Kategoriler

Benzer Kategoriler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Fırın Tipi

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Kapasite

Başka bir kelime deneyin

Enerji Sınıfı

A
A+
Başka bir kelime deneyin

Pişirme Fonksiyon Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Kapak Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Izgara Özelliği

Başka bir kelime deneyin

Saat Tipi

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Fırın

için 645 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Fırın

Fırın, vazgeçilmez mutfak eşyaları arasında bulunmaktadır. Pek çok farklı modeli olan bu ürün gelişen ve değişen teknoloji ile beraber sürekli yenilenerek kendini güncellemektedir. Daha yeni teknoloji ile daha da fonksiyonel hale gelen fırınlar pek çok boy ve ebatta kendilerine evlerde iş yerlerinde vb. alanlarda yer bulmaktadır. Kullanıcı alışkanlığının çok fazla olduğu bir ürün olarak fırınlar herkes için elzemdir. Kullanım yerine ve amacına göre farklılıklar gösteren ürün fazlaca alternatife sahiptir. Piyasada birbirine alternatif olarak satılan onlarca marka mevcuttur. Fırın çeşitleri endüstriyel ve normal mutfaklarda kullanıma göre ayrılır. Bundan başka boyutuna, modeline ve özelliklerine göre de değişkenlik gösterir. Yer faktörü ürün kullanımında önemlidir. Küçük ve dar bir alan için büyük bir ürün seçimi yanlış tercih olacaktır. Ürünün fonksiyonelliğini azaltarak mekanı da daraltacaktır. Mini fırınlar böyle durumlarda mutfakların kullanıcısı olacak ve keyifle kullanılabilecektir. Fırın seçimi bu sebeple önemlidir. Mobilyanın yapısına göre bazı mutfak alanları için ankastre ile uyumlu fırınlar kullanılması gerekmektedir. Böylelikle ürün yerine tam olarak oturacak ve düzen sağlanacak aynı zamanda da amacına uygun bir kullanım alanı ortaya çıkacaktır. Tavsiye ve kullanıcı deneyimi fırın alışverişlerinde tüketicilerin başvurdukları bir yöntemdir. Ürünü kullanan kullanıcıların dönüşleri, özellikleri hakkında bilgilendirme yapması daha sonraki potansiyel kullanıcıların fikir edinmesine yardım sağlayacaktır. Böylece ihtiyaçlarına uygun bir ürün seçimi yapılacak ve memnuniyet sağlanacaktır.

Mutfaklar Fırınlarla Lezzetleniyor

Mutfaklar Fırınlarla Lezzetleniyor

Fırın kullanımda büyük kolaylıklar sağlayan ve mutfaklar için başta gelen beyaz eşyalardandır. Isı ile olan mutfak ilişkisini düzenleyerek kullanıcıların kontrol etmesine yarayan alet, lezzetli yiyeceklerin hazırlanmasına olanak sağlar. Mutfakta çalışan ya da zaman geçirmeyi seven tüm kullanıcılar için iyi ve tam çalışan bir fırın önemli ve özeldir. Yeni bir fırın alındığında tüm özelliklerinin bilinmesi gerekir. Fırın kullanma kılavuzu dikkatle incelenmelidir. Üzerindeki ayarlar yapılmalı ve fonksiyonel kısımları öğrenilmelidir. Çoğu kişi düzgün inceleme yapmadığı için ya da sadece tek ayarda kullandığı için fırınının özelliklerini bilmeden kullanır. Buz çözdürme ya da kapak sökülmesi gibi ürünün kullanımını kolaylaştıran özellikleri hiç kullanılmadan cihazın ömrü tamamlanabilir. Bu sebeple kullanıcılar muhakkak ürünlerini öncelikle tanımalıdır. Fırın ayarları doğru olarak yapılmadığında sonuç memnuniyet verici olmaz. Fırınlarda ürün gruplarına göre pişirme programları süreleri satılan ürün ile beraber kullanıcı bilgisine sunulur. Örneğin kırmızı et ve balık için aynı program doğru sonuç vermez. Balık yanabilir. Ya da sufle gibi hassas ayarda pişmesi gereken tatlı vb. yiyecekler fanlı ve hızlı bir devirde tam olmayacak ve emekleriniz ziyan olacaktır. Yine hassas pişirme gerektiren alt üst ayrı ayar yapılması gereken hazırladığınız yiyecekler için de cihazın özelliklerini bilmeli ihtiyaca göre alt üst pişirmeyi ayrı ayrı kullanabilmelisiniz. Fırının ayarlanması özellikle yeni sürüm cihazlarda giderek pratik ve kolay bir hal almaktadır. Dijitalleşmenin bu cihazlara da yansıması ile dijital göstergeli ekranlar ile kullanımları çok kolaydır. Alarm kurma gibi özellikleri ile süre kontrolü yapılması açısından da büyük kolaylıktır. Kendi kendini temizleme özelliğine sahip bazı cihazlarda yeni teknoloji ile üretilen yeni nesil ürünler grubundadır. Böylelikle aşırı bir kullanım kolaylığı olan bu ürünler rahatlıkla temizlenir ve yorucu fırın temizliği seanslarına ya da ağır kimyasallara hiç gerek kalmadan süreç atlatılır. Kalite ve fonksiyonelliğin temel olduğu fırın kullanımında ürün ne kadar geliştirilmiş özelliklere sahip ise kullanıcı için o kadar başarılı bir deneyim süreci yaşanmış olur. Ayrıca tüm pişirme grubu ürünlerimize göz atmanızı tavsiye ederiz.

Yeni Nesil Fırınlar İle Mükemmel Kullanıcı Deneyimi

Yeni Nesil Fırınlar İle Mükemmel Kullanıcı Deneyimi

Pek çok temel parçadan oluşan fırınlar için en önemlilerinden birisi de rezistanstır. Isı iletimini sağlayan rezistansın sağlığı ürünün kullanımı açısından önem arz eder. Rezistansın arızalanması durumunda fırın pişirme yapamaz. Ya da tam çalışmadığı durumlarda ısı derecelerinde sorun yaşanır. Fırın rezistans kaliteli malzemeden üretilmeli ve dayanıklı olmalıdır. Endüstriyel ya da normal fırın rezistans bakımından farklıdır. Yine boyut ve özelliklerine göre de değişiklikler görünür. Her markanın kendi çalışma prensibin göre rezistansı farklılık gösterir. Arıza ya da değişimin gerektirdiği durumlarda teknik servisten yardım alabilir parçayı temin edebilirsiniz. Rezistansın verimli çalışması için yapılması gereken şeylerden birisi de düzenli temizlenmesidir. Bu daha verimli çalışmasına olanak tanır. Ayrıca daha uzun ömürlü kullanım imkanı sağlaması açısından da önemlidir. Isı olmazsa fırın işlevini yerine getiremez. Bu nedenle rezistans en önemli parçalardan birisidir. Pişirme için başka bir önemli durum da turbo özelliğidir. Turba fırın eşit ve çabuk pişirme için büyük önem taşır. Turbo pişirme mantığında fanla ısınan sıcak hava fırının her yanına hızlı ve eşit dağılır. Böylece eşit oranda pişme sağlanır. Hazırlanan ürünün pişme süresi, tekniği ve özelliğine göre bazen turbo özelliğinin kullanılması gerekebilir. Bu özelliği kullanmak için cihazınızın özelliğini iyi bilmelisiniz. Hangi şekilde turbo pişirme yapacağınızı doğru olarak uygulamalısınız. Turbo özelliğinin çalışmadığı durumlarda pişirme işi düzgün olmayabilir muhakkak dikkat edilmesi gerekmektedir. Ayrıca bu özelliği kullanarak pişirme yapacaksınız önceden ısıtma yapılmasına gerek olmadan cihazınızı kullanabilirsiniz. Turbo özelliği ocaklı fırınlarda, ankastrelerde, mini fırınlarda ve endüstriyel mutfaklar için olan sanayi tipi fırınlarda da mevcuttur. Değişen teknoloji ile beraber fırınlarda da ilerleme ve yenileme olmaktadır. Sürekli güncellenen modellerin şimdi hemen hemen hepsinde turbo özelliğine rahatlıkla rastlanabilir. Hatta daha gelişmiş, daha eşit şekilde ve daha çabuk pişiren versiyonlarına da ulaşmak mümkündür. Siz kaliteli ve doğru ürün seçimi sayesinde gönül rahatlığı ile kullanım yapabilir, cihazınızın keyfini çıkarabilirsiniz. Tüm fırın markalarını ve Beko fırın modellerini inceleyebilirsiniz.

Doğru Fırın ile Daha Lezzetli Yemekler

Doğru Fırın ile Daha Lezzetli Yemekler

Kullanıcının ihtiyacına uygun olan doğru fırını seçmesi her zaman çok önemlidir. Üründen memnun kalınması, verim alınması, cihazın fayda sağlaması için bu konuya özen gösterilmelidir. Fırın markaları çok çeşitlidir. Yerli, ithal olduğu gibi kullanım yeri ve amacına göre de seçenekler artar. Piyasadaki onlarca marka arasından en doğrusunu seçmek için iyi bir araştırma yapılmalıdır. Fiyat performans karşılaştırması yapmak her zaman akıllıca ve bütçe dostu bir hareket olmaktadır. Piyasa fiyatının çok altında, çok uyguna satılan ürünler her zaman kaliteli ve kullanışlı olmayabilir. Ürünün fiyatının çok düşük olması alıcı için bir avantaj yaratsa bile kalitesizliği daha sonra başınıza iş açabilir. Sürekli arızalanarak masraf çıkarabilir. Ya da istediğiniz gibi çalıştırıp kullanmadığınız için kısa zaman içinde tekrar bir fırın alma ihtiyacı içinde olabilirsiniz. Kalitesiz malzeme yangın vb. sıkıntılara da neden olabilir. Bu nedenle çok dikkat edilmelidir. Fırın ocaklı olduğunda gaz ile de teması bulunur. Ocaklı fırınlar açısından da kullanıcılar her zaman kaliteyi göz önünde bulundurmalıdırlar. Ocak fırınlar için çok avantajlı bir özelliktir. İkisinin bir arada olması zamandan ve mekandan tasarruf sağlar. Bu sayede büyük kolaylık sağlanmış olur. Dört gözlü ocaklar çok daha fazla pişirme alanı oluşturarak yiyecek hazırlama kapasitesini yükseltir. Bu fonksiyonel ürünler tercih edilirken kaliteli ve güvenli olması ilk şarttır. Aksi takdirde büyük tehlikeler ortaya çıkabilir. Uygun fiyatlı ve kaliteli tercihler yapılmaya çalışılmalıdır. Ürünün fiyatını teknolojisi belirlemelidir. Kullanıcılar bunu daima göz önünde bulundurmalıdır. Her zaman uygun fiyat ve kalitenin bir arada olduğu seçenekler tercih edilmeye çalışılmalıdır. Fırın markaları teknolojiyi takip ederek kendilerini yenilemeye çalışmaktadır. Bu sayede çok fazla model piyasaya sürülür. Kullanıcıların deneyimleri her zaman büyük avantaj sağlar. Fırınların yanı sıra birbirinden güzel ocak modellerimizi kaçırmayın.

Ekonomik ve Kaliteli Fırınlar ile Pişirmek Daha  Keyifli

Ekonomik ve Kaliteli Fırınlar ile Pişirmek Daha Keyifli

Mutfakta baş tacı olarak kullanılan ve çok sevilen fırınların en zor yanı temizliğidir. Fırın temizliği özel olarak uğraş gerektiren ve zaman harcanmasına neden olan bir durumdur. Bu nedenle çoğu kullanıcı fırın temizliği ile çok vakit harcar. Yeni nesil fırınlar bu konuda daha kolaylaştırılmış tasarımlar ile ortaya çıkmaktadır. Yanmaz ve yapışmaz yüzeyler, sökülüp takılabilen kapaklar ya da kendi kendini temizleme gibi özellikler süreci çok daha kolay hale getirmektedir. Bunlardan başka normal temizleyiciler yerine özel olarak geliştirilmiş fırın temizleyiciler kullanılması daha rahat hareket edilmesini sağlar. Bu ürünler cihaz temizliği için geliştirildiğinden kullanımda kolaylık sağlar. Ankastre gibi hassas yüzeyli ocak ve fırınları çizip zarar vermeyen formüllere sahiptir. Cam kapaklı fırın temizlik için ekstra bir alan oluşturur. Fırında pişen yiyeceklerin dökülmesi, taşması sonucu kapağa yapışarak yanması ve kuruması sonucunda kapakta zor lekeler meydana gelir. Bu nedenle bu tip durumlar olduğunda hemen temizlik yapılması gerekmektedir. Cam kapak görüş açısından avantajlıdır. Fırının içinde pişen ürünün ne olduğu hemen gözükür. Kontrolünün yapılması kolaydır. Böylelikle yanma ya da çiğ kalması gibi sürprizlerle karşılaşmazsınız. Fakat temizliğe gereken özen gösterilmezse ilerleyen zamanlarda can sıkıcı durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle fırın camının temizliği önemlidir. Fırının camı ve dışı kadar zemin temizliği de önemlidir. Zemine dökülen yiyecek kalıntıları kurudukça temizlemesi zorlaşır. Zamanla fırının ısınma, fan gibi özelliklerini de sekteye uğratır ve performansını düşürür. Memnuniyetsizlik yaratır. Bu sebeple fırın içi de hemen temizlenmeli bekletilmemeli temizlik açısından uygun ürünler seçilmelidir. Eğer kullandığınız fırın ankastre özellikte bir ürün ise ona uygun temizleyiciler seçilmelidir. Yüzeyine zarar verici madde içeren bir temizleyici seçilirse ankastreniz çizilebilir zarar görebilir. Oradan doğru küf ve bozulmalar başlayabilir. Beyaz fırın klasik bir tercih olarak çoğunluğun tercihidir. Onun da temizliğinde çizmeden, aşırı ovmadan kullanılacak ürünler seçilmeli ürünün sağlığı ve ömrü göz önüne alınmalıdır. Ocak ve fırın temizliğinde olumsuz durumlarla karşılaşmamak için her daim doğru temizleyici doğru ürün için seçilmelidir. Son model Arçelik Fırın modelleri de fırın seçiminizde göz atmanız gereken modeller arasındadır.

Ne Tür Bir Fırın Almalısınız?

Ne Tür Bir Fırın Almalısınız?

Fırın kullanacaklar almadan evvel ne tip bir ürüne ihtiyaç duyduklarını bilmelidirler. Doğru yapılan ürün seçimleri artan kullanıcı memnuniyetini de beraberinde getirir. Yanlış tercihler kullanıcıları mutsuz edecek ve verimsiz bir pişirme deneyimi yaşanmasına neden olacaktır. Fırın malzeme kadar önemli bir unsurdur. Fırın modelleri çok çeşitlidir. İyi bir araştırma ile kullanıcının hangisine ihtiyaç duyduğunu bulmak kolaydır. Teleskopik fırın bu çeşitli modellerden biridir. Bu sisteme sahip fırınlarla tepsinizi tamamen çıkarmadan yiyeceğinizi pişirebilir kontrol edebilirsiniz. Isı ve lezzet kaybı yaşamadan ürün pişirip hazırlamanızı olanak tanıyan bu sistem kullanışlıdır. Elinizi yakmadan da tepsinizi kontrol edebilirsiniz. Buharlı fırın da bir başka özellik çeşididir. Hassas yapıdaki buharlı fırınlar ile lezzetli ve sağlıklı yiyecekler pişirebilirsiniz. Tepsinin her yanına eşit ulaşan buhar sayesinde daha eşit pişirme imkanı ile tercih oranı yüksek cihazlardır. Bu tip cihazlar daima lezzetli pişirimler için ortam yaratır. Ocaklı fırın modelleri en çok tercih edilenlerden başta gelendir. Alandan tasarruf sağlayan ve daha çok pişirme ortamı oluşturan ocak sayesinde daha fonksiyonel kullanım alanları yaratılmaktadır. Bu ürünler sahip oldukları gözler ile ateşli pişirmeye olanak sağarken fırını ile de lezzetli tepsileri ortaya koymanıza fırsat tanır. Ocaklı fırın fiyatları markasına ürünün kalitesine göre artıp azalma oranında farklılıklar göstermektedir. Kaliteli ve hesaplı ürünlerin tercih edilmesi kullanıcıların önceliğidir. Bu nedenle sağlıklı bir piyasa araştırması daima yapılmalıdır. Ocağın tasarımı, düğmeleri, fırının özellikleri, çalışması dikkat edilmesi gerekenlerdendir. Fırın fiyatları çok çeşitlidir. Piyasada çok fazla alternatif bulunmaktadır. Bunlar arasından en doğrusunu seçmek zahmetli ve önemli bir iştir. Fırın fiyatlarının çok yüksek veya düşük olması ürünün çok kaliteli ya da kalitesiz olduğu anlamına gelmez. İyi ve zamanında yakalanmış indirimler kaliteli ürünlerin ucuza alınmasına olanak sağlar. Çok yüksek fiyatlar da her zaman ürün çok iyi olduğu için değildir. Özelliklerinin iyice tespit edilmesi gerekir. Fırın ölçüleri modellerine göre farklılıklar gösterir. Daha büyük olan ocaklı fırınlara göre mini fırınlar küçüktür. Mikrodalgalar yine ayrı bir sistem ve boyuta sahiptir. Ankastre grubu ürünlerin ölçüleri standart olup yerleri mutfakta buna dayanarak hazır bırakılır. Yeni modelleriyle Miele fırın kategorimize göz atmayı unutmayın.

Fırın Nasıl Temizlenir?

Fırın kullanıcılarının en sık sorduğu sorulardan birisi fırınların temizliği ile alakalıdır. Aktif olarak kullanılan fırınlar içlerindeki buhar duman ya da yiyecekler yüzünden kirlenir. Pişen yiyeceklerin taşması, dökülmesi ile yüzeyler temiz kalmaz. Fırın kapağının da cam yüzeyinin belli aralıklarla temizlenmesi gerekir. Bunun için fırının ya da kirin çeşidine göre özel temizleyiciler mevcuttur. Özellikle İnox fırınlar için çizilmeye karşı özel formüllü ürünler vardır. Bunlardan başka doğal yöntemlerde fırın temizliğinde tercih edilen yollardandır. Karbonatlı su ile temizlik pek çok kullanıcının tercihidir. Belli oranda karbonatın su ile karıştırılması ile elde edilen sıvı fırın içine sıkılır. Bir süre bekletilir. Yeteri kadar bekletildikten sonra durulanarak temizleme işlemi yapılır. Yine sirkede fırın temizliğinde kullanılan doğal ürünlerdendir. Fırın nasıl çalışır sorusu da pek çok kullanıcı için merak konusudur. Modeli ve markasına göre çalışma sistemi kısmen farklılık gösterse de genelde aynıdır. Isının eşit dağılması hedeflenerek üretilir ve çalıştırılır. Pişirme şekli kullanıcının tercihine ve ürünün modeline göre değişir. Alt üst pişirme, sadece alt ya da sadece üst pişirme, turbo pişirme gibi özellikler olabilir. Buharda pişirme de farklı bir pişirme özelliğidir. Elektrik enerjisi ile çalışan fırınlar ısı üreterek pişirme sağlar. Kullandığı enerji miktarına göre sınıflandırılabilirler. A sınıfı olanlar en az enerji tüketimi ile çevre dostu ve ekonomiktirler.

Fırında Neler Yapılır?

Bu soruya pek çok şekilde cevap vermek mümkündür. İstediğiniz her şeyi her şekilde pişirmenize imkan vardır. Hamur işi severler için güzel pişiren bir fırın mükemmel bir cihazdır. Mayalı mayasız her türlü hamur işini fırınınızı kullanarak pişirebilirsiniz. Hamurdan başka yemek yapımında da kullanılabilir. İster kırmızı et ister beyaz et ya da balık olsun her türlü et ürününü rahatlıkla istediğiniz şekilde fırında yapabilirsiniz. Et haricinde sebze yemekleri de lezzetli bir şekilde fırında hazırlanabilir. Güveç gibi özel kaplarla lezzeti daha da arttırarak mükemmel kıvam ve aroma elde edebilirsiniz. Bunlar dışında ekmek yapımı için fırınlarınız mükemmel yardımcılardır. Tatlı hazırlamada da fırınlar önemli yardımcılardır. Tartlar, sufleler, kekler, pastalar…vs. fırın sayesinde kolayca hazırlanabilir. Ayrıca buz çözdürme özelliği ile donmuş ürünlerin çözülmesini sağlayabilirsiniz. Yoğurt mayalamak için de kullanılabilen fırınlar çok amaçlı yönleri ile oldukça fonksiyoneldir.

Fırın Nasıl Kullanılır?

Doğru bilgi edinmek için öncelikle ürünün kullanma kılavuzuna bakılmalıdır. Kullanma kılavuzu doğru incelenmez ise ürün yanlış kullanılabilir ve olumsuz sonuçlar ortaya çıkabilir. Amacına uygun ve doğru programlar seçilmeli ürün ile pişirme süresi doğru ayarlanmalıdır. Kullanım için öncelikle elektriğe ihtiyaç vardır. Bundan başka tepsi ya da fırın ızgarası ile fırının içinde hazırlanan yiyeceklerin konacağı bir alan yaratılmalıdır. Cihazın özelliğine göre de ayarı yapılmalı ve pişirme işlemine başlanmalıdır.

Fırın Ne Kadar Elektrik Harcar?

Elektrik ile çalışan bir cihaz olduğundan kullanımında elektrik tüketiminin ne kadar olduğu sorusu akıllara gelmektedir. Bu sorunun yanıtı fırının hangi sınıfa dahil olduğuna göre değişir. Çevreci ve düşük enerji ile çalışan fırınlar çok daha az elektrik harcayarak bütçe dostu ürünler olarak kullanıcıların yanındadır. Değişen ve gelişen teknoloji ile yeni nesil cihazlar eskilerine oranla enerji tasarruflu ve çevre dostu ürünlerdir. Ürün alışverişi yaparken hangi sınıfa dahil olduğu muhakkak öğrenilmeli ona göre seçim yapılmalıdır.