Radyatör

Yeni yapılan ev ve binalarda ya da tadilat gören dairelerde olmazsa olmaz bir gereksinim varsa o da radyatörlerdir. Isıtıma ve soğutma araçları arasında önemli bir yere sahip olan radyatör, korozyona yani paslanmaya karşı yüksek bir dirence ve kullanım ömrüne sahip bulunur. Döküm radyatörler ve panel radyatörler olarak 2’ye ayrılan radyatörler arasından hangisini seçeceğinizi bilmiyorsanız yazımızın devamında işinize yarayacak tüyolar bulacaksınız.

Radyatör Nedir?

Radyatör Nedir?

Radyatör çeşitlerine ve işlevlerine değinmeden önce radyatör nedir, sorusunu cevaplamaya çalışacağız. Radyatör, bir akaryakıtın yanmasından veya sıcak bir akışkandan aldığı ısıyı dışarı ileten; dökme demir, alüminyum ya da çelik malzemeden yapılmış olan ve dilimli borulardan oluşan bir ısıtma aracıdır. Radyatörlerin kullanım alanları otomobiller, binalar ve elektronikte kullanılanlar olarak farklılık göstermektedir. Isıtma aleti olarak binalarda kullanılan radyatörlere kalorifer denmektedir. Burada radyatörlerin görevi, bir kazanda ısıtılarak pompalanan sıcak sudan aldığı ısıyı ortama iletmektir. Evlerde kullanılmakta olan radyatörler yani petekler, bir ısıtma cihazından gelen suyun ısısını ev ortamına vererek evi ısıtmak için kullanılır. Radyatörler, ısı transferini konveksiyon yolu ile gerçekleştirmektedirler. Radyatörden geçen sıvı, ısısını radyatöre, oradan da dış ortama aktarabilmek için radyatör içinde yer alan onlarca küçük kanal ve borudan geçmektedir. Bu sebepten ötürü radyatörlerin tıpkı petekler gibi gözenekli bir yapısı bulunmaktadır. Bir radyatörün akış yönü genellikle üstten alta doğrudur. Yani sıcak su üstten girip soğuyarak alttan çıkar. Radyatörlerin çalışma prensibi genel olarak bu şekildedir.

Radyatör Çeşitleri?

Radyatör Çeşitleri

Radyatör çeşitleri temelde döküm radyatör ve panel radyatör olarak bilinmektedir. Döküm radyatör, kalorifer tesisatlarında uzun yıllardır kullanılmaktadır. Panel radyatörlere kıyasla paslanmaya karşı daha dirençlidir. Genellikle estetik görününüm açıdan tercih edilmeyen döküm radyatörler, panellere göre aynı zamanda daha esnek ve uzun ömürlüdür. Panel radyatörler, döküm radyatörler ile kıyaslandığında daha ince yapılıdırlar. Bu yüzden çok çabuk ısınıp çok çabuk soğumaktadırlar. Panel radyatörlerin ısı iletim katsayıları daha yüksektir. Dolayısıyla daha küçük bir hacimde daha yüksek ısıtma yüzeyine sahiptirler ve ısıtma performansları daha yüksektir. Dilimlerden oluşan döküm radyatörler ile mekanın büyüklüğüne göre dilim ekleyerek veya çıkartarak istenilen ısıtma ayarı kolayca sağlanabilmektedir. Yani büyük alanlarınızda ısınma sorunu yaşıyorsanız ve döküm radyatör petek kullanıyorsanız, yeni dilimler ekleyerek ısınma probleminizi ortadan kaldırabilirsiniz. Bunun yanı sıra, eğer ısıtmayı istediğiniz mekan küçükse; tek bir dilimden oluşan radyatörlerle de işinizi görebilirsiniz.

Radyatör Markaları

Radyatör Markaları

Kategorimizi incelediğinizde geniş bir marka seçeneğiyle karşılacaksınız. Kategorimizde yer alan radyatör markalarından bazıları; Demirdöküm, LG, Baymak, E.C.A, Vaillant, Arçelik, Airfel ve Altus gibi markalardır. Bu markalara ait radyatör fiyatları ürünün özelliğine ve işlevine göre farklılık göstermektedir. Kategorimizden en uygun radyatör fiyatlarına ulaşabilir ve bütçenize uygun bir radyatörü sitemizden kolayca sipariş edebilirsiniz. Kategorimizde ayrıca iş yerleriniz ya da eviniz için kullanacağınız radyatörlerin yanı sıra hastane, okul gibi büyük alanlarda kullanabileceğiniz radyatör modelleri da yer almaktadır. Hastane, okul, iş yerleri gibi insan sirkülasyonunun fazla olduğu mekanlarda toz tutmayan ve kolay temizlenebilen radyatörleri tercih etmenizi öneririz. Eğer daha fazla ısıtma ve soğutma ürünü görmek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Radyatör

için 1,097 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Enerji Sınıfı

A (417)
C (375)
A+ (237)
B (44)
Başka bir kelime deneyin

Marka

Aeg (17)
(2)
(2)
Alf (11)
Altus (16)
(5)
(5)
Arçelik (10)
Awox (12)
Beko (10)
(4)
Cvs (88)
Delonghi (36)
DGVision (44)
Digisu (329)
(2)
Duffmart (19)
E.C.A (14)
(3)
(2)
Ensto (7)
Fakir (55)
(2)
(4)
(2)
(1)
(1)
İmmergas (8)
(1)
King (16)
LG (8)
(1)
(1)
(1)
(2)
Pansa (52)
(1)
Premier (6)
(2)
Raks (44)
(1)
Reina (6)
Risa (19)
(1)
Sanica (28)
(1)
(4)
Skytech (7)
(1)
(2)
(2)
(4)
(5)
(1)
Vaillant (6)
(4)
Vestel (33)
(2)
Vigo (15)
warmhaus (6)
(3)
Zen (6)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(101)
ve üzeri (148)
ve üzeri (166)
ve üzeri (167)
ve üzeri (169)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL