Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Çekme Halatı

için 392 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Çekme Halatı

Araçlar yolda kaldığı, bozulduğu zamanlar çekme halatları kullanılır. Çekme halatı halattan yapılan farklı malzemelerden oluşmaktadır. Bu malzemeler ip, zincir veya plastik olabilir. Sağlam malzemeden meydana gelen çekme halatları, araçları bir başka araçla çekmeye yardımcı olur. Kurtarma ipleri, araçları yolda kalanlar için tasarlanmış olsa da acil bir ihtiyaç için araç içerisinde bulundurulması tavsiye edilen bir malzemedir. Bu halatları kullanarak olası bir kazada veya araç bozulması durumunda, yolda kalan aracınızın çekilmesini sağlayabilirsiniz. Bazen araç motorunu harekete geçirmek, otomatik sıkışmalara karşı aracı kurtarmak için de tercih edilebilen çekme halatları bulunmaktadır. Bu çekme halatları boyutları ve kolay saklanabilirliği ile araç bagajında yerini alabilir. Ultraviyole ışınlar ve doğa olayları halatlarda aşınmaya sebep olabilir. Bu durumu ortadan kaldırmak ve güvenle halatla araçları çekmeyi sağlamak için dayanıklı malzemeden yapılan çekme halatları kullanılmalıdır. Çekme halatı 5 ton ve 10 ton gibi farklı ağırlıkları çekmeyi sağlayan malzemelerden de üretilmektedir. Siz de çeşitli çekme halatı modellerini trafik ve emniyet ürünleri sayfamızdan inceleyebilir ve ihtiyaçlarınıza uygun olanları satın alabilirsiniz.

Çekme Halatı Kabloları ve Aparatları

Çekme Halatı Kabloları ve Aparatları

Aracınızın motorunun durması, bir hendeği çıkmaya çalışmanız gibi zorlayıcı durumlara karşın çekme halatları kullanılabilir. Bu çekme halatları yolda kalan araçların da çekilebilmesi amacıyla acil kullanım sağlayarak, önemli ihtiyaçlarınızı karşılar. Halatın taşıyabileceği maksimum ağırlığa dikkat ederek, yolun türü de dikkate alınarak halat seçimi yapılmalıdır. Yolun engebesine, toprağın aracı zorlayıcılığına göre çekme halatları çeşitlenmektedir. Sarmal halatlarını kolayca geri sararak kullanabilir ve yüksek dayanıklılıkları ile zarar almadan hava koşullarına güneşin etkilerine karşı saklayabilirsiniz. Dolaşmasının zor olduğu sarmal halat modelleri, az yer kaplayan yapıları ile kolayca saklanabilir. Tır çekme halatı çeşitli yükleri taşıyan tırları engebelerden geçirmek, yolda kalan tırlara yardım etmek amacıyla kullanılmaktadır. Çelik gibi daha kuvvetli malzemelerden yapılan kamyon ve tır çekme halatları, kuvvetli yapıları sayesinde zarar görmeden çekme işlemi gerçekleştirilebilir. Ağırlık taşıyan tırları, kamyonları harekete geçirmek amacıyla seçtiğiniz halatın maksimum taşıyabileceği ağırlığı araştırmalısınız. 10 ton çekme halatı 2 ton çekme halatı ve 5 ton çekme halatı çeşitli ağırlık kapasiteleri bulunan halat modelleri üretilmektedir. Çantalı çelik uçlu 3 ton çekme halatı, 3,5 metre çeki halatı, halat gerdirme çekme aparatı, izoleli paslanmaz çelik halat, döküm çelik kancalı araç çeki halatı, polyester bez çeki halatı, polyester kancalı çeki halatı, denizci salıncak paraşüt tipi halatı gibi halat aparatı ve modelleri bulunmaktadır. İzoleli kanca halatları, paslanmaz yapılardaki çekme halatları etkilenmeyi en aza indirerek uzun süreli çekme halatı kullanımınıza olanak tanır. Yük gerdirme halatı ve mekanizması, gerdirme aparatları da bu amaçla kullanılan eşyalardandır. Bu eşyalara ek olarak el feneri de yanınızda bulundurmanız gereken ekipmanlar arasındadır.

 Çekme Halatı Modelleri

Çekme Halatı Modelleri

Çeşitli bağlantı malzemelerinden oluşan çekme halatları, yapıldığı malzemenin farklılığı ve halatın uzunluğuna göre farklılaşmaktadır. Aracı çeşitli topraklarda harekete geçirebilmek amacıyla sarsıntıdan korumak için polipropilen malzemeden yapılan çekme halatlarını kullanabilirsiniz. Çeşitli kamyonlar için de çelik çekme halatı kullanabilirsiniz. Tekstil ve metal kablo olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Halatların bazıları aracı belli bir mesafeye çekme amacıyla kullanılırken, bazıları da aracın harekete geçirilmesi ve bir engeli aşması amacıyla kullanılmaktadır. Farklı kullanımlara sahip çekme halatları, ihtiyaç duyulan çeşitli durumlara özel farklı yapılarda üretilmiştir. Kablo uzunluğunuz ne fazla uzun ne de çok kısa olmalıdır. Kablonun uzunluğu aracın güvenle taşınması amacıyla önem verilmesi gereken bir detaydır. Çok kısa bir halat kullanmak kaza yapabilmeye sebep olurken, çok uzun halatlar da riskli bir çekme işlemi gerçekleştirmeye sebep olabilir. Kumaş veya metalden aracınızı güvenle taşıyacak kablo malzemesini seçmelisiniz. Bu malzemelerin aracınızı taşıyabilecek maksimum yüke sahip olup olmadığına da dikkat etmelisiniz. Kemer veya ip gibi malzemeler de farklı dayanıklılıklara sahiptir. Çeşitli aksesuarlar kullanarak çekme halatlarını sabitleyebilirsiniz. Sabitleme işlemi aracın daha güçlü çekilebilmesi ve güvenle hareket ettirilebilmesi amacıyla yapılmaktadır. Bu işlem için kancalar, halkalar kullanılabilir. Daha pratik kullanımı olan kancaları kullanarak çekme işlemlerini en kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. Çekme halatını nasıl bağlayacağını bilmiyorsanız, bunu yapmayı sağlayan kolay aparatları kullanabilirsiniz. Arabanın gövdesine geçirilecek aparatların güvenli bir bağlama şekline sahip olmasına dikkat edilmeli, düğüm atarken de sağlam bir düğüm olmasına özen göstermelisiniz. Kanal yolu düğümü ve çekme yolu düğümü gibi çeşitli düğüm yöntemleri mevcuttur. Kamyonlar için de kullanılan çeşitli çekme kayışları bulunmaktadır. Bunlar yolun koşuluna ve taşınılan malzemelerin ağırlığına göre değişiklik göstermektedir. Ağır yük taşıyan kamyonların yolda kalması veya bir engebeden geçememesi durumunda kullanılacak halatın güvenli mesafelerde kullanılması gerekir. Otomobil çekme halatı kamyon çekme halatı, tır çekme halatı gibi halat modelleri bulunmaktadır. Yüksek derecede polyester kullanılarak üretilen bu halatlar, dayanıklılığı en yüksek şekilde sağlamak için özel tasarımlara sahip olarak üretilmektedir.

 Çekme Halatı Kullanımı

Çekme Halatı Kullanımı

Çekme halatlarının kablo uzunluğu 4-6 metre arasında değişmektedir. Bu kablo uzunluklarından aracınıza göre ideal uzunlukta olanı seçebilir ve yanınızda olası bir durum için de saklayabilirsiniz. Araç ekipmanlarından olan çekme halatları, otomatik çekme halatı ve makaralı çekme halatı gibi modellere sahip çekme halatı modelleri bulunmaktadır. Makaralı yassı halatlar, hızlı bir şekilde kullanılarak pratik ihtiyaçlara hızla cevap verebiliyor. Sarılma şekli ile açılmadan uzun süre saklanabiliyor ve yer kaplamadığı için araç içerisinde her an kullanıma hazır şekilde bulundurulabiliyor. Koltuk halatı, çeki halatı ve çapa halatı gibi kullanımlar için yanınızda bulundurabileceğiniz çekme halatları, ultraviyole ışınlara dayanıklı olarak üretilmektedir. Güneş ışığından etkilenmeyi en aza indirecek ve yağmur, kar gibi dış faktörlere karşı çekme işlemlerini devam ettirebilecek halat modellerini ve malzemelerini tercih ederek aracın güvenle çekilmesini sağlayabilirsiniz. Çekme halatı 15 ton ve daha azını, daha fazlasını taşıyabilen çeşitli maksimum ağırlıklarda olacak şekilde üretilmektedir. Aracınızın ağırlığına göre uygun halatı seçebilir ve güvenle taşıma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Frenden kaynaklı çeşitli arızalarda, engebeleri aşamayan araçlarda ve motordan kaynaklı araç arızalarında kullanılan çekme halatları doğru çekme kapasitesinde tercih edilmelidir. Çeşitli halkalar, kancalar kullanarak da halatlarınızı en pratik şekilde bağlayarak acil durumlarda kullanabilirsiniz. Motorlu araç çekme halatı, makaralı araç çekme halatı gibi farklı modellerde üretilen çekme halatları bulunmaktadır. Çeşitli örme ipler, kaliteli malzemelerle oluşturulan şık tasarımlarla aracınızı kontrol edebilmenizi sağlayan çekme halatları bulunmaktadır. Araç bağlantınızı güçlendirecek kablolar ve halatlar, özenle ve kaliteli malzemelerden seçilmelidir. Daha büyük boyutlara sahip büyük araçları çekmek için kullanılan çekme halatları da bulunmaktadır. Ayrıca elektrikli çekme halatı da bunlardan birisidir. Ellerinize halatı çekerken zarar gelmesin ve çeşitli yaralanmalara sebep olmasın istiyorsanız halat çekme eldivenleri kullanabilirsiniz. Siz de otomobil, kamyon, tır gibi çeşitli araçlarınızın yol güvenliğini sağlamak amacıyla çekme halatlarına sayfamız üzerinden bakabilir ve çekme halatı fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.