Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Set

Başka bir kelime deneyin

Seçenek

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Masa & Sandalye

için 352 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Bebek Odası Masa ve Sandalye

Oluşturulacak bu yaşam alanının bebeğin gerekli ihtiyaçlarını karşılayacak bir şekilde tasarlanması mühimdir. Gerekli ihtiyaçları karşılamanın yanı sıra da bebeğin kendini mutlu, huzurlu ve güvende hissedeceği, gözüne hoş gözükecek bir tasarıma sahip alanın meydana getirilmesi de kritik bir unsura işaret eder. Ancak çocuğun göz zevkine hitap edecek, ilgisini cezbedecek göz alıcı bir tasarıma başvurulursa; çocuk o yaşam alanındaki sürecini keyif alarak geçirebilir. Bu yaşam alanı; pek çok farklı eşyanın, objenin, aletin ve araç ve gerecin bir araya gelmesi sonucunda ortaya çıkmaktadır. Sözü edilen bu araç gereçler arasında ise; bebek masa sandalye ve koltukları kendine yer bulur. Özellikle çocuğun üzerinde keyifli oyunlar oynayıp güzel vakitler geçireceği bir masa tercihinde bulunmak, kullanıcı açısından fayda sağlayıcı olur. Bunun ardı sıra bebeğin ya da çocuğun, oturduğunda veya yattığında üzerinde rahat hissedeceği, iyi bir konfor vadeden bebek odası sandalye koltuk modellerine yönelmek de kritik bir aşamaya tekabül eder. Belirtilen durumlardan da anlaşılacağı üzere bir bebek odasını dizayn etmek, üzerine dikkatle eğilinmesi gereken meşakkatli bir süreçtir. Ebeveynin ve bebeğin diğer yakınlarının, bu aşama üzerinde özenle durması elzemdir. Buna bağlı olarak da bebek odası masa sandalye takımı ve benzeri diğer araç gereçlerinin tercih süreçlerinin etraflıca masaya yatırılması; kullanıcı yönünden avantaj sağlayıcı bir nokta olarak karşımıza çıkar. Sözü edilen durumun etraflıca aktarılabilmesi için de; ilgili modeller bütünlüklü bir biçimde ele alınabilir. Tüm bebek odası mobilya modellerini keşfedin

Yapımında Kullanılan Malzemelere Göre Plastik Bebek Masaları

Yapımında Kullanılan Malzemelere Göre Plastik Bebek Masaları

Pek tabii bebek masa modelleri, tasarım boyutu, renk ve desenlerinin yanı sıra temelde, yapımında kullanımına başvurulan malzemelere göre kendi aralarında ayrışmaktadır. Elbette ki bir ürünün kullanım sürecinin kalitesi ve niteliği, ürünün kullanım ömrü ve dayanıklılığı gibi pek çok öğenin en majör belirleyicilerinden biri, ortaya konma işlemi sırasında faydalanılan ana yapım malzemesidir. Bebek odası masalarında da bu durumun yansıması, net bir biçimde göze çarpmaktadır. Bu aşamada bebek odası masalarının temelde iki çeşit ana malzemeden ortaya konduğu bilgisi ile karşı karşıya gelinir. Sözü edilen bu malzemeler; plastik ve ahşap olarak ifade edilebilir. İlk olarak plastik bir bebek masası tercih etme durumu ve de bunun ortaya çıkaracağı sonuçlar, etraflıca masaya yatırılabilir. Plastik bebek masalarının öncelikli olarak ağırlık boyutu karşımızda belirir. Bu kapsamda ele alınabilen ürünler, hafif bir yapıda ortaya konmuş olmaları durumu ile öne çıkar. Hafif bir yapıya sahip olmaları ise; pek çok avantajlı durumu beraberinde getirir. İlk olarak bahsedilebilecek avantajı pek tabii taşınması hususunda ortaya çıkar. Ebeveynler zaman zaman bebek odasının tasarımını, eşyaların aldıkları konumları değiştirebilir. Bu talebin altında, daha işlevsel bir oda tasarımına ulaşmak yatabilir. Ev içerisinde yer değiştirmenin yanı sıra; başka bir yere taşınılırken, çocuk ev dışında bu masada oynamak isterken de sözü edilen araçlar, ev dışına götürülebilir. Bu amaçlar doğrultusunda da plastik masalar, kolay taşınabilir portatif yapıları ile kullanıcısına büyük avantaj sağlar. Masaya yatırılan bu masaların, kullanan bebekler tarafından sıklıkla bozulabildiği kaydedilmektedir. Plastik masalarda ürünün bozulması durumu istenmeyen sonuçlara yol açmaz, kolaylıkla düzeltme olanağı saklı tutulur. Bunun yanı sıra hafif oluşunun beraberinde köşe yapıları da olumlu bir özellik gösterir. Bazı bebek masaları sivri köşeleri bünyesinde barındırabilir. Sözü edilen bu sivri köşeler, birtakım kazalara ve istenmeyen durumlara mahal verebilir. Ancak plastik bebek masaları, yumuşak, sivri olmayan köşelere sahiptir. Yumuşak uçlar ile de yaralanma ve çizilme gibi pek çok durumdan çocuk korunmuş olur. Ele alınan plastik bebek masaları, tasarımsal boyutu ile de kullanıcısının yüzünü güldürmektedir. Bu kapsamdaki ürünler; göz alıcı, şık, ilgi uyandıran parlak biçimselliklerde ortaya konmuştur. Bununla birlikte bünyesinde barındırdığı çeşit çeşit tonlardaki renklerle de modeller; ilk bakışta bebek ve çocukların dikkatini çekmekte, beğenisini toplamaktadır.

Dayanıklı Ahşap Bebek Masası Modelleri

Dayanıklı Ahşap Bebek Masası Modelleri

Belirtildiği gibi; bebek masası yapımında kullanılan malzemelere bir göz gezdirildiği vakit karşımıza çıkan ikinci malzeme, ahşaptır. Ahşap ana malzemesinden ortaya konmuş olan bebek odası masa modelleri pek çok avantajlı özelliğin meydana gelmesine zemin hazırlar. Sözü edilen bu avantajlı özellikler arasından da ilk olarak ürünlerin dayanıklılık boyutundan konu açılması, yerinde olur. Ahşap, dayanıklı oluşuyla ön plana çıkan bir malzeme türüdür. Pek çok dış etkene karşı mukavemet gösterebilen bir yapıda bulunur. Üzerine sert bir araç gerecin düşmesi ve sivri bir maddenin ürüne temas etmesi gibi durumlarda ahşap masa modellerinin gösterdiği yüksek düzeydeki mukavemet ile karşı karşıya gelinebilir. Bunun yanı sıra ele alınan kapsamdaki ürünler, yüksek dereceli ısıya ve yine yüksek derecelerde bulunan soğuğa karşı dayanıklı bir yapısal özelliğe sahiptir. Bebekler satın alınmış olan bu masalarla farklı aktivitelerde bulunur ve bu süreçte çeşit çeşit kazalar ve bebeğin birtakım ürüne zarar verme niteliği taşıyan davranışı ortaya çıkabilmektedir. Örnek olarak bebekler, sert oyuncaklarını bir anda masalarının üzerine fırlatabilmektedir. Fırlatılan sert ve ağır yapıdaki oyuncakların bünyelerinde barındırabildikleri olası sivri köşeleri, masanın üst zeminine ya da ayak ve kenar kısımlarına denk gelebilmektedir. Örnek verilen bu hususta ahşap bebek masaları, görünümünden, işlevselliğinden ve yapısal bütünlüğünden herhangi bir şey kaybetmez. Bunun ardı sıra yine bebek ve çocukların; içeceklerini ya da ellerinde tuttukları birtakım sıvıları masa üzerine boca ettikleri ile de zaman zaman karşı karşıya gelinebilmektedir. Boca edilen bu sıvılar ne kadar soğuk ya da ne kadar sıcak olursa olsun; masa görünümünü ve yapısal özelliklerini aynı şekilde korumaya devam eder. Bu sayede de uzun ömürlü ve sağlam bir kullanım deneyimine kapı aralanmış olur. Tüm bunlara ek olarak ahşap masalar, boyutları ile de farkını ortaya koyan bir modeldir. Sözü edilen bu ahşap bebek masası modelleri, naturel bir görünüme sahip oluşları ile öne çıkar. Dış yüzeyinin sahip olduğu doğal görünüm, bebeklerin ve çocukların genel olarak ilgisini uyandırmaktadır. Renk ve desen yönünden bulundurduğu çeşitlilik de yine kullanıcılarının uyanan ilgisini beslemektedir. Buna ek olarak bebek odası takımı modellerini de keşfedebilirsiniz!

Bebek Masalarının Kullanım Alanları

Bebek Masalarının Kullanım Alanları

Ahşap ve plastik temelli ana malzemelerden ortaya konduğu bilinen bebek odası masa takımı modellerinin, kullanıldığı alanlar da etraflıca mercek altına alınabilir. Bu aşamada pek tabii karşımıza epeyce geniş bir dünya çıkar. Farklı farklı zaman ve mekanlarda bebek masası, kullanıcılarının ihtiyacını karşılar. İhtiyaç karşılamanın yanı sıra da bebeğinizin hoş ve keyifli vakit geçirebilmesine, zevkli ve geliştirici aktiviteler ortaya koyabilmesine zemin oluşturur. Sözü edilen zevkli ve de geliştirici aktivitelere pek çok örnek verilebilir. Bebekler bu aktivitelere, anne kucağından ayrılarak belli bir hareket becerisi edindikten sonra başlar. Sözü edilen etkinliklere bir örnek verilecek olursa; puzzle yapmaktan konu açmak yerinde olur. Bebek masası üzerinde rahatlıkla gerçekleştirilebilen puzzle yapma etkinliği; her şeyden önce bebeğin zihinsel gelişimine ciddi bir katkı sunar. Zihinsel gelişime sağlanan bu katkı bebeğin, dünyayı daha iyi algılayabilmesine kapı aralar. Oldukça öğretici ve eğitici bir etkinlik olduğu ifade edilebilir. Kişilerin yetişkinlikte daha gelişmiş bir IQ'ye sahip olabilmesine olanak sunar. Bunun yanı sıra zihinsel becerideki yüksek gelişim, odaklanma becerisi hususunda da kendini gösterir. Bebek yaşına ve gelişim dönemine nazaran oldukça iyi sürelerde, bir konu üzerine dikkatini toparlayabilmeye başlar. Bu durum yetişkinlikte meydana gelen yüksek konsantrasyon becerisi hususunda da yapı taşları arasında yer alır. Bebek, daha proaktif bir hale bürünebilir. Aynı zamanda masa üzerine yerleştirilmiş olan bu araç gereç ile bebek; birtakım fiziksel hareketleri ortaya koyabilmeye de başlar. Masa ve puzzle bir araya geldiği vakit; bebeğin motor becerilerinde gözle görülür bir ileri yönde yol alma ile karşı karşıya gelinebilir. Tüm bunlara ek olarak resim yapmak da bebek masalarının kullanım alanları arasında kendine önemli bir yer bulur. Pek çok bebek masasının bu amaç doğrultusunda kullanılıyor oluşuna sık sık rast gelinir. Bu da bebeğin algılarını ve bakış açısını son derece besleyen, çocuğun daha üretken bir hale ulaşmasına olanak sağlayan bir aktivitedir. Yine masa üzerinde bebek resim yaptığı zamanlarda; motor becerilerinde de gözle görülebilir, net bir ilerleme ve gelişmeyle karşılaşılır. Pek tabii masaya yatırılan tüm bu aktivitelerin ortaya konabilmesi adına, yalnızca bir bebek masasına sahip olmak yeterli değildir. Bu aşamada da bir bebek odasının olmazsa olmaz araç gereci olan bebek sandalyelerinden konu açılması yerinde olur.

<strong>Fonksiyonel Bebek Sandalyeleri</strong> Üzerine

Fonksiyonel Bebek Sandalyeleri Üzerine

Bebek sandalyeleri, hem bebeğin hem de ebeveynin hayatını kolaylaştıran bir araç gereçtir. Oldukça geniş işlevselliklere sahip farklı modeller ile, kullanıcılarının beğenisine sunulmaktadır. Bunun yanında sözü edilen bu araç gereçler; tasarımsal boyutlarıyla da apayrı noktalarda yer almaktadır. Bu hususta işlevselliklerine göre sandalyeler mercek altına alınırken; bebek odası sallanan sandalye modellerinden konu açılabilir. Bilindiği gibi bebekler, hareketten hoşlanırlar. Etraflarındaki tüm detayları dikkatle takip etmenin beraberinde durağanlıkta sıkılırlar. Bu durum, bebek sandalyesi noktasında da kendini gösterir. Bu sandalyelerin fonksiyonlarındaki önemli detayı kavrayabilmek için zihinlerde yalnızca bir canlandırılmanın yapılması yeterlidir. Düz bir sandalye üzerinde uzun süre oturulan bir bebek hayal edildiğinde, bunun pek mümkün olmayan bir senaryo olduğu saptanır. Bir bebeğin uzun süre düz bir sandalye üzerinde sıkılmadan oturması, olanaksıza yakın bir durumdur. Bu aşamada da karşımıza, sallanan bebek sandalyesi modelleri çıkar. Sözü edilen bu araç gereç modelleri vasıtasıyla; bebeklerin hoş bir vakit geçirmesi sağlanmış olur. Bebekler bu sandalyeler üzerinde oturarak, uzun süreler hiç sıkılmadan, halinden memnun bir şekilde yaşayabilir. Bebeklerin mutluluğunun yanı sıra ebeveynler için de kolaylaştırıcı bir duruma zemin hazırlanmış olur. Eğer ki bir ebeveynin ev içerisinde başka bir iş ile uğraşması gerekiyorsa, o sırada sallanan sandalyelere başvurulabilir. Bebekler bu sandalyeler üzerinde uzun süreler oturtulabilir. Aynı zamanda verilen bu örnek kapsamında, ebeveynin gözünün arkada kalmasına da gerek kalmaz. Sallanan sandalye modelleri son derece güvenli bir yapıda ortaya konmuştur. Sallanan sandalyenin yanı sıra emzirme sandalyelerinden de bahsedilmesi yerinde olur. Bilindiği gibi yaşamın ilk aylarında bebekler; düzenli olarak emzirilmelidir. Bebeklerin bu yolla gerekli besinleri temin etmesi, zaman zaman sancılı olabilmektedir. Bu emzirme işleminin uygun fiziki koşullar sağlandıktan sonra gerçekleştirilmesi hem ebeveyn hem de bebek için avantaj sağlar. Sözü edilen aşamada ise; bebek odası emzirme sandalyesi modelleri kullanıcısına işlevli bir kullanım deneyimi sağlar. Kullanıcısına bebeğin emzirilmesi esnasında; uygun, konforlu ve gerekli fiziki şartları sunar. Yine bebeğe mama verilirken de bebek yemek sandalyesi modellerine başvurulabilir. Bu modeller de mama verme sırasında son derece işlevlidir. Aynı zamanda bu model kapsamındaki portatif, hafif ve küçük ebatlardaki ürünlerin tercihi isabetli bir seçime işaret eder. Ele alınan modellerin seçilmesi sayesinde; ebeveynler bebekleriyle nereye giderse gitsin, mama verme süreci konfor içinde, zorluk yaşanmadan gerçekleştirilebilir. Ayrıca şifonyer sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

Bebek Masa ve Sandalyelerine Erişim

Bebek Masa ve Sandalyelerine Erişim

Belirtilen durumlardan da anlaşılacağı gibi bebek masaları ve sandalyeleri oldukça geniş bir dünyadır. Geniş bir dünya oluşunun beraberinde; aynı zamanda da çocukların gelişimlerinde son derece önemli bir yer kaplayan öğelerdir. Kapladıkları bu yer; bebeğin o araç ve gereçlerle kurduğu ilişkiden ileri gelir. Kurulan bu ilişki sayesinde bebekler, kaliteli vakitler geçirerek huzur dolu bir çocukluğa sahip olabilir. Tercihine başvurulan bu araç gereçler bebek için olduğu kadar ebeveyn için de epeyce kolaylaştırıcı ve mühim aletler olabilir. Örnek olarak bebek odası anne sandalyeleri, ebeveynlere yönelik fayda sağlayan araç ve gereçlerdir. Bu modellerin kapsamında yer alan uygun ve işlerli ürünler seçilirse anne ve babalar; çocuklarıyla çok daha iyi, uzun süreler rahat bir şekilde ilgilenebilir. Bu durum ebeveyn ve çocuk arasındaki ilişkiyi de son derece iyi bir biçimde etkileyebilmektedir. İyi ilişkilerin kurulabilmesi için hem bebeğe hem de anne ve babalara uygun bir bebek odası tasarımı yapılmalıdır. Ürünlerin işlevselliğinin yanı sıra dış yüzeyleri, renk ve desenleri, genel olarak görünümleri üzerine de mutlak surette eğilinmelidir. Özellikle göz alıcı, ilgi çekici renk ve desenlere sahip ürünler; bebeğin odasında daha mutlu hissetmesine kapı aralayabilir. Tüm bunlara ek olarak; bebek odası masa sandalye fiyatları da modellerine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Siz de bebek masası ve sandalyesi modellerini daha yakından incelemek istiyorsanız, sayfamıza göz atabilirsiniz.

Bebek Odasında Hangi Masa Kullanılır?

Bebek odalarında özellikle bebeklere yönelik olarak ortaya konmuş; ahşaptan ya da camdan üretilen masa modelleri bulunmaktadır. Bu modeller; bebeğin ilgisini çekecek, göz alıcı dış görünümlere, renk ve desenlere, tasarımlara sahiptir. Kullanılacak bu masanın hafif ve kolay yer değiştirilebilir bir özellikte olması, portatif bir yapıya sahip olması da avantajlı yönüdür.

Bebek Sandalyesi Ölçüleri Nelerdir?

Bebek sandalyesi ölçüleri; elbette ki bebeğin yaşına ve gelişim dönemine bağlı olarak farklılık gösterir. Örneğin gözlenen durum; emzirme sandalyelerinin ölçülerinin mama sandalyelerine nazaran çok daha küçük birilerde olmasıdır. Bebeğin boyu, seçilecek sandalyelerin ölçülerinin saptanması hususunda temel belirleyici olarak yer alır.