Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Çıngırak

için 2,971 sonuç bulundu.

Çıngırak

Bebekler, dünyaya geldikleri andan itibaren çevrelerini keşfetmeye, dünyadaki yaşamda neler olup bittiğine alışmaya başlarlar. Henüz bilişsel ve fiziksel açıdan gelişmeye başlamış olan bebeklerin belirli bir sürenin sonunda artık objeleri tutabilme, kavrayabilme ve hatta kullanabilmeleri mümkün hale gelir. Bu aşamaya gelindiğinde bebeğin kendini eğlendirebilmesi için ebeveynlerin asırlardır kullandıkları eşyalar arasında çıngırak yer alıyor. Klasik olarak bir tutacak ve ses çıkarabilen başı bulunan çıngıraklar, bebeklerin ilgisini çekecek görünümlere sahip; kullanımı basit olan oyuncaklardır denilebilir. Günümüzde oyuncak sektöründe yaşanan gelişmeler paralelinde birçok farklı özelliğe sahip seçeneğini bulabileceğiniz oyuncak çıngırak alternatifleriyle, bebeğinizin hem zihinsel hem de fiziksel gelişimine katkıda bulunabilir; ona kendisini mutlu hissetmesi için özel bir oyuncağı sunabilirsiniz.

Çıngırak Seçiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Çıngırak Seçiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Gözlerini dünyaya henüz açmış olan bebeklerin gelişim süreci oldukça hızlı ilerlemesine karşın, bu sürecin sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi adına ebeveynlerin birçok noktada hassas olmaları gerekmektedir. Bebeğin gelecekte olacağı kişi, bugünlerinde yaşadığı ve maruz kaldığı etkenlere bağlı olacağından ebeveynlerin hassasiyet gösterebilecekleri alanlardan birisi de oyuncak seçimidir. 6 aydan büyük bebekler artık oyuncaklarla temas kurmaya, hareket ettirmeye hazır hale gelirler ve bu oyuncaklar onların oyalanmasını sağlar. Özellikle çeşitli nedenlerle ağlayan bebeklerin yatıştırılmasında kullanılabilen bebek çıngırakları bu alanda sıkça tercih edilirler. Ebeveynler çıngırak seçerken, bebeklerinin kaç aylık olduğunu dikkate alarak bir ürün belirlemesi gerekir. 12 aydan küçük bebeklere uygun olan çıngıraklarla daha büyük olan bebekler için tasarlanan çıngıraklar farklı özellikler taşırlar. 1 yaşını doldurmamış olan bebekler için onların güvenli bir şekilde çıngıraklarıyla eğlenebilmelerini sağlayacak pelüş alternatifler bulunabiliyor. Yumuşak çıngırak seçenekleri olarak gösterilebilecek bu sevimli Bebek Oyuncakları, şekilleriyle ve renkleriyle bebeğinizin dikkatini çekiyor; kendisini huzursuz hissettiği anlarda onu mutlu edebiliyor. Sallandığında sesler çıkarabilen yumuşak çıngıraklarla hem bebeğinizin eğlenmesini sağlayabilir hem de güvenli bir oyuncak ile vakit geçirmesine imkan sağlayabilirsiniz. Düşme ve çarpma gibi durumlarda bebeğinizin canını acıtmayacak olan bu pelüş çıngıraklar, yumuşak dış dokularıyla bebeğinizin doku hissini de etkileyecek, ona her dokunduğunda kendisini mutlu hissetmesini sağlayacak. 1 yaşından büyük bebekler için tercih edilebilecek bebek çıngırak modelleri arasında pelüş olmayan alternatifler de yer alıyor. Geri dönüştürülebilir sağlıklı malzemelerle üretilmiş, kanserojen madde içermeyen çıngırakları edinerek bebeğinizin eğlenmesini sağlarken aynı zamanda zararlı dış etkenlerden de korunmasını mümkün kılabilirsiniz. Pelüş çıngıraklara kıyasla sert bir yapısı olan bu çıngırak alternatiflerinin hareket ettirildiğinde özel sesler çıkarabilen çeşitlerini tercih edebilir hatta ışıklı modelleri edinerek bebeğinizin dikkatini maksimum düzeyde çekebilirsiniz. Bebekler için çıngırak seçerken, bebeğinizin gelişim alanlarına odaklı olarak ürün seçimi yapabilir; onun yaş grubunu dikkate alarak kendisi için emniyetli olacak bir çıngırağı edinerek bebeğinizin güvenle çıngırağını sallayıp eğlenmesini sağlayabilirsiniz.

Çıngırak Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Çıngırak Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Oyuncak sektöründe yer alan markaların, bebeklere odaklı olarak şekillendirdikleri ürün grupları arasında çıngıraklar önemli bir yere sahiptir. Bu durumun nedeni başta bebeklerin sesli objelere karşı ilgili olmaları ve ebeveynlerin de bu sebeple bebekleri için oyuncak edinmek istediklerinde çıngırakları tercih etmeleridir. Çıngırak çeşitleri, günümüzde birçok farklı özellikle tercih edilebilmektedir. Bu özellikler bebeğin bilişsel ve kas gelişimi üzerinde etkili olabilmektedir. Çıngırak modelleri başta fiziksel yapılarıyla birbirlerinden ayrılmaktadırlar. Çıngırağın temel çalışma prensibi, bir temel gövdenin iç ya da dış kısmında birbirine çarpan parçaların ses çıkarması üzerine kuruludur. Bu prensibi yaratırken yaratıcı görünümler de ortaya çıkaran markaların klasik ürünleri bir tokmak görünümü verilmiş ve iç kısmında küçük parçacıklar bulunan alternatiflerdir. Bu tokmak şeklindeki çıngırak her sallandığında farklı sesler çıkarır, bebekler de bu sese ilgi duydukları için çıngıraklarını ellerinde tutarak oyalanmak isterler. Bazı modellerde ise ses çıkaran parçalar çıngırağın dış kısmında bulunabiliyor. Bebek çıngırak modelleri arasında bu şekilde dizayn edilen seçenekler genellikle temel gövde parçasının etrafına asılmış olan hareket edebilir parçalarla piyasada yer alırlar. Yukarı aşağı ya da sağa sola sallandıklarında ses çıkarabilen bu çıngıraklar bebeklerin severek oynadıkları oyuncaklar oluyorlar. Son yıllarda ebeveynlerin beğenerek tercih ettikleri çıngırak alternatiflerinden birisi de bileklik şeklinde olanlardır. Çıngıraklı bileklik modelleri, bebeğinizin koluna takabileceğiniz tasarımlara sahiplerdir. Bileklik şeklindeki bu ürünler, bebeğinizin kollarını her hareket ettirdiğinde ses çıkarabildikleri için her an bebeğinizi eğlendirebiliyorlar. Yumuşak malzemeyle tasarlanmış olan bu ürünler, bebeğinizin kolunu sıkmıyor, terletmiyor, tahriş etmiyorlar. Böylelikle gün boyunca çıngırağını kolunda taşıyabilen bebeğiniz, kendisini eğlendirmek istediğinde sadece kollarını sallaması yeterli oluyor. Sonuç olarak bu hareketlilik bebeğinizin kol ve parmak kaslarının gelişmesine katkıda bulunuyor; bebeğiniz çıngırağın çıkardığı seslerle müzik kulağını da geliştirebiliyor. Çıngırak fiyatları değerlendirildiğinde, markaların ürettikleri ürün alternatiflerinin tasarımlarının ve ürünlerin üretiminde kullanılan malzemelerin fiyatlar üzerinde etkili olduğu görülebiliyor. Çok sayıda alternatif tasarımla karşınıza çıkan çıngırakların, bu duruma bağlı olarak farklı fiyat düzeyiyle satışa çıkan birçok seçeneği bulunuyor. Bu bağlamda piyasada her bütçeye uygun bir çıngırak çeşidinin bulunabildiği söylenebilir. Tüm çeşitleri inceleyebilmek adına Anne & Bebek kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Çıngırak Eğlencesi Her Alanda Fayda Sağlıyor

Çıngırak Eğlencesi Her Alanda Fayda Sağlıyor

Bebeklerin her gün biraz daha büyürken ebeveynlerin amacı da onların gelişimlerini destekleyecek unsurları onlara sunmak olacaktır. Doğal olarak tek bir araç ile birçok farklı alanda fayda sağlamak her ebeveynin isteği olacağından, piyasadaki çıngırak seçenekleri de bu isteğe uygun olarak dizayn edilebiliyorlar. Çıngıraklı diş kaşıyıcı ürünleri, bu noktada örnek olarak ele alınabilecek seçeneklerdir. Diş çıkarma dönemi gelen bebeklerin diş etlerinde kaşınma meydana gelir ve bu kaşıntı hissi onları kimi zaman rahatsız edebilir. Diş kaşıyıcılar ise bu dönemde onların sağlıklı bir şekilde diş etlerini ovmak üzere kullanabilecekleri oyuncak tipi ürünlerdir. Oyuncak üreticilerinin bebeklerden ilham alarak dizayn ettikleri çıngırak çeşitleri arasında bulunan çıngıraklı diş kaşıyıcılar, bebeğinizin kaşıntı hissini giderirken kendisini eğlendirmekte kullanabileceği ürünler oluyorlar. Yumuşak dolgularıyla ve kaşıyıcı dokularıyla bebeğinize sunabileceğiniz bu ürünlerin çok sayıda renk seçeneği bulunuyor. Bebeğinizin ilgisini çekecek olan alternatifi belirleyerek edinebilirsiniz. Çıngıraklı dişlik modellerinin yanı sıra kullanıcıların beğenerek tercih ettikleri ürünler arasında müzikli seçenekler de yer alıyor. Klasik olarak içindeki veya dışındaki parçaların çarpışmasıyla ses üreten çıngıraklardan farklı olarak, güvenli elektronik sistemleriyle müzik çalabilen çıngıraklar bebeğinizin eğlencesine renk katabiliyorlar. Sallandıklarında veya sıkıldıklarında ses çıkarabilen bu çıngırak alternatifleri, bebeklerin ilgisini çekebilecek basit şarkıların ve enstrümanların seslerini dışarıya çıkarıyorlar. Farklı melodilerle ve ses tonlarıyla karşınıza çıkan bu ürünlerde de görsel açıdan birçok alternatifle karşılaşabiliyorsunuz. Pelüş hayvan, bitki, figür görünümünde olabilen müzikli çıngıraklarla bebeğinizi eğlendirirken onu aynı zamanda dans etmeye de davet edebilirsiniz. Bebek oyuncakları çıngırak çeşitleri açısından oldukça kalabalık bir ürün ailesidir denilebilir. Markaların farklı görünümlerle ve özelliklerle ürettikleri çıngırak seçenekleri, farklı yaş grubundaki bebeklere uygun yapılarla karşınıza çıkıyorlar. Siz bebeğinizin ilgisini çekebilecek özelliklere sahip ve onun yaşına uygun olan yapıdaki çıngıraklar arasından seçim yapabilirsiniz. Dilerseniz hemen şimdi ürün sayfamıza ilerleyerek bebek çıngırak seti ve fiyatları hakkında bilgi edinebilir, beğendiğiniz ürün alternatifini hızlı bir şekilde sipariş edebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

AcrCiciko (14)
Alex (129)
B.TOYS (15)
Baby Fehn (7)
Babycim (5)
babysoft (1)
Babyzz (3)
bebeneo (1)
Biba (40)
Bondigo (63)
BU-BU (2)
Can-Em (6)
Canem (6)
Chicco (53)
Clementoni (30)
Dede (2)
(26)
Dofe (1)
Dolu (4)
Goki (1)
Kanz (107)
Kiki (1)
Lamaze (5)
Mam (32)
Mamatoyz (1)
Miniland (5)
Pepee (1)
Petitnes (2)
Playgro (49)
Playskool (1)
Samatlı (4)
Sevi (2)
Sozzy (34)
Sozzy Toys (55)
Tiny Love (2)
Todizoo (3)
Tomy (8)
Tuvall (2)
Winfun (2)
Yakamoz (3)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(100)
ve üzeri (124)
ve üzeri (134)
ve üzeri (141)
ve üzeri (147)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL