Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Kuvet, Tekne, Jakuzi

için 1,667 sonuç bulundu.

Küvet, Tekne, Jakuzi

Küvet, günümüzde pek çok evin banyosunda mevcut olan bir alandır. Duş alma amacı doğrultusunda kullanılan bir teknedir. Bu hususta genel bir adlandırılışı karşılar. 90'lı yıllara kadar lüks bir araç gereç olan küvet günümüzde son derece normalleşmiş ve neredeyse her banyoda bulunan bir alan halini almıştır. Genel olarak küvetler, duşakabinler içerisinde yer alır. Duş mekanizmasının tam altına denk gelecek bir bölgede konumlandırıldığı gözlenir. Küvetler elbette ki yapımında kullanılan malzemelere ve ortaya konuluş biçimlerine göre farklı farklı türlerde kullanıcıya sunulur. Kişiler kendi beklentileri, keyifleri ve göz zevkleri doğrultusunda arzu ettikleri küvet modellerini seçerler. Göz önünde bulundurulan bir diğer kriter de küvetin uzun ömürlü ve sorunsuz bir kullanım deneyimi sağlayıp sağlayamayacağıdır. Pek çok kullanıcı banyolarına sabitledikleri küvetlerin uzun yıllar orada problem yaşamadan kullanıma hazır bir şekilde yer almasını isterler. Küvet ile kişiler hem hijyen açısından hem de duş alma aktivitesini daha keyifli bir hale büründürme yönünden umduklarını bulurlar. Bununla birlikte duşakabinin içine konumlandırılmış küvetler ile banyonun geri kalan bölmelerinin, duş alma işlemi esnasında ıslanması sorununun da bir nebze önüne geçilir. Bu noktada, banyo ıslaklığından rahatsız olan kişilerin başvurabildiği bir çözüm yolu olarak küvetler kendini gösterir. Aynı zamanda genel bir banyo temizliği yapılırken küvetlerin temizleme işlemini kolaylaştırıcı bir rol oynadığı da ifade edilebilir. Küvetlere dair giriş minvalindeki bu bilgi kesitinin ardı sıra; biçimselliklerine göre küvetlerin farklılaştığı noktaların masaya yatırılması, kullanıcı açısından oldukça fayda sağlayıcı bir aşama olur. Kuşkusuz kullanıcılar küvet tercihi yaparken ölçü noktasında göz zevkleri ile birlikte sahip olunan banyonun genişliğinin de üzerinde durarak hareket ederler. Bu hususta ergonomik tasarıma sahip ve banyoya yerleştirildikten sonra kullanıcıya banyo içerisinde geniş bir alan bırakacak pek çok küvet modeli de kendine yer bulur. Modellerinin ve tiplerinin ardından da küvet seçimi süreci detaylarıyla ele alınabilir.

Kullanışlı ve Rahat Küvet Modellerii

Kullanışlı ve Rahat Küvet Modelleri

Küvet çeşitleri mercek altına alınırken ilk olarak yapıldığı malzemelere göre küvetlerin ayrıştırılması iyi bir başlangıç olur. Genel olarak küvetlerin iki tip malzemeden üretildiği gözlenir. Bu malzemeler seramik ve akrilik maddeleridir. Ek olarak özellikle bebekler için tercih edilen plastik küvet biçimleri de vardır. Bu tip küvetler portatif küvet olarak da ifade edilebilir. Bunun yanında ortaya konulurken verildikleri şekillere bağlı olarak da küvetler üç grupta incelenebilir. Bunlardan ilki düz küvet modelleridir. Sıklıkla karşınıza çıkan, oldukça alışıldık bir biçimselliktedir. Kullanıcı memnuniyetini yeterli bir oranda sağladığı dile getirilebilir. Bununla birlikte işlevsel bir formda olduğu da söylenebilir. Büyük bir banyoya sahip olan kullanıcılar başvurur. İki tarafının duvara yaslanarak monte edildiği gözlenir. Ek olarak "L" şeklinde konumlandırıldıkları da göze çarpar. Köşe küvet modelleri ve oval küvet modelleri de farklı biçimselliklerde ortaya konmuş olan küvet tipleridir. Oval küvet tercih etmek, daha çok dar bir banyoya sahip olan kişilerin izlediği yoldur. Banyoların köşelerine monte edilirler. Opsiyonel olarak duşakabin ekleme seçeneği de avantaj sağlayan bir alternatif olabilir. Bunun yanında küvet çeşitleri boy uzunluklarına bağlı olarak da pek tabii çeşitlenir. Bu bağlamda asimetrik ve dikdörtgen gibi şekil formlarına sahip küvetler de kullanıcının beğenisine sunulur. Tüm bunlara ek olarak küvet ölçüleri de masaya yatırılabilir. Küvet ölçülerinin uzun ya da kısa oluşlarının, küvetlerden beklenen işleve dayalı olarak farklılaştığı gözlenir. Oval ya da kare gibi şekillerde ortaya konmuş küvetlerin ölçülerinin en düşük noktada 100x100 cm ölçülerinden üretildiği ifade edilebilir. Ancak yine aynı şekillerdeki küvetlerin 160x160 cm ölçülerine varan uzunluklarda ortaya konduğu da karşımıza çıkabilen bir durumdur. Düz biçimsellikteki küvetlerin ölçülerinin ise çok daha çeşitli ölçülerde üretildiği dile getirilebilir. Dikdörtgen biçimindeki küvetler de bu duruma dahil edilebilir. 160x75 cm veya 140x70 cm gibi uzunluk ölçüleri bu hususta örnek olarak verilebilir. Küvetlerin iç yükseklikleri mercek altına alındığı vakit ise burada bir standartlaşma görürüz. Bu standart ölçüler 45 ve 50 cm arasında yaygınlık göstermiştir. Ancak bunun yanında özel olarak üretilmiş ve iç yüksekliği farklılaşan küvet modelleri de kullanıcıya sunulur. Sözü edilen bu modellerde ise yüksekliğin 75 ila 80 cm arasına çıkabildiği kaydedilir.

Küvet Seçiminde Göz Önünde Bulundurulması Gereken Hususlar

Küvet Seçiminde Göz Önünde Bulundurulması Gereken Hususlar

Küvet seçiminde uzun ömürlü ve sorunsuz bir kullanım süreci adına birtakım noktaların üzerinde durulması büyük önem arz eder. Kuşkusuz sığdırılabilirdik en önemli meseledir. Bu sebeple de en önemli kıstas banyo boyutu ve küvet ebatının uyumlu olmasıdır. Ebat seçimi aşamasında elbette ki daha geniş banyolara sahip kişilerin çok daha çeşitli seçeneklerden oluşan bir alternatif havuzu vardır. Dar banyolara sahip kullanıcıların seçim olanakları daha kısıtlıdır, bu gruba dahil edilecek kişiler genel olarak oval şekillerde ortaya konmuş küvetleri tercih edebilirler. Bunun yanı sıra küvetin oturmalı olup olmayacağı da seçim esnasında kararlaştırılması gereken bir ikilemdir. Çocuklu ailelerin ya da yaşlı bireylerin oturmalı küvet tercihine yönelmesi daha avantajlı bir yol olabilir. Çocuklu aileler üzerinden gidilmeye devam edilecek olursa 43 cm iç derinlikteki mini küvetlerin tercihi duş alma esnasında çocuklar adına koruyucu olur. Yine evde yaşayan kişilerin fiziksel özellikleri küvet derinliğinin seçiminde mutlak surette yadsınmaması gereken bir taraftır. Küvetlerin yapıldığı malzemeler üzerinde durup bu konuya dair araştırmalar yapmak da daha uzun ömürlü bir kullanım sürecinin yolunu açar. Bu hususta yapımında ana malzeme olarak akrilikten yararlanılan küvet modellerinin tercihi uzun süreli kullanım sürecine zemin oluşturabilir. Yapıldığı malzemeye dayalı olarak bu küvet modellerinin hijyenik ve kolay temizlenebilir olduğu ifade edilebilir. Bunun yanında dışarıdan alınan darbeler karşısında daha dayanıklı materyallerdir. Olası bir yangın durumunda hasar görme olasılıkları çok daha düşüktür. Bu durumların yanı sıra duşakabinli küvet; banyo hijyenini ve yine banyonun kolay temizlenebilir olmasını arzu eden kullanıcılar için seçim sürecinde göz önüne alınabilecek modellerdendir. Duş alma sırasında banyonun ıslanmasının duşakabinli küvet modelleriyle önüne geçilmesi mümkündür. katlanabilir küvet de, portatif bir küvet tasarımı arayan kişilerin başvurabilecekleri küvet modelidir. Taşınabilirliği önemseyen ve hafif bir tasarım arayan kişiler bu modelleri mercek altına alabilir. Tüm bunların yanı sıra kuşkusuz küvet seçiminde fiyat performans oranı da göz önünde bulundurulan belirleyici unsurlardandır. Bu noktada küvet fiyatları modelleri arasında değişiklik gösterir.

Banyo teknesi Nedir?

Banyo Teknesi Nedir?

Banyo teknesi, duş teknesi olarak da adlandırılır. Genellikle küvet yerleştirmeye uygun genişlikte bulunmayan, dar banyolarda kullanımına başvurulduğu göze çarpar. Çok yüksek bir derinlikte ortaya konmadığı bilinir. Çocuk ve yaşlıların yaşadığı evlerde de küvete nazaran tercih edilmesi daha uygun görülür. Duş teknesi zemine basmayı önler. Bu sayede de duş esnasında yaşanabilecek kayma sorununun önüne geçer. Bu sayede ortamın sağlıklı bir biçimde duş almaya elverişli hale gelmesine sebebiyet verir. Bununla birlikte banyo teknesi temizliği konusunun da dar bir alandan meydana geldiği için külfetli sayılamayacak bir işlem olduğu belirtilebilir. Banyo teknesi seçilirken de elbette yapımında kullanılan malzeme üzerinde durmak fayda sağlar. Bu hususta ana yapım malzemesi akrilik olan banyo setleri modellerinin seçilmesi kullanıcıya daha uzun ömürlü bir kullanımın yolunu açabilir. Buna ek olarak seçimde modelin kalınlık düzeyi de önemsenmesi gereken bir noktadır. Banyo teknelerinin eğilme ya da bükülme gibi sorunlara mahal vermesi karşı karşıya gelinebilen bir durumdur. Bunun önüne geçmek için 5 ila 8 mm kalınlıklarında yer alan banyo teknesi modellerinin tercih edilmesi yerinde olur. Bu sayede hem banyo teknesinin bükülmesi hem de duvara karşı meydana gelebilecek su sızıntısı sorunları engellenir. Bunun ardı sıra banyo teknelerinin ölçüleri masaya yatırılabilir. Bu hususta 80x80 cm'den başlayarak 170x90 ölçülerine varabilen bir aralık karşımıza çıkar. Ölçülere dair alçak duş teknelerine başvurulmasının, birtakım avantajları beraberinde getirdiği belirtilebilir. Bu modeller zeminde ıslak bir görüntü sağlar. Duşakabin bulundurulmayacaksa zeminin etrafa su geçirmeyen cinsten olması da dikkat edilmeye değer bir başka noktadır. Renk seçimi hususunda ise beyaz renk tercih edilebilir. Beyaz renkli banyo teknelerinin kolay temizlenebilir olduğu dile getirilebilir. Daha geniş bir alanda duş alınmak arzu ediliyorsa yönelinmesi gereken banyo teknesi modelleri dikdörtgen şeklinde ortaya konmuş modellerdir. Tercih esnasında rahatlık önemseniyorsa bir başka banyo teknesi modeli olan walk-in türündeki teknelerden konu açılabilir. Bu tür banyo tekneleri, kullanıcısına soyunma ve giyinme işlemleri için ayrı bir alan tanır. Hem giyinme hem de duş alma işlemi oldukça konforlu bir biçimde gerçekleştirilebilir. Bu sayede banyonun ve giysilerin ıslanmasının da tamamen engellenmesine yol açılır.

Küvet ve Banyo Teknesi Özellikleri

Küvet ve Banyo Teknesi Özellikleri

Banyolarda karşımıza çıkan popüler iki duş araç gereci olan banyo tekneleri ile küvetlerin benzerliklerinin ve farklılıklarının masaya yatırılması, banyosunu dizayn etme sürecinde olan kullanıcılar açısından fayda sağlar. Farklılaşma ilk etapta zemin hususunda başlar. Banyo teknesi modelleri kullanıcılarına düz bir zemin sunar. Bu duruma nazaran küvet zeminlerinin daha çukurlu ve kıvrımlı olduğu görülür. Küvetler kullanıcılarına geniş bir duş alma alanı vadeder. Küvetlerin farklı fonksiyonel özelliği bünyesinde barındırdığı saptanır. Buna örnek olarak küvet içerisinde su biriktirebilme imkanının bulunması verilebilir. Bu sayede biriken su içerisinde kişiler istedikleri süreler zarfında dinlenebilirler. Gerekli eklenti edinildiyse de masaj özelliği ile su içerisinde konforlu hissedilebilir. Banyo tekneleri de pratik kullanımlar için elverişli bir özelliğe sahiptir. Duş alma işlemini uzun vakitlere yaymak isteyen ve bu hususta hızlı davranmayı önemseyen kişiler adına banyo tekneleri yerinde bir seçim olur. Aynı zamanda temizlenme kolaylığı açısından banyo teknelerinin konfor sağladığı ifade edilebilir. Bunun altında pek tabi banyo teknelerinin iç yüzeylerinin epeyce kısıtlı bir alan kaplaması yatar. Ek olarak küvetteki kıvrımlı zemin yapısı temizlik yapma işlemini farklılaştırır. Banyo teknelerinde yer alan düz zemin yapısı pratik bir biçimde ve kısa sürelerde temiz bir yüzeyin elde edilmesine olanak sunar. Evdeki çocuklar, yaşlı bireyler için banyo teknelerinin fonksiyonel olduğu dile getirilebilir. Aynı zamanda oturmalı banyo teknesi modelleri de mevcut durumu çok daha korunaklı bir noktaya taşır. Tüm bunlara ek olarak banyo teknesi fiyatları da modelleri arasında farklılık gösterir.

Jakuzi ile Günlük Stresinizden Kurtulun

Jakuzi ile Günlük Stresinizden Kurtulun

Küvet ve banyo teknesinin yanı sıra bir diğer popüler banyo araç gereci olan jakuzilerin ele alınması yerinde olur. Jakuzi, biçimsel olarak küvet şeklinde olsa da, bünyesinde barındırdığı pek çok fonksiyon ile alışıldık küvet özelliklerinin dışına çıkar. Bu fonksiyonları arasından, kuşkusuz kullanıcıları tarafından da çok yoğun rağbet gören masaj yapma donanımı öne çıkar. Bu donanıma ortam hazırlayan taraf, jakuzinin zemin kısmında yer alan ve oldukça küçük formlarda ortaya konmuş su kanallarıdır. Bu noktalardan masaj esnasında sular püskürtülür. Sözü edilen noktaların, jet şeklinde de isimlendirildiği gözlenir. Jet noktaları zemin bölgesinde yoğunlukta olmakla beraber, mekanizmanın sırt ve taban bölümlerinde de jet delikleri kendine yer bulur. Jakuzi motorundan aktarılan bu masaj damlaları kullanıcısını hem rahat, hem de zinde hissettirir. Jetlerin üzerinde konumlanan hava delikleri de masaj esnasında kritik bir rol üstlenir. Bu deliklerin basıncı azaltma işlemi uyguladığı göze çarpar. Basıncın azaltılması sayesinde de jakuzi masajında geçirilen süre ne kadar uzun olursa olsun bu işlemin insan vücuduna uygulayacağı zarar engellenmiş olur. Jakuzi tabanının tasarlanış biçimi de farklılık gösterir. Mekanizma, hareketli taban özelliğine sahiptir. Kuşkusuz bu özellik de mekanizmanın masaj işlemini destekleyen bir başka tarafıdır. Bu sayede su doğal akımını bulur ve daha rahatlatıcı bir etki yaratır. Bunların yanı sıra jakuzi boyutları da farklılık gösterir. Tek kişilik ve çift kişilik jakuzi modelleri kullanıcıların beğenisine sunulur. Taşınabilir, portatif jakuzi arayışında olanlar için de şişme jakuzi modelleri uygun bir alternatif olarak kendini gösterir. jakuzi fiyatları, modelleriyle ilişkili olarak şekillenir. Küvet, banyo teknesi ve jakuziye dair daha detaylı incelemeler yürütmek istiyorsanız banyo ve aksesuarları sayfamıza göz atabilirsiniz.

Jakuzi Nasıl Çalışır?

Jakuzi, motorundan yapılan ayarlamalar ile kullanıcısına masaj hizmeti sunar. Bu sular, jet adı verilen ve jakuzi mekanizmasının çeşitli noktalarına yayılmış olan pek çok kanaldan kullanıcıya hafif dokunuşlarla temas eder. Elbette ki bu işlemin gerçekleşmesi adına ilk olarak jakuzi su ile doldurulmalıdır. Suyun doldurulması sırasında suyun, emiş motorunun belli bir oranda üzerinde olmasına dikkat edilebilir.

Banyo Teknesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Göz önüne alınması gereken en önemli husus, pek tabii banyo teknesinin yapıldığı malzemedir. Bu aşamada da çelik malzemesinin dayanıklı olduğunun bilinmesi ve bu yönde hareket edilmesi fayda sağlar. Aynı zamanda; seramik ve kompozit de dayanıklı maddelerdir. Ancak seramik temelli ortaya konmuş banyo tekneleri çok daha kolay bir biçimde temizlenebilir.

Küvet Ölçüleri Nelerdir?

Küvet ölçüleri kişinin taleplerine ve ihtiyaçlarına göre değişkenlik gösterir. Bu ölçüler de, 100x100 ve 160x160 boyutları arasında çeşitlenir. Oval, asimetrik ya da dikdörtgen gibi şekillere sahip oluşlarına göre de küvet ölçüleri değişkenlik gösterir.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Materyal

Akrilik (444)
Plastik (30)
Alüminyum (16)
Ahşap (14)
(6)
(3)
(2)
(2)
(2)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Marka

3SC (4)
4444taş (2)
Adora (1)
Ar (2)
Artema (1)
Artemis (7)
Creavit (1)
Dbbanyo (18)
Dekor (2)
(1195)
Duşaduş (1)
Geberit (1)
Hansgrohe (2)
Hüppe (7)
Kale (2)
Likya (2)
MaxiFlow (1)
Poli (1)
Prestij (1)
Primanova (33)
Royal (75)
Sanacryl (13)
Sanica (16)
Selena (9)
SIRDUŞ (8)
S’tina (1)
Tema (2)
Ubm Banyo (1)
Vitra (22)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Parça Sayısı

(61)
(34)
(24)
(6)
(6)
(3)
(3)
(2)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Hacim

(47)
(27)
(6)
(5)
(5)
(5)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(71)
ve üzeri (94)
ve üzeri (99)
ve üzeri (104)
ve üzeri (109)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL