Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Kombi

için 54 sonuç bulundu.
Isıtma Kapasitesi seçiniz

Bosch Kombi

Kombiler artık doğalgaz hattı olan her evin ve hatta iş yerinin olmazsa olmaz ihtiyacı konumundadır. Gerek sunduğu sıcak su gerekse kalorifer ısıtması kesinlikle günümüzde paha biçilemez ve yeri doldurulamaz bir hizmet sunmaktadır. Özellikle soğuk kış günlerinde muhakkak ihtiyaç olan kombiler aslında yazın dahi sıcak suya ihtiyaç duyduğumuz günlerde kullanılmaktadır. Bu sebeple evinizde bir kombi yoksa veya eskimiş bir kombi sahibiyseniz hiç tereddüt etmeden bir kombi satın almanız en doğru seçim olacaktır. Ancak kombi satın alırken de tabii ki önünüze gelen ilk kombiyi satın almanız doğru olmaz. Ancak iyi bir araştırma, iyi bir ön bilgilenme sonucu doğru kombiyi en iyi şekilde seçebilirsiniz. Sizin için olabilecek en doğru kombi seçeneklerinin başında da Bosch kombi gelmektedir. Bosch gerek ülkemizde gerekse dünyada on yıllardır en güvenilen ev aleti ve beyaz eşya markalarından birisi. Yine kombi alanında da oldukça başarılı olarak yıllardır hizmet vermekte. Ürettiği kombileri tüm dünyayla birlikte ülkemize de satmakta. Dünyadaki neredeyse herkes tarafından taktir edilen Alman kalitesi ile üretilmiş bu ürünler kesinlikle namının hakkını veriyor ve kalitesini ülkemizde de belli ediyor. Ürettiği ürünlerin gerek kalitesine gerek işlevselliğine gerekse kullanışlılığına çok dikkat eden Bosch markası bu ürettiği kombilerin tüm bu manalarda teknolojik olarak en ileri düzeyde olmasına çok önem gösteriyor.

Bosch Kombi ile Sıcak Günlere Hazır Olun

Bosch Kombi ile Sıcak Günlere Hazır Olun

Kombiler özellikle kış aylarında evin neredeyse diğer tüm eşyalarından daha önemli bir hal alıyor. Evdeki veya işyerindeki diğer tüm eşyalar bir yana, kombi bir yana oluyor. Çünkü özellikle kış aylarında havaların soğumasıyla evin içi ısıtma sistemi olmadan yaşanmaz hale geliyor. Bu durumu engellemek için tabii ki gerek ülkemizde gerekse de dünyada en yaygın olarak kullanılan yöntem doğalgazlı kombilerle kaloriferler vasıtasıyla ısıtma yapılması. Bu yöntem bir evi veya işyerini ısıtabilmek için kullanılan en düşü maliyetli ve en kolay yöntem. Bu sebeple dünyadaki neredeyse her ülkede bu yöntemle binaların içi bu şekilde ısıtılmaktadır. Bosch pek çok alandaki teknolojide olduğu gibi bu alandaki teknolojide de dünyanın en önde gelen kuruluşlarından bir tanesidir. Çünkü teknolojiyi tüketen değil üreten konumdadır. Yani başkalarının ürettiği teknolojileri ve patentleri kullanmak yerine sürekli olarak kendisi yeni teknolojiler üretmeye ve bu alandaki teknolojinin gelişmesine mümkün olduğunca çok fazla katkıda bulunmaya çalışmaktadır. Bu sayede hem tüm ekosistemdeki ürünlerin gelişmesini sağlar hem de çıkardığı yeniliklerle gerek enerji tasarrufu alanında gerek çıktı olarak alınan ısı miktarının artışı konusunda kullanıcıların faydasına sonuçlar alır. Bu hem ürünleri sattığı ülke ekonomisinin hem de tüm dünya genelinde ekonominin gelişmesine katkı sağlar. Çünkü daha az enerji harcayarak daha fazla çıktı almak demek tüm dünyada enerji üretiminin bir nebze olsun daha da azalması demek. Bu manada Bosch zaten sadece ürettiği kombilerle değil diğer tüm ürünleriyle de çevreci tutumunu göstermekte ve neredeyse her fırsatta çevreye katkıda bulunmaktan kaçınmamaktadır. Bu tutumuyla beraber ürettiği Bosch kombi modelleri kesinlikle oldukça özel ve oldukça enerji verimi yüksek cihazlar olmaktadırlar. Bu enerji verimliliği hem doğaya hem de sizin cebinize katkı sağlar. Çünkü çok enerji verimi demek daha düşük elektrik ve doğalgaz faturası demek. Bu neresinden bakarsanız bakın çok kârlı bir durumdur.

Bosch Kombi ile Suyunuz da Sıcacık

Bosch Kombi ile Suyunuz da Sıcacık

Sıcak su gerçekten büyük bir kolaylık. Günümüzde sıcak su hiç olmadığı kadar büyük bir ihtiyaç ve bunu kullanabilenler için kesinlikle alışkanlık yapan bir durum. Sıcak suya sahip olduğunuz zaman kesinlikle hayatınız çok daha kolay ve çok daha zevkli hale geliyor. Hele ki sıcak suyun altında duş almak çoğu kişi için her gün yapılan bir rahatlama aktivitesi gibi. Özellikle de kış aylarında. Tüm bu güzelliğine rağmen günlük olarak herkesin kendi evinde sıcak su kullanabilmesi çok yeni bir olay. Evlere su gelmesi dahi yüz yıl önce olmayan bir durumdu. Şimdi artık evlerimizde sıcak su dahi mevcut. Bu sıcak suyu evimizde kullanabilmeyi sağlayan büyük aracı ise tabii ki kombiler olmakta. Bu kombilerin en büyük iki özelliğinden bir diğeri de şebeke suyunu ısıtarak musluğumuzdan akıtabiliyor olması. Evinde önceden beri kombisi olanlar bunun güzelliğini çok anlayamasalar da bu çok müthiş bir olay. Tam bu noktada da kombi üreticilerinden başı çeken firmalardan birisi olan Bosch markasına hakkını teslim etmek gerek. Sadece enerji verimliliği, ısı üretimini arttırma gibi konulara eğilmemiş. Aynı zamanda suyu nasıl daha hızlı ve daha çok ısıtırız sorusunu da sormuş ve sürekli bu alanda geliştirmeler yapmış. Öncelikle Bosch marka kombi ürünlerinin sıcak suyu nasıl işlediğine adım adım bakalım. Kullanıcı musluğu açtığı anda şebekeden musluk suyu gelmeye başlar. Tam olarak o anda, eğer hali hazırda çalışmıyorsa, pilot alev ateşlenir. Pilot alevin yanmasıyla beraber doğalgaz akışı başlar. Sıcak olarak talep edilen su kombinin içinden geçerek akmaya başlar. Öncelikle kombinin içinde bulunan su kazanı yine kombi içindeki doğalgaz ateşiyle ısıtılır. Daha sonra su boruları o ısıtılmış sıcak suyun içinden geçer. Yani musluk suyu direk olarak ısıtılmaz. Isıtılmış tesisat suyunun içinden geçer. Daha sonra musluk suyunuz ısınır ve musluğunuzdan sıcak su akmaya başlar. Burada şunu belirtelim. Musluk açıldığı anda akan ilk su zaten halihazırda musluğun ağzına kadar gelmiş olan soğuk şebeke suyudur. Su ısıtma teknolojisi ve hızı ne kadar gelişirse gelişsin eğer musluğun ucunda soğuk su varsa ilk aşamada sıcak su akıtmak mümkün olmayacaktır. Kombiler ancak siz musluğu açtıktan ve kombiden musluğunuza akan su bittikten sonra kombiden geçip gelerek akan suyun ne kadar hızlı şekilde ısınacağını belirleyebilir. O yüzden ne Bosch kombi ne de başka bir kombi musluğunuzu açar açmaz sıcak su akıtamayacaktır. Bu konuda Bosch kombi kullanımı konusunda deneyimli olan kime sorarsanız size bu yanıtı rahatlıkla verebilir.

Bosch Kombideki Yoğuşmayla Daha Fazla Tasarruf Edin

Bosch Kombideki Yoğuşmayla Daha Fazla Tasarruf Edin

Kombiler kimi zaman çok fazla elektrik veya çok fazla doğalgaz tükettiği yönüyle eleştiri alabilmekte. Ancak burada kombinin çeşidi, markası ve işlevi büyük önem taşımaktadır. Şikayet edilen kombiler genellikle enerji sınıfı olarak düşük ve aynı şekilde doğalgaz kullanımı açısından da yetersiz kombiler olmaktadır. Bu çeşitteki kombiler tabii ki haklı eleştirilere maruz kalabilir, ama Bosch kombiler için bunlar geçerli değil. Özellikle Bosch tam yoğuşmalı kombi modelleri için. Yoğuşmalı teknolojisi salında yeni bir teknoloji sayılır. Ortaya çıktığında oldukça beğenildi ancak uygulaması maliyetli olduğundan ilk başta tüm modeller için kullanılabilir olmadı. Hala uygulama fiyatı normalin üstünde olduğu için tüm modellerde mevcut değil. Ancak bazı modeller için hala kullanılabilir durumda. Yine de eskiye nazaran kullanılabilirlik oranı oldukça yüksek. Çünkü teknolojinin gelişmesiyle yoğuşmalı sistemi monte etme maliyetleri de oldukça azaldı. Gelin isterseniz yoğuşmalı sistem nasıl çalışır ona bakalım. Yoğuşma ismi aslında su buharının yoğuşturulmasından gelen bir isimdir. Kombi çalıştıkça sürekli su ısıtır ve ısıtılan sıcak su gerektiği zaman tahliye bacasıyla dışarı su buharı olarak atılır. Bu atılma sırasında çok kıymetli sıcak su da atılır. Ancak yoğuşmalı olan kombilerde yapılan sıcak su buharı tahliye edilmeden hemen önce gerekli düzenekle yakalanır, daha sonra tekrar sisteme dahil edilerek sistemde onun sıcaklığının kullanılması sağlanır. Böylece normalde dışarı gidip havaya karışacak olan su buharı yeniden kullanılır, sistem daha az enerjiyle daha fazla sıcaklık elde etmiş olur. Aynı şekilde benzer bir sistemi de Bosch yarı yoğuşmalı kombi sistemleri de kullanır. Ancak tabii ki enerji verimliliği tam yoğuşmalıya göre daha az gerçekleşir. Bu sebeple ikisi arasında tercih yapılacaksa tam yoğuşmalı Bosch kombi tavsiye edilmektedir. Ancak fiyat olarak daha uygun bir tercih yapılacaksa yarı yoğuşmalı kombiler de tercih edilebilir. Yoğuşma sistemi özellikle son zamanlarda oldukça yoğun talep görmektedir. Hatta yoğuşmalı kombi stokları zaman zaman tükenmektedir. Bu sebeple yoğuşmalı kombi tercih etmeyi düşünenlerin hızlı davranması ve stoklar tükenmeden uygun modeli tercih edip alışverişini tamamlaması tavsiye edilmektedir.

Bosch Kombide Hermetik mi Bacalı mı Tercih Etmeli?

Bosch Kombide Hermetik mi Bacalı mı Tercih Etmeli?

Hermetik kombi ile bacalı kombi terminolojide çok karıştırılmaktadır. Aslında hermetik kombilerde de baca vardır. Hatta hermetik kombilerin bacası daha kalındır. Ancak standart bacalı ile ayrılması için bu şekilde bir isimlendirme yapılmıştır. Standart bacalı kombilerin çalışma modeli şudur: her kombi bir miktar havaya ihtiyaç duyar. İhtiyaç duyduğu bu havayı standart kombiler bulundukları odanın içinden temin ederler. Bu sorunsuz şekilde gerçekleşir. Daha sonra da kullanılan atık hava tahliye bacası yardımıyla dışarı atılır ve bu şekilde hava devir daimi sağlanmış olur. Ancak hermetik sistemlerde bu şekilde havayı bulunduğu ortamdan almaz. Hermetik bacaların hem giriş bölümü hem de çıkış bölümü bulunur. Çıkış bölümünden normal tahliye işlemi yapılır. Giriş bölümünden de kombinin ihtiyacı olan hava çekilir. Bu sistem beraberinde büyük avantajlar da getirir. Bu avantajların en büyüğü ortamda bulunan havanın eksilmiyor oluşudur. Yani eğer normal kombiyi mutfağınıza koyacak olsanız mutfağınızdaki hava sürekli azalacak ve ortam sürekli daha da havasız hale gelecek. Hermetik kombilerde ise böyle bir durum söz konusu değil. Özellikle Bosch hermetik kombi ile beraber ortamdaki hava asla azalmayacak ve ortamda her zaman sizin için yeterli hava bulunmuş olacak. Özellikle uzun süreli kullanımlarda ortaya çıkan havasızlık sorunu bu sayede ortadan kalkmış olacak. Hermetik kombilerin çalışma mantığı için bir gerekli unsur da kombinin dışarıyla hava bağlantısının olmamasıdır. Yani kombinin içiyle dışı arasında hava bağlantısı yoktur. Bu da çok önemli bir avantaj oluşturur. Bu avantaj içeride ısıtılan kalorifer veya musluk suyunun dış etkenlerden daha az etkilenmesidir. Yani hermetik sadece hava açısından değil tasarruf açısından da daha avantajlıdır. Tüm bunlar değerlendirildiğinde kombi tercihi yaparken hermetik kombi Bosch tercih etmek kesinlikle sizin faydanıza olacaktır. Çünkü Bosch aslında neredeyse tüm ev aletleri teknolojilerinde olduğu gibi ısıtma ve soğutma teknolojisinde de üstünlüğünü ispat ediyor ve hermetik teknolojisinde de öncü bir firma olarak yerini alıyor.

Bosch Kombinin Tasarımı da İçinizi Isıtıyor

Bosch Kombinin Tasarımı da İçinizi Isıtıyor

Kombilerde tercih yaparken önemli özellikler sıralamasında genellikle arka planda kalan ancak günümüz görsellik çağında kesinlikle önem kazanan bir husus daha var. O da kombinin tasarımı ve görsel olarak hoş olması. Artık eski kombiler yok. Eskiden sadece içindeki aksamları korumak için uygulanan alüminyum kaplama artık mevcut değil. Artık tasarım olarak kullanıcıların gözüne hoş gelecek ve herkesin seveceği bir şekle sahip tasarımlar mevcut. Çünkü artık kombiler daha çok hayatımızın içinde ve daha çok kişi tarafından kullanılıyor. Bu da tabii ki estetik kaygıların önem kazanmasına sebebiyet veriyor. Önem kazanan bu estetik kaygılarla beraber kombi tasarımları gelişiyor, güzelleşiyor. Bu anlamda en büyük atılımı da yine Bosch markası yapıyor. Gerçekten çok özel olarak tasarlanmış ve sizin için optimize edilmiş yapısıyla size sadece harika bir ısınma deneyimi sunmuyor, aynı zamanda harika bir göz zevki de sunuyor. Bosch kombi çeşitleri bu anlamda oldukça geniş ve oldukça hoş seçenekler sunuyor. Bu seçenekler arasından dilediğinizi seçmek de size kalıyor. Yine Bosch kombi parçaları arasından en önemli parça olan yönetim paneli kısmı da kullanması oldukça kolay bir deneyim sunuyor. Basit kullanımı ve yönetimi ile her kesimden insanın rahatlıkla anlayıp kullanabileceği bir ara yüze sahip. Bu basitlik işlevsellik olarak yansımıyor. Ancak kullanım ve yönetim basitliği olarak yansıyor. Çünkü işlevsellik olarak istediklerinizi yerine getirmede oldukça hızlı ve mahir olan bu kombiler yönetim panelinden istediklerinizi uyguladığınız anda yerine getiriyor. Tüm bu tasarım harikası görünüm ve hem tasarım harikası hem yönetim harikası yönetim paneli ise bir arada Bosch tarafından sunuluyor.

Bosch Kombi Fiyatları

Bosch Kombi Fiyatları

Kombiler incelendiğinde sadece özelliklerine bakmak yeterli olmaz. Aynı zamanda fiyatını da incelemek gerekir. Hem özellikleri en iyi olanı hem de fiyatı en uygun olanı almak herkesin isteği. Lakin bu çoğu zaman mümkün olmamaktadır. Özellikle kombi sektöründe tasarruflu ve uzun ömürlü kombiler neredeyse fahiş denilebilecek fiyatlara satılabilmektedir. Ancak Bosch bu yaklaşımın tam tersini benimsiyor. Fiyatlarını mümkün olduğunda düşük seviyede tutarak mümkün olduğunca çok kullanıcıyı memnun etmeyi hedeflemektedir. Bu sebeple Bosch kombi fiyatları kalitesine ve sunduğu özelliklere kıyasla uygun fiyatlı olarak nitelendirilmektedir. Bazıları tarafından Bosch kombi fiyatlarının ortalamanın üzerinde olduğu söylenmektedir. Ancak Bosch kombinin sunduğu tüm özellikleri, tasarrufunu ve diğer tüm yeteneklerini bir kenara bırakarak değerlendirme yapmak çok yanlış olur. Tüm özellikleri ve tasarruf oranı göz önüne alarak benzer değerlere sahip kombilerle kıyaslandığında Bosch kombinin oldukça avantajlı olduğu rahatlıkla görülmektedir. Özellikle kullanım ömrü açısından müşteri tecrübeleri ve yapılan testlere bakıldığında gerçekten çok uzun yıllar sağlıklı bir şekilde kullanımın mümkün olması Bosch kombileri rakiplerine kıyasla oldukça avantajlı konuma getirmektedir. Burada bir noktayı atlamamak gerek. O da Bosch alarak aslında kazandığınız paranın miktarı. Yani uzun yıllar kullanım neticesinde kullanmayıp tasarruf ettiğiniz ve ödemediğiniz doğalgaz ve elektrik faturaları. Bosch doğalgaz kombi bu konuda oldukça iddialıdır. Alternatiflerine kıyasla Bosch marka tercih ettiğinizde uzun vadede neredeyse kombinin fiyatını çıkarabilecek kadar kazanç elde etmeniz mümkün olmakta. Çünkü çok fazla tasarruf edip çok az kaynak kullanmakta. Bu manada doğalgazla çalışan Bosch elektrikli kombi gibi ürünler oldukça rağbet görmekte ve çok fazla kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Ülkemizde on yıllarıdır güvenle kullanılan Almak firmaları ve özellikle de Bosch, ülkemizce gösterilen güveni hiç boşa çıkarmamış ve neredeyse her zaman kullanıcılarına beklediğinden fazlasını sunmuştur. Bosch kombiler hakkında daha fazla bilgi almak, ürünleri incelemek ve satın almak için sayfamızı inceleyebilir, detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Arama Kriterleriniz

Bosch
Tümünü Temizle

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Demirdöküm (104)
Buderus (36)
Vaillant (89)
Viessmann (74)
Bosch (54)
Baymak (156)
E.C.A (3)
Warmhaus (18)
Airfel (14)
Protherm (44)
E.C.A. (113)
Ariston (50)
Alarko (42)
Daikin (35)
Lambert (29)
Dolce Vita (19)
Sanica (15)
Copa (11)
Ferroli (10)
Beko (9)
Thermex (6)
Wolf (5)
Brötje (3)
Hexel (3)
Immergas (3)
buderus (2)
Arçelik (1)
Baykan (1)
Daylux (1)
Newatherm (1)
Orion (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Renk

Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(10)
ve üzeri (13)
ve üzeri (14)
ve üzeri (14)
ve üzeri (14)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL