halledilemeyecek ama bir yandan da bilgisayar açmayı gerektirmeyecek işleriniz varsa, ihtiyacınızı tablet bilgisayarlar karşılayabilir. Bu alanda seçim yaparken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Öncelikle tableti hangi amaçla kullanacağınızı iyi bilmeniz gerekiyor. Yalnızca sosyal medya platformlarını takip edecek, günlük gazete manşetlerini okuyacak ve kısa videolar seyredecekseniz uygun fiyatlı tablet bilgisayar modellerini seçebilirsiniz. Eğer ihtiyacınız yalnızca bunlar değilse ve alacağınız tablet aracılığıyla mailinizi kullanacak, mini sunumlar hazırlayacak ve dosyalar oluşturacaksanız daha geniş boyutta, yüksek çözünürlüklü, güçlü performanslı modellere yönelmeniz gerekecektir. Yüksek çözünürlüklü ve geniş ekranlı modeller hem yatay hem de dikey kullanımdaki esneklikleri ile kullanacağınız uygulamaların dinamiklerine uyum sağlayarak işinizi kolaylaştırır. Eğer tablet bilgisayarınızı yalnızca bu kısa işler için değil, uzun soluklu toplantılarda, sunumlarda kullanmak istiyorsanız ‘2’si 1 arada’ başlığı altında yer alan ve performansları ile laptop bilgisayar seviyelerine çıkan tablet bilgisayarları inceleyebilirsiniz. Bu cihazlar hem kullanım hem de yazılım açısından size farklı deneyimler sunar. Tablet bilgisayar kullanmadaki amacınız daha yüksek çözünürlükte, geniş ekranda oyun deneyimi yaşamaksa, yüksek çözünürlüklü, büyük kasalı alternatifleri tercih edebilirsiniz. Bir oyun konsolu gibi konumlandırabileceğiniz tablet gövdesi kaliteli bir oyun alanı sunabilir. Özellikle mobil oyun tutkunları, oynadıkları oyunları cep telefonu ekranında devam ettirmek istemedikleri için Samsung tablet çeşitlerini tercih edibiliyorlar. Uzun süren oyun süreleri gözleri yorduğundan dolayı geniş modellerin ekranları oyunseverler için bir konfor alanı oluşturuyor. Tablet bilgisayar kullanmaktaki amacınız dizi ve film seyretmekse, geniş ekranlı, yüksek çözünürlüklü ve orta performanslı tablet bilgisayarlar işinizi görecektir. Bir yandan bu özellikleri kullanırken bir yandan da arama, mesajlaşma gibi özellikleri kullanmak istiyorsanız sim kartlı tablet tercih edebilirsiniz. Koronavirüs gündemi nedeniyle eğitimine evden devam eden öğrencilerdenseniz, yüksek bağlantı kalitesi ve işlemci performansı sunan, yüksek çözünürlüklü seçenekleri tercih etmeniz gerekmektedir. Online görüşmelerdeki kişi sayısı çokluğu da bağlantı gücünü etkileyen faktörler arasında yer aldığı için kaliteli performans sunan modelleri tercih etmeniz gerekmektedir. İhtiyacınıza uygun tablet bilgisayar modellerine göz atmak için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Tablet Bilgisayarda Boyut Seçimi

Tablet Bilgisayarda Boyut Seçimi

Tablet bilgisayarların boyutları 7 inç ila 13 inç arasında değişmektedir. Bu boyutlandırmalar arasından kendi ihtiyacınıza en uygun ürünü seçmeniz için birçok kırılım bulunmaktadır. Tablet boyutları belirlerken en önemli nokta, kullanım alanınızdır. Kare ya da dikdörtgen köşeli modeller arasında seçim yapabilirsiniz. Örneğin 4:3 (kare tabletler) ekranlar tablet üzerinden dergi veya gazete okurken, özellikle dikey modda, kullanım kolaylığı sağlamaktadır. 16:9 ve 16:10 (dikdörtgen tabletler) ise yatay modda video izlemek isteyenler için kaliteli bir deneyim sunmaktadır. Kullandığınız cep telefonu 4 – 4,5 inç boyutlarındaysa almak isteyeceğiniz cihazın boyutu, kullanım alışkanlığınızı da göz önünde bulundurarak tablet 7 inç veya 7,7 inç aralığında olabilir. Eğer cihazınızı sürekli yanınızda taşımak istiyorsanız kompakt boyutlara sahip olması önem arz edecektir. Telefonunuz 5 – 6 inç aralığındaysa, 7,9 ya da 9 inçlik tablet bilgisayarlar beklentinizi karşılayabilir. Tablet bilgisayar üretmeye değil tüketmeye odaklı bir yapıdadır. Bu nedenle bu cihazlardan beklentinizi mini oyunlar oynamak, sosyal medya platformlarında gezinmek, internette kısa aramalar yapmak ve taşınabilirlik karşılıyorsa tercihinizi bu 7,9 – 9 inç arası tabletlerden yana kullanabilirsiniz. 9,7 ve 10 inç arası tabletler yüksek performans gösteren yapıda tasarlanmıştır ancak sürekli taşınabilirliği konusunda size büyük de gelebilir. Bu boyuttaki tablet bilgisayarlar çoğunlukla Bluetooth klavye ve ekran kalemi aracılığıyla kullanılmaktadır. Seyahatlerde ve kısa toplantılarda işinize yarayacaktır. Tablet bilgisayar boyutlarında son durak olan 11 inç ve 13 inçlik modeller aslında laptopların yerine geçebilecek alternatiflerdir. Bu boyuttaki tabletlerde sadece tüketim değil, üretim de devreye girer çünkü performans maharetleri bir laptop kadar güçlüdür. Bu ürünler de 9, 7 ve 10 inç boyutlardaki gibi daha çok harici bir klavye ve ekran kalemiyle kullanılmaktadır. Özellikle görsel üretimciler için çok büyük faydalar sağlamaktadır. Tablet bilgisayarlarda boyut seçimi yaparken 7 inçi seçmek düşük; 13 inçi seçmek de yüksek kalite demek değildir. İhtiyacınızı belirleyerek bu ihtiyacı karşılayacak en verimli boyutun hangisi olduğunu tespit etmeniz gerekiyor. Yüksek performans gerektiren uygulama kullanımız fazlaysa 13 inçe kadar yükselen modelleri; günlük rutin için kullandığınız uygulamalar var da 7 inç ile 10 inç arasında değişen modelleri tercih edebilirsiniz.

Tablet Bilgisayar Aksesuarları

Tablet Bilgisayar Aksesuarları

Tablet bilgisayarınızı aldıktan sonra dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden biri, cihazınızı darbe ve kırılmalara karşı korumak olmalıdır. Bunun için, aynı akıllı cep telefonlarında olduğu gibi, kırılmaz cam ekran ve bir tablet kılıfı taktırabilirsiniz. Bu cihazların kılıflarında farklı alternatifler de bulunmaktadır. Bazen sadece arka ve yan yüzeyleri koruyan kılıflar bulunabildiği gibi bazen de kapaklı şeklide cihazınızın ön yüzeyini de kapatan modeller bulunur. Ayrıca bu ön yüzeyi de koruyan kılıf modellerinin birçoğu katlanabilir özellikleri sayesinde tabletinizi bir yüzeye sabitleyip kullanmanıza olanak tanır. Bu kılıfların bir sonraki aşamaları ise, kendinden klavyesi bulunan, Bluetooth bağlantı özellikli kılıflardır. Bu kılıflar katlanabilir yapılarına ek olarak bir kablosuz klavye desteği sunarlar ve tabletinize Bluetooth aracılığıyla bağlanarak işlemlerinizi gerçekleştirmenizi sağlarlar. Koruyucu kılıflarla birlikte tablet bilgisayarlarınız için taşıma kılıfları da bulunmaktadır. Bu kılıflar, laptop çantalarına benzer yapılarıyla tabletinizi yolculuklarınızda rahat taşımanıza olanak sağlar. Taşıma kılıfları yerine, koruyucu kılıfla kapladığınız cihazınızı çantanızda taşımayı da tercih edebilirsiniz. Eğer kılıf kullanmayı istemiyorsanız ancak herhangi bir yüzeye sabitleme ihtiyacınız bulunuyorsa bunun için farklı seçenekleriniz var. Cep telefonu standları gibi bu ürünler özelinde de bulunan sabitleme aparatları bulunmaktadır. Bu aparatlar aracılığıyla düz ya da eğimli yüzeylerde tabletinizi sabitleyerek işlerinizi yapabilirsiniz. Tablet kullanımız çok sıksa ve sürekli şarj problemi yaşıyorsanız hızlı şarj cihazları ya da kablosuz şarj standları edinebilirsiniz. Yolculuklarda ya da etrafınızda priz bağlantısı olmayan yerlerde bu standlar işinizi kolaylaştıracaktır. Bununla birlikte birden fazla girişi bulunan powerbanklerden de faydalanabilirsiniz. Bu çoklu girişler aracılığıyla hem telefonunuzu hem tabletinizi hem de -eğer uyumlu ise- laptopunuzu şarj edebilirsiniz. Özellikle 2’si 1 arada özellikli tablet bilgisayarlarınız için kablolu veya kablosuz (Bluetooth) bağlantılı harici klavye ve fareler edinebilirsiniz. Bu harici eklentiler, özellikle sabit alanlarda, size pratik ve seri bir kullanım sağlayacaktır. Cihazınız için aksesuar incelemesi yapmak, tablet fiyatları arasındaki farkları görmek ve ihtiyacınıza yönelik en uygun modelleri bulmak için sayfamıza göz atabilirsiniz.

Tablet Bilgisayar Üreticileri

Tablet Bilgisayar Üreticileri

30’un üstünde tablet bilgisayar üreten teknoloji firması bulunmaktadır. Tüm tablet bilgisayar farklı ekran boyutları ve performans aralıkları sundukları modellere sahiptirler. Kasa / gövde farkları, ekran çözünürlük farkları, uyumlu olduğu cihaz farklılıkları ve tüm bunlar ile birlikte birbirleri arasındaki fiyat farkları ile tüm tablet bilgisayar üreticileri farklı ihtiyaçlara yönelik teknoloji ihtiyacını karşılamaktadır. Her markanın kendisine ait farklı tablet bilgisayar aksesuarları mevcuttur. Özel kulaklıklar, kılıflar, klavyeler ve diğer harici eklentiler ile tablet bilgisayar deneyimini özelleştiren markalar, kendi niş kullanıcı grubunu oluşturmaktadır. Bu cihazları geliştirmekte olan markaların birçoğu mevcutta akıllı cep telefonları da geliştirmektedir. Bu markaların akıllı cep telefonları için tasarladıkları teknolojiler, tablet üretimindeki teknolojilerinde nasıl bir yol izledikleri hakkında size bazı veriler sağlayabilir. Bu ürünlerin çoğunun çalışma mantığı akıllı telefonlarla benzerlik göstermektedir. Tabletlerin ayrıştığı en önemli nokta boyut ve ekran çözünürlüğüdür. Akıllı telefonların yetersiz kaldığı alanları doldurmak için üretilen cihazlar, teknoloji ile iç içe olan her kullanıcıya bir konfor alanı sunmaktadır. Siz de sayfamızı inceleyerek farklı üretici markaların ürünlerini araştırabilir, sundukları ayrıcalıkları göre karşılaştırmalar yapabilir, aksesuar ve harici eklenti uyumluluklarına da bakarak ihtiyacınıza en uygun model seçimini gerçekleştirebilirsiniz.

Tablete Nasıl Format Atılır?

Tabletinizi formatlamak için birçok seçenek vardır. Eğer tabletiniz açılıyorsa ve parolalarınızı unutmadıysanız, format işleminden önce ilk olarak verilerinizi yedeklemek olmalıdır. Devamında ‘ayarlar’ seçeneğinden tablet ayarlarınıza ulaştığınızda “Yedekle ve Sıfırla” seçeneğini göreceksiniz. Buna tıkladığınızda karşınıza gelecek bir sonraki seçenek ise “Fabrika ayarlarına / verilerine sıfırla” olacaktır. Bu seçenek, format işleminin son seçeneğidir. Tıkladığınızda, cihazınız ilk günkü haline dönecektir. Ancak parolasını unuttuysanız ya da hiç açamıyorsanız, tablet ses açma tuşuna ve güç tuşuna 15 – 20 saniye kadar basılı tutarak beklemelisiniz. Sonrasında karşınıza açılış ekranı olacak Android logosu çıkacaktır. Bu logoyu gördükten sonra güç tuşunu bırakıp, ses açma tuşuna birkaç kez üst üste basmalısınız. Başarılı olduğunuzda ekrana bir yazı gelecektir. Bu yazılar arasındaki seçimleri ses kısma tuşu aracılığıyla yapacaksınız. Ses kısma tuşunu kullanarak “Wipe data/factory reset” seçeneğine gelip, güç tuşuna bastığınızda karşınıza yazıların döküldüğü bir ekran çıkacaktır. Bu ekranda da yine ses kısma tuşu aracılığıyla “yes, delete” seçeneğine gelmelisiniz. Yeniden güç tuşuna basıp onay verdiğinizde ise format işlemi başlamış olacaktır.

Hangi Tableti Almalıyım?

Tablet bilgisayar seçimini kullanım ihtiyaçlarınıza göre yapmanız gerekmektedir. Sosyal medya platformlarını takip etmek, günlük gazeteleri okumak ya da internet aramaları yapmak istiyorsanız orta düzey performansta bir tablet işinizi görecektir. Fakat tablet alma amacınız mobil oyun oynamaksa, yüksek performanslı ve yüksek bellek kapasitesi olan bir tablet bilgisayar tercih etmeniz gerekir. Aynı zamanda alacağınız cihazın ısınma sorunları olmamalıdır. Bunun yanında işiniz için kullanacağınız, sunumlar hazırlayacağınız ve mailleşmeleri takip edeceğiniz bir tablet ihtiyacınız varsa, orta-yüksek performansta bir tercih yapabilirsiniz.

Tabletle Neler Yapılabilir?

Tablet bilgisayarlar hem akıllı cep telefonlarının hem de laptopların yapabildiği birçok ortak işlemi pratik ve kolay taşınabilir bir kullanımla sunmaktadır. Akıllı telefonların kısıtlı ekran genişlikleri nedeniyle zor yapılan ancak laptop gerektirmeyen işlemler için kullanılan tabletler aracılığıyla sosyal medya platformlarını, günlük gazeteleri, dergileri takip edebilir; müzik dinleyip, dizi – film seyredebilirsiniz. Tabletlerin büyük ekranları sayesinde internet araştırmalarınız ve notlarınızı rahatlıkla takip edebilirsiniz. İş, mail ve dosya takibi başta olmak üzere tabletler aracılığıyla etkili sunumlar hazırlamanız da mümkün. Bununla birlikte tabletler aracılığıyla mobil ve PC platformlarında ünlenmiş oyunları oynayabilirsiniz. Tabletlerin alametifarikası, kolay taşınabilir, büyük ekranlı cihazlar olmalarıdır. Bu da her yerde, her an tablet ile işlem yapabileceğiniz anlamına gelmektedir.

Tabletin Kaç İnç Olduğunu Nasıl Anlarım?

Tablet alacaksınız ancak beğendiğiniz modelin kaç inç ekrana sahip olduğunu bilmiyorsanız, bunu hesaplamanız mümkün. İnç hesaplanırken baz alınması gereken nokta, 1 inçin 25.4 milimetreye tekabül etmesidir. Tablet ekranını çapraz şekilde ölçüp 2.54’e bölerseniz, almak istediğiniz tabletin kaç inç olduğunu öğrenebilirsiniz. Unutmayın, inç hesaplamasını ekran pikseli üzerinden yapamazsınız.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin

Marka

Samsung (157)
Apple (226)
Lenovo (170)
Huawei (60)
Xiaomi (9)
Casper (29)
Hometech (58)
Alcatel (81)
Vestel (19)
Vorcom (43)
Everest (65)
Technopc (28)
Concord (25)
Ixtech (13)
Philips (13)
Reeder (10)
Denver (9)
Redline (9)
Amazon (8)
Sunny (8)
Osmart (5)
Regal (5)
Hegitech (4)
Omix (4)
Redway (4)
Smartab (4)
Techstorm (4)
Elephone (3)
NPO (3)
Tcl (3)
Wenn (3)
Piranha (2)
Preo (2)
Turkcell (2)
Avantron (1)
C5 Mobile (1)
Chuwi (1)
Jedi (1)
Korax (1)
Microsoft (1)
Powerway (1)
Premier (1)
Quake (1)
Teclast (1)
Vankyo (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ekran Boyutu

(279)
(217)
(122)
(97)
(55)
(51)
(45)
(42)
(40)
(37)
(21)
(19)
(15)
(13)
(12)
(9)
(8)
(6)
(4)
(2)
(2)
(2)
(2)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Dahili Hafıza

(389)
(277)
(227)
(85)
(68)
(28)
(11)
(9)
(7)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

İşletim Sistemi

Android (812)
IpadOS (123)
Ios (95)
HarmonyOS (15)
Windows (7)
(4)
(3)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(153)
ve üzeri (225)
ve üzeri (241)
ve üzeri (245)
ve üzeri (251)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL