Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Marka

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Çıngırak

için 412 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Çıngırak

Yeni doğan bebeklerin ince motor becerileri henüz tam anlamıyla gelişmediği için ellerine verilen cisimleri tam anlamıyla kavrayamazlar. Bunun yanında yaklaşık 6 aylık olana kadar kendi başlarına oturamazlar emekleme girişiminde bulunamazlar. Dolayısıyla yeni doğan bebeklere bir oyuncak verip onunla oynamasını beklemek ya da kaldırıp oynatmak çok da mümkün olmaz. Dünyayı henüz keşfeden bebekler daha çok dikkatini çekecek ışıklı ve müzikli cisimlere tepki verir. Çıngıraklı bir oyuncağın salladığında ses çıkarması ya da şarkı çalması bebeğinizin bütün dikkatini bu cisim üzerinde toplamasına yardımcı olacaktır. Bebeğinizin altını değiştirirken dikkatini dağıtmak ve sabit durmasını sağlamak için bu tür cisimler kullanılabilir. Ya da bebeğiniz sebepsiz yere ağlıyorsa ilgisini dağıtmak ve ağlamasını durdurmak için bu tür ürünler eline verilebilir. Bu şekilde bebeğiniz odak noktasını kaybedecek ve söz konusu cisimle ilgilenmeye başlayacaktır. Bu tür oyuncaklar aynı zamanda bebeğinizin motor becerilerinin gelişmesine yardımcı olacaktır. Çok kalın olmayan iskeleti sayesinde kolayca kavranmasına izin verdiğinden bebeğiniz bu tür cisimleri tutmayı öğrenecektir. Aynı zamanda dikkatini bu tür oyuncaklarda toplayarak odaklanmayı öğrenecek, ellerini doğru şekilde kullanmayı öğrenecektir. Bu nedenle bu yaş grubundaki bebeklere sahip olan ebeveynlerin çocuklarına bu tarz oyuncakla alması oldukça önemlidir. Bu oyuncakların en basit örneklerinden biri çıngıraklardır. Bu cisimler üzerlerinde çeşitli desenler ve şekiller barındırarak çocuğunuzun daha en başından ilgisini çekmeyi başarırlar. Aynı zamanda içerisinde barındırdığı ufak yüzlerce boncuk sayesinde her sallandığında ses çıkartır. Bu ürünlerin bazıları aynı zamanda müzik çalabilmektedir. Belirli bir tuşu olan bu cisimler, yalnızca o tuşa basıldığında müzik çalar. Böylece ailenin kontrolünde müzik tuşu açılıp kapatılır ve gürültü kirliliği engellenmiş olur. Kimi zaman bebekler bu müzikten de korkabilirler bu yüzden müziğin kapatılabilir olduğundan emin olunmasında fayda vardır. Bu ürünler arasında en çok tercih edilenlerden biri ışıklı çıngırak olarak ortaya çıkmaktadır. Işığı sayesinde uzakta bile tutulsa bebeğinizin dikkatini o yöne vermesine yol açacaktır ve bütün odağını toplayacaktır. Aynı zamanda bebeğinizin daha sonraki zamanlarında da severek oynamak isteyeceği bir oyuncak haline gelecektir.

 Çocuğun Motor Beceri ve Duyu Gelişiminde Çıngırak Oyuncak Faydaları

Çocuğun Motor Beceri ve Duyu Gelişiminde Çıngırak Oyuncak Faydaları

Bebeğinizin her yerde dikkatini çekecek ve oynamak isteyeceği onlarca farklı çıngıraklı oyuncak modeli bulunmaktadır. Tüketimin artmasıyla oyuncak sektöründe de çok farklı ürünler oyuncak türleri ortaya çıkmıştır. Bu durum çıngırakların da çeşitlenmesine ve onlarca farklı ürün ortaya koymasına vesile olmuştur. Bu modellerin arasında son zamanlarda en çok tercih edilenlerden bir tanesi müzikli çıngırak olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu ürünler kimi zaman bir ayıcık ya da maymuncuk şekline getirilir. Söz konusu figür capcanlı renklere sahip olur böylece bebeğinizin odak noktası bu cisimde toplanır. Bu tür ürünler kimi zaman yüzeyinde diş kaşıyıcısı da barındırır. Böylece bir süre sonra diş çıkarmaya başlayan bebeğinizin oyuncaklar oynarken aynı zamanda diş etlerini de kaşıyabileceği bir cisim söz konusu olur. Çocuğunuz bu oyuncakla geçirdiği vakitten daha çok keyif almaya başlar. Bu ürünlerin bazılarının bir halkası olur ve bu halka bebek arabasına takılabilir niteliktedir. Dolayısıyla dışarıda bir gezinti esnasında da bebeğinizin oyuncağından keyif aldığından emin olabilirsiniz. Bu tür bir çıngırak ile bebeğinizin işitsel ve görsel gelişimine yardımcı olabilir, ince motor gelişiminin doğru şekilde ilerleme göstermesine katkıda bulunabilirsiniz. Oyuncak çıngırak bebeğinizin eğlenceli vakit geçirmesinin yanında el – göz koordinasyonlarını sağlayabilmelerine katkı sağlamaktadır. Bunun yanında hayal güçlerini geliştirmelerine de yardımcı olacaktır. Yeni doğan bebeklerin en çok ilgisini çeken ve onları en çok şaşırtan cisimlerin bu tür oyuncaklar olduğu unutulmamalıdır. Çıngıraklar bebeğinizin onları kolayca kavrayabilecekleri şekilde tasarlanmıştır. Bu nedenle bebeğinizin ellerine alması ya da taşıması konusunda herhangi bir sorun teşkil etmeyecektir. Aksine bebeğinizin kavrama yetisini geliştirecektir. Özellikle üzerinde hayvan figürü barındıran çıngıraklar bebeklerinizin cisimleri ve hayvanları ayırt edebilmesine yardımcı olacaktır aynı zamanda onlar için daha ilgi çekici olacaktır. Minikler üzerinde ayı, maymun, fil vb. hayvan figürü bulunan oyuncaklardan çabuk sıkılmazlar. Hepsinden öte hayvanları tanımasını için de iyi bir başlangıç olacağına şüphe yoktur. Bir çıngırak üzerine diş kaşıyıcısı, hayvan figürleri, müzik vb. yerleştirilip bebeğinizin için çok daha fonksiyonlu hale getirilirler. Onlarca seçenek arasından birçok model bebek oyuncakları sayfasında sizleri bekliyor.

 Bebeğinize Eğlenceli Anlar Yaşatacak En Güzel Çıngırak Oyuncaklar

Bebeğinize Eğlenceli Anlar Yaşatacak En Güzel Çıngırak Oyuncaklar

Çıngırak modelleri yalnızca düz bir çubuğun içerisine yerleştirilmiş yüzlerce boncuktan ibaret değildir. Çıngıraklar onlarca farklı geometrik şekle ve işleve dönüştürülmüştür. Bunlardan bir tanesi çıngırak top olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu tür oyuncakların içinde ses çıkmasını sağlayacak bir çıngırak bulunur fakat şekli tam anlamıyla yuvarlaktır ve bir top görünümündedir. Yüzeyi kimi zaman peluş olabilmektedir. Dolayısıyla bebeğiniz kavrarken herhangi bir yerine düşürse de canını asla acıtmaz çünkü oldukça yumuşaktır. Yumuşak olduğu için aynı zamanda kavraması da bebek için oldukça kolaydır. Bu oyuncaklarla bebeğinizle top atma – tutma gibi oyunlar da oynayabilirsiniz. Çocuğunuzun çok sonraki yaşlarında bile oynayabileceği top çıngırak bebeğinizin motor becerilerini geliştirecek niteliktedir. Dolayısıyla bu oyuncak ile bebeğinizin gelişimine yatırım yapmış ve eğlenceyi temin etmiş olursunuz. Bu tür oyuncaklara bez çıngırak ismi de verilmektedir. Renkli tasarımı ve yumuşacık yapısıyla bebeğinizin elinden bırakmak istemeyeceği bir oyuncak haline gelecektir. Öte yandan kimi çıngıraklar bünyesinde birden fazla figür bulundurmaktadır. Bu sayede bebeğiniz farklı cisimleri birbirlerinden ayırma, görme ve dokunma becerilerini geliştirir. Bebeğin düşünmesine öğrenmesine problem çözmesine yardımcı olur. 3 aylık bebek çıngırak kullanarak çeşitli motor becerilerini geliştirebileceği aynı şekilde 6 ay ve üstü bebeklerin de gelişimine büyük katkı sağlayacaktır. Farklı figürler içeren ve her figürün farklı renkte olduğu çıngıraklarla oynayan bebekler, renkleri de daha kolay bir şekilde ayırt etmeye başlarlar. Dolayısıyla bir çocuğun ilk öğreneceği şeyler olan renkler, hayvan isimleri gibi çeşitli basit eğitim ögelerinin temelini atan bir oyuncak olacağı şüphesizdir. Aynı zamanda bebeğinin sağlığı için endişelenen ve plastik gibi ürünlerden kaçınmaya çalışan anne babaların tercihlerinden biri de amigurumi çıngırak olarak karşımıza çıkmaktadır. Amigurumi çeşitli figürlerin yün gibi materyallerle örülerek ortaya çıkarılması anlamına gelmektedir. Örneğin, çeşitli örgü teknikleriyle ortaya sevimli zürafa, ayıcık, maymun, fil, kedi, köpek, kuş vb. gibi figürler çıkartılabilmektedir. Bu figürlerin içerisine ses çıkartan materyal yerleştirilip bir çıngırak haline getirebilir. %100 pamuklu bebeğinizin cildini hiçbir şekilde tahriş etmeyecek yünler kullanıldığından çocuğunuzun sağlığı için endişelenmenize gerek kalmaz. Sayfamızdan 1-3 yaş oyuncaklara da göz atabilirsiniz.

 Bebeğinizin Sevdiği Hayvanlara Göre Çıngırak Oyuncak Modelleri

Bebeğinizin Sevdiği Hayvanlara Göre Çıngırak Oyuncak Modelleri

Çocuklar, özellikle küçük yaşlarda, sevimli hayvan resim ve figürlerini çok severler. Bu nedenle neredeyse bütün çocuk giyim ürünlerinin üzerinde, oyuncaklarda, biberonlarda vb. ürünlerde hayvan simgelerine yer verilir. Bu durum çocukların kendilerine ait olan, kullandıkları ürünü sevmelerine yol açar. Çoğu zaman bu tür figür ve simgeler çocukların severek yapmadıkları eylemleri bile severek yapmalarına yol açmaktadır. Örneğin üzerinde sevimli bir inek figürü olan bir biberon çocuğa ilgi çekici geleceğinden kimi zaman sütü severek içmesine yol açacaktır. Bu nedenle satın alınarak ürünün üzerinde bulunan simge ya da resim çocuğun sevdiği herhangi bir şeyi barındırıyorsa, alınan ürün çocuğun favorisi haline gelecektir. Bu nedenle satın alınacak çıngırak oyuncağın üzerinde de çocuğunuzun sevdiği bir figürün yer alması, söz konusu oyuncağı bebeğinizin en sevdiği ürünlerinden biri haline getirecektir. Bu tür ürünler arasında çocukların favorilerinden biri çıngırak zürafa ürünüdür. Zürafa figürü peluş olabilir. Bu durumda bebeğin dokunma duyusunu besleyen ve harekete geçiren motor becerilerini geliştirecek manuel hareketleri destekleyen yapısı bebeğinizin gelişimine büyük destek olur. Öte yandan kimi zaman bu ürünlerin bir kısmı diş kaşıyıcı özelliği gösterir. Böylece bebeğinizin en sancılı dönemlerinden biri olan diş çıkarma evresinde çocuğunuzun daha sakin ve acısız bir dönem geçirdiğinden emin olmuş olursunuz. Bunun yanında kimi bölümlerinden ayrı sesler çıkabilmektedir. Bu şekilde bebeğinizin bastırma ve parmaklarını ayrı ayrı kullanabilme becerisi geliştirilmiş olur. Aynı zamanda küçük bir topun içerisine yerleştirilmiş birden fazla küçük balık cisimcikleri her sallamada kendi içerisinde döneceğinden bebeğinizin ilgisini çekecektir. Bu sayede bebeğiniz yeni zürafa çıngırak oyuncağıyla dakikalarca ilgilenirken siz de kendi işlerinize zaman ayırabilirsiniz. Bebekler tarafından çok sevilen bir başka model çıngırak tavşan tasarımlarıdır. Tavşanlar küçük ve oldukça sevimli canlılar olduklarından pek çok çocuk eşyasına iliştirilirler. Özellikle yeni doğan bebekler için geliştirilen çıngırak modelleri içerisinde tavşan figürüne sıklıkla yer verilmektedir. Bu ürünler daha minimal düzeyde olup yeni doğmuş bebeğin elinde tutabileceği şekilde tasarlanmıştır, aynı zamanda pusete de asılabilir niteliktedir. Hatta 6-12 ay oyuncak çeşitlerine de sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz.

 Çocukların Bayılarak Oynadığı Ahşap Çıngırak ve Avantajları

Çocukların Bayılarak Oynadığı Ahşap Çıngırak ve Avantajları

Oyuncak çıngırak küçük bebeklerin oynamaktan ve tutmaktan en çok hoşlandıkları cisimlerden bir tanesidir. Hem çıkardığı ses hem de üzerindeki renk ve figürlerden dolayı alacalı görünümüyle çocukların dikkatini çekmekte ve odaklarını tamamen bu cisme yönlendirmektedir. Bu tarz oyuncaklar bebeğe bedeniyle cisim arasındaki farklılığı tanımaya yardımcı olacaktır. Bebekler hem kendi bedenlerine hem de yabancı cisimleri tanımadıklarını dünyayı keşfedebilmek için her şeye dokunmak ve ağızlarına götürmek isterler. Ağızları onlar için çeşitli cisimler arasındaki farkı tanıyabilecekleri etkili bir araçtır. Bu nedenle bebekler hem ellerini hem ayaklarını, sarındıkları battaniyeleri, kıyafetlerini ve en çok da oyuncaklarını ağızlarına götürürler. Oyuncakların antibakteriyel nitelikli olması bu nedenle önemlidir. Çıngırağın bakteri barındırmaması bebeğinizin bu cismi her ağzına götürdüğünde tehlike ile karşılaşması durumunu engellemiş olur. Böylece kullanılan gerecin çocuğunuza zarar vermeyeceğinden emin olmuş olursunuz. Çıngıraklı oyuncaklar çok farklı maddelerden üretilebilmektedir. Bunların başında plastik, pamuklu ürünler ve ahşap gelmektedir. Ahşap çıngırak genellikle kayın ağaçlarından üretilir. Doğallığını koruyabilmesi için başka herhangi bir madde ile karıştırılmaz. Bunun yanında yine bebeğin cildine zarar vermemesi, kesik gibi durumların söz konusu olmaması için zımparalama işlemi büyük bir titizlikle gerçekleştirilir böylece bebeğinizin bağışıklık sistemi kadar cildinin sağlığı da güvende tutulmuş olur. Pürüzsüz yüzeyi sayesinde elde taşınırken rahatsızlık vermez. Üretimi esnasında herhangi bir şekilde sivri köşe tasarlanmaz. Bütün yüzeyleri oval şekildedir, taşınırken çocuğunuza zarar vermez, tehlikeli keskin ve sivri uçlar barındırmaz. Bu tür ürünler kimi zaman kendi sahip olduğu renkte bırakılıp cilalansa da kimi zaman çocukların dikkatini çekecek şekilde farklı renklere boyanabilir. Aynı zamanda üzerlerine değişik hayvan ya da çizgi film karakteri figürleri yerleştirilebilir. Çeşitli bölgelerine zil yerleştirilebilir. Aynı zamanda oyuncağa çıngırak niteliği kazandırılacak şekilde içerisinde yüzlerce boncuk barındıran küçük toplar da yerleştirilebilir. Aynı zamanda yeni yeni yürümeyi öğrenen bebeğinizi bu anlamda teşvik edecek şekilde ittirmeli ahşap çıngıraklar da mevcuttur. Çocuğunuz sopa şeklindeki bu çıngırağa tutunarak ve ittirerek yürür ve çıngırağın çıkardığı seslerle motive olur ve yürüme isteği de perçinlenir.

 Yeni Doğan Gelişimi İçin Vazgeçilmez Oyuncak Çıngıraklar

Yeni Doğan Gelişimi İçin Vazgeçilmez Oyuncak Çıngıraklar

Yeni doğanların küçük parçalara sahip oyuncaklarla oynaması oldukça tehlikelidir. Bu tür küçük parçalar bebeğinizin boğazına kaçabilir. Çocuklar uzun süre her cismi ağızlarına alarak tespit ettiklerinden küçük oyuncakların onlar için ne kadar tehlikeli olabileceğinin farkına varamazlar. Bu nedenle küçük cisimler barındıran oyuncakları da tanıyabilmek adına ağızlarına alabilirler. Bu durumda yutma içgüdüsüyle tehlikeli bir durum söz konusu olabilir. Minikleri bu tarz tehlikeli olaylardan koruyabilmek için belli bir yaşa kadar onların büyük oyuncaklarla oynaması sağlanmalıdır. Bu tür oyuncaklar arasında en çok kullanılanlardan biri de çıngıraklı oyuncaktır. Bu tür oyuncakların büyük olması aynı zamanda kolayca kavranabilmesine yardımcı olmaktadır. Yeni doğanların herhangi bir cismi kolaylıkla kavraması mümkün değildir. Henüz motor becerileri tam anlamıyla gelişmediğinden küçük cisimleri kavramaları ve ellerinde uzun süre tutmaları mümkün olmaz. Bu nedenle bu alışkanlığı ve kas becerisini kazanabilmeleri için bebeklere öncelikle büyük ölçekli oyuncaklar vermek gelişimleri için ilk adımlar olacaktır. Çıngırak bebek için sesleri tanıyabileceği bir araçtır. Özellikle sürekli ağlayan ve susmayan bebekler için dikkat dağıtıcı bir niteliğe sahiptir. Bunun yanında çıngırak her sallandığında ortaya çıkan ses bebeğe neden – sonuç ilişkisini tanımak konusunda yardımcı olacaktır. Bunun yanında bu sesler aracılığıyla bebeğinizin müzik kulağının gelişmesine de yardımcı olabilirsiniz. Özellikle 0–12 ay arası bebekler için vazgeçilmez bir oyuncak olan bu çıngıraklar seslere karşı duyarlılığı arttıracak ve kavrama becerisine büyük katkı sağlayacaktır. Bu tür ürünlerin fiyatları oldukça çeşitlidir. Fakat genel hatlarıyla ürün fiyatlarının ortalama olduğunu söylemek mümkündür. Çıngırak fiyatları boyut ve markaya göre değişiklik göstermektedir. Antibakteriyel özellik gösteren hiçbir şekilde kimyasal herhangi bir madde karıştırılmamış olan ürünlerin fiyatının biraz daha fazla olduğunu söylemek mümkündür. Öte yandan yine çocuk için herhangi zararlı materyal barındırmayan ortalama bir ürün de muhakkak iş görecektir. Bebeğinizin görme, kavrama, işitme ve algılama becerilerinin tümüne fayda eden ve gelişmesine yardımcı olan bu ürünlerin bütçenize en uygun seçeneklerini bulmak oldukça kolaydır. Sayfamızda ürünleri inceleyip size uygun ürünü kolaylıkla sipariş edebilirsiniz.